Czy tworzysz osobistą, biznesową lub korporacyjną stronę internetową za pomocą WordPress lub innego samodzielnie hostowanego CMS? Będzie cię to kosztować.

WordPress zdecydowanie zajmuje najwyższe miejsce w tworzeniu profesjonalnych i bogatych w funkcje stron internetowych dowolnego systemu zarządzania treścią (CMS). Dlatego wiele znanych stron internetowych korzysta z WordPress, takich jak CNN, UPS, Katy Perry i Mashable.

Więc ile naprawdę kosztuje strona WordPress?

Przy tak wielu opcjonalnych wtyczkach, motywach i skryptach, aby rozszerzyć WordPress poza zestaw funkcji bare bones, ustalenie, ile ostatecznie będzie kosztować witryna, może być trudne.

Dzisiaj pokażę Ci realistyczne koszty najczęstszych wydatków na osobiste strony internetowe i blogi, a także strony biznesowe i korporacyjne za pomocą samodzielnie hostowanej platformy WordPress.

Koszt korzystania z WordPress do uruchomienia witryny

Słyszałeś powiedzenie “trzeba pieniędzy, żeby zarabiać”, prawda? Cóż, budowanie i prowadzenie strony internetowej dla Twojej firmy nie jest inne.

Uruchomienie własnej hostowanej witryny WordPress zwykle będzie kosztować więcej niż zarządzana opcja, taka jak WordPress.com lub Squarespace, ale w zamian możesz uzyskać solidną, profesjonalną i wolną od reklam stronę internetową, która ma wszystkie potrzebne funkcje i można ją dostosowywać w nieskończoność.

Po prostu nie uzyskasz takiego samego poziomu jakości, jaki możesz uzyskać dzięki samodzielnej wersji WordPress.

Po szczegóły zapraszamy WordPress.com oraz WordPress.org co za różnica?, Quiz: Czy należy używać WordPress.org lub WordPress.com? i 27 powodów, dla których WordPress miażdży Squarespace za każdym razem.

Koszty oczywiście zależą od tego, jak duża jest Twoja witryna i co musisz z nią osiągnąć, ale nadal są wystarczająco łatwe do przewidzenia, Czy wiesz, czego dokładnie potrzebuje Twoja witryna z wyprzedzeniem.

Oto zestawienie najczęstszych kosztów związanych z prowadzeniem witryny WordPress. Podczas gdy można rozejrzeć się lub znaleźć kupony i rabaty, te potrzeby mogą być spójne i bez głównych zmiennych do rozważenia.

Ceny podane poniżej są oparte na kilku czynnikach:

 • Najpopularniejsze opcje
 • ceny miesięczne lub roczne, gdy te struktury cenowe są dostępne
 • Koszt najniższej liczby obsługiwanych witryn (czasami jest to jedna, czasami około 1-5)
 • Niektóre wtyczki mają wyższy koszt, ponieważ są wielofunkcyjne
 • Niektóre wtyczki mają plany osobiste i biznesowe, a ten ostatni jest cytowany w zakresach kosztów, gdy ma to zastosowanie

Ponieważ wtyczki różnią się szalenie pod względem obsługiwanych funkcji i ich cen, warto rozejrzeć się przed podjęciem decyzji, której z nich chcesz użyć, nawet jeśli jest darmowa. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę ogólną jakość, w tym sposób, w jaki jest kodowany, a także jak konsekwentnie jest utrzymywany.

Istnieje również wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę, więc sprawdź wtyczki WordPress: kiedy kupić, kiedy pobrać za darmo, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Oprogramowanie WordPress

Oprogramowanie WordPress jest bezpłatne. Dotyczy to tego, czy zarejestrujesz darmowe konto w WordPress.com lub pobrać oprogramowanie bezpośrednio z WordPress.org.

Na potrzeby tego artykułu skupimy się na samodzielnym hostingu WordPress-pobieraniu oprogramowania WordPress i konfigurowaniu własnej strony internetowej – ponieważ będzie to najlepsza opcja na stworzenie wysokowydajnej strony internetowej.

Koszt: $0

Nazwa Domeny

Rejestracja nazwy domeny.

Jednym z elementów potrzebnych do uruchomienia witryny jest nazwa domeny (adres witryny lub adres URL), którą użytkownicy mogą wprowadzić, aby uzyskać dostęp do witryny.

Większość firm hostingowych oferuje usługi rejestracji domen w momencie rejestracji, a koszt zwykle wynosi od 10 do 15 rocznie. Chociaż możesz chcieć zarejestrować swoją domenę oddzielnie od hostingu, w którym przechowywana jest Twoja witryna.

Ważne jest również, aby mieć świadomość ochrony prywatności domeny. Jest to dodatkowa i opcjonalna usługa, która utrzymuje twoje osobiste dane kontaktowe poza domeną publiczną, ponieważ po zarejestrowaniu domeny dla Twojej witryny Twoje dane osobowe zostaną opublikowane w katalogu WHOIS.

Może to powodować pewne problemy, od czegoś tak podstawowego jak niechciane wiadomości e-mail do kogoś, kto próbuje włamać się do Twojej domeny za pomocą twoich informacji. Ten dodatek może przynieść Ci kolejne $10 do $15 rocznie.

Należy pamiętać, że niektórzy rejestratorzy domen mają warunki świadczenia usług, które wskazują, że właściciel zakupionej domeny należy do osoby lub firmy, która jest wymieniona jako główny kontakt.

Ponieważ włączenie funkcji prywatności domeny umieszcza firmę rejestratora domeny (w której kupiłeś domenę) jako główny kontakt zamiast Twojego, oznaczałoby to, że legalnie jest właścicielem domeny, mimo że ją kupiłeś.

Chociaż nie zawsze tak jest, warto przejrzeć warunki świadczenia usług rejestratora domen przed zakupem od nich.

Koszt: $10 – $30 rocznie

Wtyczka Bezpieczeństwa

Defender security plugin
Nasza wtyczka Defender jest dostępna do pobrania za darmo z WordPress.org.

Nie ma znaczenia, jakiego systemu zarządzania treścią używasz, ale musisz zabezpieczyć swoją stronę. Twoja firma hostingowa zapewni pierwszą warstwę ochrony. Następnie do ciebie należy wzmocnienie tego bezpieczeństwa za pomocą wtyczki.

Chociaż istnieje wiele wtyczek bezpieczeństwa do wyboru, idealne jest kompleksowe rozwiązanie, które pomaga chronić witrynę pod każdym kątem, a także zapewnia wbudowany monitoring.

