Za każdym razem, gdy pojawia się nowa aktualizacja WordPress, otrzymujemy kilka e-maili od użytkowników z pytaniem, czy można bezpiecznie zaktualizować swoją witrynę WordPress. Zastanawiasz się, czy powinieneś zaktualizować swój WordPress do najnowszej wersji? Chcesz poznać zalety i wady aktualizacji WordPress? W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego ważne jest, aby zawsze korzystać z najnowszej wersji WordPress, a także pokażemy, jak prawidłowo zaktualizować WordPress.

Why you should always use the latest version of WordPress

WordPress jest darmowy i jest rozwijany przez społeczność programistów. Z każdą nową wersją naprawiają błędy, dodają nowe funkcje, poprawiają wydajność i ulepszają istniejące funkcje, aby być na bieżąco z nowymi standardami branżowymi.

Innymi słowy, gdy nie aktualizujesz swojej witryny WordPress, ryzykujesz bezpieczeństwo swojej witryny i tracisz nowe funkcje / ulepszenia.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje lub potrzebujesz więcej szczegółów, Kontynuuj czytanie.

Rzućmy okiem na plusy i minusy aktualizacji WordPress.

1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego powinieneś aktualizować swoją witrynę WordPress.

WordPress zasila ponad 30% wszystkich stron internetowych na świecie. Ze względu na swoją popularność WordPress jest częstym celem dla hakerów, dystrybutorów złośliwego kodu, złodziei danych i hakerów.

CMS Marketshare

Ponieważ WordPress jest open source, każdy może przestudiować kod źródłowy, aby go nauczyć i ulepszyć. Oznacza to jednak również, że hakerzy mogą go również badać i znajdować sposoby włamywania się do stron internetowych.

Teraz dobre jest to, że nie wszyscy hakerzy są źli. Jest o wiele więcej dobrych hakerów niż złych, co oznacza, że eksperci ds. bezpieczeństwa na całym świecie mogą badać kod i prawidłowo zgłaszać błędy / poprawki bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy zgłaszana jest luka w zabezpieczeniach, główny zespół WordPress pracuje pilnie, aby wydać aktualizację, która rozwiązuje problem.

Oznacza to, że jeśli nie korzystasz z najnowszej wersji WordPress, to używasz oprogramowania ze znanymi lukami w zabezpieczeniach. Hakerzy mogą wyszukiwać strony internetowe ze starszą wersją, a Ty możesz stać się ofiarą wyrafinowanego ataku.

Nie tylko sam WordPress, wtyczki mogą być również wykorzystywane przez hakerów. Musisz upewnić się, że wszystkie wtyczki WordPress, motywy i sam rdzeń są zawsze aktualne.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat zapewnienia bezpieczeństwa witryny, zobacz nasz najlepszy przewodnik po zabezpieczeniach WordPress.

2. Fajne Nowe Funkcje

Każde Główne wydanie WordPress zawiera nowe funkcje i zmiany w oprogramowaniu. Na przykład WordPress 5.0 wprowadził edytor bloków, WordPress 5.3 zawierał ulepszenia dostępności i interfejsu użytkownika, a WordPress 5.4 zawierał nowe bloki i ulepszenia edytora bloków.

New WordPress editor called Gutenberg block editor

Jeśli używasz starszej wersji WordPressa, twoje wrażenia z WordPressa będą znacznie inne niż osoby korzystające z najnowszej wersji.

Będziesz mieć problemy ze znalezieniem pomocy WordPress online, ponieważ używasz starszej wersji. Użytkownicy na forach wsparcia WordPress zakładają, że używasz najnowszej wersji WordPress.

3. Prędkość

Strangeloop Speed Study

Programiści WordPress zawsze starają się przyspieszyć. Każda nowa wersja zawiera kilka ulepszeń wydajności, które sprawiają, że WordPress działa szybciej i bardziej wydajnie.

Na przykład WordPress 4.2 poprawił wydajność JS dla menu nawigacji, a WordPress 4.1 poprawił złożone zapytania, które pomogły w wydajności witryn korzystających z tych zapytań.

Ponieważ szybkość jest ogromnym czynnikiem w SEO, zdecydowanie powinieneś aktualizować swój WordPress, aby zapewnić maksymalne korzyści z wydajności.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat zwiększania szybkości witryny, sprawdź nasz najlepszy przewodnik po szybkości i wydajności WordPress.

4. Poprawki Błędów

Pomimo rygorystycznych testów głównych wydań, czasami błędy WordPress mogą prześlizgnąć się przez pęknięcia. Dlatego istnieją aktualne drobne wydania WordPress (te z X. X. X), aby to wyjaśnić. Na przykład najnowsza aktualizacja WordPress 4.2.3 naprawiła 20 błędów z wersji 4.2.

Teraz, jeśli przejdziesz do forów pomocy technicznej WordPress z prośbą o pomoc, pierwszą radą, którą otrzymasz, jest zaktualizowanie WordPressa, ponieważ może to rozwiązać problem. Jeśli nalegasz, aby nie aktualizować WordPressa, nie będziesz mógł otrzymać pomocy.

5. Kompatybilność (lub nie)

Często programiści wtyczek i motywów koordynują swoje aktualizacje z głównymi wydaniami WordPress, aby mieć pewność, że korzystają z nowo dostępnych funkcji i ulepszeń.

