WordPress to projekt open source, w którym każdy może wnieść swój wkład, dlatego możesz korzystać z WordPressa za darmo. Teraz, jeśli masz dobre umiejętności programistyczne, możesz wnieść kod do WordPress. Ale większość użytkowników WordPressa nie jest programistami, więc jak mogą się przyczynić? W tym artykule pokażemy Ci, jak możesz zaangażować się w projekt WordPress.

Giving back to the WordPress project

Dlaczego warto zaangażować się i przyczynić się do WordPress?

WordPress jest darmowy jak w wolności. Jest licencjonowany w sposób, który pozwala na pobieranie i używanie go do każdego rodzaju projektu bez żadnych kosztów.

Możesz studiować i modyfikować jego kod źródłowy. Możesz nawet sprzedawać swoje produkty za pomocą WordPress. Zobacz nasz przewodnik dlaczego WordPress jest darmowy? Jakie są koszty? Gdzie jest haczyk?

Setki milionów ludzi na całym świecie korzystają z tego wspaniałego projektu. Jako użytkownik WordPress jesteś już częścią globalnej społeczności WordPress. Możesz jednak bardziej zaangażować się, oddając się społeczności.

Korzyści z przyczyniania się do WordPress:

  • Możesz pracować z projektem, który demokratyzuje Sieć dla wszystkich na świecie.
  • Będziesz miał okazję spotkać się i współdziałać z niesamowitymi współpracownikami WordPress.
  • Wkład w projekt open source jest zawsze świetną okazją do nauki.
  • Możesz znaleźć więcej możliwości dla swojej firmy, takich jak możliwości zatrudnienia lub umów. Firmy związane z WordPress zawsze chcą zatrudnić / zlecić innym w społeczności.

Jak zacząć

Kiedy powiedzieliśmy, że każdy może przyczynić się do WordPress, mieliśmy na myśli to. Nie musisz być świetnym programistą, aby się zaangażować. Wszystko, czego potrzebujesz, to chęć dzielenia się i bycia częścią globalnej społeczności entuzjastów WordPress.

Istnieje wiele różnych sposobów uczestnictwa. Dowiedz się, który z nich najbardziej Ci odpowiada, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć.

Make WordPress

Przesyłanie łatek do WordPressa

Jeśli jesteś niesamowitym programistą ze świetnymi umiejętnościami, powinieneś rozważyć pomoc w kodzie. Możesz wnieść poprawki do otwartych błędów, wziąć udział w dyskusji na temat rozwoju WordPressa i zasugerować nowe funkcje do WordPressa.

Jest to prawdopodobnie najtrudniejszy sposób, aby zaangażować się specjalnie dla początkujących. Wymaga to dużo czasu / wiedzy , a jeśli masz pracę w pełnym wymiarze czasu, to może nie być w stanie dać mu 100%. Jednak nie musisz koniecznie dodawać kodu.

Zawsze możesz wziąć udział w dyskusjach i pomóc w wypracowaniu konsensusu w różnych kwestiach podczas cyklu tworzenia WordPress. Dołącz do Make WordPress, aby dowiedzieć się różnych sposobów zaangażowania.

Testy wersji alfa i Beta

Help by beta testing WordPress

WordPress jest używany przez miliony użytkowników, dlatego ważne jest, aby każde wydanie WordPress było dokładnie przetestowane. Możesz pomóc, pobierając i instalując wersje rozwojowe WordPress na lokalnym komputerze i testuj go.

Rozpocznij, instalując WordPress na swoim komputerze (Windows | Mac). Następnie możesz zainstalować wtyczkę WordPress Beta Tester, aby automatycznie zaktualizować instalację do najnowszych kompilacji nightly.

Uwaga: NIE zrób to na swojej stronie NA ŻYWO. Tylko w instalacjach lokalnych.

Zgłaszanie błędów do WordPressa

Filing a bug report

Jeśli napotkasz błąd podczas testowania lub korzystania z WordPress, możesz przesłać go do projektu do przeglądu. WordPress korzysta z systemu o nazwie Trac, który pozwala na dodanie raportu o błędzie, sugestii funkcji, łatek itp. Zobacz nasz przewodnik dla początkujących na temat korzystania Trac, aby rozpocząć.

Pomóż przetłumaczyć WordPress w swoim języku

Help translate WordPress

Jako popularne na całym świecie oprogramowanie, WordPress jest dostępny w wielu językach. Zobacz nasz samouczek, Jak zainstalować WordPress w innych językach, aby dowiedzieć się, jak zmienić języki w WordPress.

Udostępnienie WordPressa w każdym języku można zrobić tylko przy pomocy wolontariuszy. Ten projekt jest zarządzany przez zespół tłumaczy WordPress, możesz śledzić i dołączyć do zespołu odwiedzając stronę WordPress Polyglots.

Możesz zacząć od dołączenia do lokalnego zespołu tłumaczy. WordPress zapewnia prosty interfejs użytkownika dla tłumaczy, zwany GlotPress. Będziesz mógł zobaczyć frazę z oprogramowania WordPress w języku angielskim, a następnie dodać swoje tłumaczenie w polu tekstowym obok niego.