Nasz Defender Security plugin jest dostępny do pobrania za darmo z oficjalnego katalogu wtyczek WordPress i obejmuje utwardzanie witryn jednym kliknięciem i poprawianie bezpieczeństwa, skanowanie i naprawa plików rdzeniowych WordPress, menedżer czarnej listy IP i rejestrowanie, timed lockout brute force attack shield dla ochrony logowania, ogranicznik 404 do blokowania skanowania luk w zabezpieczeniach i powiadomień o blokadzie IP i raportów.

Jeśli chcesz wdrożyć jeszcze trudniejsze środki bezpieczeństwa w swojej witrynie, warto uaktualnić do wersji premium Defender w ramach członkostwa WPMU DEV, które obejmuje również wtyczki i motywy 140 za $ 49 miesięcznie.

Koszt: $0-499. 99 rocznie lub $0 – $49 miesięcznie

Wtyczka Do Tworzenia Kopii Zapasowych

UpdraftPlus

W ramach planu bezpieczeństwa witryny należy regularnie tworzyć kopie zapasowe witryny.

Niektóre hosty internetowe oferują bezpłatne codzienne kopie zapasowe. Jeśli jednak nie masz tej opcji tworzenia kopii zapasowych do swojej dyspozycji lub po prostu chcesz innej opcji redundancji na wszelki wypadek, zawsze możesz zainstalować wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych w swojej witrynie. Ponieważ jest tak wiele wysokiej jakości, które są dostępne za darmo, warto.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, sprawdź te:

 • Jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress (i wielu witryn) za pomocą migawki
 • 7 Najlepsze wtyczki do tworzenia kopii zapasowych Premium i Freemium WordPress Recenzja
 • 11 Darmowe wtyczki do tworzenia kopii zapasowych jakości do ochrony WordPress
 • 4 najlepsze rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych WordPress Multisite przetestowane i sprawdzone

Możesz użyć bezpłatnej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych lub jeśli chcesz uzyskać o wiele więcej funkcji i ochrony, nasza własna Wtyczka Migawkowa może tworzyć kopie zapasowe zarówno samodzielnych witryn, jak i sieci wielostanowiskowych.

Koszt: $0-299 rocznie lub $0-49 miesięcznie

Buforowanie i wtyczka wydajności

W3 Total Cache
W3 Total Cache to doskonała darmowa wtyczka do buforowania dostępna do pobrania z WordPress.org.

Nie wiesz, co to jest buforowanie lub dlaczego Twoja strona byłaby w ogóle potrzebna? Następnie przeczytaj najlepszy przewodnik po buforowaniu WordPress.

W skrócie, buforowanie to proces, w którym zmniejszasz obciążenie serwerów witryny poprzez “zapamiętywanie” powtarzających się odwiedzających w witrynie. Zamiast dzwonić i ładować witrynę z serwerów za każdym razem, gdy odwiedzają, wtyczka buforująca po prostu pobiera statyczną wersję witryny, którą widzieli wcześniej. Jest to świetne rozwiązanie do utrzymywania czasu ładowania strony w ryzach i szybkiego działania witryny.

Istnieje również wiele innych sposobów dalszej optymalizacji wydajności witryny, a wiele wtyczek buforowania jest również wtyczkami wydajności, takimi jak Koliber.

Jeśli Twoja witryna korzysta obecnie z sieci dostarczania treści (CDN), którą mogłeś otrzymać z planu hostingowego, nie ma potrzeby stosowania wtyczki buforowania premium, chyba że zawiera ona również inne narzędzia do optymalizacji wydajności.

Darmowy taki jak W3 Total Cache zrobi lub dostępne są opcje premium, takie jak WP Rocket za $39 rocznie za jedną stronę lub Koliber, który jest zawarty w członkostwie WPMU DEV.

Koszt: $0-$ 39 rocznie lub $ 49 miesięcznie

SEO Plugin

Wszystko w jednym SEO

Uruchomienie witryny WordPress wymaga dużo pracy. Zachęcanie odwiedzających do znalezienia Twojej witryny … cóż, powiem tylko, że wymaga to jeszcze więcej pracy. To ostatnie jest powodem, dla którego istnieje search engine optimization (SEO).

Dzięki odpowiedniej strategii SEO po twojej stronie, a także wysokiej jakości wtyczce, która służy jako rodzaj kontroli i równowagi treści witryny, możesz skrócić czas, który poświęcasz na optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek.

Wtyczka All in One SEO Pack jest wolna od repozytorium WordPress i robi znacznie więcej niż tylko informuje, kiedy Twoja treść jest zoptymalizowana, czy nie. Alternatywnie, nasza wtyczka SmartCrawl SEO jest koniecznością, jeśli potrzebujesz funkcji premium.

Koszt: $0 – $109 rocznie lub $ 49 miesięcznie

Wtyczka Formularzy

Ninja Forms

W większości przypadków, jeśli zamierzasz mieć publiczność-czytelników, klientów, członków itp. – musisz zapewnić im sposób, aby się z Tobą skontaktować. Publikowanie numeru telefonu lub adresu e-mail firmy jest jedną z opcji, ale w tej erze cyfrowej wielu użytkowników woli coś, co wymaga mniej kontaktu międzyludzkiego, takiego jak FORMULARZ KONTAKTOWY.

Gdy witryna jest zupełnie nowa, prosty formularz kontaktowy wtyczka zrobi dobrze. Formularz kontaktowy 7 jest dobry na początek, ponieważ zawsze możesz skalować do Opcji premium, takiej jak Gravity Forms, gdy będziesz jej potrzebować.

Koszt: $0 – $199 rocznie

Od zera do bohatera strony

Istnieje wiele innych kosztów związanych z tworzeniem własnej hostowanej witryny WordPress, które należy również wziąć pod uwagę. Obejmuje to koszty, które zależą od tego, czego potrzebujesz dla swojej witryny i jak duży jest projekt.

Na przykład prosta lub osobista witryna może kosztować znacznie mniej czasu i zasobów niż witryna biznesowa lub korporacyjna, zwłaszcza że nie zawsze musisz zatrudniać programistę do małej, osobistej witryny.

Mówiąc o zatrudnieniu programisty WordPress, czy wiesz, czy go potrzebujesz? Rozbiję to dla Ciebie na dole.

Dlaczego warto zatrudnić dewelopera?

Istnieje mnóstwo powodów, dla których zatrudnienie programisty lub projektanta WordPress jest najlepszym rozwiązaniem. Ogólnie rzecz biorąc, to ze względu na efekt końcowy – strona, która przyciąga wzrok, przyciąga uwagę, napędza konwersję i jest fenomenalna.

