WordPress 4.6 został wydany zaledwie kilka minut temu. Jest to drugie Główne wydanie roku 2016 i wprowadza kilka ekscytujących nowych ulepszeń i naprawia kilka błędów. W tym artykule pokażemy, co nowego w WordPress 4.6 i jakie funkcje należy wypróbować po aktualizacji witryn.

What's new in WordPress 4.6 (Features and Screenshots)
4.6 to główne wydanie WordPress i jeśli nie korzystasz z zarządzanej usługi hostingowej WordPress, musisz ręcznie zainicjować aktualizację.

Ważne: Nie zapomnij utworzyć kompletnej kopii zapasowej WordPress przed rozpoczęciem aktualizacji.

Natywne czcionki systemowe w WordPress 4.6

WordPress zaczął używać Open Sans z projektu Google Fonts, jako domyślnej czcionki, dzięki czemu interfejs administracyjny wygląda tak samo na różnych platformach i urządzeniach. Oznaczało to jednak niewielki kompromis w kwestii szybkości i polegania na projekcie strony trzeciej.

Od wersji 4.6 WordPress będzie teraz używać natywnej czcionki systemowej w obszarze administracyjnym. Dzięki temu WordPress ładuje się szybciej i czuje się jak natywne urządzenie i platforma.

Oto zrzut ekranu obszaru administracyjnego w przeglądarce Safari w systemie macOS przy użyciu czcionki systemowej San Francisco.

Native system fonts in WordPress 4.6

Ta zmiana dotyczy tylko elementów interfejsu użytkownika w obszarze administracyjnym WordPress. Nie wpłynie to na obszary treści, takie jak edytor postów, który używa arkusza stylów edytora szablonu dla czcionek.

Błyszczące aktualizacje wtyczek i motywów

Wcześniej, po zainstalowaniu wtyczki lub motywu z WordPress.org, pokazał ci ekran postępu. To dodało obciążenie strony i wydłużyło czas poświęcony na instalowanie wtyczek i motywów.

WordPress 4.6 przyspiesza instalowanie i aktualizowanie wtyczek i motywów WordPress bez opuszczania strony.

Plugin installation in WordPress 4.6

Animacja przedstawia instalację motywu z WordPress.org Katalog tematyczny.

Installing theme from WordPress themes directory in WordPress 4.6

Motywy będą również korzystać z tych szybszych aktualizacji. Ta animacja pokazuje, jak wygląda proces aktualizacji nowego motywu w WordPress 4.6.

Faster theme updates

Ulepszenia edytora w WordPress 4.6

Każda nowa wersja WordPress wprowadza ulepszenia i nowe funkcje do edytora postów. WordPress 4.6 wprowadza kilka fajnych nowych ulepszeń do ekranu edycji.

Podświetlanie niedziałających linków w edytorze wizualnym

Czasami użytkownicy kończą na dodaniu uszkodzonego linku lub niewłaściwego adresu URL w poście. Jeśli opublikujesz post, ten błędnie napisany link również zostanie uruchomiony.

Od wersji 4.6 WordPress będzie teraz próbował sprawdzić, czy nie ma uszkodzonych lub źle sformatowanych linków podczas korzystania z edytora wizualnego. Jeśli łącze jest uszkodzone, podświetli on połączony tekst zakotwiczenia czerwonymi kropkami, pokazując adres URL łącza na Czerwono.

Broken link highlighter in WordPress 4.6

Lepsze Automatyczne zapisywanie i odzyskiwanie

WordPress 4.6 jest wyposażony w lepszy tryb odzyskiwania po awarii dla funkcji automatycznego zapisywania w edytorze postów. Wcześniej, gdy użytkownicy wyłączali wersje, miało to wpływ na przywracanie wersji roboczych z pamięci podręcznej przeglądarki i funkcji automatycznego zapisywania.

Ten problem został naprawiony, a użytkownicy będą mogli łatwo przywracać posty z kopii zapasowych przeglądarki i automatycznego zapisywania.

Lepiej Wyglądający Ekran Importu

WordPress sprawia, że bardzo łatwo importować treści z Blogger, Tumblr i kilku innych platform za pomocą wtyczek importera znajdujących się w Narzędzia ” Import strona.

WordPress 4.6 sprawia, że ekran importu jest bardziej czytelny i dostępny.

Import screen in WordPress 4.6

Wykorzystuje również błyszczące aktualizacje, aby zainstalować wtyczki importera w tle. Oznacza to, że nie ma więcej wyskakującego okienka, aby zainstalować wtyczkę importera i nie ma dodatkowego obciążenia strony, aby pokazać postęp.

Installing an importer plugin in WordPress 4.6

Usprawnienia w zakresie lokalizacji i tłumaczeń

Tłumaczenia z WordPress.org hostowane tłumaczenia społeczności będą teraz mieć pierwszeństwo przed tłumaczeniami dołączonymi do wtyczki.

Selektor daty w interfejsie jQuery jest teraz wyświetlany z odpowiednimi ustawieniami lokalnymi.

Deklinacja liczb komentarzy i miesięcy w różnych językach jest teraz prawidłowo obsługiwana.

Pod Maską Ulepszenia

WordPress 4.6 przynosi również wiele nowych ulepszeń dla programistów. Oto niektóre z tych ulepszeń pod maską.

Wskazówki Dotyczące Zasobów

Resource hints to nowa Specyfikacja W3C, która umożliwia przeglądarce łączenie się i prefetchowanie zasobów w celu poprawy wydajności. (#34292)

Ulepszona Rejestracja Meta

WordPress 4.6 wprowadza register_meta() funkcja do rejestracji kluczy meta. Działa jak register_post_type() funkcja i pozwala programistom korzystać ze standardowego sposobu pracy z metadanymi. (#35658)

Trwała Pamięć Podręczna Komentarzy

WordPress 4.6 umożliwia buforowanie komentarzy jako trwałego typu obiektu. Oznacza to, że pamięć podręczna komentarzy jest poprawnie sprawdzana i aktualizowana w przypadku zmian. (#37613)

WP_Post_Type Class

WordPress 4.6 wprowadza nowy WP_Post_Type klasy. Zmienia $wp_post_types na tablicę obiektów WP_Post_Type. Zapewnia to metody obsługi podpór typu post, przepisywania reguł, pól meta, hooków i taksonomii. (#36217)

Klasa WP_Term_Query

Nowa klasa WP_Term_Query w WordPress 4.6 zapewnia lepszą strukturę do generowania zapytań terminowych. (#35381)

Mamy nadzieję, że ten artykuł zaoferował Ci dobry zakres tego, co nowego w WordPress 4.6. Jesteśmy szczególnie podekscytowani błyszczącymi aktualizacjami i podświetlaniem uszkodzonych linków. Czym się cieszysz?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

21 najlepsze motywy WordPress dla Organizacji Non-Profit

W artykule: Wykonanie strony internetowej dla Organizacji Non-Profit1. Astra2. OceanWP3. Outreach Pro4.…

26 najlepszych przyjaznych dla Gutenberga motywów WordPress

W artykule: Jak znaleźć najlepsze tematy przyjazne Gutenbergowi?1. Astra2. Hestia Pro3. Divi4.…

Co nowego w WordPress 4.5

W artykule: Obsługa Logo MotywuLepsze podglądy dla ikon witrynyResponsywne podglądy w CustomizerzeZoptymalizowana…

Szalunki przy budowie domów – co warto wiedzieć?

W artykule: Czym są szalunki budowlane?Z czego wykonywane są szalunki? Budowa domu…