Być może słyszałeś, że WordPress jest najpopularniejszą platformą do tworzenia stron internetowych, ale być może nie jesteś pewien, czy WordPress jest właściwym wyborem dla ciebie.

W przeciwieństwie do Wix, Weebly lub Squarespace, WordPress jest w rzeczywistości w 100% darmowy.

To dlatego, jeśli szukałeś “WordPress review”, prawie nie znajdziesz niczego użytecznego, ponieważ blogerzy często mają tendencję do pisania recenzji produktów, z których zarabiają prowizję za polecenie.

Aby pomóc ci podjąć właściwą decyzję biznesową, stworzyliśmy najlepszą recenzję oprogramowania WordPress z zaletami i wadami korzystania z WordPress, dzięki czemu możesz zdecydować, czy WordPress jest właściwym wyborem dla Twojej witryny.

The ultimate WordPress review - Is it the right choice for your website?

Ponieważ nasza recenzja WordPress jest bardzo szczegółowa, dodaliśmy spis treści, dzięki czemu możesz przeskakiwać między różnymi sekcjami.

 1. Czym jest WordPress?
 2. Jakie strony internetowe możesz zrobić za pomocą WordPress?
 3. Jak Naprawdę Działa WordPress?
 4. Jakie są zalety i wady WordPress?
 5. Kto Powinien Korzystać Z WordPressa? Czy WordPress Jest Właśnie Dla Ciebie?
 6. Jak zacząć z WordPress-właściwy sposób
 7. Opanowanie Umiejętności WordPress

1. Czym jest WordPress?

WordPress to najpopularniejszy na świecie Kreator stron. Zasila ponad 39% wszystkich stron internetowych w Internecie, to miliony stron internetowych na całym świecie.

Ważne jest, aby nie mylić WordPress.org system zarządzania treścią (CMS) z WordPress.com usługa hostingu bloga.

Nasza recenzja WordPress jest dla popularnego hostowanego przez siebie oprogramowania WordPress, które wszyscy kochają i używają (nie WordPress.com usługi hostingowe). Polecamy WordPress.org ponieważ daje pełny dostęp do wszystkich funkcji WordPress po wyjęciu z pudełka. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie obok siebie WordPress.com vs WordPress.org.

Od teraz, kiedy mówimy WordPress, mówimy o darmowym WordPress.org oprogramowanie.

WordPress rozpoczął się jako prosta platforma blogowa w 2003. Od tego czasu przekształcił się w system zarządzania treścią i ramy tworzenia aplikacji. W prostych słowach, można łatwo zbudować dowolny rodzaj strony internetowej za pomocą WordPress. Aby zobaczyć, jak WordPress zmieniał się przez lata, zapoznaj się z naszym artykułem na temat ewolucji interfejsu użytkownika WordPress.

WordPress jest oprogramowaniem open source, co oznacza, że jest bezpłatny dla każdego i każdy może go pobrać i zainstalować. Teraz możesz myśleć, dlaczego WordPress jest darmowy? Gdzie jest haczyk?

Jest wolny jak w wolności. Możesz go używać do dowolnego celu i nikt nie może zawiesić Twojej witryny z powodu cenzury lub naruszenia Warunków korzystania z usługi. Masz również swobodę dostosowywania WordPressa do swoich potrzeb bez żadnych ograniczeń.

Ale jak wszystkie strony internetowe, musisz zarejestrować nazwę domeny i hosting.

W zależności od potrzeb może być konieczne zakup Premium WordPress themes lub rozszerzeń, które będą miały dodatkowe koszty. Aby uzyskać kompletny podział kosztów, zobacz nasz artykuł na temat rzeczywistych kosztów tworzenia witryny WordPress.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się teraz, co możesz zrobić z WordPressem i jak to faktycznie działa.

2. Jakie strony internetowe możesz zrobić za pomocą WordPress?

WordPress jest niezwykle elastyczny, co jest głównym powodem, dla którego jest to popularny wybór do budowy strony internetowej. Możesz użyć WordPress zbudować prawie każdy rodzaj strony internetowej można sobie wyobrazić!

Możesz go użyć do założenia bloga, utworzenia witryny dla małych firm, utworzenia sklepu internetowego, zbudowania witryny członkowskiej, sprzedaży kursów online, prowadzenia rynku i innych.

Bez względu na to, jakiego rodzaju stronę chcesz zbudować, są szanse, że prawdopodobnie istnieje do tego istniejąca wtyczka (rozszerzenie) WordPress. W przypadku, gdy nie znajdziesz wtyczki, możesz łatwo zatrudnić od tysięcy programistów, aby zrobić to dla Ciebie.

