Jeśli prowadzisz sieć WordPress Multisite, są szanse, że musiałeś zarchiwizować, zawiesić lub usunąć jedną lub dwie witryny po drodze.

Jeśli sieć jest na własny użytek, być może utworzyłeś witrynę, a następnie zdałeś sobie sprawę, że jej nie potrzebujesz, mogłeś przenieść ją do samodzielnej instalacji WordPress lub przypadkowo utworzyć duplikat już utworzonej witryny. Zrobiłem to wszystko-nie za sprytnie!

Jeśli sieć jest otwarta dla użytkowników do tworzenia własnych witryn, z czasem będziesz musiał usunąć kilka spamowych blogów, a może usunąć witrynę, którą ktoś skonfigurował w ramach bezpłatnego okresu próbnego, ale nie kontynuował.

A jeśli używasz sieci do hostowania witryn Klientów, być może miałeś witrynę, która została przeniesiona do własnej instalacji WordPress lub którą usunąłeś, gdy klient zakończył działalność lub przeniósł się do innego programisty lub hosta.

Domyślnie, jeśli ktoś odwiedzi witrynę, którą dezaktywowałeś, zobaczy dość nudny domyślny ekran informujący, że witryna została zawieszona.

Ale co, jeśli chcesz dostosować ten ekran lub dodać niestandardowe treści, takie jak link zachęcający ludzi do odwiedzenia Twojej głównej witryny lub stworzenia własnego bloga?

W tym poście pokażę Ci dokładnie, jak to zrobić. Pokażę Ci jak utworzyć plik w Twoim wp-content katalog, który nadpisuje domyślny plik dla tego ekranu i jak go stylizować.

Ale zanim to zrobię, spójrzmy na różne opcje zawieszenia witryny i co użytkownicy zobaczą, gdy zrobisz każdą z nich.

Zawieszanie witryn w sieci-opcje

Muszę przyznać, że terminologia dotycząca usuwania i zawieszania stron w sieci jest dla mnie bardzo myląca. Nie jest do końca jasne, co oznacza każdy z nich, a czasami, gdy zrobisz jeden, system powie Ci, że zrobiłeś inny.

Podsumujmy więc opcje usuwania witryn z sieci.

Oto szczegół ekranu witryny Multisite, do którego uzyskujesz dostęp, przechodząc do Moje Witryny > Administrator Sieci > Witryny:

Multisite network admin - sites screen

Istnieją cztery opcje usuwania witryny:

  • Dezaktywuj odwraca krok aktywacji, przez który przechodzą użytkownicy, gdy rejestrują się w witrynie. Nie usuwa trwale witryny, którą można reaktywować w dowolnym momencie. Ani ekrany front end, ani ekrany administratora witryny nie są dostępne.
  • Archiwum oznacza witrynę jako zarchiwizowaną, więc nie jest dostępna dla użytkowników. Można uzyskać dostęp do ekranów administratora, ale nie do interfejsu. Ponownie, możesz łatwo zarchiwizować witrynę w dowolnym momencie i nie została ona usunięta.
  • Spam nie usuwa strony, ale oznacza ją jako spam. Będzie niedostępny (front end i administrator), dopóki nie zdecydujesz się odznaczyć go jako spam lub usunąć.
  • Usunąć usuwa stronę. Używaj tej opcji z najwyższą ostrożnością!

Domyślny ekran dla zawieszonych witryn

WordPress ma domyślny ekran, który wyświetla po usunięciu witryny.

Oto, co widzisz w każdym scenariuszu.

Wyłączone Witryny

Jeśli witryna jest dezaktywowana, a odwiedzi ją ktoś inny niż (zalogowany) administrator sieci, zobaczy domyślny ekran:

deactivated WordPress site - default screen

Zarchiwizowane strony i strony oznaczone jako Spam

Jeśli oznaczysz witrynę jako spam lub zarchiwizujesz ją, otrzymasz inny ekran:

WordPress default archived site screen

Te ekrany są bardzo proste. Tak naprawdę nie dają odwiedzającym wielu informacji ani nie wyjaśniają, co oznacza “niedostępne” lub “zarchiwizowane lub zawieszone”.

Więc stwórzmy własne.

Pamiętaj, że jeśli strona została usunięta, nie zobaczysz żadnego z tych ekranów – zamiast tego zostaniesz przeniesiony na stronę 404 w witrynie głównej.

Tworzenie strony dla dezaktywowanych witryn

Tworzenie nowej strony do wyświetlania, gdy ktoś odwiedza dezaktywowaną witrynę, jest dość proste. Wystarczy utworzyć nowy plik o nazwie blog-usunięty.php i umieścić go w sieci wp-content folder. Plik ten zostanie następnie użyty do wyświetlenia strony niestandardowej zamiast strony domyślnej.

Należy pamiętać, że jest to w sieci wp-content.php folder i tak ten sam plik będzie używany dla wszystkich witryn w sieci, które są dezaktywowane. Oznacza to, że musisz stworzyć coś ogólnego, a nie coś konkretnego dla jednej witryny w sieci.

Uwaga: tytuł tego pliku jest bardzo mylący. Nie dotyczy usuniętych stron, tylko dezaktywowanych!

Strona, którą utworzysz, będzie musiała stać sama-nie będzie używać motywu witryny ani wywoływać żadnych wtyczek ani dodatkowych plików. Musisz więc dołączyć dowolną stylizację do tego pliku lub wywołać zewnętrzny arkusz stylów, który umieścisz w folderze style wp-content folder.

Musisz również uwzględnić < head> sekcja oraz otwieranie i zamykanie < body> tagi, ponieważ nie będą pojawiać się za pośrednictwem plików nagłówka lub stopki Twojego motywu.

