WordPress jest wyposażony we wbudowaną funkcję poczty, która wykorzystuje funkcję poczty PHP do wysyłania wiadomości e-mail. Istnieje kilka wtyczek newslettera WordPress, które pozwalają uruchomić w pełni funkcjonalny biuletyn za pomocą tej funkcji. Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas: “jeśli możliwe jest wysyłanie biuletynów e-mail za pomocą wtyczek WordPress, dlaczego zalecamy korzystanie z dostawcy usług e-mail, takiego jak Constant Contact lub Aweber?”W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego nigdy nie powinieneś używać WordPressa do wysyłania wiadomości e-mail z biuletynem.

Dlaczego Powinieneś Poważnie Traktować Swoją Listę E-Mail?

Importance of email marketing

Twoja lista e-mail jest jednym z najbardziej niezawodnych narzędzi komunikacji. Pomaga przywrócić użytkowników do twojej witryny. Pomaga zwiększyć sprzedaż, promować produkty i budować zaufanie wokół marki.

Jeśli jeszcze tego nie robisz, powinieneś od razu zacząć budować swoją listę e-mailową.

Zauważysz, że prawie każdy poważny marketer, blogger i ekspert zaleci Ci korzystanie z usługi e-mail marketingu, takiej jak Aweber lub Constant Contact, a nie Korzystanie z WordPress do biuletynów e-mail. Spójrzmy dlaczego.

Niezawodność

Your email should land into user's inbox

Kiedy wysyłasz e-maile za pomocą wtyczki newslettera, która opiera się na funkcjach poczty PHP i WordPress, istnieje duża szansa, że twoje e-maile wylądują w folderze spamu użytkownika.

Dostawcy poczty e-mail (Gmail, yahoo itp.) mają narzędzia do spamu, które oznaczałyby twój e-mail jako SPAM z wielu powodów.

Na przykład serwer poczty e-mail odbierający Twoją wiadomość e-mail będzie szukał rekordu SPF, aby określić, czy serwer wysyłający wiadomość e-mail może to zrobić, czy nie. Będzie szukać podejrzanych zachowań, słów i fraz, aby wykluczyć spam.

Narzędzia do łapania spamu sprawdzają również swoje bazy danych pod kątem twojego adresu IP. Na współdzielonym hostingu WordPress Twoja witryna udostępnia ten sam adres IP serwera z kilkoma innymi witrynami.

Każda oznaka nadużycia przez jedną osobę na tym serwerze może wywołać przechwytywanie spamu, co sprawi, że dostawa wiadomości e-mail będzie wątpliwa. Istnieje niezliczona ilość innych czynników, które są sprawdzane przez algorytmy przechwytywania spamu i bardzo trudno jest zaspokoić wszystkie te czynniki.

Z drugiej strony, profesjonalni dostawcy usług poczty e-mail pracują dzień i noc, aby upewnić się, że ich wiadomości e-mail są dostarczane do skrzynki odbiorczej użytkownika. Przestrzegają ścisłych zasad i stosują je do wszystkich wychodzących wiadomości e-mail, aby zapewnić, że dotrze do miejsca docelowego i nie skończy się w śmieciowej poczcie.

Mają wysoko wykwalifikowanych inżynierów, programistów i personel pomocniczy, który pracuje przez całą dobę, aby to możliwe. Są również zatwierdzonymi i znanymi dostawcami usług poczty masowej z większością głównych dostawców usług internetowych i usług poczty e-mail. Gdy serwer poczty e-mail użytkownika otrzymuje wiadomość e-mail z serwera na białej liście, wie, że jest niezawodny, a nie spam.

Ta niezawodność jest najważniejszym czynnikiem, który powinien wystarczyć, aby przekonać cię do skorzystania z profesjonalnej usługi newslettera.

Limity i opóźnienia wiadomości e-mail

Większość dostawców hostingu ma ograniczenia dotyczące liczby e-maili, które możesz wysłać naraz. Możliwe, że wtyczka lub skrypt newslettera będzie próbował kolejkować wychodzące wiadomości e-mail, ale zawsze będzie szansa, że coś może pójść nie tak, a kolejka wychodzących wiadomości e-mail może nawet nie przetworzyć. W przypadku dużych list e-mail Twój host może nawet uznać to za nadużycie swoich usług.

Z drugiej strony, gdy korzystasz z profesjonalnej usługi e-mail marketingu, nie musisz się martwić o te ograniczenia. Mają serwery rozsiane po całym świecie, wysyłając setki i tysiące e-maili każdego dnia. Mają elastyczne plany, które umożliwiają łatwą aktualizację wraz z rosnącą listą e-mail.