Oto lista najpopularniejszych typów stron internetowych, które ludzie tworzą za pomocą WordPress.

3. Jak Naprawdę Działa WordPress?

W przeciwieństwie do innych kreatorów stron internetowych, WordPress utrzymuje projekt, zawartość i funkcjonalność oddzielone od siebie. Pozwala to na przenoszenie danych.

WordPress keeps content, design, and functionality separate

Innymi słowy, możesz dodawać zawartość niezależnie od używanego projektu, modyfikować projekt bez zmiany zawartości i dodawać nowe funkcje bez wpływu na inne obszary.

Zagłębimy się w to.

1. Dodawanie treści w WordPress

WordPress przechowuje zawartość w bazie danych i pliki multimedialne, takie jak obrazy w oddzielnym folderze. Głównie będziesz dodawać treści do swojej witryny za pomocą edytora bloków WordPress.

Add new post in WordPress

Edytor bloków jest bardzo łatwy w użyciu dla początkujących, ponieważ pozwala tworzyć zawartość i stylować ją za pomocą bloków treści.

Możesz dodawać bloki dla każdego akapitu, obrazów, filmów, galerii, audio, list i innych. Istnieją bloki dla wszystkich popularnych elementów treści, a więcej można dodać za pomocą wtyczek WordPress.

Jeśli wolisz, możesz również użyć klasycznego edytora, ale brakuje mu wszystkich nowych funkcji, które oferuje edytor bloków.

Stworzyliśmy najlepszy przewodnik, jak opanować Edytor treści WordPress.

2. Zarządzanie projektem i wyglądem w WordPress

WordPress wykorzystuje potężny silnik szablonów do zarządzania wyglądem witryny. Ten silnik szablonów pozwala programistom tworzyć zestaw szablonów o nazwie “motywy”. Istnieją tysiące gotowych motywów WordPress dostępnych na rynku.

WordPress themes

Każdy motyw WordPress zawiera arkusz stylów i podstawowe pliki szablonów, aby wyświetlić różne sekcje typowej witryny WordPress.

W zależności od używanego motywu, będzie on dostarczany z własnymi ustawieniami, których możesz użyć do dostosowania wyglądu swojej witryny. Niektóre motywy mogą mieć o wiele więcej opcji dostosowywania motywów niż inne.

Customizer

Dostępne są tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress, których możesz użyć do zbudowania strony internetowej. Motywy te pozwalają na używanie własnych kolorów, kombinacji układów i logo.

Możesz również zatrudnić kogoś, kto stworzy niestandardowy motyw WordPress od podstaw, ale kosztowałoby to znacznie więcej niż korzystanie z darmowego lub premium motywu WordPress.

Jeśli szukasz nowego motywu, możesz zacząć od naszego przewodnika na temat najlepszych motywów wielofunkcyjnych WordPress.

Alternatywnie możesz użyć Kreatora Stron typu przeciągnij i upuść, takiego jak SeedProd, BeaverBuilder lub Divi, aby utworzyć niestandardowy motyw bez zatrudniania programisty.

3. Rozbudowa WordPressa o dodatki

Ze względu na jego popularność, WordPress stał się deweloperami platformy go-to do pisania własnych dodatków. Dodatki te nazywane są wtyczkami.

Wtyczki są jak aplikacje dla Twojej witryny WordPress. Podobnie jak aplikacje na telefonie komórkowym, możesz zainstalować wtyczki WordPress, aby dodać nowe funkcje do swojej witryny.

WordPress plugins directory

W momencie pisania tego artykułu dostępnych jest ponad 58 000 wtyczek w WordPress.org sam katalog wtyczek. Oznacza to, że jeśli możesz wymyślić funkcję dla swojej witryny, istnieje bardzo duża szansa, że istnieje już wtyczka do tego.

Niektóre wtyczki WordPress są proste i dodają tylko określoną funkcję. Inne wtyczki dodają duży zestaw funkcji i funkcjonalności.

Istnieją nawet wtyczki WordPress, takie jak WooCommerce, najpopularniejsze rozwiązanie eCommerce, które mają własny ekosystem wtyczek i motywów WooCommerce. Takie wtyczki są jak platforma zbudowana na samej platformie WordPress.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym artykułem na temat wtyczek WordPress i ich działania.

