Po raz kolejny jeden z naszych użytkowników zadał pytanie, dlaczego używamy podsumowania zamiast pełnych postów na stronach archiwalnych WPBeginner. W tym artykule omówimy, czy powinieneś używać pełnego postu lub podsumowania na stronach archiwum WordPress? Omówimy zalety i wady pełnego postu vs podsumowanie (fragment)? Na koniec zakończymy konkluzją, która jest idealnym rozwiązaniem dla większości stron internetowych.

Korzyści z używania Summary vs Full Post w archiwach

Staramy się zoptymalizować WPBeginner dla lepszego doświadczenia użytkownika. Chcemy, aby użytkownicy łatwo przeglądali stronę i znajdowali to, czego szukają. Jednocześnie chcemy, aby Wyszukiwarki pomagały użytkownikom w znalezieniu treści na naszej stronie. Dlatego nasze podejście do obsługi stron archiwalnych jest ukierunkowane na lepsze wrażenia użytkownika, a także dobre SEO WordPress.

1. Szybszy Czas Ładowania

W WPBeginner nasze posty zwykle zawierają dużą liczbę obrazów z zrzutami ekranu. Korzystając z fragmentów na naszych stronach archiwalnych, znacznie poprawiamy czas wczytywania stron archiwalnych. Wyobraź sobie stronę archiwum, która pokazuje 10 postów na stronie (co jest dość standardowe). Teraz, jeśli każda z tych stron 10 ma ponad 500 słów z 5 obrazkami, twój użytkownik ma wiele do przewinięcia. Strona będzie również ładować się wolniej niż normalnie. Korzystając z fragmentów, znacznie poprawiamy wrażenia użytkownika. Użytkownicy mogą szybko i łatwo załadować i przeglądać nasze kategorie, tagi, daty i inne strony archiwalne.

Jeśli chodzi o wyszukiwarki, Google szczególnie lubi szybsze czasy ładowania strony.

2. Zapobiega Duplikowaniu Treści

Pokazując fragmenty na stronach archiwalnych, możesz zapobiec oznaczaniu zduplikowanych treści w wyszukiwarkach. Na przykład WordPress domyślnie ma archiwa kategorii, tagów, daty i autorów. Publikowanie pełnych postów w archiwach sprawi, że każdy artykuł pojawi się w pełnej długości na kilku różnych stronach w Twojej witrynie. Mimo że wyszukiwarki są dość inteligentne w znajdowaniu kanonicznego adresu URL dla każdego postu, nadal mogą oznaczyć witrynę pod kątem duplikatów treści, co wpłynie na rankingi w wyszukiwarkach.

Uwaga: Jeśli używasz pełnego postu, po prostu użyj wtyczki all in One SEO i ustaw wszystkie strony archiwalne na noindex, śledź.

3. Zwiększa wyświetlanie stron i zmniejsza współczynnik odrzuceń

Ludzie często opuszczają stronę, która ładuje się powoli. Wspomnieliśmy już, że dzięki fragmentom strona ładuje się szybciej. Korzystając z fragmentów, zmniejszasz współczynnik odrzuceń. Zwiększasz również odsłony stron, ponieważ użytkownik musi kliknąć na pełną stronę postu, aby przeczytać cały artykuł. Obie te wskaźniki, odsłony stron i współczynnik odrzuceń, odgrywają ważną rolę w przychodach z reklam.

Przeczytaj więcej porad na temat: Jak zwiększyć oglądalność stron i zmniejszyć współczynnik odrzuceń w WordPress

Wady korzystania z Summary vs Full Post w archiwach

1. Złe Fragmenty

Jeśli używasz the_excerpt (); w szablonach archiwum Twój automatyczny fragment będzie miał stałą długość 55 słów. To jest zbyt krótkie i czasami twoje zdania zostaną przecięte na pół i nie będą miały sensu. Zawsze możesz zmienić domyślną długość fragmentu, ale to nie rozwiązuje problemu całkowicie. Zawsze możesz napisać niestandardowy fragment na ekranie edycji postu, ale większość ludzi nie poświęca na to czasu (w tym my). Innym rozwiązaniem jest pisanie chwytliwych wstępów, które najprawdopodobniej zainteresują użytkownika.

2. Ukryta Zawartość

Niektórzy użytkownicy wolą czytać wszystko na jednej stronie, zamiast iść na inną stronę, aby przeczytać cały artykuł. Ci użytkownicy będą niezadowoleni z fragmentów, ale nie możesz uszczęśliwić wszystkich.

Wniosek

Jeśli Twoje artykuły są krótkie i nie zawierają wielu obrazów, możesz ujść na sucho z wyświetlaniem pełnych postów na stronach archiwum. Jednak w większości przypadków zawsze zalecamy używanie podsumowań (fragmentów) dla stron archiwalnych. Większość dobrych motywów, takich jak Genesis, ma wbudowaną opcję, która pozwala wybierać między pełnym postem a fragmentami z ustawień. Mamy jednak artykuł, który pokaże Ci, jak wyświetlać fragmenty postów w motywach WordPress. Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na pytanie, czy powinieneś używać pełnego postu lub podsumowania w swoich archiwalnych stronach WordPress. Czego używasz na swojej stronie? Pełne posty czy archiwa? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…