Dla uproszczenia zamierzam stworzyć bardzo prosty plik z całą zawartą w nim stylizacją.

Możesz zacząć od całkowicie pustego pliku, jeśli chcesz lub możesz skopiować część zawartości z plików motywów. Po pierwsze, skopiowałem zawartość mojego motywu nagłówek.php plik i edytował je znacznie, a następnie ręcznie dodał resztę znaczników.

Oto zawartość mojego < head> sekcja:

Ładowanie gist 01dd53bffb612f354db2276d6794e1b4

To daje mi wymaganą zawartość plus metadane i stylizację.

Teraz na < body>:

Ładowanie gist 7ce1538633c119d2fb6afed709cc026e

Nie ma wiele do ciała-tylko element dla treści, z akapitem w środku i tekstem, który można przetłumaczyć. Obejmuje to link do strony głównej, który możesz dołączyć, jeśli Twoja sieć zezwala na rejestrację użytkowników. Alternatywnie możesz połączyć się z inną witryną w sieci, jeśli ta witryna została zastąpiona, lub ze stroną w witrynie głównej wyjaśniającą zasady usuwania witryn lub gdziekolwiek chcesz.

Rzućmy okiem na ekran, który otrzymujemy teraz, jeśli strona jest dezaktywowana:

WordPress deactivated site custom page

W tej chwili nie jest to zbyt ładne – możesz dodać trochę innej stylizacji,kolorów i może nagłówek. Ale pokazuje, że można zastąpić domyślną stronę usuniętych witryn i dodać do niej wszystko, co chcesz.

Tworzenie strony dla zarchiwizowanych witryn

Jeśli chcesz również utworzyć niestandardową stronę dla witryn, które zostały zarchiwizowane lub oznaczone jako spam (a dlaczego nie?), musisz utworzyć inny plik, również w swoim wp-content folder. Nazywa się to blog-zawieszony.php.

Utworzyłem kolejny plik, który jest identyczny z moim blog-usunięty.php plik, ale z nieco innym tekstem. Oto kod:

Ładowanie gist 3ff366a4c5992bb7d5104da60195f270

Oto strona, którą otrzymujesz, gdy odwiedzasz zarchiwizowaną witrynę:

WordPress archived site custom screen

Więc znowu, nasz gość ma więcej informacji i link do strony głównej. Możesz to zastąpić czym chcesz.

Bardziej Zaawansowane Opcje

Możesz wziąć tę technikę dalej.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby poprawić swój kod, jest oddzielenie stylów i dodanie ich do arkusza stylów w Twoim wp-content folder. Następnie można nazwać ten arkusz stylów z każdego z dwóch plików dla witryn zawieszonych i dezaktywowanych, co oznacza, że wystarczy kodować stylizację tylko raz. Jeśli chcesz mieć inną stylizację dla każdej z dwóch stron, możesz dodać dodatkową klasę do ciało znacznik dla każdego pliku i celować w to.

Aby wywołać nowy arkusz stylów, dodaj ten wiersz kodu do < head> sekcja Twojego pliku:

Ładowanie gist 54a6a8f205748e51392ffce7cdea4e31

Alternatywnie możesz zaimportować arkusz stylów z motywu, który został aktywowany dla zawieszonej witryny. Uważaj na to-jeśli witryna jest spamem, może wystąpić problem z kodem lub możesz całkowicie usunąć motyw po dezaktywacji witryny. Ale jeśli chcesz to zrobić, możesz dołączyć arkusz stylów tematu z tą linią w < head>:

Ładowanie gist 267eb7363094c40398b74f4acd6537cb

Możesz pójść jeszcze dalej, korzystając z include funkcja wywoływania określonych plików z motywu, takich jak nagłówek lub stopka. Ale ponownie, bądź ostrożny, ponieważ motyw może zostać usunięty lub uszkodzony. Jeśli to zrobisz, daje Ci możliwość nadania każdemu blogowi zawieszonej strony, która wygląda unikalnie.

Inną opcją jest użycie arkusza stylów z twojej strony głównej, co oznacza, że możesz oznaczyć wszystkie zawieszone/dezaktywowane ekrany własnym brandingiem. Aby wywołać arkusz stylów z głównego motywu, musisz dodać ten kod w < head>:

Ładowanie gist d206d9169cbb320cea671b028b01e10c

Następnie użyjesz odpowiednich elementów znaczników na swojej stronie, aby działała z motywem głównego bloga – lub możesz wywołać pliki z tego motywu za pomocą include tag.

Na koniec możesz użyć tagów warunkowych, aby sprawdzić identyfikator bloga, status bloga lub cokolwiek innego, co chcesz sprawdzić, a następnie odpowiednio wyświetlić zawartość.

Ale jeśli nie chcesz posuwać się tak daleko, prosta strona, taka jak ta, którą stworzyliśmy powyżej, dostarczy odwiedzającym więcej informacji niż domyślna i pozwoli kierować ludzi w inne miejsce w sieci.

Łatwo jest zastąpić domyślne strony dla dezaktywowanych witryn

Jeśli wykonasz powyższe kroki, możesz szybko i łatwo zastąpić domyślne strony dla zarchiwizowanych, zawieszonych lub usuniętych witryn w sieci.

W ten sposób możesz dać odwiedzającym więcej informacji niż te dostarczane przez domyślne ekrany i dać im link do Twojej głównej witryny, aby nie opuścili całkowicie Twojej sieci.

Jak daleko posuniesz się, aby dostosować strony w sieci Multisite? Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Multisite, daj nam znać w komentarzach.
You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…