Według Statisty, 40% globalnych użytkowników Internetu (to ponad miliard ludzi!) zostały zakupione przez Internet. W 2015 r.sprzedaż e-commerce osiągnęła 1,7 bln USD, a szacuje się, że do 2018 r. osiągnie 2,35 bln USD według Remarkety.

To ogromny potencjał dla Twojej firmy lub przedsiębiorstwa. To nawet świetna wiadomość, jeśli masz osobistą lub małą stronę internetową, ponieważ oznacza to, że istnieje ogromna szansa na zwiększenie zaangażowanej publiczności, która wisi na każdym Twoim słowie.

Chodzi mi o to, że nie próbowałbyś zbudować domu na własną rękę, jeśli nie jesteś wykonawcą lub stolarzem, więc po co budować własną stronę internetową, jeśli nie jest to twój zestaw umiejętności?

Możesz zaryzykować i skończyć z domem, który wytrzyma lekki wiatr i wygląda … “w porządku” dla wszystkich zamiarów i celów lub możesz zatrudnić wykwalifikowanego specjalistę i skończyć z domem, który jest oszałamiająco wspaniały i wytrzymuje większość-jeśli nie wszystkie – rodzaje pogody.

To zależy od ciebie, ponieważ zatrudnienie programisty jest technicznie opcjonalne, szczególnie w przypadku osobistego bloga lub witryny, ale jeśli chcesz wyglądać profesjonalnie lub jeśli spodziewasz się zarabiać na swojej stronie, pośrednio lub bezpośrednio, na przykład w przypadku witryny biznesowej lub korporacyjnej, zatrudnienie programisty lub agencji jest koniecznością.

Kiedy zatrudniasz programistę, poświęca on czas, aby w pełni zrozumieć, czego potrzebujesz, aby uzyskać dokładnie to, czego chcesz i często o wiele więcej niż oczekiwałeś.

Nie warto potykać się przez tworzenie witryny (i naprawianie wielu nieuniknionych błędów i błędów!), chyba że nie masz nic przeciwko spędzaniu niezliczonych godzin wolnego czasu i ton pieniędzy, aby poświęcić się nauce zestawu umiejętności dla nowej kariery jako programista WordPress.

Może się kosztować w zależności od tego, czego potrzebujesz,ale warto. To jak budowanie domu. Jest to ogromna inwestycja, ale jest to konieczne, jeśli chcesz piękny dom, który jest bezpieczny i wygodny.

Na szczęście zatrudnienie dewelopera nie będzie cię kosztować prawie tyle, ile dom. Chyba, że chcesz zbudować ogromną i skomplikowaną stronę rządową lub następny Facebook. W takich przypadkach, może skończyć się spędzać tyle czasu.

Zatrudnienie programisty WordPress jest ważną inwestycją do rozważenia i możesz później znaleźć zakresy kosztów.

Kiedy to przejrzysz, pamiętaj, że koszt zatrudnienia programisty zależy od tego, czego potrzebujesz. Obejmuje to, ile stron potrzebujesz oraz ilość szczegółów i czasu, które w nie wchodzą, ale o wiele więcej, w tym wtyczki i motyw, który musisz skonfigurować lub utworzyć, aspekty marketingowe, które należy uwzględnić, ogólny zakres projektu i wiele innych.

Gdzie i jak zatrudnić dewelopera

Kiedy zdecydujesz się zatrudnić programistę WordPress, ważne jest, aby pamiętać, że powinieneś myśleć o tym dokładnie tak, jak o zatrudnianiu kogoś do swojej firmy. Zasadniczo, to właśnie robisz.

Oczywiście, jest to wydatek biznesowy i prawdopodobnie nie umieszczasz dewelopera na liście płac (chyba że chcesz to zrobić), ale zatrudniasz wykonawcę do pracy dla swojej firmy, więc powinieneś traktować to jako ważną decyzję biznesową.

Powinieneś podejść do zatrudniania programisty kontraktowego tak, jak do potencjalnego pracownika. Zrób swoje badania i przeprowadź wywiad, a następnie sprawdź ich referencje i referencje.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź nie jesteś programistą? Sztuka zdalnego zatrudniania-Zakładanie firmy internetowej, Część 3.

Istnieje również wiele miejsc, w których możesz wynająć programistę, a aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, sprawdź również, gdzie znaleźć programistę WordPress, gdy potrzebujesz niestandardowej pracy.

Twój Czas

Innym ważnym aspektem tworzenia strony internetowej jest czas, który osobiście w nią włożysz.

Pamiętaj: każda praca, którą wydajesz na budowanie, zarządzanie i prowadzenie witryny, będzie cię kosztować. Im więcej możesz zlecić innym członkom zespołu, dostawcom usług innych firm, programistom WordPress, a nawet wtyczkom, tym lepiej.

Mając to na uwadze, ważne jest, abyś brał udział w tym, co dzieje się w Twojej witrynie. Twoja strona jest twoim dzieckiem i będziesz chciał powiedzieć, jakie zmiany należy wprowadzić, które posty na blogu powinny być napisane i tak dalej.

Koszt: To zależy od tego, ile twój czas jest dla ciebie osobiście wart, ale oto ogólne Okno Czasu, którego możesz oczekiwać, że będziesz zajęty pracą na swojej stronie w jakiś sposób:

 • Osobisty blog lub strona internetowa – aby być po bezpiecznej stronie, co najmniej osiem do 10 godzin pracy miesięcznie.
 • Strona biznesowa-odkładaj 10 do 40 godzin tygodniowo w zależności od wielkości witryny i firmy.
 • Witryna korporacyjna-bądź gotów poświęcić 40 godzin tygodniowo, a nawet więcej w zależności od wielkości witryny i przedsiębiorstwa.

Ważne i zmienne koszty strony internetowej

Już wiele zostało objętych dokładną wyceną witryny WordPress, którą chcesz stworzyć, ale dopiero się zaczęła. To również miejsce, gdzie sprawy stają się nieco trudniejsze, ponieważ istnieje wiele zmiennych do rozważenia.

Aby uzyskać dokładny przebieg, musisz wziąć pod uwagę więcej niż podstawowe koszty, a także wiedzieć, jakiego rodzaju witryny chcesz: osobistego bloga lub osobistej, biznesowej lub korporacyjnej strony internetowej.

