WordPress 4.3 został wydany zaledwie kilka minut temu. Jest to drugie Główne wydanie WordPress w tym roku. Ma kilka świetnych nowych funkcji i rozwiązuje wiele problemów. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.3 i jakie funkcje należy wypróbować po aktualizacji witryn.

Jest to główne wydanie i chyba że jesteś na zarządzanym hostingu WordPress, będziesz musiał ręcznie zainicjować aktualizację.

Ważne: Nie zapomnij utworzyć kompletnej kopii zapasowej WordPress przed rozpoczęciem aktualizacji.

Widżety zostały dodane do dostosowywania w WordPress 3.9 i logiczne było oczekiwać tego samego dla menu. Teraz dzięki WordPress 4.3 będziesz mógł edytować, tworzyć i zarządzać menu z personalizatora. Po prostu przejdź do Wygląd ” Dostosuj a następnie kliknij kartę Menu.

WordPress 4.3 allows you to edit menus in customizer

Stary sposób dodawania menu nawigacji w WordPress nadal będzie tam. Jednak nadzieja jest z menu w customizer customizer, proces edycji menu stanie się szybszy i prostszy dla nowych użytkowników WordPress.

Nowa Funkcja Ikony Witryny

WordPress nie miał funkcji dodawania ikony witryny lub favicon. Użytkownicy musieli ręcznie przesłać favicon lub użyć wtyczek, aby je dodać. Dzięki WordPress 4.3 możesz dodać ikonę swojej witryny z obszaru administratora WordPress.

Adding site icon in WordPress 4.3

Domyślnie silniejsze hasła

Wielu świadomych bezpieczeństwa użytkowników chciało, aby WordPress automatycznie sugerował silne hasła nowym użytkownikom. WordPress 4.3 będzie teraz sugerować silniejsze hasła domyślnie.

Gdy użytkownik zażąda zresetowania hasła, zobaczy silniejsze hasło już zasugerowane w polu Resetowanie hasła.

New user interface favors stronger passwords in WordPress

Podczas dodawania nowego użytkownika WordPress wyśle im link do Ustawienia hasła zamiast wysyłania im haseł w postaci zwykłego tekstu.

Głównym celem tej zmiany jest edukacja użytkowników i poprawa bezpieczeństwa haseł w WordPress. Najczęstszą wymówką, aby nie używać silniejszych haseł, jest to, że są one trudne do zapamiętania. Ale istnieją lepsze sposoby zarządzania hasłami dla WordPressa niż tylko ich zapamiętywanie.

Ulepszenia Edytora

Obszar edycji postów to miejsce, w którym większość użytkowników WordPress spędza czas. To jest miejsce, w którym tworzysz treści, a WordPress sprawia, że jest to bardzo łatwe dzięki prostemu i pięknemu edytorowi wizualnemu. Jednak naciśnięcie przycisku oznacza użycie myszy lub touchpada, co przerywa Tempo pisania.

WordPress 4.3 zawiera wbudowane skróty tekstowe, które automatycznie formatują tekst podczas pisania. Nie musisz nawet dotykać przycisków edytora ani przeładowywać strony. Zmiany zostaną natychmiast zastosowane w edytorze.

Editor text patterns in WordPress 4.3

  • Użycie * lub-uruchomi listę nieuporządkowaną.
  • Korzystanie z 1. rozpocznie uporządkowaną listę.
  • Użycie # przekształci się w h1. ## dla h2, # # # dla h3 i tak dalej.
  • Użycie > przekształci się w blockquote.

Możesz zobaczyć pełną listę skrótów, klikając ikonę pomocy w edytorze wizualnym.

Inline shortcuts added to post editor in WordPress 4.3

Komentarze są wyłączone dla stron w WordPress

Strony w WordPressie mają być statyczną, nie chronologiczną treścią. Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między postami WordPress a stronami. Oznacza to, że w większości scenariuszy użycia nie trzeba włączać komentarzy dla stron. Jednak WordPress miał komentarze włączone dla stron domyślnie. Użytkownicy musieli ręcznie wyłączyć komentarze dla swoich stron w WordPress.

WordPress 4.3 rozwiązuje ten problem i po aktualizacji do 4.3 każda nowa strona, którą utworzysz, będzie miała domyślnie wyłączone komentarze.

Comments will be turned off for Pages by default

Ulepszone Widoki Listy

Istnieje wiele ulepszeń w obszarze administracyjnym na urządzeniach mobilnych. Celem tych ulepszeń jest zapewnienie lepszego i spójnego doświadczenia użytkownika na mniejszych ekranach.

Widoki listy dla postów, komentarzy i multimediów WordPress zostały ulepszone, aby lepiej wyglądać na urządzeniach mobilnych. Dodatkowe informacje dla każdego elementu znajdziesz w tabelach, klikając strzałkę obok.

Comment lists in WordPress 4.2 and 4.3

Ulepszone Naciśnij To Narzędzie

Kontynuowano prace nad odnowioną prasą tego narzędzia. W WordPress 4.3 naciśnij To narzędzie ma teraz edytor tekstu, a także wizualny. Wielu zaawansowanych użytkowników WordPressa uważa, że edytor tekstu jest bardziej przydatny dla swoich potrzeb niż edytor wizualny. Ta zmiana pozwoli im łatwo się przełączyć.

Press this tool in WordPress 4.3 has text editor support

Pod Maską Ulepszenia

W ramach trwającego planu poprawy taksonomii wspólne warunki dotyczące wielu taksonomii zostaną teraz podzielone. (#30261)

Nowy plik szablonu.php będzie teraz działać jako domyślny fallback dla single.php i strony.szablony php. (#22314)

Programiści powinni teraz prawie zawsze wybierać kolumnę podstawową podczas korzystania z tabel list, takich jak posty, strony lub ekrany biblioteki multimediów. (#25408)

Mamy nadzieję, że spodobał ci się ten przegląd nowości w WordPress 4.3. Jesteśmy szczególnie podekscytowani ulepszonymi kontrolkami dostosowywania. Czym się cieszysz?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…