Podgląd Motywu Na Żywo-WordPress 3.4

Wczoraj WordPress 3.4 został wydany. Chociaż wiedzieliśmy, które funkcje pojawią się, w przeciwieństwie do innych wydań, nie trzymaliśmy ścisłej zakładki wersji alfa i beta ze względu na bardzo napięty harmonogram. Chcielibyśmy za to przeprosić naszą publiczność. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie kliknęli przycisku aktualizacji jednym kliknięciem, upewnij się, że dokonałeś aktualizacji. W tym artykule podkreślimy, Co nowego w WordPress 3.4 pod względem funkcji dla użytkowników i programistów.

Podgląd na żywo i dostosowywanie motywów

Theme customizer jest jedną z najwybitniejszych funkcji w WordPress 3.4. Przydatny zarówno dla użytkowników, jak i programistów, theme customizer rozpocznie nową erę tworzenia motywów WordPress. W przeszłości użytkownicy nigdy nie wiedzieli, czy konkretny motyw będzie działał na ich stronie internetowej bez jej aktywacji. Nie wiedzieliby, jak Temat będzie wyglądał z ich treścią. Cóż, ten problem jest teraz poza oknem z podglądem na żywo i dostosowywaniem motywu. Po przejściu do Appearence ” motywy, zobaczysz “podgląd na żywo” pod każdym motywem.

Live Theme Preview - WordPress 3.4

Po kliknięciu tego łącza otworzy się Podgląd na żywo z modułem dostosowywania motywu. W przypadku aktywnych motywów będzie link o nazwie Dostosuj, który możesz kliknąć, co otworzy podgląd na żywo.

Theme Customizer

Mamy nadzieję, że więcej programistów zacznie używać tego zamiast złożonych opcji motywu. Otto ma świetny artykuł, który pokaże Ci, jak wykorzystać dostosowywanie motywów w swoich motywach. Sprawdź spacer wideo z dostosowywania motywu.

Subskrybuj WPBeginner

Łatwe Tweety osadzaj z oEmbed

W przeszłości trzeba było użyć wtyczki, aby osadzić tweet w postach WordPress. Już nie. Podobnie jak filmy z youtube, teraz wszystko, co musisz zrobić, to dodać link do swojego tweeta w osobnej linii. WordPress osadzić tweet z odpowiedzi, retweet, ulubione, i śledzić funkcje. Podoba mi się. Sprawdź poniższy przykład:

Niestandardowe Ulepszenia Nagłówka

W WordPress 3.0 WordPress dodał możliwość dodawania niestandardowych obrazów nagłówka. Wszystkie nagłówki musiały mieć określoną szerokość i wysokość. Jeśli zdecydujesz się coś zmienić, wszystko będzie wyglądało dziwnie. W WordPress 3.4 możesz teraz mieć elastyczne nagłówki. Możesz zobaczyć nowy kodeks w Kodeksie.

Poza tym możesz teraz dodawać niestandardowe obrazy nagłówka i tła z biblioteki multimediów.

HTML w podpisach obrazków

W przeszłości podczas dodawania zdjęć nie można było połączyć się z autorem zdjęcia w podpisie. Cóż, w WordPress 3.4 możesz. To wszystko ułatwi. Zobacz poniższy przykład:

Largest Swimming Pool in the World
Jest to największy na świecie basen (3,324 stóp długości i 19,77 akr). Woda jest pompowana z Oceanu Spokojnego po jej filtracji i obróbce. Zdjęcie Thiago Graça Couto Znalezione w artykule 25 najbardziej fascynujących basenów

Lepsza organizacja szablonów stron

Jeśli kiedykolwiek pracowałeś nad złożoną witryną, znajdziesz się w tworzeniu wielu niestandardowych szablonów stron. Do tej pory wszystkie pliki szablonów stron musiały pozostać w folderze motywu wraz ze wszystkimi innymi plikami. To może być naprawdę niezgrabne. Ze względu na organizację, możesz teraz mieć podkatalog / pages / w folderze Twojego motywu, w którym możesz umieścić wszystkie szablony stron. Począwszy od WordPress 3.4, WordPress zidentyfikuje wszystkie szablony stron w folderze tematycznym lub w dowolnym podkatalogu folderu tematycznego.

Wiemy, że będzie to bardzo przydatne dla naszego tematu.

Inne Ulepszenia

Było wiele poprawek i ulepszeń. Poniżej znajduje się lista elementów, które uznaliśmy za bardzo przydatne.

  • Ulepszenia wydajności WP_Query-Programiści widzieli ulepszenia wydajności prędkości 2-3x.
  • Formaty postów będą teraz dodawane w menu nawigacji
  • WordPress przekieruje teraz próby odwiedzenia / login, / dashboard lub / admin do odpowiednich stron WordPress. Teraz nie potrzebujesz już wtyczki :)
  • Wiele ulepszeń XML-RPC
  • Wewnętrzne funkcje i klasy dodają teraz “rtl”, “ie7”, “ie8″, ” ie9 ” do targetowania przeglądarki

Chcielibyśmy usłyszeć, jakie są Twoje ulubione funkcje w WordPress 3.4

Dodatkowe Zasoby

WordPress 3.4″ Zielony ” Oficjalne Wydanie Artykuł
Pełna lista funkcji w WordPress 3.4
10 rzeczy, które musisz wiedzieć o WordPress 3.4
Jak wykorzystać motyw dostosowywania we własnych motywach

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…