Pomóż przetłumaczyć wtyczki i motywy WordPress

Istnieją tysiące motywów i wtyczek WordPress, które pomagają milionom użytkowników tworzyć piękne strony internetowe. Te motywy i wtyczki również potrzebują twojej pomocy. Zobacz nasz samouczek, Jak znaleźć i przetłumaczyć gotowy do tłumaczenia motyw WordPress, aby uzyskać instrukcje dotyczące tłumaczenia motywów i wtyczek WordPress.

Możesz również znaleźć instrukcje dotyczące tego, w jaki sposób możesz przyczynić się do tłumaczenia wtyczki WordPress na stronie wtyczki. Jeśli nie widzisz tych instrukcji, możesz skontaktować się z autorem wtyczki lub motywu i zapytać ich, jak możesz pomóc w tłumaczeniu.

Pomoc użytkownikom na forach wsparcia WordPress

Helping users in WordPress support forums

Każdego dnia tysiące użytkowników WordPress szukają wskazówek i pomocy na oficjalnych forach WordPress. Pomaganie sobie nawzajem jest istotą silnej społeczności, a ludzie WordPress to najmilsza grupa ludzi. Zobacz nasz przewodnik, jak prawidłowo poprosić o wsparcie WordPress i uzyskać je.

Możesz poświęcić swój czas, aby pomóc innym użytkownikom WordPress z ich problemami. Bez względu na to, jaki jest Twój poziom umiejętności, zawsze znajdziesz Użytkowników, którzy wiedzą mniej niż ty i mogą skorzystać z Twojego doświadczenia z WordPress.

Pomoc Użytkownikom WordPressa W Sieci

Użytkownicy WordPress są wszędzie. Wszystkie popularne fora do projektowania i tworzenia stron internetowych mają dedykowaną sekcję WordPress. Wielu użytkowników WordPressa publikuje również swoje pytania związane z WordPressem na tych forach. Możesz pomóc, biorąc udział w tych dyskusjach. Niektóre popularne fora WordPress są WordPress StackExchange, WordPress na Quora, WordPress na WebmasterWorld.

Jeśli sam prowadzisz forum online, możesz pomóc, dodając sekcję WordPress na swoim forum. W ten sposób możesz zbudować własną małą społeczność WordPress.

Uczestnictwo lub organizowanie lokalnego spotkania WordPress

WordPress Meetups

Ponownie, użytkownicy WordPress są wszędzie. Możesz znaleźć spotkanie WordPress w pobliżu swojego miejsca lub rozpocząć własne spotkanie WordPress.

Spotkania to świetny sposób na spotkanie ludzi o podobnych poglądach. Możesz dzielić się wskazówkami i uczyć się od innych użytkowników. Co najważniejsze, możesz poznać nowych przyjaciół.

Udział lub wolontariat w wydarzeniu WordCamp

Attend a WordCamp near you

Wordcampy To wydarzenia WordPress organizowane na całym świecie. Są to oficjalne wydarzenia WordPress wspierane przez Fundację WordPress.

Możesz wziąć udział w WordCamp blisko ciebie i mieć szansę spotkać się z lokalnymi ekspertami WordPress, firmami i użytkownikami. Możesz również wziąć udział w lokalnym Wordcampie, przekazując swój czas i usługi w organizacji wydarzenia. Zobacz nasz poradnik jak najlepiej wykorzystać wydarzenie WordCamp.

Pomóż Znajomym Nauczyć Się WordPress

Help your friends learn WordPress

Najprostszym i najbardziej zabawnym sposobem na przyczynienie się do projektu WordPress jest poinformowanie o tym znajomych i rodziny. Możesz pokazać im, co mogą zrobić z WordPress i może pomóc im zainstalować WordPress.

Możesz porozmawiać o WordPressie w swojej szkole, powiedzieć o tym swoim kolegom z klasy. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć im o tym, jak każdy może zbudować własną stronę internetową za pomocą WordPress. Możesz wskazać im bezpłatne zasoby WPBeginner, aby mogli samodzielnie rozpocząć naukę WordPress.

Wsparcie darmowe motywy i wtyczki WordPress z darowizn

Donate to WordPress themes and plugins

Oficjalny katalog wtyczek WordPress ma tysiące darmowych wtyczek. Pisanie i utrzymywanie tych wtyczek zajmuje dużo czasu i wysiłku. Jeśli korzystasz z darmowej wtyczki lub motywu WordPress i przyniosło to korzyści twojej stronie, rozważ przekazanie pieniędzy autorowi wtyczki.

Twoje darowizny pieniężne pomogą programistom pokryć koszty czasu i wysiłku, jaki wkładają w utrzymanie tych darmowych. Co ważniejsze, Twoja darowizna pokaże, że doceniasz ich wysiłek.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć sposoby na zaangażowanie się w projekt WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę 9 najczęstszych nieporozumień na temat WordPressa.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…