Wersja beta WordPress 4.5 została wydana w zeszłym tygodniu. Śledziliśmy rozwój ściśle, i jesteśmy podekscytowani, aby zgłosić, że WordPress 4.5 ma zostać wydany w drugim tygodniu kwietnia, 2016. W tym artykule podkreślimy, co nadchodzi w WordPress 4.5 z funkcjami i zrzutami ekranu.

What to expect from upcoming WordPress 4.5

Uwaga:możesz wypróbować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

Jest to wersja beta, co oznacza, że nie będzie więcej nowych funkcji zostaną dodane do ostatecznego wydania WordPress 4.5. Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych funkcji mogą nie trafić do ostatecznej wersji.

Obsługa Logo Motywu

Dodanie logo motywu z personalizatora jest długo oczekiwaną funkcją. WordPress 4.5 doda obsługę logo motywu do rdzenia WordPress.

Wiele motywów Premium WordPress pozwala już użytkownikom przesyłać niestandardowe logo za pomocą własnego panelu opcji. Dzięki podstawowej obsłudze tej funkcji użytkownicy mogliby to zrobić za pomocą dostosowywania motywu.

Theme Logo Support in upcoming WordPress 4.5

Motywy będą w stanie zdefiniować wsparcie dla logo o takich wartościach rozmiaru:

add_image_size ('twentysixteen-logo', 1200, 175 );
add_theme_support ('site-logo', array ('size' = > 'twentysixteen-logo'));

Jeśli motyw nie obsługuje tej funkcji, nie będzie widoczny w dostosowywaniu.

Ulepszenia Edytora Wizualnego

Większość użytkowników WordPressa spędza większość czasu na tworzeniu treści. Wszystko, co może sprawić, że pisanie będzie lepsze i szybsze, jest zawsze dobrą rzeczą.

WordPress 4.5 przyniesie kilka nowych ulepszeń do edytora wizualnego, który poprawi komfort pisania dla użytkowników.

Inline Link Editing

WordPress zawiera kilka świetnych skrótów oszczędzających czas, które pomogą Ci pisać szybciej. Jednym z tych skrótów jest CTRL + K (Command+K na Macu), który umożliwia wstawianie linków w postach.

Ten skrót otwiera wyskakujące okienko Wstaw łącze, które jest nieco rozpraszające.

Z WordPress 4.5, naciśnięcie CTRL + K pokaże inline Wstaw link menu. Po prostu wpisz adres URL i kontynuuj pisanie postu bez usuwania rąk z klawiatury.

Inline link editing in WordPress 4.5

Więcej Wbudowanych Skrótów Tekstowych

Wbudowane skróty tekstowe zostały wprowadzone w WordPress 4.3. Pozwoliły użytkownikom na szybkie dodawanie znaczników formatowania za pomocą prostych skrótów tekstowych.

WordPress 4.5 wprowadza więcej skrótów, takich jak ” kod ” dla kodu i * * pogrubienie * * dla pogrubienia.

New inline text shortcuts in WordPress 4.5

Dla tych użytkowników, którzy nie lubią tych skrótów, oto jak wyłączyć wbudowane skróty tekstowe w edytorze wizualnym.

Ulepszony Ekran Umiarkowanych Komentarzy

Wielu blogerów spędza dużo czasu na moderowaniu komentarzy w WordPress. Moderacja komentarzy jest złem koniecznym, które wszyscy musimy tolerować, aby zwalczać spam komentarza w WordPress.

WordPress wysyła Ci powiadomienia e-mail, gdy pojawi się nowy komentarz. Kliknięcie linku Zatwierdź, spam lub kosz w wiadomości e-mail przeniesie Cię do ekranu, na którym możesz zobaczyć ten komentarz za pomocą przycisku, aby wykonać żądaną akcję.

Ten ekran nie pozwala na edycję komentarza. Nie pokazuje również żadnego formatowania w tekście komentarza, co nie jest przyjemne.

Moderate comment screen in WordPress 4.4.2

Dzięki WordPress 4.5 zobaczysz ulepszony ekran. Wyświetli formatowanie w tekście komentarza, tak jak pojawi się w przeglądarce. Będzie też link do edycji komentarza.