Mając to na uwadze, oto, co opisano poniżej w każdym podziale kosztów, a także co musisz wiedzieć o witrynie, którą chcesz utworzyć, aby uzyskać dokładną wartość kosztów:

 • Szerokość pasma – Jest to szacowany przepływ ruchu pomnożony przez całkowity Rozmiar pliku stron, które są ładowane i odwiedzane.
 • Użycie Dysku – Całkowita przestrzeń dyskowa potrzebna do hostowania witryny i wszystkich jej plików.
 • Rdzenie jednostek centralnych (CPU) – Jednostka przetwarzająca, która przekłada cyfrowe instrukcje na działania. Wszystko, co Ty lub Twoi odwiedzający chcesz zrobić w Twojej witrynie, musi przejść przez rdzeń PROCESORA, aby to nastąpiło.
 • Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) – Pamięć Twojego serwera. Jest to miejsce, w którym przechowywane są dane, dzięki czemu można je łatwo uzyskać później i zużywając mniej mocy obliczeniowej.
 • Bazy Danych MySQL – Domyślna witryna lub sieć WordPress wymaga jednej bazy danych MySQL do uruchomienia.
 • Moje użycie dysku SQL – Całkowita przestrzeń dyskowa potrzebna do przechowywania danych przechowywanych w bazach danych dla witryn WordPress.
 • Inne uwagi – Czy potrzebujesz dodatkowych domen, dedykowanego adresu IP, adresów e-mail, czy planujesz hostować własną pocztę e-mail i inne podobne dodatkowe opcje.
 • Hosting Www – Serwer, na którym witryna jest przechowywana i uzyskiwana z Internetu i sieci World Wide Web.
 • Certyfikat SSL – Określony rodzaj szyfrowania w celu zabezpieczenia połączenia między witryną a przeglądarkami odwiedzających.
 • Inne wtyczki – Możesz potrzebować innych wtyczek, aby dodać różne możliwości do swojej witryny, które w przeciwnym razie nie są uwzględnione, ale których potrzebujesz.
 • Zatrudnię dewelopera – Programista WordPress jest niesamowitym zasobem, który może stworzyć wszystko, czego potrzebujesz do swojej witryny, a także ją utrzymać.

Podczas obliczania szacunkowej przepustowości, której potrzebujesz, powinieneś również uwzględnić wizyty wyszukiwarek i innych podobnych robotów indeksujących, a zwłaszcza botów spamowych lub hackbotów.

Boty spamowe lub hackboty to programy stworzone w celu publikowania spamu lub próby włamania się na stronę. Mogą również systematycznie odwiedzać witryny w setkach tysięcy w tych nikczemnych celach w ciągu kilku godzin, mniej więcej.

Nawet małe witryny WordPress mogą zobaczyć co najmniej 2500 wizyt miesięcznie z powodu hackbotów.

Chociaż może to nie być spójne z miesiąca na miesiąc i ta liczba będzie się wahać, nadal warto wziąć pod uwagę twoje obliczenia. W ten sposób Twoja witryna nie zostanie wyłączona z powodu ataku DDoS.

Dzieje się tak, gdy hackbot odwiedza Twoją witrynę tak bardzo, aby spróbować ją skompromitować, że wszystkie zasoby witryny są używane, a witryna zostaje wyłączona.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź najlepszy przewodnik po zabezpieczeniach WordPress i najlepszy przewodnik po spamie WordPress.

Ważne może być również, aby pamiętać, że w poniższych zakresach kosztów bezpłatne motywy nie są uwzględniane w witrynach biznesowych i korporacyjnych. Jest to celowe, ponieważ podczas gdy darmowe motywy są często doskonałej jakości, nie zawsze są i po prostu nie zamierzają ich wyciąć na profesjonalnych stronach internetowych.

Darmowe motywy są często ograniczone w funkcjach i dostosowaniach. Jeśli nie chcesz kodować, dodając to, czego potrzebujesz do darmowego motywu lub wynająć programistę, aby zrobił to za Ciebie, najlepiej wybrać motyw premium. Zazwyczaj wyglądają o wiele bardziej profesjonalnie i są lepiej zaprojektowane i zakodowane.

Chociaż wszystkie te czynniki nie będą miały zastosowania w przypadku 100% motywów, mają one zastosowanie w większości przypadków. Aby uzyskać szczegółowe informacje, możesz sprawdzić darmowe motywy WordPress: najlepszy przewodnik, wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie motywu Premium WordPress i przemyślany Przewodnik po wyborze idealnych motywów i wtyczek dla Twojej witryny WordPress.

Proste lub osobiste koszty strony internetowej

Kiedy mówię ” prosta “lub” osobista ” strona internetowa lub blog, mam na myśli strony i blogi, w których potrzebujesz tylko kilku stron z małymi szczegółami lub od niechcenia chcesz podzielić się swoją historią, hobby, Fan fiction i innymi podobnymi ścieżkami.

Może to również obejmować firmy, w których większość sprzedaży odbywa się za pośrednictwem ruchu pieszego i chcesz, aby Strona internetowa z jedną stroną wymieniała Twoją lokalizację i dane kontaktowe.

Innymi słowy, chociaż byłoby fajnie, gdyby Wiele osób zobaczyło Twoją witrynę, nie jest to kluczowe dla Twojego sukcesu i nie oczekujesz ani nie musisz zarabiać pieniędzy bezpośrednio ze swojej witryny. Albo To, albo dopiero zaczynasz i chcesz najpierw delikatnie przetestować wody, albo masz ścisły budżet.

Mówiąc dokładniej, oto ogólne dane na temat tego, jak wyglądałyby tego rodzaju witryny:

 • Około 500-2500 prawdziwych odwiedzających miesięcznie i 2500 wizyt robotów gąsienicowych i robotów hakerskich lub spamowych.
 • Jedna instalacja WordPress, która składa się z około jednej do 25 stron z zawartością o wartości około 1 MB w każdej z nich.
 • Planujesz publikować od jednego do trzech postów tygodniowo z zawartością o wartości około 1 MB. To około kilku wysokiej jakości obrazów i tekstu.
 • Zainstalowanych jest do pięciu wtyczek.

Jeśli brzmi to jak rodzaj witryny, którą chcesz stworzyć, oto ogólnie szacowane zasoby, których możesz potrzebować:

 • Szerokość pasma -3 GB-5 GB miesięcznie
 • Użycie Dysku – 250 MB-5 GB
 • Bazy Danych MySQL – Jeden
 • Wykorzystanie Dysku MySQL – 250 MB-5 GB
 • Inne uwagi – Hostowane wiadomości e-mail, takie jak od firmy hostingowej, opcjonalne

Hosting Www

SiteGround oferuje zarządzany hosting WordPress.

Każda strona internetowa potrzebuje serwera, z którego można uruchomić. Ponieważ serwery są drogie i wymagają wysokiego poziomu zrozumienia technicznego, którego większość ludzi nie ma, zarządzanie tym należy pozostawić ekspertom (tj. firmom hostingowym).

