Została wydana wersja beta WordPressa 4.6. Uważnie śledziliśmy rozwój i cieszymy się, że ostateczna wersja ma zostać wydana około 16 sierpnia 2016 roku. W tym artykule podkreślimy, co nadchodzi w WordPress 4.6 z funkcjami i zrzutami ekranu.

What's coming in WordPress 4.6

Uwaga:możesz wypróbować wersję beta na swoim komputerze lub w środowisku testowym za pomocą wtyczki Beta Tester WordPress.

Jest to wersja beta, co oznacza, że nie będzie więcej nowych funkcji zostaną dodane do ostatecznego wydania WordPress 4.6. Jednak niektóre funkcje w wersji beta mogą nie trafić do ostatecznej wersji.

Błyszczące aktualizacje w WordPress 4.6

Gdy użytkownicy zainstalowali nową wtyczkę lub motyw lub zaktualizowali, Zwykle widzieli ekran postępu. Ten ekran postępu dodał jeszcze jedno ładowanie strony i był nieco rozpraszający.

WordPress 4.6 wprowadzi błyszczące aktualizacje. Użytkownicy będą mogli aktualizować i instalować wtyczki i motywy bez przekierowywania do ekranu postępu.

Shiny updates in WordPress 4.6

Natywne czcionki systemowe w obszarze administratora WordPress

WordPress zaczął używać czcionki Open Sans w obszarze administracyjnym WordPress, aby zaoferować spójny wygląd na różnych urządzeniach i platformach. Oznaczało to jednak, że WordPress polegał na zewnętrznym źródle strony trzeciej. Zwiększyło to również czas ładowania strony w obszarze administratora i wpłynęło na szybkość.

W WordPress 4.6 obszar administracyjny powróci do używania czcionek systemowych. Oznacza to, że obszar administracyjny WordPress może wyglądać nieco inaczej na różnych platformach.

Oto zrzut ekranu obszaru administracyjnego w przeglądarce Safari w systemie macOS przy użyciu czcionki systemowej San Francisco.

Native System Fonts

Są to czcionki systemowe, które będą używane w obszarze administracyjnym WordPress na różnych platformach i środowiskach.

  • apple-system dla Safari i Firefox na macOS i iOS
  • Helvetica Neue na macOS przed 10.11
  • BlinkMacSystemFont dla Google Chrome na macOS
  • Segoe UI dla Windows
  • Roboto dla Androida i Chrome OS
  • Oxygen-Sans dla KDE
  • Ubuntu Dla Ubuntu
  • Cantarell dla GNOME
  • sans-serif, standardowy fallback

Uwaga: Ta zmiana dotyczy tylko elementów interfejsu użytkownika obszaru administracyjnego WordPress. Nie będzie zawierać obszarów takich jak edytor postów, który używa arkusza stylów edytora szablonu dla czcionek.

Ulepszenia edytora w 4.6

Większość użytkowników WordPress spędza więcej czasu na edytorze postów niż jakikolwiek inny ekran Administracyjny w swojej witrynie. Poprawa jakości edycji postów zawsze ma priorytet w nowych wydaniach WordPress.

Ulepszona Funkcja Automatycznego Zapisywania

WordPress 4.6 wprowadza ulepszenia do funkcji automatycznego zapisywania w WordPress. Wcześniej, gdy użytkownicy wyłączali wersje, wpływało to również na przywracanie postów z funkcji automatycznego zapisywania.

WordPress 4.6 naprawi ten problem, a użytkownicy mogą przywracać posty WordPress z kopii zapasowych przeglądarki i automatycznego zapisywania, nawet jeśli mają wyłączone wersje.

Podświetlanie Uszkodzonych Linków

Jeśli używasz edytora wizualnego do pisania postów, dodanie uszkodzonego adresu URL zostanie podświetlone.

Jak tylko dodasz link, WordPress sprawdzi, czy link jest poprawny. Jeśli najedziesz kursorem na połączony tekst, zobaczysz link w kolorze czerwonym zamiast zwykłego niebieskiego.

Broken links will be highlighted in WordPress 4.6

Pod Maską Ulepszenia

Te aktualizacje poprawiają znaczną część rdzenia WordPress, ale są przeznaczone głównie dla programistów.

Standaryzowana Rejestracja Metadanych

WordPress 4.6 przynosi register_meta() funkcja do rejestracji kluczy meta. Ta funkcja działa jak register_post_type() funkcja. Pozwala wtyczkom i twórcom motywów używać znormalizowanego sposobu pracy z metadanymi przechowywanymi z typami obiektów postów, użytkowników, komentarzy lub terminów. (#35658)

Nowa Klasa WP_Post_Type

WordPress 4.6 wprowadzi nową klasę WP_Post_Type. Zmienia się $wp_post_types do tablicy obiektów WP_Post_Type. Zapewnia to metody obsługi podpór typu post, przepisywania reguł, pól meta, hooków i taksonomii. (#36217)

Nowa Klasa WP_Term_Query

Podobnie jak WP_Query, WP_User_Query i klasy WP_Comment_Query, WP_Term_Query w WordPress 4.6 zapewni lepszą strukturę do generowania zapytań term. (#35381)

Klasy WP_Site_Query i WP_Network_Query

W przypadku sieci wielostanowiskowych WordPress nowe klasy WP_Site_Query i WP_Network_Query umożliwiają odpytywanie witryn i sieci z leniwym ładowaniem. (#35791, #32504)

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, co nadchodzi w WordPress 4.6. Daj nam znać, które funkcje uważasz za ekscytujące i co chciałbyś zobaczyć w przyszłych wersjach WordPress?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Optymalizacja Wydajności WooCommerce: Wskazówki I Najlepsze Praktyki 14

Tworzenie sklepu WooCommerce jest bardzo proste: zainstaluj wtyczkę WooCommerce, dodaj produkt lub dwa, Ustaw ceny i gotowe–sklep WooCommerce. Ale prowadzenie udanego sklepu WooCommerce znacznie się różni. Planowanie i optymalizacja witryny ecommerce nie jest łatwym zadaniem, ale istnieje wiele wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących optymalizacji WooCommerce…