Wrong Way

Kiedy zacząłem WPBeginner w 2009, podjąłem decyzję, aby nie umieszczać dat na żadnym z moich blogów. Zrobiłem to, bo myślałem, że jestem sprytniejszy od reszty. Moja teoria była taka, że WPBeginner nie jest blogiem. Jest to zasób, taki jak kodeks WordPress lub Wikipedia, z których żadne nie ma dat na swoich artykułach. Poza tym myślałem, że usunięcie dat z postów na blogu zmusi użytkowników do myślenia, że moje treści są wiecznie zielone. Rany, myliłem się. W ostatnich miesiącach zauważam trend, że coraz więcej marketerów internetowych i samozwańczych “ekspertów SEO” radzi swoim użytkownikom, aby usunęli daty z postów na blogu WordPress. W tym artykule podam szczegółowe informacje na temat tego, dlaczego zdecydowałem się nie zawierać daty na początku i co zmieniło moje zdanie później. Omówię również, czy / jakie są skutki SEO posiadania dat na blogu (post-penguin i panda). Wreszcie, moim celem jest to, że po przeczytaniu tych wszystkich postów można zrozumieć, że twój problem nie jest z dat, raczej jest z opublikowanej daty. Znalazłem rozwiązanie, które zadowoli Ciebie, Twoich użytkowników i wyszukiwarki.

Przyczyny usunięcia lub nieuwzględnienia dat

Kiedy po raz pierwszy zacząłem WPBeginner w 2009, zawsze widziałem go jako stronę z zasobami podobną do Kodeksu WordPress lub Wikipedii. Jeśli użyłeś jednego z tych dwóch, wiesz, że nie mają one znacznika czasu ani dat na swoich wpisach. Prawdopodobnie zastanawiasz się, co może być możliwą zaletą tego? Cóż, jako użytkownicy Mamy wbudowane uprzedzenie do przestarzałych treści. W momencie, gdy widzimy datę, jesteśmy zaprogramowani, aby zaklasyfikować ją do jednej z dwóch kategorii: nieaktualneLubistotne. Teoretycznie to, że treść jest stara, nie oznacza, że nie jest istotna, ale użytkownicy to przyjmują. Jako bloger ta myśl była dla mnie niepokojąca, ponieważ chciałem, aby wszyscy przeczytali moje treści. Więc co zrobiłem? Postanowiłam nie umieszczać dat na blogu. Myślałem, że ludzie czytają Wikipedię nawet wtedy, gdy zawiera ona istotne informacje, które mogą, ale nie muszą być aktualne. Ponieważ użytkownik nigdy nie zna oryginalnej daty publikacji, daje to korzyść z wątpliwości.

Wrong Way

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, widziałem wielu marketerów internetowych i SEO dając swój werdykt przeciwko O daty na blogu. Każdy ma swoje powody, ale wszystkie podążają za tym samym szumem zawartość evergreen. Kiedy popularne blogi, takie jak CopyBlogger, decydują się usunąć daty, daje to przykład innym do naśladowania.

Przeszedłem już tą drogą i mogę wam powiedzieć, dlaczego jest to zła droga.

Dlaczego Już Nigdy Nie Usunę Dat

Nie popełniam tego samego błędu dwa razy. Nie Umawianie się na randki na początku było błędem i nie sądzę, żebym powtórzyła ten błąd. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego, zrobisz to samo. Rozpoczynając WPBeginner, moim głównym priorytetem było pomoc użytkownikom z moimi tutorialami WordPress. Podobnie jak inni blogerzy, chciałem myśleć, że moje treści są wiecznie zielone. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Mimo że wracam i aktualizuję artykuły, po prostu nie jest możliwe, aby wszystko było na bieżąco.

Na początku nie miałem żadnych problemów ani skarg dotyczących daty. Jednak 6 miesięcy później zacząłem otrzymywać e-maile od użytkowników narzekających na starszy artykuł. Na początku chciałbym po prostu przejść i zaktualizować artykuł od razu. Jednak wraz z rozwojem strony aktualizacja wszystkich artykułów wydawała się coraz bardziej nieprawdopodobna. Doszedłem do punktu, w którym otrzymywałem regularnie kilka e-maili, tweetów lub wiadomości na Facebooku dotyczących dat. Zajęło mi półtora roku, aby zrezygnować z mojego uporu i dodać daty w poście.

Hindsight

Z perspektywy czasu zdałem sobie sprawę, jak wielką szkodę zrobiłem moim użytkownikom i większej społeczności WordPress, nie mając dat na stronie. Chciałem pomóc początkującym WordPressowi, ale czasami kończyłem się myleniem ich lub powodowaniem większego zamieszania, ponieważ nie wiedzieli, że patrzą na starszy zrzut ekranu lub samouczek.

Nadgodziny, dowiedziałem się również, że bardzo mało posty są wiecznie zielone. Zawsze uczysz się czegoś nowego i twoje metody się zmieniają. Uderza cię, gdy ktoś cytuje Twoje własne słowa podczas sesji, w której mówisz i zaprzeczasz starszemu postowi. Zgadnij co, jeśli ten post nie ma daty, To nie możesz dobrze powiedzieć, że artykuł jest stary.