Istnieje wiele rodzajów hostingu i możesz sprawdzić Hosting współdzielony, VPS, dedykowany lub w chmurze? Co jest najlepsze dla WordPress? po szczegóły.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy zaczynasz i nie planujesz lub nie musisz szybko eksplodować popularnością, możesz wybrać plan hostingowy z mniejszą ilością zasobów, takich jak hosting współdzielony.

Jeśli chcesz opcji, która jest bardziej niezawodna i gdzie dużo pracy jest pod opieką dla ciebie, takich jak bezpieczeństwo serwera, można uzyskać chmurę lub zarządzany hosting. Istnieje również kilka opcji hostingu w chmurze, które są również zarządzane.

Zazwyczaj koszt tych opcji hostingu bez sprzedaży lub promocji wynosi około:

 • Wspólne – $10- $ 40 miesięcznie
 • Chmura – $10 – $100 miesięcznie
 • Zarządzane – $10 – $100 miesięcznie

Najważniejszym aspektem wyboru planu hostingowego jest znalezienie najlepszego rozwiązania dla swojej witryny po oszacowaniu potrzebnych zasobów. Pamiętaj, aby dokładnie rozważyć swoją opcję przed przystąpieniem do planu hostingowego i dokładnie rozważyć potrzebne zasoby w porównaniu z tym, co jest oferowane.

Oto kilka bezpłatnych recenzji różnych firm hostingowych i opcji na początek:

 • Jak zrobiłem moją witrynę WordPress 1311% szybciej dzięki wtyczkom Cloudways i WPMU DEV
 • Najlepsze Firmy hostingowe w chmurze dla WordPress w 2017
 • Flywheel Managed WordPress Hosting Review: piękne, funkcjonalne rozwiązanie dla projektantów
 • SiteGround Managed Hosting Review: doskonałe wsparcie, naprawdę nie dla WordPress
 • GoDaddy Managed WordPress Hosting Review: Hosting Budżetu, Słabe Funkcje
 • Przegląd Bluehost: tani i zawodny Hosting współdzielony

Certyfikat SSL

Certyfikat SSL zabezpiecza połączenie między witryną a przeglądarką odwiedzających poprzez szyfrowanie. Jest to krytyczna technika bezpieczeństwa, bez której nie powinna obejść się Twoja witryna, warto jednak wspomnieć, że nie jest to jedyny krok, który powinieneś zrobić.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź, jak korzystać z SSL i HTTPS w WordPress i najlepszy przewodnik po zabezpieczeniach WordPress.

W przypadku prostej lub osobistej witryny zwykle wystarcza podstawowy certyfikat SSL. Istnieje wiele opcji, w tym bezpłatny certyfikat SSL z Let ‘ s Encrypt i Certbot, ale istnieją również płatne opcje, które działają równie dobrze. Możesz sprawdzić 5 najpopularniejszych urzędów certyfikatów SSL, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Koszt: $0 – $175 rocznie

Należy pamiętać, że istnieje wiele opcji, które są po wyższych kosztach i które są również o wiele bardziej solidne, ale nie są uwzględnione, ponieważ zazwyczaj nie potrzebujesz tych opcji dla prostej witryny.

Darmowy, Premium lub rozwinięty motyw

Jeśli zamierzasz utrzymać swoją witrynę małą i osobistą i nie koncentrujesz się szczególnie na zdobyciu ogromnej publiczności, darmowy motyw WordPress z WordPress.org repozytorium motywów prawdopodobnie załatwi sprawę.

Aby uzyskać bardziej profesjonalny wygląd i więcej opcji dostosowywania, możesz wybrać motyw premium.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź niektóre z naszych innych postów:

 • Darmowe Motywy WordPress: Najlepszy Przewodnik
 • Wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu motywu Premium WordPress
 • Przemyślany Przewodnik po wyborze idealnych motywów i wtyczek dla Twojej witryny WordPress
 • Gdzie znaleźć programistę WordPress, gdy potrzebujesz niestandardowej pracy

Koszt: $0-$ 70 lub $89 rocznie do $ 49 miesięcznie za członkostwo z nieograniczonymi motywami.

Inne Wtyczki Premium

Oprócz podstawowych wtyczek sugerowanych powyżej, mogą być inne, które mogą być potrzebne do osiągnięcia typu witryny, którą chcesz zbudować. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że im więcej wtyczek zainstalujesz, tym wolniej ładuje się Twoja witryna. Oznacza to, że odwiedzającym trudniej jest uzyskać dostęp do witryny i wyświetlić ją.

Ponieważ 40% użytkowników porzuca witryny, których ładowanie zajmuje więcej niż trzy sekundy zgodnie z Kissmetrics, ważne jest, aby pamiętać o szybkości witryny. Oznacza to, że powinieneś pamiętać o tym, ile wtyczek instalujesz.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby pamiętać, że wcześniej wspomniano, że do pięciu zainstalowanych wtyczek dla prostej lub osobistej witryny było słodkim miejscem w ramach specyfikacji, które również zostały wymienione.

Jeśli zainstalowałeś typy wtyczek wymienionych powyżej, prawdopodobnie masz już pięć wtyczek, chyba że zainstalowałeś jedną, która obejmowała więcej niż jedną z tych kategorii. Mimo to ważne jest, aby pamiętać o wszelkich innych wtyczkach, których chcesz używać w tym momencie.

Jeśli możesz mu pomóc, nie instaluj więcej wtyczek, chyba że nie masz nic przeciwko aktualizacji hostingu lub wybraniu planu, który zawiera więcej zasobów niż minimum.

Zatrudnię dewelopera

Jeśli planujesz zwiększyć liczbę odbiorców lub zarabiać na swojej stronie pośrednio lub bezpośrednio w pewnym momencie, powinieneś rozważyć zatrudnienie programisty lub przynajmniej wybrać motyw premium, chyba że jesteś przywiązany do gotówki.

Zatrudnienie programisty jest idealnym wyborem, ponieważ ma doświadczenie i umiejętności w tworzeniu dokładnie tego, czego potrzebujesz, aby Twoja witryna odniosła sukces.

Ostatecznie jest to opcjonalne, ale jest to niezbędny krok, jeśli chcesz, aby Twoja witryna była tak profesjonalna i godna zaufania, jak to tylko możliwe.

Podczas gdy trendy w projektowaniu zmieniają się z roku na rok, a zatrudnienie dewelopera może być kosztowne, możesz przekazać swoje obawy deweloperowi, którego zatrudniasz, i poprosić go o stworzenie witryny, w której projekt może wytrzymać kontrolę trendów projektowych przez kilka lat. Chociaż nie mogą przewidzieć przyszłości, nadal mogą zaprojektować solidną stronę, która za kilka miesięcy nie będzie wyglądać jak śmieć.

