WordPress vs Weebly porównanie

Czy próbujesz zdecydować między WordPress a Weebly, aby zbudować swoją witrynę?

WordPress jest popularnym wyborem i zasila 39,5% wszystkich stron internetowych w Internecie, ale Weebly to kolejne rozwiązanie, które pozwala budować witrynę, blogi i sklepy eCommerce.

W tym artykule porównamy WordPress vs. Weebly, wymieniając zalety i wady każdego z nich, abyś mógł zdecydować, który z nich jest dla ciebie lepszy.

WordPress vs Weebly Comparison

Uwaga: Ten artykuł porównuje Weebly z self hosted WordPress.org strony, nie WordPress.com blogi. Zobacz nasz przewodnik na czym polega różnica między WordPress.com vs WordPress.org.

Hostowana Platforma vs Self-Hosted

Weebly to usługa całkowicie hostowana. Oznacza to, że Twoja witryna znajduje się na ich serwerach i musisz przestrzegać ich warunków korzystania z usługi.

Jeśli zdecydujesz się na zmianę platformy, proces migracji jest niezwykle trudny. Ich obszar administracyjny zawiera wszystkie narzędzia, których możesz użyć do tworzenia, edytowania i zarządzania witryną Weebly.

Z drugiej strony WordPress to bezpłatne oprogramowanie, które można zainstalować na własnym koncie hostingowym.

Oznacza to, że jesteś właścicielem 100% wszystkich treści, a WordPress ułatwia przejście na inną platformę, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

Możesz zobaczyć nasz przewodnik, Jak założyć blog WordPress (krok po kroku).

Zwycięzca: WordPress

Weebly vs WordPress: funkcje i wtyczki

Weebly ma duży wybór narzędzi wbudowanych w platformę. Możesz ich użyć do dodania sklepu internetowego, bloga, portfolio, strony biznesowej lub osobistej lub strony wydarzenia.

Jeśli jednak potrzebujesz funkcji, która nie jest dostępna w Weebly, masz kłopoty, ponieważ nie możesz zatrudnić projektanta lub programisty, aby go dodał.

Weebly oferuje różne bezpłatne i płatne aplikacje, ale wybór jest ograniczony i nie tak obszerny jak WordPress.

Apps in Weebly

Z drugiej strony WordPress ma wszystkie funkcje, o których możesz marzyć: sklepy internetowe, formularze kontaktowe, galerie, portfolio, SEO i inne. Większość z tych funkcji nie jest preinstalowana, ale możesz je dodać za pomocą wtyczek.

Istnieje ponad 58,000 darmowe wtyczki dostępne w oficjalnym katalogu wtyczek WordPress. Nie wspominając o tym, że istnieje niezliczona ilość innych wtyczek premium dostępnych na stronach internetowych osób trzecich.

Jeśli możesz pomyśleć o funkcji, istnieje duża szansa, że wtyczka już istnieje. Na przykład, jeśli chcesz utworzyć formularz kontaktowy bez edycji kodu, możesz użyć WPForms.

Ponadto, jeśli chcesz zoptymalizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek, utworzyć mapy witryn i naprawić uszkodzone linki, wtyczki takie jak All in One SEO (AIOSEO) są niezwykle przydatne.

Zwycięzca: WordPress

Wybór projektu i układu

Weebly wyróżnia się w projektowaniu, a najbardziej pożądaną funkcją Weebly jest narzędzie do przeciągania i upuszczania stron.

Mają wiele motywów, które można dostosować za pomocą narzędzi przeciągnij i upuść. Jest bardzo łatwy w użyciu i bardzo przyjazny dla początkujących.

Weebly website builder

WordPress nie ma wbudowanego narzędzia do przeciągania i upuszczania stron. Musisz użyć kreatora stron WordPress typu przeciągnij i upuść innej firmy, takiego jak SeedProd, aby utworzyć strony docelowe, strony nadchodzące i inne.

Jednak WordPress ma wbudowany motyw dostosowujący, który pozwala wprowadzać zmiany w projekcie witryny w czasie rzeczywistym.

W zależności od używanego motywu możesz zmieniać kolory tła, edytować menu, Widżety, ustawienia strony głównej, dodawać Niestandardowy CSS i wiele więcej.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz przejść do naszego szczegółowego przewodnika na temat korzystania z WordPress theme customizer.

