Dlaczego należy unikać nulled WordPress motywy i wtyczki

Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał nas, Czy Można używać nulled WordPress themes i wtyczek?

Zerowe motywy i wtyczki to pirackie kopie produktów Premium WordPress.

W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego musisz unikać zerowych motywów i wtyczek WordPress, szczególnie jeśli poważnie myślisz o swojej witrynie.

Why you must avoid nulled WordPress themes and plugins

Czym są Nulled WordPress Themes & Plugins?

Zerowe motywy i wtyczki WordPress to pirackie kopie płatnych motywów i wtyczek WordPress rozpowszechniane nieetycznie w Internecie.

Ludzie redystrybuujący nulled argumentują, że ponieważ WordPress i wszelkie prace pochodne (takie jak wtyczki i motywy) są licencjonowane na GPL, kopiowanie i rozpowszechnianie jest całkowicie w porządku.

Chociaż to prawda, często wiąże się to z dużymi kosztami. Nie tylko powoduje to, że dobre firmy WordPress tracą pieniądze, ale co najważniejsze, naraża Bezpieczeństwo i integralność stron internetowych korzystających z tych zerowych motywów i wtyczek WordPress.

Tak, często te zerowe motywy i wtyczki są powodem, dla którego twoje witryny zostają zhakowane.

Oto niektóre z najważniejszych powodów, dla których musisz unikać używania wtyczek i motywów nulled WordPress w swojej witrynie.

1. Bezpieczeństwo

WordPress security

Wtyczki i motywy Nulled WordPress są niezwykle niebezpieczne dla bezpieczeństwa WordPress. Wiadomo, że przenoszą złośliwe oprogramowanie.

Złośliwy kod może rozprzestrzeniać się na różne pliki, aby się ukryć, co utrudnia wykrycie i naprawienie, gdy Twoja witryna zostanie zhakowana.

Można również stracić dane witryny w procesie hack. Wreszcie, Twoja witryna może zostać zindeksowana z wyszukiwarek w celu dystrybucji złośliwego oprogramowania.

2. Prywatność

Privacy

Nulled WordPress motywy i wtyczki mogą mieć inny rodzaj złośliwego kodu ukrytego w środku. Może to obejmować kod, który kradnie informacje z twojej witryny WordPress i udostępnia je hakerom w dark web.

Informacje te mogą obejmować nazwę Użytkownika, adres e-mail i hasła. Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub witrynę członkowską, zagrożone mogą być również dane osobowe Twoich klientów.

Tego rodzaju hacki są trudne do wykrycia i mogą pozostać niezauważone, ponieważ Twoja witryna WordPress działa normalnie.

3. Złe dla SEO

Bad for SEO

Pirackie motywy i wtyczki WordPress mogą całkowicie zniszczyć twoje SEO WordPress. Nulled motywy i wtyczki WordPress mogą dodawać linki spamowe do twojej witryny lub porywać użytkowników i przekierowywać ich do złych stron internetowych.

Działania te są trudne do wykrycia przez ludzkie oczy, ponieważ linki są dobrze ukryte w kodzie. Prawdopodobnie nie zostaniesz przekierowany, gdy jesteś zalogowany na swoje konto WordPress. Jednak Wyszukiwarki szybko to zauważą i ukarzą Twoją witrynę, upuszczając rankingi wyszukiwania lub całkowicie deindeksując witrynę.

Będziesz musiał spędzić miesiące, aby odzyskać ranking SEO swojej witryny, a czasami może nawet będziesz musiał stworzyć nową stronę od zera.

4. Zagadnienia Prawne

Legal issues

Wiele motywów i wtyczek WordPress jest open source, ale niektóre z nich są sprzedawane z mieszanymi licencjami. Oznacza to, że niektóre części kodu są chronione prawami autorskimi, a jeśli używasz zerowego motywu lub wtyczki WordPress, nie masz na to prawnego pozwolenia.

Pirackie motywy WordPress mogą skutkować kradzieżą danych, utratą danych lub dystrybucją nielegalnych materiałów. Wszystko to może prowadzić do postępowania sądowego, w którym możesz zapłacić ogromne sumy prawnikom.

5. Brak dostępu do aktualizacji

No access to updates

Większość motywów i wtyczek WordPress regularnie publikuje aktualizacje, aby naprawiać błędy, dodawać nowe funkcje i zamykać problemy z bezpieczeństwem. Nulled motywy i wtyczki WordPress nie mogą otrzymywać tych aktualizacji, ponieważ nie mają ważnego klucza licencyjnego.

Pozostawia to twój blog WordPress z nieaktualną wersją, która może być wadliwa i niepewna.