Koszt: Około $1000 – $2500

Bieżące Utrzymanie Strony Internetowej

Fixing car
Założenie strony internetowej nie jest jednorazowym kosztem – trzeba pamiętać o kosztach utrzymania.

Założenie strony internetowej nie jest jednorazowym kosztem-należy pamiętać o kosztach utrzymania. Załóżmy, że w ogóle nie chcesz zajmować się zarządzaniem witryną WordPress. Gdy strona stanie się wystarczająco duża i masz wystarczająco dużo środków uznaniowych, aby rzucić, istnieje kilka opcji do rozważenia.

Możesz zapłacić za usługę konserwacji i wsparcia WordPress. Firmy te mogą obsłużyć wiele rzeczy, w tym zarządzanie kopiami zapasowymi, aktualizacjami, a nawet sporadycznymi zadaniami związanymi z konserwacją. Średnio koszt tej usługi wynosi około $100 miesięcznie.

Możesz również zatrudnić programistę kontraktowego, który pomoże Ci w razie potrzeby, ale kosztowałoby to znacznie więcej niż firma zajmująca się konserwacją i wsparciem. Jednak programiści będą mogli zrobić znacznie więcej w Twojej witrynie pod względem zmiany treści, czyszczenia kodu i wszystkiego, czego potrzebujesz.

Na razie nie martwiłbym się tą opcją. Wiedz tylko, że tam jest i prawdopodobnie będzie cię kosztować co najmniej $50 za godzinę.

Jeśli chcesz nauczyć się i utrzymywać swoją witrynę na własną rękę, jest to opcjonalne, ale pamiętaj, że outsourcing jak największej liczby zadań uwalnia twój czas na ważniejsze zadania i projekty.

Koszt: $100 miesięcznie lub $ 50 + za godzinę

Portfolio Strony Internetowe

Wyjątkiem jest tutaj, jeśli chcesz regularnie publikować wiele zdjęć. Na przykład, jeśli jesteś fotografem lub artystą i chcesz stworzyć witrynę portfolio, w której regularnie publikujesz wiele zdjęć.

Ile dokładnie jest obrazów? Gdzieś w polu jednego obrazu wysokiej jakości lub HD dziennie, gdzie każdy obraz ma rozmiar pliku około jednego megabajta lub więcej.

Nie musisz natychmiast uaktualniać z mniejszego planu hostingowego, ale po kilku miesiącach możesz zacząć zauważać, że Twoje zasoby przynajmniej zaczynają się kurczyć, ale zależy to od rodzaju otrzymanego planu hostingowego.

Mając to na uwadze, oto rodzaje zasobów, których potrzebujesz na górze o dowolnych zakresach kosztów wymienionych powyżej lub poniżej:

 • Szerokość pasma – Pomnóż oczekiwany ruch przez liczby poniżej.
 • Użycie Dysku – 30 MB-1 GB miesięcznie
 • Bazy Danych MySQL – Nie są potrzebne dodatkowe bazy danych
 • Wykorzystanie Dysku MySQL – 30 MB-1 GB
 • Inne uwagi – Możesz użyć wtyczki galerii lub innych podobnych wtyczek do organizowania i wyświetlania zdjęć.

Możesz również podwoić, potroić lub w inny sposób pomnożyć te liczby przez liczbę zdjęć, które faktycznie chcesz opublikować. Na przykład, jeśli chcesz opublikować dwa obrazy wysokiej jakości lub HD o rozmiarze około jednego megabajta każdy, podwoisz te liczby.

Bootstrapped Startup

Jeśli jesteś bardziej rozruchowym startupem, zakres kosztów dla Twojej witryny byłby między powyższymi a poniższymi liczbami dla witryny biznesowej.

Należy pamiętać, że im bliżej można dostać się do zakresu kosztów poniżej, tym lepiej. Dzieje się tak dlatego, że idealnie chcesz mieć co najmniej trochę miejsca w zasobach witryny, aby dostosować się do stopniowego wzrostu.

O wiele łatwiej jest zaplanować z wyprzedzeniem, niż w ostatniej chwili, jeśli Twoja witryna nagle zwiększy ruch, a Twój host pobiera dużo dodatkowych opłat lub musisz przenieść całą witrynę na większy serwer z dużymi zasobami. Podczas gdy nie trzeba iść duży lub iść do domu z absolutnie wszystko, trochę idzie długą drogę.

Koszty Strony Biznesowej

Jeśli planujesz zarabiać na swojej stronie lub z powodu Twoja strona internetowa, potrzebujesz jej, aby była jak najbardziej profesjonalna. Będziesz również musiał powiększyć dużą publiczność.

Oznacza to, że potrzebujesz czegoś więcej niż tylko prostego rodzaju strony opisanej powyżej. Zamiast tego możesz potrzebować czegoś więcej w tej prędkości:

 • Około 5,000-300,000 prawdziwych odwiedzających miesięcznie i 10,000-150,000 wizyt z robotów indeksujących i hakerów lub spamu.
 • Jedna do trzech pojedyncza instalacja WordPress lub jedna do trzech sieci Multisite.
 • Każda witryna zawiera od 1 do 100 stron z zawartością o wartości od 1 MB do 1 GB na każdej stronie (w tym filmy).
 • Planujesz publikować od trzech do siedmiu postów tygodniowo z około 1 MB do 1 GB treści w każdym poście, w tym niektórych filmów.
 • Zainstalowanych jest od pięciu do 20 wtyczek.

Mając na uwadze te liczby, oto ogólnie szacowane zasoby, których możesz potrzebować:

 • Szerokość pasma -20 GB-5 TB miesięcznie
 • Użycie Dysku – 1 GB – 150 GB
 • Rdzenie procesora – Cztery
 • RAM – 4 GB-8 GB
 • Bazy Danych MySQL – Raz-trzy
 • Wykorzystanie Dysku MySQL – 1 GB – 150 GB
 • Inne uwagi – Dedykowane adresy IP, dodatkowe domeny, hostowane adresy e-mail wykorzystujące Twoją domenę, sieć dostarczania treści (CDN) i odpowiednie wtyczki dla Twojej firmy.

Szybka Porada: Jeśli szukasz realnego rozwiązania hostingowego w chmurze, powinieneś podzielić listę zasobów na trzy, jako ogólną zasadę, ponieważ serwery w chmurze są zbudowane inaczej niż tradycyjne serwery hostingowe i mogą efektywnie obsługiwać znacznie więcej przy mniejszej liczbie zasobów.