WordPress Theme Customizer

Istnieją również tysiące gotowych szablonów, które oferują funkcję przeciągania i upuszczania.

Wiele z nich jest dostępnych za darmo w oficjalnej WordPress.org Katalog tematyczny. Inne motywy można kupić w sklepach z motywami, takich jak StudioPress, Themify i ThemeLab.

WordPress ma również motywy przeciągania i upuszczania stworzone przez Themify, które bardzo ułatwiają tworzenie własnych układów.

Drag and Drop Themify themes

Zwycięzca: Weebly

eCommerce i biznes

Weebly umożliwia otwarcie własnego sklepu internetowego. Jednak ich funkcje są bardzo podstawowe. Nie możesz wiele zrobić, aby dostosować swój sklep.

Weebly pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 3% oprócz opłaty pobieranej przez procesory płatności, takie jak Stripe i PayPal. Oznacza to, że płacisz podwójnie w opłatach transakcyjnych.

Możesz jednak uaktualnić swój plan biznesowy za 25 USD miesięcznie, aby usunąć dodatkową opłatę transakcyjną.

WordPress ma kilka solidnych wtyczek eCommerce, które pozwalają tworzyć własne sklepy internetowe, takie jak WooCommerce, Easy Digital Downloads, iThemes Exchange, WP eCommerce i kilka innych.

WooCommerce jest jedną z najpopularniejszych platform eCommerce dla WordPress. Zasila ponad 28,19% wszystkich sklepów internetowych. Najlepszą rzeczą w sklepie WooCommerce jest to, że jest darmowy, przyjazny dla początkujących i bardzo elastyczny.

WooCommerce blocks in block editor

Większość platform e-commerce WordPress zawiera również dziesiątki gotowych motywów. Możesz dodawać kupony, dostosowywać paragony i w zasadzie wszystko, co chcesz zrobić w swoim sklepie internetowym.

Ponadto nie ma żadnych dodatkowych opłat transakcyjnych. Wszystko, co płacisz, to opłaty procesora płatności, które będziesz musiał zapłacić za pomocą dowolnej platformy.

Zwycięzca: WordPress

Przenoszenie Danych

Gdy hostujesz własną stronę internetową na platformie open-source, takiej jak WordPress, możesz łatwo eksportować dane do wielu formatów. Możesz wyeksportować swoją witrynę WordPress jako plik XML, eksport bazy danych, pobrać pliki i zawartość.

Możesz łatwo przenieść swoją witrynę WordPress na dowolną inną platformę, którą lubisz. Ta wolność daje Ci pełną kontrolę nad swoją witryną, a ta kontrola zapewnia spokój wielu właścicielom witryn.

Z drugiej strony Weebly pozwala pobrać witrynę jako plik zip, ale będzie ona zawierać tylko strony HTML i obrazy.

Jeśli miałeś bloga, nie zostanie on wyeksportowany. Jeśli masz pokazy slajdów lub inne funkcje, nie będą one działać w wyeksportowanej witrynie. Zasadniczo bardzo trudno jest przenieść witrynę z dala od Weebly.

Na szczęście postanowiliśmy rozwiązać ten problem i stworzyć darmowy Importer Weebly to WordPress. Aby uzyskać pełne instrukcje, zobacz nasz kompletny przewodnik, jak przejść z Weebly na WordPress.

Zwycięzca: WordPress

WordPress vs. Weebly-co jest lepsze?

Weebly to piękna usługa bardziej odpowiednia dla małych stron internetowych. Nie jest to idealne rozwiązanie do tworzenia bloga lub prowadzenia sklepu internetowego. Błyszczący projektant może wyglądać atrakcyjnie, ale nie wszystko, co świeci, jest złotem.

WordPress oferuje więcej narzędzi, swobodę i elastyczność. Wszystko to sprawia, że możesz zbudować stronę internetową tak, jak chcesz.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci porównać WordPress vs. Weebly i wybrać platformę dla następnej witryny. Możesz również sprawdzić nasze porównanie Squarespace vs WordPress i jak wybrać najlepszą platformę blogową.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…