Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co się stanie, jeśli zmienisz swój motyw WordPress? Przy tak wielu dostępnych pięknych motywów WordPress może być kuszące, aby przejść do lepiej wyglądającego motywu. Chociaż przełączanie motywu WordPress jest w większości bezpieczne, jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać. W tym artykule odpowiemy na pytanie: “co się dzieje po przełączeniu motywu WordPress” i rzeczy, które musisz zrobić, aby upewnić się, że Twoja witryna działa poprawnie po przełączeniu.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Zanim Przełączysz Motywy WordPress

Niezwykle ważne jest, aby utworzyć kompletną kopię zapasową WordPress podczas dokonywania poważnych zmian, takich jak przełączanie motywów, instalowanie wtyczek lub importowanie/eksportowanie danych.

Przed aktywacją nowego motywu WordPress powinieneś wyświetlić podgląd, aby zobaczyć, jak wpłynie to na Twoją witrynę. WordPress umożliwia instalowanie i podgląd motywów bez ich aktywacji.

Po prostu zainstaluj motyw i kliknij przycisk Podgląd Na Żywo pod tym motywem.

Live preview WordPress theme before activation

Podczas podglądu motywu należy robić notatki na temat rzeczy, na które będzie miał wpływ nowy motyw. Przeglądaj stronę główną witryny, pojedyncze posty, pojedyncze strony i archiwa. Zobacz, jak nowy motyw radzi sobie inaczej.

Live Previewing a WordPress  theme without activating it

Teraz musisz zdecydować, czy możesz łatwo dostosować nowy motyw, aby zachować funkcje starej witryny, które chcesz zachować.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, sprawdź nasz przewodnik dotyczący prawidłowego przełączania motywu WordPress.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, co się dzieje, gdy przełączysz się na nowy motyw WordPress.

WordPress jest wyposażony we wbudowany system menu nawigacyjnego. Każdy motyw WordPress definiuje lokalizacje motywów, w których wyświetlane są Menu.

Dlatego po przełączeniu motywu WordPress pojawią się nowe lokalizacje menu.

Menu przypisane wcześniej do lokalizacji motywu będzie musiało zostać ponownie przypisane.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Menu. Następnie wybierz menu, którego chcesz użyć, a następnie sprawdź lokalizację motywu, w której ma być wyświetlane menu.

Setting navigation menus in the new theme

Zobacz nasz przewodnik, Jak dodać niestandardowe menu nawigacyjne w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Ustawienia widżetu zostaną zmienione

Widżety umożliwiają łatwe umieszczanie różnych elementów w paskach bocznych motywu WordPress. Po zmianie motywu WordPress, podobnie jak menu, paski boczne są zastępowane przez paski boczne nowego motywu. Spowoduje to automatyczne dezaktywowanie aktywnych widżetów.

Zauważ, że niektóre motywy automatycznie pokażą domyślne widżety WordPress. Ale wszelkie widżety z dostosowaniami zostaną umieszczone w sekcji nieaktywne widżety.

Nadal możesz używać tych widżetów i dodawać je z powrotem do pasków bocznych.

Inactive widgets can be easily added to your new theme

Zobacz nasz przewodnik, jak importować / eksportować ustawienia widżetów w WordPress. Sprawdź również naszą listę najbardziej przydatnych widżetów WordPress dla Twojej witryny.

Ustawienia Motywu Znikną

Każdy motyw WordPress ma różne opcje dostosowywania. W rzeczywistości istnieje kilka motywów WordPress, które mają mnóstwo opcji dostosowywania kontrolowanych przez własny panel opcji motywów.

Ustawienia te mogą obejmować logo witryny, ikonę favicon, nagłówek, obraz tła itp. Wszystkie te ustawienia znikną po przełączeniu na nowy motyw WordPress.

Jeśli masz listę zmian, prawdopodobnie możesz spróbować skonfigurować te rzeczy w nowym motywie. Możliwe jest jednak, że nowy motyw może nie mieć wszystkich funkcji, które miał poprzedni motyw lub że może mieć więcej funkcji niż poprzedni motyw.

W większości przypadków ustawienia te nie wpływają na wydajność witryny w wyszukiwarkach. Skutki utraty tych ustawień nie będą tak znaczące. Jednak niektóre motywy łączą ustawienia SEO w panelu opcji motywu. W takim przypadku będziesz musiał przenieść ustawienia SEO za pomocą transportera danych SEO.

Tematy Konkretne Typy Postów I Taksonomie Znikną

Niektóre motywy WordPress (nie te w oficjalnym katalogu motywów WordPress) przekraczają zamierzoną funkcjonalność i przeskakują do domeny wtyczek.

Oznacza to, że te motywy zaczynają oferować funkcje, które nie są związane z wyglądem witryny. Funkcjonalność, taka jak tworzenie niestandardowych typów postów, niestandardowych taksonomii, które mogą być używane do wyświetlania treści, takich jak portfolio, referencje itp.

Po zmianie motywu WordPress te niestandardowe typy postów i taksonomie staną się niedostępne. Będą one nadal przechowywane w bazie danych WordPress, ale musisz wykonać dodatkowe dostosowanie, aby wyświetlić je w nowym motywie.

Zobacz nasz przewodnik, jak importować i eksportować niestandardowe typy postów w WordPress.

Suwaki Specyficzne Dla Tematu Znikną

Wiele motywów WordPress oferuje łatwy sposób dodawania suwaków w różnych sekcjach witryny. Te suwaki znikną po przełączeniu motywu.

Dlatego zalecamy naszym użytkownikom korzystanie z niezawodnej wtyczki do dodawania suwaków do swojej witryny WordPress. Spójrz na nasze porównanie, aby znaleźć najlepszą wtyczkę WordPress slider.

Skróty Specyficzne Dla Tematu Znikną

Skróty zapewniają łatwiejszy sposób na wprowadzenie funkcjonalności do postów i widżetów WordPress. Wiele motywów WordPress zawiera obszerny zestaw skrótów do dodawania przycisków, galerii, suwaków, układów kolumn itp.

Po przełączeniu motywów wszystkie skróty specyficzne dla motywu zostaną wyłączone.

Spowoduje to, że Twój kod shortcode pojawi się jako tekst w Twoich postach. Niestety nie ma łatwego sposobu, aby po prostu kliknąć przycisk i zaimportować skróty ze starego motywu do nowego motywu WordPress. Możesz jednak znaleźć i usunąć nieużywane skróty z postów WordPress.

Rzeczy, na które nie ma wpływu Przełącznik motywu

Twoje posty i strony WordPress nie będą miały wpływu na przełącznik motywów. Jednak w zależności od tego, jak stare motywy wyświetlały posty, obrazy, załączniki i strony, mogą one wyglądać nieco inaczej w nowym motywie.

Przełącznik motywu nie wpłynie na wszystkie przesłane Multimedia. Jednak wiele motywów WordPress ma własne rozmiary obrazów dla polecanych obrazów i miniatur. Po zmianie motywu może być konieczne odtworzenie rozmiarów obrazów.

Domyślne ustawienia WordPress znajdujące się pod Ustawienia menu również pozostanie nienaruszone.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, co dzieje się po przełączeniu motywu WordPress i jesteś lepiej przygotowany do przejścia. Możesz również zobaczyć naszą listę rzeczy 15, które musisz zrobić przed zmianą motywu WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…