Hosting Www

Aby uruchomić udaną stronę internetową dla swojej firmy, musisz wybrać odpowiedni plan hostingowy. Wiedza, jakich zasobów potrzebujesz, to świetny pierwszy krok. Gdy poznasz te szczegóły, możesz rozpocząć wyszukiwanie planu, który działa dla ciebie.

W przypadku profesjonalnej witryny biznesowej hosting współdzielony nie wystarczy i powinieneś poważnie rozważyć uzyskanie zarządzanego hostingu, aby pomóc Ci zwolnić czas na pracę nad swoją firmą, dzięki czemu możesz spać spokojnie, wiedząc, że twój serwer i witryna są bezpieczne.

Jaki rodzaj hostingu powinieneś uzyskać, inny niż zarządzany? Bardziej solidny plan hostingu w chmurze lub wirtualny serwer prywatny (VPS) to twoje najlepsze zakłady.

Jeśli czujesz się szczególnie ambitny, Możesz wybrać serwer dedykowany, pamiętaj jednak, że wymagałoby to znacznie większej wiedzy technicznej i zaangażowania w zarządzanie i utrzymanie serwera.

Zazwyczaj są to zakresy kosztów dla tego typu zalecanych opcji hostingu, gdy nie ma sprzedaży ani promocji:

 • Chmura – $20 – $400 miesięcznie
 • Zarządzany VPS – $45 – $249 miesięcznie
 • Serwer Dedykowany – $229 – $500 miesięcznie

Mając to wszystko na uwadze, oto kilka bezpłatnych recenzji polecanych i niezawodnych hostów dla stron biznesowych:

 • Najlepsze Firmy hostingowe w chmurze dla WordPress w 2017
 • Kinsta Managed Hosting Review: niesamowicie szybkie i solidne funkcje
 • Przegląd hostingu zarządzanego przez WP Engine: pełen funkcji i trudny do winy

Certyfikat SSL

Jeśli chodzi o witryny biznesowe, może uda ci się uciec od podstawowego certyfikatu SSL, ale o wiele lepiej jest zwiększyć poziom bezpieczeństwa witryny dzięki rozszerzonej walidacji, alternatywnej nazwie tematu, certyfikatowi walidacji wieloznacznej lub certyfikatowi walidacji organizacji.

Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa witryny, te certyfikaty sprawiają, że Twoja firma wygląda bardziej profesjonalnie i godnie. Ich konfiguracja ma jednak bardziej zaangażowany proces, ale korzyści są tego warte.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź, jak korzystać z SSL i HTTPS w WordPress i najlepszych 5 najpopularniejszych urzędów certyfikatów SSL.

Koszt: $200-$995

Motyw Premium lub rozwinięty

Jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność lub nie masz budżetu na zatrudnienie programisty i projektanta, aby stworzyć idealny motyw dla swojej witryny, możesz zamiast tego wybrać motyw premium.

Może to być świetny pierwszy krok, dopóki nie będziesz w stanie zatrudnić programisty w przyszłości. Na szczęście koszt motywów premium nie zmienia się ze względu na charakter witryny, więc możesz spodziewać się zapłaty tak samo, jak wspomniano wcześniej.

Koszt: $0-$ 70 lub $89 rocznie do $ 49 miesięcznie za członkostwo z nieograniczonymi motywami.

Inne Wtyczki Premium

Członkostwo w WPMU

Wtyczki WordPress wymienione na początku tego artykułu są niezbędne, niezbywalne. Jeśli prowadzisz witrynę, to absolutnie need używać ich. Istnieją jednak inne typy wtyczek, na przykład te dla sklepów eCommerce, integracja z mediami społecznościowymi, Optymalizacja obrazu, blokowanie spamu i analityka.

Jeśli chcesz dodać więcej wtyczek lub po prostu chcesz uaktualnić te, które już masz do wersji premium, ale martwisz się kosztem, rozważ członkostwo.

Najlepszą opcją jest członkostwo WPMU DEV, które obejmuje dostęp do szerokiej gamy narzędzi i usług, które zajmują się wszystkim, czego potrzebujesz—w tym bezpieczeństwem, kopiami zapasowymi i wydajnością—i znacznie pomagają obniżyć koszty. Możesz nawet zarejestrować się na bezpłatny okres próbny i uzyskać dostęp do wszystkiego.

Koszt: $0 za bezpłatny okres próbny lub $ 49 miesięcznie (opcjonalnie)

Zatrudnię dewelopera

Jak wcześniej wspomniano, jeśli masz budżet, idealnie jest zatrudnić programistę WordPress, aby stworzył dla ciebie witrynę od motywu aż po skonfigurowanie wszystkiego.

Twoja strona i firma wyglądają oszałamiająco, przyciągają wzrok i są profesjonalne, a jednocześnie mogą przekształcać odwiedzających w potencjalnych klientów i sprzedaż. Zasadniczo zatrudnienie programisty może pomóc Twojej witrynie odnieść sukces bez wszystkich prób i błędów, z którymi w przeciwnym razie musiałbyś wziąć udział.

Możesz zaoszczędzić sobie mnóstwo frustracji, błędów, rozwiązywania problemów – a przede wszystkim czasu – jeśli zatrudnisz programistę, który zajmie się wszystkim za Ciebie.

Ze specyfikacją witryny biznesowej wspomnianą wcześniej, powinieneś oczekiwać, że koszt Twojej witryny będzie czymś więcej niż prostą lub osobistą witryną. Powodem jest to, że jest dużo więcej pracy w tego rodzaju projekcie.

Koszt: $2,500-$5,000

Bieżące Utrzymanie Strony Internetowej

Jako firma nie możesz pozwolić sobie na zamknięcie witryny lub zhakowanie jej lub złamanie w inny sposób. Możesz stracić setki lub tysiące sprzedaży w krótkim czasie, podczas gdy zmagasz się, aby rozwiązać problem lub zbadać programistę, którego możesz zatrudnić.

Zamiast tego zaleca się zainwestowanie w usługę konserwacji, aby upewnić się, że witryna nie spotka się z nieoczekiwaną katastrofą lub przynajmniej zostanie szybko zamknięta i rozwiązana. To chyba, że jesteś już programistą WordPress i chętnie weźmiesz na siebie dodatkową odpowiedzialność.

Alternatywnie możesz wynająć programistę w ramach prowizji, aby upewnić się, że Twoja witryna jest traktowana na najwyższym poziomie. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli pozwala na to twój budżet.

Koszt: $100- $ 299 miesięcznie lub $ 100+ za godzinę (lub rozliczane za wcześniej ustaloną liczbę godzin miesięcznie).