Jednak w niektórych przypadkach aktualizacja może złamać istniejące wtyczki WordPress, jeśli nie były zgodne z najlepszymi praktykami i standardami kodowania.

Dlatego ważne jest, aby regularnie przechowywać kopie zapasowe WordPress.

Podsumowując, jedynym minusem jest to, że w rzadkich przypadkach twoja strona się zepsuje. Jednak plusem jest to, że masz:

  • Ulepszone bezpieczeństwo WordPress
  • Fajne nowe funkcje WordPress
  • Szybsze doświadczenie WordPress
  • Wolna od błędów strona WordPress
  • Lepsza kompatybilność

Teraz, gdy wiesz, dlaczego ważne jest aktualizowanie witryny WordPress, przyjrzyjmy się, jak zaktualizować WordPress.

Jak aktualizować swoją witrynę WordPress

Aktualizacja rdzenia WordPress, wtyczek i motywów, gdy pojawi się dla nich nowa aktualizacja, jest dość łatwa. WordPress jest wyposażony we wbudowany system powiadomień o aktualizacji. Podkreśla liczbę dostępnych aktualizacji po zalogowaniu się do pulpitu WordPress.

WordPress update screen

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Dashboard ” Aktualizacje strony i zainstalować te aktualizacje. Jest to proces jednego kliknięcia.

Jednak ponieważ wielu właścicieli witryn nie loguje się codziennie do pulpitu WordPress, mogą nawet nie wiedzieć, że jest dostępna aktualizacja przez kilka dni. Na szczęście masz kilka opcji.

Jeśli używasz WordPress 3.7 lub nowszego, automatyczne aktualizacje są włączone dla mniejszych wydań (które są zarezerwowane dla zabezpieczeń i poprawek błędów). Możesz włączyć automatyczne aktualizacje dla głównych wersji, wtyczek i motywów.

Alternatywnie możesz otrzymywać powiadomienia e-mail, gdy pojawi się nowa aktualizacja dla Twojej witryny WordPress.

Otrzymuj powiadomienia e-mail o aktualizacjach w WordPress

Kiedy jesteś zajęty prowadzeniem firmy, logowanie do witryny w celu sprawdzenia aktualizacji jest zwykle ostatnią rzeczą, o której myślisz. Czy nie byłoby łatwiej, gdybyś mógł otrzymać powiadomienie e-mail za każdym razem, gdy pojawi się aktualizacja w Twoich witrynach WordPress?

To możliwe.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Updates Notifier. Po aktywacji odwiedź Ustawienia ” Aktualizacje Notifier aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

WordPress update notification plugin settings

Ta wtyczka używa WordPress cron, aby sprawdzać Twoją witrynę pod kątem aktualizacji co godzinę. Można to zmienić na raz lub dwa razy na dobę. Gdy będzie dostępna nowa aktualizacja, ta wtyczka wyśle Ci powiadomienie e-mail.

Domyślnie sprawdza aktualizację rdzenia WordPress, aktualizacje wtyczek i aktualizacje motywów. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk Zapisz Ustawienia za pomocą testowego e-maila.

Jeśli nie otrzymasz e-maila testowego z wtyczki, sprawdź nasz przewodnik, Jak naprawić WordPress nie wysyłanie problemu e-mail.

Automatyczna Instalacja WordPress Aktualizacje

Możesz jeszcze bardziej zautomatyzować proces. WordPress pozwala włączyć automatyczne aktualizacje dla głównych wydań, wtyczek i motywów.

Ta opcja jest ryzykowna, jeśli nie używasz zarządzanego hostingu WordPress. Zarządzane firmy hostingowe WordPress automatycznie aktualizują Twoją witrynę do głównych wersji WordPress i miej oko, jeśli coś się zepsuje.

Jeśli włączysz automatyczne aktualizacje, istnieje niewielkie ryzyko, że Twoja witryna może się zepsuć i nie będziesz w trybie online, aby ją od razu naprawić. Mając to na uwadze, jeśli chcesz włączyć automatyczne aktualizacje, istnieją dwa sposoby, aby to zrobić (metoda wtyczki i metoda kodu).

Przyjrzyjmy się najpierw metodzie wtyczki.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Easy Updates Manager. Po aktywacji musisz odwiedzić Dashboard ” Opcje Aktualizacji strona konfiguracji wtyczki.

Setting up WordPress automatic updates

Teraz musisz przewinąć w dół do sekcji Automatyczne aktualizacje, gdzie możesz włączyć automatyczne aktualizacje dla rdzenia, wtyczek, motywów i plików tłumaczeń. Gdy skończysz, po prostu zapisz swoje ustawienia.

Włącz automatyczne aktualizacje za pomocą pliku wp-config

Możesz włączyć automatyczne aktualizacje dla rdzenia WordPress, po prostu dodając tę linię do wp-config.plik php.

Upewnij się, że najpierw wykonasz kopię zapasową witryny, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.

define ('WP_AUTO_UPDATE_CORE', true);

Jeśli chcesz również automatycznie aktualizować motywy i wtyczki, musisz dodać to do funkcji motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

add_filter ('auto_update_plugin', '_ _ return _ true');
add_filter ('auto_update_theme', '_ _ return _ true' );

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, dlaczego powinieneś zawsze korzystać z najnowszej wersji WordPressa. Możesz również sprawdzić nasz wybór ekspertów musi mieć wtyczki WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…