Czy korzystasz z funkcji publikowania Jetpack na swojej stronie?

Ostatnio podczas przeglądania Facebooka znaleźliśmy kilka osób udostępniających linki, w których WordPress zastąpił domenę witryny. Wraz z tym Status brzmiał tak: Michelle Schulp opublikowała artykuł w WordPress.

Facebook Status being hijacked by JetPack publicize

To było niepokojące, więc postanowiliśmy zbadać sprawę.

Po kliknięciu na link, przeniesie Cię na stronę internetową. Jednak po kliknięciu na WordPress, to zabierze cię do WordPress.com strona rejestracji na Facebooku.

Landing page for WordPress.com's app

Szukaliśmy dalej, aby sprawdzić, czy te strony były hostowane na WordPress.com, serwis hostingowy blogów. Większość z nich nie była. (zobacz różnicę między darmowymi WordPress.com vs self-hosted WordPress.org)

Jednak wszystkie miały jedną wspólną cechę. Wszystkie z nich korzystały z wtyczki Jetpack, która jest tworzona przez spółkę dominującą WordPress.com, Automat.

Aby zweryfikować nasze ustalenia, zdecydowaliśmy się zainstalować Jetpack na stronie testowej. Zreplikowaliśmy problem i jest on związany z funkcją publikowania wtyczki.

Podczas konfigurowania funkcji publikowania zostaniesz poproszony o połączenie się z Facebookiem i przyznanie kilku uprawnień.

Facebook permissions for using Publicize feature in JetPack

Allowing WordPress.com to post on Facebook for you

Podczas procesu zatwierdzania zobaczysz niebieskie logo W zamiast szarego logo W. Czym to się różni?

Cóż, jeden jest dla WordPress.com (usługa hostingu bloga), a drugi jest dla WordPress.org (oprogramowanie, które wszyscy kochamy i używamy).

Mylące, prawda?

Często początkujący nie znają różnicy, więc myślą, że naprawdę autoryzują swoją witrynę WordPress, a nie stronę trzecią WordPress.com Platforma (zobacz relacje i różnice)

Co więcej, sformułowanie przez cały proces nie wyjaśnia, że autoryzujesz WordPress.com zamiast Twojej rzeczywistej strony. Zobacz zrzut ekranu potwierdzenia poniżej:

Connected to Facebook

Teraz, jeśli chcesz, aby publicize robił to, co powinien (automatycznie udostępniać swój post po jego opublikowaniu), to jest to, co zobaczą Twoi użytkownicy.

A Post shared on Facebook using JetPack's publicize module

Przeprowadziliśmy dalsze badania, aby stwierdzić, że nie jest to nowy problem. Od 2013 r. był kilkakrotnie zgłaszany.

Biorąc pod uwagę, że Jetpack jest automatycznie instalowany i automatycznie aktywowany na kilku głównych dostawcach hostingu WordPress domyślnie, należy to poprawić, aby zmniejszyć zamieszanie między WordPress.com vs self-hosted WordPress.org.

Chociaż rozumiemy, że Facebook ma swoje ograniczenia, istnieją pewne rzeczy, które mogą i powinny zostać poprawione, aby lepiej informować użytkowników.

Po pierwsze, w danych linku poniżej tytułu postu, powinien on faktycznie pokazywać domenę użytkownika, aby promować swoją markę, zamiast pokazywać WordPress. Jak zauważył Jeremy z zespołu Jetpack w komentarzach poniżej, nie jest to możliwe ze względu na ograniczenia Facebooka.

Po drugie, sformułowanie, które mówi, że Syed Balkhi opublikował artykuł na WordPress, powinno zostać przeformułowane, aby usunąć zamieszanie.

Jeden z użytkowników, który zgłosił problem, zaproponował sformułowanie: Vikas udostępnił link za pośrednictwem Publicize zamiast powiedzieć, że Vikas opublikował artykuł na WordPress.

Inną alternatywą może być: … udostępniony link przez JetPack, ponieważ to jest to, co naprawdę się dzieje.

Facebook Jetpack jest dostępny w zakładce “z powodzeniem połączyłeś Jetpack z Facebookiem” lub “z powodzeniem połączyłeś swoje konto na Facebooku z Jetpack”. [Update: Ticket #1476 created by Jeremy]

Mamy nadzieję, że te sugestie pomogą ulepszyć jetpack Publicize dla użytkowników.

Jetpack Image

Jetpack to świetny plugin dla początkujących, którzy przenoszą się z WordPress.com na WordPress.org ponieważ pozwala zachować wiele fajnych funkcji WordPress.com dając Ci moc i wolność WordPress.org.

Uwaga: celem tego postu nie jest rozpoczęcie wojny z ogniem, lecz zachęcenie do dyskusji i podzielenie się naszą opinią ze społecznością. Mamy ogromny szacunek i uznanie dla Automattic i ich pracy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…