Sam WordPress regularnie wydaje nowe wersje, a czasami motywy i wtyczki muszą zostać zaktualizowane, aby pozostać kompatybilne z najnowszymi zmianami. Ponieważ nie można zaktualizować szablonu lub wtyczki, Twoja strona może zacząć źle się zachowywać lub stać się niedostępna.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat aktualizacji WordPress, zobacz nasz artykuł o tym, dlaczego należy zawsze korzystać z najnowszej wersji WordPress i jak zarządzać aktualizacjami WordPress.

6. Wsparcie I Dokumentacja

No access to support

Nawet najbardziej doświadczeni użytkownicy WordPress potrzebują wsparcia i dokumentacji, aby prawidłowo korzystać z motywów i wtyczek premium WordPress.

Twórcy tych produktów spędzają dużo czasu na zapewnianiu wsparcia i tworzeniu dokumentacji dla swoich użytkowników. Zatrudniają nawet specjalistów ds. wsparcia, którzy odpowiadają na pytania i regularnie dodają nowe samouczki.

Jeśli używasz zerowego motywu lub wtyczki WordPress, jesteś zdany na siebie. Nie możesz poprosić programistów o pomoc, gdy potrzebujesz pomocy. Nie masz również dostępu do dokumentacji i samouczków, ponieważ są one dostępne tylko dla płatnych klientów.

7. Dostęp do nowych funkcji

No new features

Jak wspomnieliśmy wcześniej, motywy i wtyczki WordPress są regularnie aktualizowane i często te aktualizacje zawierają nowe funkcje. Jeśli używasz pirackiego produktu WordPress, nie możesz uzyskać automatycznych aktualizacji i nawet nie wiesz, że dostępne są nowe funkcje.

Te nowe funkcje mogą znacznie poprawić swoją stronę i pomóc zarobić więcej pieniędzy w Internecie. Jednak będziesz całkowicie nieświadomy tych zmian i utkniesz z nieaktualną wersją.

8. Nieetyczne stosowanie zniechęca do innowacji

No innovation

Niektórzy mogą twierdzić, że jest to maleńki kawałek oprogramowania, a robię to, ponieważ nie mogę sobie teraz pozwolić na zapłacenie za to. Jednak ten mały kawałek kodu jest wynikiem czyjegoś umiejętności, talentu i ciężkiej pracy. Korzystając z oprogramowania nulled, zabierasz pieniądze tym programistom.

Programiści nie tylko poświęcają swój czas na pisanie kodu, ale także muszą zapewniać wsparcie, tworzyć dokumentację, tworzyć stronę internetową, zatrudniać personel pomocniczy i wydawać dużo pieniędzy na prowadzenie swojej działalności. Korzystanie z oprogramowania nulled szkodzi ich działalności i kończy się utratą pieniędzy.

Te nieetyczne praktyki mogą zniechęcić programistów do tworzenia nowych innowacyjnych produktów, które mogą przynieść korzyści milionom użytkowników.

9. Obfitość darmowych alternatyw

Plenty of free WordPress themes and plugins

Nie ma powodu, aby ktokolwiek korzystał z zerowych motywów i wtyczek WordPress. Bez względu na to, który motyw lub wtyczka WordPress wybierzesz, zawsze jest dla nich więcej niż jedna odpowiednia darmowa alternatywa.

W rzeczywistości wiele wtyczek Premium WordPress ma ograniczone bezpłatne wersje, które pomogą Ci zacząć.

  • Potrzebujesz formularza kontaktowego? Zacznij od darmowej wersji WPForms Lite.
  • Potrzebujesz Google Analytics? Wypróbuj darmową wersję MonsterInsights.
  • Potrzebujesz wtyczki SEO WordPress? Wypróbuj darmową wersję All in One SEO dla WordPress.
  • Potrzebujesz wtyczki do tworzenia stron? Wypróbuj darmową wersję SeedProd.
  • Potrzebujesz wtyczki do prezentów? Wypróbuj darmową wersję RafflePress.
  • Potrzebujesz wtyczki popup? Wypróbuj darmową wersję OptinMonster.
  • Potrzebujesz wtyczki SMTP? Wypróbuj darmową wersję WP Mail SMTP.

W przypadku motywów WordPress zapoznaj się z naszym ekspertem-wybierz najlepsze darmowe motywy WordPress, które są tak samo dobre jak motyw premium.

WordPress.org ma tysiące darmowych wtyczek i motywów. Niektóre z nich są nawet lepsze niż wiele produktów premium. Co najważniejsze, możesz z nich korzystać legalnie bez obciążenia sumienia i bez negatywnego wpływu na społeczność WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, dlaczego musisz unikać zerowych wtyczek i motywów WordPress. Możesz również zobaczyć nasz artykuł na temat kosztów budowy witryny WordPress ze wskazówkami, jak zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…