Moderate comment screen in upcoming WordPress 4.5

Responsywny podgląd w Personalizatorze

WordPress 4.5 przyniesie kolejny fajny dodatek do dostosowywania. Teraz będziesz mógł zobaczyć responsywne podglądy swojej witryny bezpośrednio w narzędziu dostosowania.

Możesz kliknąć ikonę urządzenia u dołu, aby przełączać widok między urządzeniami. Obecnie pokazuje podglądy komputerów stacjonarnych, tabletów i urządzeń mobilnych. Daje to ogólne wyobrażenie o tym, jak twoja witryna będzie wyglądać na tych urządzeniach.

Responsive previews in customizer

Zoptymalizowane Generowanie Rozmiaru Obrazu

WordPress wprowadził responsywne obrazy w WordPress 4.4. Oznacza to, że od wersji 4.4 użytkownicy na mniejszych ekranach mogą zobaczyć mniejszy obraz odpowiedni dla ich ekranu.

Ta funkcja jest świetna, ponieważ nie tylko poprawia wydajność stron internetowych na mniejszych ekranach, ale także oszczędza pieniądze na planach danych.

WordPress 4.5 poprawi to jeszcze bardziej. Zoptymalizuje obrazy, aby zmniejszyć ich witrynę do 50% bez widocznej utraty jakości.

Nadal zalecamy Zapisywanie obrazów zoptymalizowanych pod kątem Internetu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Zezwalaj użytkownikom na logowanie za pomocą adresu e-mail

Trudno jest śledzić wszystkie nazwy użytkowników, których używamy na wszystkich różnych stronach. Dlatego wiele popularnych witryn, takich jak Facebook, Twitter i inne, pozwala użytkownikom na używanie adresu e-mail jako nazwy użytkownika.

Chociaż możesz łatwo zapomnieć swoją nazwę użytkownika, większość ludzi nie zapomina swojego adresu e-mail.

W przeszłości WordPress nie pozwalał użytkownikom domyślnie logować się za pomocą poczty e-mail. Oczekuje się, że to się zmieni w WordPress 4.5.

Ponieważ każdy użytkownik WordPress w Twojej witrynie ma już adres e-mail powiązany ze swoim kontem, będzie mógł teraz użyć swojego adresu e-mail do logowania.

WordPress 4.5 will allow users to login with email address

Funkcje Programistyczne

WordPress 4.5 przyniesie wiele ulepszeń pod maską dla programistów. Oto niektóre z ekscytujących ulepszeń dla programistów:

Selektywne Odświeżanie w dostosowywaniu – W customizerze jeśli zmiana ma być zastosowana, cała strona musi zostać przeładowana. WordPress 4.5 będzie wyposażony w solidną strukturę umożliwiającą selektywne odświeżanie w dostosowywaczu. To sprawi, że będzie to niezwykle szybkie i pozwoli programistom robić wspaniałe rzeczy dzięki podglądom na żywo. (#27355)

Konfigurowalne Szablony Osadzania – WordPress 4.4 wprowadzono również osadzenia, które pozwoliły użytkownikom na osadzanie postów z własnych i innych blogów WordPress. WordPress 4.5 sprawi, że szablony osadzania będą konfigurowalne, aby autorzy motywów mogli mieć niestandardowe wyświetlacze. (#34561)

WP_Site Class – WordPress 4.5 będzie dostarczany z klasą WP_Site dla wielu instalacji WordPress. (#32450)

Script Loader – Dodawanie skryptów inline stanie się łatwiejsze dzięki wprowadzeniu wp_add_inline_script() w WordPress 4.5. (#14853, #35873)

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, co nadchodzi w WordPress 4.5. Daj nam znać, które funkcje uważasz za ekscytujące i co chciałbyś zobaczyć w przyszłych wersjach WordPress?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

WPBeginner kończy 12 lat-refleksje i aktualizacje

W artykule: WPBeginner StoryAktualizacje OsobisteAktualizacje WPBeginnerAktualizacje Produktu / FirmyOddawanie / FilantropiaDziękuję Wszystkim…