Najważniejsze jest to, że jeśli naprawdę cenisz swoich czytelników, nie usuwasz dat. Blogi z samej definicji mają być przestarzałe. Niezależnie od tego, czy masz daty, czy nie, nadal pokazujesz swoje posty w odwrotnej kolejności chronologicznej. Jeśli naprawdę wierzysz, że Twoje treści są wiecznie zielone, dlaczego nie zmienisz tej kolejności i nie wyświetlisz postów w losowej kolejności (tak, teraz to wyzwanie).

Czekaj, jak Mogę być zadowolony wiedząc, że moje posty na blogu są nieaktualne? Czy google nie karze przestarzałych treści? Czy tracę czytelników z powodu uprzedzeń użytkowników wobec starszych postów? Cóż, jestem zadowolony, ponieważ znalazłem alternatywny sposób wyświetlania dat, które sprawiają, że ja i moi czytelnicy są zadowoleni. Przypuszczam, że to sprawia, że wyszukiwarki też są szczęśliwe.

Nowe metody datowania, czytelnicy i wyszukiwarki

Zdałam sobie sprawę, że mój problem nie dotyczy randek. To było z “Data publikacji” funkcja, ponieważ nie odzwierciedlała dokładnie ilości pracy, którą włożyłem w witrynę. Funkcja Data publikacji jest odpowiednia dla książek, ponieważ autorzy książek nie aktualizują oryginalnej książki. Zamiast tego wychodzą z wersją 2. Jako bloger osobiście wracam do aktualizacji jednego lub dwóch postów każdego dnia na WPBeginner, ale ten post nadal pokazuje opublikowany w starszej dacie. Na szczęście WordPress ma również możliwość pokazania “Data ostatniej aktualizacji” co moim zdaniem było rozwiązaniem, którego potrzebowałem od początku.

Working Time

W poście mete danych WPBeginner postanowiliśmy zastąpić opublikowaną datę datą ostatniej aktualizacji. Kod wygląda następująco:

Ostatnia aktualizacja <time datetime="<?php the_modified_time ('Y-m-d');?>"><?php the_modified_time ('F jS, Y');?> < / time>

Zmodyfikowana funkcja czasu w WordPress sprawdza ostatni raz, gdy przeszedłeś zaktualizowaną wiadomość. Jeśli ostatni raz zaktualizowałeś post, gdy go opublikowałeś, wyświetli się data jego opublikowania. Jeśli jednak powrócisz do aktualizacji tego postu sześć miesięcy później, wyświetli się ostatnia zaktualizowana Data.

Wierzę, że w dzisiejszym świecie Data ostatniej aktualizacji jest bardziej wartościowe czytelnikom niż faktyczna data publikacji. Data publikacji jest nieistotna, gdy przeszedłeś do przodu i przepisałeś cały artykuł.

Jeśli chodzi o wyszukiwarki, jeśli uważasz, że usunięcie dat z projektu ich oszukałoby, jesteś bardzo naiwny. Twoja mapa witryny WordPress zawiera ostatnio zmodyfikowaną datę każdego artykułu i są szanse, że prawdopodobnie przesłałeś swoją mapę witryny do narzędzi dla webmasterów Google. Osobiście piszę dla moich użytkowników i cenię ich myśli o wiele bardziej niż jakąś wyszukiwarkę. Jednak powyższy kod jest zgodny z odpowiednim znacznikiem schematu, który informuje Wyszukiwarki o ostatniej aktualizacji postu. Tak, oznacza to, że Google wyświetli datę ostatniej aktualizacji obok Twojego wpisu, a nie oryginalną datę publikacji.

Wreszcie, zmodyfikowana funkcja czasu Zadowala mnie jako blogera. Trzymam się dość wysokiego standardu i Wiem, że moi użytkownicy też nie pozwalają mi się poślizgnąć (Dziękuję wszystkim za bycie dla mnie twardym). Mimo że wszystkie blogi mają być przestarzałe, publiczność WPBeginner na to nie pozwala. Otrzymujemy regularne raporty o nieaktualnych artykułach i dokładamy wszelkich starań, aby aktualizować je tak szybko, jak to możliwe. Jeśli widzisz Nieaktualny artykuł, daj nam znać, pisząc na Twitterze @ wpbeginner lub korzystając z formularza kontaktowego.

Tak to rozwiązanie sprawia, że wszyscy są zadowoleni.

Everyone is Happy

Dzisiaj nadal widzę WPBeginner jako coś więcej niż blog. Widzę to jako najlepszą witrynę z zasobami WordPress, a dodając datę myślę, że zrobiłem to jeszcze lepiej. Znaczenie czasu nie czyni nas złym zasobem, a czyni nas bardziej pomocną stroną z zasobami. Mam nadzieję, że moim zdaniem przekonałem cię, abyś nie usuwał dat z postów na blogu WordPress. Jestem zawsze otwarty na opinie i krytykę. Podziel się swoimi przemyśleniami na ten temat w komentarzach poniżej.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…