Rozwój dla WordPress 4.4 rozpoczął się z pełnym rozmachem natychmiast po wydaniu WordPress 4.3. Z przyjemnością informujemy, że premiera gry ma nastąpić w drugim tygodniu grudnia 2015 roku. W tym artykule pokażemy, co nadchodzi w WordPress 4.4 z funkcjami i zrzutami ekranu.

WordPress 4.4

Uwaga:możesz wypróbować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

Twenty Sixteen – Nowy Domyślny Motyw WordPress

Od 2010 WordPress jest wyposażony w nowy domyślny motyw dla każdego roku. Podążając za tą tradycją, WordPress 4.4 zawiera nowy domyślny motyw dla 2016, zwany Twenty Sixteen.

Twenty Sixteen - Default theme in WordPress 4.4

Twenty Sixteen posiada tradycyjny układ bloga z paskiem bocznym i obszarem treści. Projekt koncentruje się na czytelności i eleganckim wyświetlaniu na wszystkich urządzeniach.

Jest wyposażony w pięć domyślnych schematów kolorów: Ciemny, szary, czerwony i żółty. Użytkownicy mogą również wybierać własne kolory, aby tworzyć nieograniczone schematy kolorów.

Obsługuje niestandardowe nagłówki i ma dwie lokalizacje menu, jedną do nawigacji w witrynie, a drugą do linków społecznościowych.

Twenty Sixteen customizer

Responsywne obrazy po wyjęciu z pudełka

Użytkownicy uzyskują dostęp do Internetu za pomocą wielu różnych urządzeń o różnych rozmiarach ekranu, rozdzielczości, gęstości pikseli itp. Obrazy o niskiej rozdzielczości wyglądają nie imponująco na urządzeniach z większymi ekranami i lepszymi wyświetlaczami. Zmusza to właścicieli witryn do używania obrazów o lepszej jakości, co zwiększa rozmiar strony i szybkość pobierania efektów.

Responsive images in WordPress 4.4

WordPress zapewni teraz lepsze rozwiązanie tego problemu, wyświetlając responsywne obrazy po wyjęciu z pudełka. Odbywa się to za pomocą srcset atrybut. Ten atrybut umożliwia przeglądarkom klienta wyświetlanie obrazu w oparciu o możliwości urządzenia.

Atrybut srcset jest dodawany w locie i nie jest przechowywany w bazie danych. Oznacza to, że wszystkie dodane wcześniej obrazy będą korzystać z tej funkcji.

Wszystkie obrazy dodane do postu, polecane obrazy, strony załączników i galerie obrazów będą responsywne po wyjęciu z pudełka. To znacznie poprawi szybkość strony i doświadczenie użytkownika w witrynach WordPress.

Lepsze Osadzanie

Użytkownicy WordPress mogą automatycznie osadzać filmy, tweety i aktualizacje statusu Facebooka, po prostu wprowadzając adres URL w poście. Jednak ta funkcja była ograniczona tylko do niektórych witryn, które zostały umieszczone na białej liście przez projekt WordPress.

Dzięki WordPress 4.4 możliwe byłoby dodawanie osadzeń z dowolnej witryny obsługującej oEmbed. Obejmuje to również wszystkie witryny WordPress.

Jeśli dodasz zwykły adres URL do swojego postu z innej witryny WordPress, zostanie on automatycznie osadzony.

Better embeds

Uwaga: obie witryny powinny używać WordPress 4.4 lub nowszego dla osadzania do pracy.

Jeśli wcześniej korzystałeś z wtyczki do osadzania linków WordPress jako kart treści, nie będziesz już potrzebował tych wtyczek.

Funkcje Programistyczne

WordPress 4.4 będzie pochodzić z wieloma ulepszeniami i zmianami pod maską. Programiści będą musieli dostosować kod w niektórych swoich produktach.

WordPress REST API (Faza 1)

Wreszcie, podstawowa infrastruktura dla wtyczki REST API WordPress jest dodawana do rdzenia za pomocą WordPress 4.4. REST API pozwala programistom WordPress tworzyć nowe interfejsy API lub pracować nad istniejącymi interfejsami API WordPress w swoich własnych aplikacjach. W wersji 4.4 autorzy wtyczek będą mogli skorzystać z REST API, dodając niestandardowe punkty końcowe.

Termin Taksonomia Metadane

Zarządzanie terminami taksonomicznymi przechodzi pewne zmiany od kilku ostatnich wydań. Wchodzi to w nowy etap dzięki WordPress 4.4, który wprowadza do rdzenia funkcję metadanych terminów taksonomicznych. Terminy w taksonomii (takie jak Kategorie i Tagi lub dowolna niestandardowa Taksonomia) mogą teraz mieć powiązane z nimi metadane. (#14162)

Pytania Dotyczące Komentarzy

Zapytania komentarza będą dzielone dla lepszej i szybszej wydajności. (#8071, #32619)

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci podgląd tego, co nadchodzi w WordPress 4.4. Daj nam znać, które funkcje są podekscytowani i co chcesz zobaczyć w przyszłych wersjach WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…