Łatwość użycia

Dostawcy usług pocztowych, tacy jak Constant Contact i Aweber, umożliwiają łatwe tworzenie i wysyłanie wiadomości e-mail do subskrybentów. Mają niezwykle łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia i projektowania wiadomości e-mail.

Mają również integrację API, która ułatwia łączenie listy e-mail z innymi przydatnymi wtyczkami WordPress, takimi jak OptinMonster, Gravity Forms itp.

A beautifully inttegrated signup form

Uruchamiając własny newsletter, tracisz wszystkie te narzędzia, które ułatwiają Ci pracę. Zamiast skupiać się na swojej stronie internetowej, będziesz spędzać czas, próbując robić rzeczy, które można łatwo zrobić w ciągu kilku minut za pomocą odpowiedniej usługi e-mail marketingu.

Statystyki i analizy

Profesjonalni dostawcy usług e-mail oferują zintegrowane statystyki i analizy dotyczące Twoich kampanii. Możesz zobaczyć liczbę wiadomości e-mail wylądowanych w skrzynce odbiorczej użytkownika, liczbę otwartych wiadomości i liczbę otrzymanych kliknięć. Dzięki temu możesz odpowiednio ulepszać i dostosowywać swoje kampanie.

Stats and analysis reports in Constant Contact

Wysyłając własny biuletyn za pomocą wtyczki newslettera, nie masz możliwości dowiedzenia się, ile wiadomości e-mail dotarło do skrzynki odbiorczej użytkownika, otworzyło się lub kliknęło. Będziesz musiał poświęcić dużo czasu na integrację Google Analytics w swoich kampaniach i stronach docelowych, a dane, które zbierzesz, będą ograniczone.

Innym powodem korzystania z dostawcy usług e-mail jest to, że niektóre z nich oferują narzędzia diagnostyczne i analityczne. Możesz użyć tych narzędzi, aby zobaczyć, jak radzą sobie Twoje kampanie. Jeśli twoje e-maile są oznaczane jako spam, możesz dowiedzieć się, co uruchamia narzędzia do sprawdzania spamu, aby oznaczyć wiadomości e-mail.

Kwestie Zgodności

E-mail marketing jest ogromny, podobnie jak spam. Aby poradzić sobie ze spamem, dostawcy usług internetowych i e-mail marketingu wprowadzili i wdrożyli nowe przepisy, wymagania i protokoły. Kiedy korzystasz z profesjonalnej usługi e-mail do wysyłania biuletynu, nie musisz się martwić o wszystkie te rzeczy. Ci dostawcy usług e-mail bardzo ciężko pracują, aby upewnić się, że twoje e-maile dotrą do miejsca docelowego.

Z drugiej strony, jeśli wysyłasz własny biuletyn, mniej prawdopodobne jest, że dowiesz się, czy w świecie ochrony przed spamem e-mail dzieje się coś nowego.

Efektywność Kosztowa

Niektórzy użytkownicy mogą pomyśleć, że jeśli prowadzą własny biuletyn za pomocą wtyczki, oszczędzają pieniądze. Przede wszystkim, trzeba umieścić wartość na swój czas. Czas spędzony na konfigurowaniu wtyczki newslettera jest znacznie cenniejszy niż kwota, którą płacisz za dobrą usługę e-mail.

Calculating cost of email service

W rzeczywistości możesz skorzystać z jednej z najlepszych usług e-mail, stałego kontaktu za darmo przez dwa miesiące. Ten bezpłatny okres próbny daje wystarczająco dużo czasu, aby skonfigurować i rozpocząć zbieranie adresów e-mail. Do czasu zakończenia okresu próbnego, Twoja lista e-mail będzie płacić za siebie.

Wniosek

Biorąc pod uwagę wszystkie te fakty, zdecydowanie zalecamy naszym użytkownikom skorzystanie z profesjonalnej usługi e-mail marketingu.

Jeśli musisz użyć wtyczki newslettera WordPress, używaj tylko MailPoet. Pamiętaj, że dostarczalność jest nadal problemem, a nawet MailPoet rozumie to, dlatego umożliwiają korzystanie z usług SMTP innych firm, takich jak SendGrid (które kosztują pieniądze).

Z jakiej usługi e-mail marketingu korzystasz? Daj nam znać, zostawiając komentarz poniżej.

Nie zapomnij również śledzić nas na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…