Po wydaniu WordPress 4.2 w kwietniu, rozwój następnego głównego wydania WordPress 4.3 rozpoczął się w pełnym rozkwicie. Śledzimy rozwój ściśle i z radością informujemy, że oczekuje się, że WordPress 4.3 zostanie wydany w przyszłym miesiącu. W tym artykule pokażemy, co nadchodzi w WordPress 4.3 z funkcjami i zrzutami ekranu.

Uwaga:możesz wypróbować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

WordPress 4.3 Features

Edycja menu w Customizerze

Z ciężkim naciskiem na przyjęcie dostosowywania motywów, podstawowy zespół WordPress powoli przenosi wszystkie opcje motywów jeden po drugim na ekran dostosowywania.

Zarządzanie widżetami zostało dodane do dostosowywania w WordPress 3.9, a przełączanie motywów zostało dodane w WordPress 4.2.

WordPress 4.3 pozwoli Ci zarządzać menu nawigacji z dostosowywania motywu.

Chociaż nadal możesz zarządzać i edytować menu za pomocą starego interfejsu, celem tego nowego dodatku jest umożliwienie użytkownikom dostosowania wszystkich ustawień motywu z jednej strony ustawień z podglądem na żywo.

WordPress 4.3 will have menus in customizer

Zmiana ta spotkała się z dużym oporem ze strony bardzo znaczących członków społeczności. Interesujące byłoby zobaczyć, jak dostosowywacz ewoluuje w kolejnych wersjach.

Dodawanie ikony witryny lub Favicon

Favicon lub ikona witryny to mała ikona, którą widzisz obok nazwy witryny w przeglądarce internetowej. W przeszłości użytkownicy WordPress musieli używać wtyczki, aby dodać ikonę favicon lub dodać ją ręcznie, edytując pliki motywów.

WordPress 4.3 pozwoli Ci przesłać favicon witryny lub ikonę witryny z obszaru administracyjnego WordPress. Po prostu odwiedź Ustawienia ” Ogólne i prześlij obraz dla ikony witryny.

WordPress pozwoli Ci przyciąć obraz, a także pokaże podgląd na żywo, jak będzie wyglądał w przeglądarkach i jako ikona mobilna.

Site icon feature in WordPress 4.3

Lepsze Hasła

WordPress 4.3 wprowadzi nowy interfejs użytkownika dla ekranu resetowania hasła. Automatycznie wypełni pole nowe hasło silnym hasłem.

New password reset screen in the upcoming WordPress 4.3

Po dodaniu nowego użytkownika WordPress wyśle mu link resetowania hasła zamiast wstępnie wybranego hasła w postaci zwykłego tekstu. Podczas procesu możesz również kliknąć przycisk Pokaż hasło i dodać hasło dla nowego użytkownika. WordPress pokaże silne hasło automatycznie wypełnione po kliknięciu przycisku Pokaż hasło. Możesz to zmienić na własne hasło, jeśli chcesz.

WordPress will send password reset link instead of plain text passwords in email to new users

Celem jest upewnienie się, że użytkownicy rozumieją znaczenie używania silnych haseł. Możesz również zapoznać się z naszym samouczkiem na temat najlepszego sposobu zarządzania hasłami dla WordPress.

Ulepszenia Edytora

Wielu właścicieli witryn WordPress spędza większość czasu na pisaniu postów. Jeśli korzystasz z edytora wizualnego, zauważysz, że przesunięcie myszy w celu kliknięcia przycisków formatowania spowalnia tempo pisania.

W wersji 4.3 WordPress wprowadza wbudowane skróty tekstowe. Skróty te są podobne do Markdown, który umożliwia formatowanie tekstu i dodawanie elementów za pomocą prostych znaczników w tekście. Jednak w przeciwieństwie do Markdown te wzorce tekstowe natychmiast przekształcają wzorce w HTML.

Użycie * lub-uruchomi listę nieuporządkowaną.
Korzystanie z 1. rozpocznie uporządkowaną listę.
Użycie # przekształci się w h1. ## dla h2, # # # dla h3 i tak dalej.
Użycie > przekształci się w blockquote.

Using editor text patterns in WordPress 4.3

To z pewnością przyspieszy pisanie dla zaawansowanych użytkowników.

Edytory wizualne / tekstowe w prasie to

W WordPress 4.3 Prasa to narzędzie otrzyma w pełni funkcjonalny edytor postów wizualnych i tekstowych. Ułatwi to szybkie tworzenie postów za pomocą odpowiednich narzędzi do formatowania.

Press This in WordPress 4.3 will have full featured post editors

Under The Hood Developments

W WordPress 4.3 wspólne warunki dotyczące wielu taksonomii zostaną teraz podzielone. Jest to część trwającego planu poprawy taksonomii. (#30261)

W hierarchii szablonów WordPress, pojedyncza.plik php będzie teraz działał jako domyślny szablon zapasowy dla pojedynczego.php i strony.php. (#22314)

WordPress 4.3 pozwoli programistom wybrać kolumnę podstawową podczas korzystania z tabel list, takich jak posty, strony lub ekrany biblioteki multimediów. (#25408)

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci wgląd w to, co nadchodzi w WordPress 4.3. Daj nam znać, które funkcje są podekscytowani i co chcesz zobaczyć w przyszłych wersjach WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…