Wreszcie długo oczekiwany, WordPress 4.0 przybył dzisiaj. Jest to główne wydanie, pełne wielu ulepszeń i nowych funkcji. W WPBeginner uważnie śledziliśmy rozwój i pisaliśmy o tym, co nadchodzi w WordPress 4.0. Jest wiele nowych rzeczy, z których jesteśmy szczególnie podekscytowani. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.0 i jakie fajne nowe funkcje powinieneś wypróbować po aktualizacji witryn.

Należy pamiętać, że WordPress 4.0 jest główną wersją, więc nie zostanie automatycznie zaktualizowany. Musisz zainicjować aktualizację.

Zauważ również, że 4.0 jest tylko numerem wersji. WordPress ma cykl Wydania, a 4.0 przychodzi po 3.9, nie ma czegoś takiego jak WordPress 4 lub WordPress 3.

Ulepszona Obsługa Internacjonalizacji

WordPress jest używany na całym świecie i zasila strony internetowe w wielu różnych językach. Wcześniej, jeśli użytkownik chciał korzystać z WordPress w innych językach, musiał zainstalować zlokalizowaną wersję WordPress lub ręcznie przesłać pliki tłumaczeń.

Od WordPress 4.0 pierwszym krokiem w instalacji WordPress jest wybór języka.

Choosing a language during WordPress installation

Pisząc o tym, co nadchodzi w WordPress 4.0, założyliśmy, że użytkownicy będą mogli przełączać języki z ekranu ustawień. Ale tak nie jest, Użytkownicy mogą przełączać tylko języki już zainstalowane w ich katalogu /wp-content/languages/.

Stylowo Zarządzaj Mediami

WordPress 4.0 jest wyposażony w nową i ulepszoną bibliotekę multimediów. Użytkownicy będą teraz mogli zobaczyć swoje przesłane pliki w ładnym układzie siatki z nieskończonym przewijaniem. Ten nowy układ jest znacznie szybszy i pozwala szybko wyszukiwać, przeglądać i edytować pliki multimedialne.

New Media Library in WordPress 4.0

Kliknięcie elementu w bibliotece multimediów otwiera go w wyskakującym oknie, w którym można dodać podpis obrazu, tekst alternatywny, tytuł i opis. Użytkownicy mogą również używać klawiszy strzałek na klawiaturach do przeglądania obrazów lub użyć klawisza esc, aby zamknąć wyskakujące okienko.

Media popup in WordPress  4.0

Osadzanie podglądów w edytorze postów

Użytkownicy mogą teraz zobaczyć swoje osadzenia bezpośrednio w edytorze postów wizualnych. Oznacza to, że po wklejeniu adresu URL filmu z YouTube do edytora wizualnego automatycznie stanie się on widoczny bezpośrednio w edytorze. To samo dotyczy tweetów i innych osadzeń obsługiwanych przez oEmbed.

Visual embeds in WordPress 4.0

Ulepszony Edytor Postów

WordPress 4.0 wprowadza kilka bardzo ważnych ulepszeń w edytorze postów, które naszym zdaniem znacznie poprawią wrażenia z pisania dla większości użytkowników.

Pierwszym ulepszeniem jest usunięcie paska przewijania w edytorze postów. Wiele pasków przewijania na stronie utrudniało pracę nad długimi artykułami. Teraz edytor postów automatycznie dostosuje się podczas pisania.

Improved post editor in WordPress 4.0

Drugim ulepszeniem jest lepki pasek menu w edytorze postów. Oznacza to, że pasek menu i przycisk Dodaj media pozostaną widoczne na ekranie użytkownika i nie będziesz musiał przewijać, aby kliknąć przycisk.

Wyszukiwanie i instalacja wtyczek

Inną najbardziej oczekiwaną cechą WordPress 4.0 jest nowy ekran instalacji wtyczki. Wyniki wyszukiwania pojawiają się teraz w polach i pokazują więcej przydatnych informacji niż wcześniej. Wyszukiwanie wtyczek jest o wiele szybsze i można szybko przełączać się między polecanymi, ulubionymi i popularnymi zakładkami wtyczek.

New plugin install experience in WordPress 4.0

Kliknięcie na więcej szczegółów otwiera stronę wtyczki w wyskakującym oknie. To okno jest teraz stylizowane tak, aby pasowało do reszty obszaru administracyjnego WordPress. Zauważ również, że ładuje się kompletny plik readme wtyczki na raz, więc przełączanie między kartami w wyskakującym okienku szczegółów jest bardzo szybsze.

Panele Dostosowywania Motywów

Widżety zostały dodane do theme customizer w WordPress 3.9. Są teraz przenoszone do własnego panelu w dostosowywaniu, co ułatwia łatwe dodawanie i zarządzanie widżetami z ekranu dostosowywania.

Widgets in Theme Customizer

Dla Deweloperów

Wprowadzono zupełnie nowe API dla kontrolek użytkownika w programie customizer. Podobnie jak widżety są pogrupowane we własnym panelu, twórcy motywów i wtyczek mogą teraz grupować opcje w panelach. Customizer obsługuje teraz konteksty, panele i zupełnie nowy zestaw kontrolek, których można używać w szablonach i wtyczkach.

W innych ulepszeniach pod maską, zamawianie zapytań da teraz programistom więcej sposobów korzystania z klauzul ORDER BY w WP_Query. Zaktualizowano biblioteki TinyMCE, jQuery i MediaElement.

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył przegląd nowości w WordPress 4.0. Jesteśmy szczególnie zachwyceni nowym edytorem postów i tym, jak się dostosowuje. Dajcie nam znać, które funkcje spodobały się wam najbardziej i co chcielibyście zobaczyć w przyszłych wydaniach?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…