Niektóre z najlepszych wtyczek WordPress, które polecamy dla każdej strony internetowej to:

 • WPForms Lite-Dodaj formularze kontaktowe do swojej witryny WordPress
 • OptinMonster-najlepszy sposób, aby uzyskać więcej subskrybentów e-mail i sprzedaży ze swojej strony internetowej.
 • MonsterInsights (bezpłatny) – pomaga śledzić statystyki odwiedzających za pomocą Google Analytics
 • WP Super Cache-poprawia szybkość witryny, dodając pamięć podręczną
 • Wszystko w jednym SEO (AIOSEO) – popraw SEO WordPress i uzyskaj większy ruch z Google
 • UpdraftPlus – darmowa wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress

Wtyczki są często cytowane jako główny powód, dla którego inteligentni właściciele firm wybierają WordPress zamiast budowniczych witryn, takich jak Wix i Weebly.

4. Jakie są zalety i wady WordPress?

Podobnie jak Wszystko inne na świecie, WordPress ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed utworzeniem witryny.

Plusy korzystania z WordPress

Zalety korzystania z WordPressa do budowy witryny zasługują na zupełnie nowy artykuł (Zobacz, dlaczego powinieneś używać WordPressa). Oto podsumowanie zalet korzystania z WordPress na swojej stronie internetowej.

 • WordPress jest darmowy i daje pełną kontrolę nad swoją witryną. Posiadasz i kontrolujesz wszystkie pliki i dane witryny. Nie jesteś związany z firmą hostingową i możesz przenieść swoją witrynę w dowolne miejsce.
 • Daje dostęp do ogromnej kolekcji rozszerzeń, dodatków i wtyczek, aby rozszerzyć swoją witrynę. Ten ogromny dostęp do profesjonalnych aplikacji pozwala na tworzenie wszystkiego, co chcesz.
 • Jesteś odpowiedzialny za swoją stronę internetową, dzięki czemu możesz ją uprościć i dodawać nowe funkcje tylko w miarę rozwoju witryny. Możesz zrobić swoją stronę super szybko i wykorzystać wszystkie schludne najlepsze praktyki SEO, aby przyciągnąć nowych użytkowników.
 • Super łatwe do dostosowania z tysiącami projektów i szablonów do wyboru. Każdy z nich ma różne opcje dostosowywania, co pozwala tworzyć naprawdę wyjątkowe strony internetowe. Mówiąc najprościej, ułatwia tworzenie stron internetowych.
 • Ze względu na swoją popularność prawie wszystkie popularne narzędzia innych firm mają już integracje dostępne dla WordPress. Tak więc twoje oprogramowanie do marketingu e-mail, narzędzie do generowania leadów, narzędzia SEO, oprogramowanie CRM i bramki płatności będą działać z WordPress.

Wady korzystania z WordPress

WordPress nie jest idealny. Ma pewne wady, o których warto pamiętać przy wyborze platformy.

 • Jesteś odpowiedzialny za swoją stronę internetową. Oznacza to, że jesteś również odpowiedzialny za bezpieczeństwo, tworzenie kopii zapasowych i instalowanie aktualizacji. Możesz zautomatyzować wszystkie te zadania, ale nadal wymagałyby twojej uwagi, chyba że używasz jednej z tych zarządzanych firm hostingowych WordPress.
 • WordPress nie jest wyposażony we wbudowany kreator stron internetowych typu “przeciągnij i upuść”. To zajmuje trochę czasu dla większości początkujących, aby zapoznać się z nim i nauczyć się podstaw. Możesz jednak użyć jednej z popularnych wtyczek kreatora stron typu przeciągnij i upuść dla WordPress.
 • Nie musisz uczyć się kodowania, aby korzystać z WordPress. Jednak podstawowa znajomość HTML i CSS znacznie ułatwi sprawę. Większość początkujących nabywa te podstawowe umiejętności podczas korzystania z WordPress.

5. Kto Powinien Korzystać Z WordPressa? Czy WordPress Jest Właśnie Dla Ciebie?

Piękne jest to, że WordPress dostosowuje się do Twoich potrzeb. To może być tak proste i proste, jak chcesz, lub tak skomplikowane i wyrafinowane, jak trzeba to być.

Ponieważ jesteś całkowicie odpowiedzialny i masz pełną własność, możesz uprościć sprawy, kontrolować koszty i efektywnie prowadzić swoją stronę internetową.

Przez lata pomogliśmy tysiącom początkujących w nauce WordPressa i widzieliśmy, jak szybko przechodzą na poziom średniozaawansowany, a nawet zaawansowany.

