Funkcje i zrzuty ekranu nowego WordPress 4.4

WordPress 4.4 został wydany zaledwie kilka minut temu. Będzie to ostatnie Główne wydanie WordPress 2015 i zgodnie z oczekiwaniami zawiera nowy domyślny motyw i kilka innych świetnych funkcji. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.4 i jakie funkcje należy wypróbować po aktualizacji witryn.

Jest to główne wydanie WordPress i jeśli nie korzystasz z zarządzanej usługi hostingowej WordPress, musisz ręcznie zainicjować aktualizację.

Ważne Nie zapomnij utworzyć kompletnej kopii zapasowej WordPress przed rozpoczęciem aktualizacji.

Features and screenshots of the new WordPress 4.4

Responsywne obrazy po wyjęciu z pudełka

Liczba urządzeń, rozdzielczość ekranu i rozmiary wyświetlaczy zwiększają złożoność obsługi obrazów o lepszej jakości. Korzystanie z CSS i innych rozwiązań może sprawić, że obrazy będą pasować do urządzeń mobilnych, ale naprawdę już tego nie potrzebujesz.

WordPress 4.4 jest dostarczany z responsywnymi obrazami po wyjęciu z pudełka. WordPress automatycznie wyświetli odpowiedni rozmiar obrazu dla przeglądarki użytkownika, urządzenia i rozmiaru ekranu.

Odbywa się to za pomocą srcset atrybut w znaczniku HTML img. Umożliwia przeglądarce klienta wyświetlanie obrazu w oparciu o możliwości urządzenia. Ponieważ działa po wyjęciu z pudełka, nie musisz nic robić. Używa filtra, aby dodać atrybut srcset w locie.

WordPress zasila ponad 25% wszystkich stron internetowych w Internecie. Użytkownicy uzyskujący dostęp do stron internetowych opartych na WordPress nie będą tracić przepustowości na ładowanie obrazów zbyt dużych dla ich ekranu.

Nadal będziesz musiał zoptymalizować swoje obrazy, aby przyspieszyć WordPress.

Wbudowany Zewnętrznie

WordPress używa oEmbed do osadzania filmów, tweetów, aktualizacji statusu i treści z innych witryn, które obsługiwały oEmbed.

Począwszy od 4.4, wszystkie witryny WordPress staną się dostawcą oEmbed. Oznacza to, że użytkownicy WordPress będą mogli osadzać posty z innych witryn WordPress.

Embed posts from other WordPress sites in your blog

Jeśli nie chcesz korzystać z tej funkcji, możesz ją wyłączyć za pomocą wtyczki o nazwie: Disable Embeds.

Twenty Sixteen

W 2010 WordPress 3.0 przyszedł z nowym domyślnym motywem Twenty Ten. Od tego czasu każdego roku WordPress wydaje nowy motyw.

W ostatnim wydaniu 2015 WordPress 4.4 jest wyposażony w zupełnie nowy domyślny motyw Twenty Sixteen. Oto jak to wygląda:

Twenty Sixteen the new default WordPress theme for 2016

Ten motyw jest pięknie zaprojektowany z mobilnym podejściem. Jest w pełni responsywny na wszystkich rozmiarach ekranu i urządzeniach.

Twenty Sixteen pochodzi z tradycyjnym układem treści + paska bocznego bloga. Ma wbudowane schematy kolorów, a także możesz użyć własnych kolorów, aby uczynić go wyjątkowym.

Twenty Sixteen in theme customizer

Pod Maską Ulepszenia

Najlepszą rzeczą w WordPress jest to, że można go łatwo rozszerzyć za pomocą wtyczek i ma tysiące motywów, z których możesz korzystać.

WordPress 4.4 przynosi kilka ekscytujących zmian i ulepszeń dla programistów. Oznacza to, że możesz spodziewać się więcej funkcji i aktualizacji z ulubionych wtyczek WordPress.

Faza 1 Rest API

WordPress 4.4 inicjuje włączenie wtyczki REST API do rdzenia WordPress. Pozwoli to programistom WordPress na tworzenie nowych interfejsów API lub pracę nad istniejącymi interfejsami API WordPress we własnych aplikacjach. Autorzy wtyczek będą mogli również skorzystać z REST API, dodając niestandardowe punkty końcowe. (#33982)

WP_Network for Multisites

Istnieje wiele ulepszeń pod maską dla sieci multisite w WordPress 4.4. Najważniejszym z nich jest wprowadzenie WP_Network klasy. Zapewnia lepszy sposób obsługi wielu stron i naprawia kilka błędów. (#31985)

Metadane Terminów Taksonomicznych

Dzięki WordPress 4.4 terminy w taksonomii (takie jak Kategorie i Tagi lub dowolna niestandardowa Taksonomia) mogą teraz mieć powiązane z nimi metadane. (#14162)

Ulepszone zapytania i wyniki komentarzy

Obiekt komentarza i zapytanie zostały ulepszone dzięki wprowadzeniu klasy WP_Comment. (#32619)

Wynik formularza komentarza jest teraz zmieniany, aby wyświetlić pole tekst komentarza, a następnie nazwę, adres e-mail i adres URL. (#29974)

New comment form output displays textarea first and then name, email, and website fields in comment form

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał dobry przegląd tego, co nowego w WordPress 4.4. Jesteśmy szczególnie podekscytowani responsywnymi obrazami i ulepszonymi osadzeniami. Czym się cieszysz?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…