Oto prosta lista kontrolna, aby sprawdzić, czy WordPress jest właśnie dla Ciebie:

 • Chcesz zrobić profesjonalną stronę biznesową nie wydając dużo pieniędzy
 • Możesz łatwo śledzić proste samouczki, aby nauczyć się podstaw
 • Chcesz rozwijać swój biznes w Internecie z pełną swobodą
 • Chcesz stworzyć blog, portfolio lub osobistą stronę internetową i wykorzystać ją do zarabiania pieniędzy w Internecie

Jeśli zgadzasz się z którymkolwiek z powyższych stwierdzeń, to WordPress jest idealną platformą do zbudowania strony internetowej.

Kto nie powinien korzystać z WordPressa?

Chociaż szczerze wierzymy, że WordPress jest najlepszą platformą dla każdego, kto chce stworzyć stronę internetową, rozumiemy, że niektórzy użytkownicy mogą nie potrzebować WordPressa i byłoby w porządku z innym rozwiązaniem.

Oto prosta lista kontrolna, aby sprawdzić, czy nie potrzebujesz WordPressa:

 • Po prostu chcesz prowadzić bloga i nie masz planów zarabiania pieniędzy ani korzystania z usług stron trzecich.
 • Jesteś w porządku z ograniczonymi funkcjami, o ile nigdy nie musisz pisać kodu, tworzyć kopii zapasowych ani martwić się o aktualizacje.
 • Po prostu chcesz małą stronę internetową i nie martwisz się o rozwój swojej firmy w Internecie lub korzystanie z witryny, aby więcej sprzedawać.

Jeśli zgadzasz się z którymkolwiek z tych oświadczeń, możesz skorzystać z innej platformy. Zobacz naszą listę najlepszych platform do blogowania i kreatorów stron internetowych, aby znaleźć platformę, która może odpowiadać Twoim potrzebom.

Mamy również szybki przewodnik po porównaniu WordPress vs innych popularnych platform:

 • WordPress vs Wix
 • WordPress vs Squarespace
 • WordPress vs Weebly
 • WordPress vs Blogger
 • WordPress.org vs WordPress.com
 • WooCommerce (WordPress) vs Shopify

6. Jak zacząć z WordPress-właściwy sposób

Aby rozpocząć własny hosting WordPress.org strona internetowa, musisz zarejestrować nazwę domeny i kupić hosting witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost. Oferują naszym czytelnikom bezpłatną nazwę domeny + bezpłatny SSL + 60% zniżki na hosting WordPress. Co oznacza, że możesz uruchomić swoją stronę za jedyne $2.75 miesięcznie.

← Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost →

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i jest oficjalnie zalecanym dostawcą usług hostingowych WordPress.

Po zakupie hostingu przejdź do naszego przewodnika na temat tworzenia strony internetowej, aby uzyskać instrukcje krok po kroku.

7. Opanowanie Umiejętności WordPress

Podczas gdy WordPress jest łatwy w użyciu, możesz zadać pytanie lub potrzebować pomocy od czasu do czasu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele bezpłatnych zasobów, które pomogą Ci w tym.

Sam WPBeginner jest największą darmową witryną z zasobami WordPress dla początkujących. Oto nasze zasoby, których możesz użyć do nauki WordPressa (wszystkie z nich są całkowicie bezpłatne).

 • WPBeginner Blog-tutaj regularnie publikujemy nowe samouczki i Poradniki WordPress.
 • Filmy WPBeginner – te filmy krok po kroku pomogą Ci szybko nauczyć się WordPress.
 • WPBeginner na YouTube-Potrzebujesz więcej instrukcji wideo? Subskrybuj nasz kanał YouTube z ponad 226,000 subskrybentami i ponad 21 milionami odsłon.
 • WPBeginner Dictionary-zapoznaj się z żargonem WordPress i popraw swoje umiejętności WordPress.
 • WPBeginner Blueprint-Sprawdź wtyczki, narzędzia i usługi, których używamy na WPBeginner.
 • WPBeginner Deals-ekskluzywne zniżki na produkty i usługi WordPress dla użytkowników WPBeginner.

Jeśli masz konkretne pytanie WordPress, możesz również skontaktować się z nami za pomocą naszego formularza kontaktowego.

Mamy nadzieję, że ta recenzja WordPress pomogła Ci zrozumieć zalety i wady korzystania z WordPress. Możesz również zapoznać się z tymi przydatnymi wskazówkami, aby zwiększyć ruch na swojej nowej stronie internetowej, a także naszym przewodnikiem, jak stworzyć bezpłatny profesjonalny biznesowy adres e-mail dla swojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…