Koszty Strony Internetowej Przedsiębiorstwa

Konfiguracja i prowadzenie witryny korporacyjnej różni się znacznie od tworzenia prostej, osobistej lub biznesowej strony internetowej. Po pierwsze, potrzebujesz o wiele więcej zasobów, które są elastyczne i precyzyjnie dostrojone, ale musisz także mieć większą kontrolę nad swoim serwerem.

Zazwyczaj potrzebujesz kontroli nad serwerem, ponieważ stawka jest o wiele większa i musisz być w stanie zapewnić całkowite bezpieczeństwo i zoptymalizowaną wydajność swojej witryny. W końcu Twoja witryna prawdopodobnie będzie miała setki tysięcy użytkowników i przyniesie również tyle dochodów.

Oto cechy charakterystyczne witryny przedsiębiorstwa:

 • Około 500,000-4,500,000 prawdziwych odwiedzających miesięcznie i 50,000-300,000+ wizyt robotów indeksujących i hakerów lub spamu.
 • Jedna do 100 + pojedyncza instalacja WordPress lub jedna do 100 + sieci Multisite.
 • Każda witryna zawiera od 25 do 100 lub więcej stron z zawartością o wartości od 1 MB do 1 GB na każdej stronie (w tym filmy).
 • Planujesz opublikować siedem lub więcej postów tygodniowo z około 1 MB do 1 GB treści w każdym poście, w tym filmów.
 • Zainstalowanych jest 10 lub więcej wtyczek, a czasami o tonę więcej w zależności od przedsiębiorstwa.

Są to zasoby, których możesz się spodziewać:

 • Szerokość pasma – 1 TB-8TB miesięcznie
 • Użycie Dysku – 400 GB-8 TB
 • Rdzenie procesora – Od 4 do 8
 • RAM – 4 GB – 16 GB
 • Bazy Danych MySQL – Jeden-100+
 • Wykorzystanie Dysku MySQL – 400 GB-8 TB
 • Inne uwagi – Dedykowane adresy IP, dodatkowe domeny, hostowane lub samodzielnie hostowane wiadomości e-mail za pomocą domeny, sieć dostarczania treści (CDN), solidne narzędzie wyszukiwania i inne odpowiednie wtyczki dla Twojej firmy.

Należy pamiętać, że większość witryn korporacyjnych ma strony i posty o rozmiarze średnio 1 MB-1,75 MB, więc zasoby mogą być potrzebne tylko na mniejszym końcu skali.

Wyjątkiem jest tutaj, jeśli planujesz samodzielnie hostować mnóstwo filmów, takich jak Netflix lub Wistia hosta wideo. Wtedy potrzebowałbyś zasobów na wyższym końcu skali. W zależności od lokalizacji przedsiębiorstwa możesz potrzebować więcej.

Hosting Www

Jeśli zaczynasz, kupuj plany hostingowe dla przedsiębiorstw, ponieważ są one przeznaczone do dużych odwiedzin i cóż, witryn korporacyjnych. Możesz również zacząć od jednego z mniejszych planów i uaktualnić później, gdy jest to konieczne.

Aby pomóc w rozpoczęciu badań, możesz sprawdzić te hosty internetowe dla ich planów enterprise:

 • WPMU DEV Hosting
 • WordPress VIP
 • Amazon AWS
 • Google Cloud Platform
 • WP Engine
 • Kinsta

Koszt: $1,000 – $100,000+ miesięcznie

Certyfikat SSL

Kiedy prowadzisz witrynę korporacyjną, darmowy lub podstawowy certyfikat już jej nie zmniejszy. Musisz zwiększyć swoje bezpieczeństwo, ponieważ codziennie wspierasz setki tysięcy użytkowników, którzy polegają na Tobie, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas korzystania z witryny.

Twoja strona będzie również dużym celem dla hakerów, więc najtańsza opcja po prostu jej nie skróci.

Jeśli planujesz hosting poczty e-mail dla swojego przedsiębiorstwa, powinieneś zdecydować się na certyfikat weryfikacji organizacji i certyfikat ujednoliconej komunikacji. Jeśli planujesz skonfigurować sieć wielostanowiskową z subdomenami, możesz również potrzebować certyfikatu wieloznacznego.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź najlepsze 5 najpopularniejszych urzędów certyfikatów SSL.

Koszt: 235-1999 zł rocznie

Motyw Premium lub rozwinięty

Jeśli planujesz uruchomić witrynę korporacyjną, powinieneś mieć duży budżet, aby móc zatrudnić programistę WordPress do zaprojektowania swojej witryny.

Realistycznie, motyw premium po prostu nie będzie go wyciąć, ponieważ idealnie chcesz wyróżnić się od wszystkich innych, a użycie motywu, którego używają tysiące innych, nie jest dobrym sposobem na osiągnięcie tego.

Koszt projektowania witryny przedsiębiorstwa zależy od wielu czynników, w tym jeśli potrzebujesz jednego unikalnego projektu witryny, jeśli masz sieć witryn do reprezentowania różnych fizycznych lokalizacji przedsiębiorstwa lub jeśli chcesz utworzyć następną witrynę społecznościową. To ostatnie wymagałoby więcej niż maksymalne koszty wymienione poniżej.

Koszt: $5,000-$25,000+

Inne Wtyczki Premium

Istnieje wiele innych wtyczek, których możesz potrzebować, a te, które zainstalujesz, zależą od tego, czego potrzebujesz dla swojej witryny. Kiedy budujesz witrynę korporacyjną, istnieją inne wtyczki, które stają się niezbywalne, takie jak wspomniane wcześniej.

Domyślne wyszukiwanie WordPress nie ma szybkości i trafności, jeśli chodzi o jakość wyników wyszukiwania. Zainstalowanie wtyczek ElasticPress lub Solr Search powinno dobrze rozwiązać ten problem.

Potrzebujesz również wtyczek do zarządzania, aby zoptymalizować szybkość witryny, a także monitorować ją pod kątem przestojów i wycieków w witrynie, które zmniejszają jej szybkość i wydajność.

Będziesz także potrzebował wtyczki analytics, aby śledzić swoją firmę i stronę internetową, aby osiągnąć swoje cele.

Jeśli sprzedajesz przedmioty bezpośrednio w swojej witrynie, potrzebujesz również wtyczki eCommerce, chyba że sprzedajesz członkostwo. Następnie potrzebujesz wtyczki członkostwa.

Możesz również znaleźć te wtyczki w członkostwie WPMU DEV, gdzie możesz z nich korzystać.

Koszt: $0 za bezpłatny okres próbny lub $ 49 miesięcznie lub $ 50-$ 300 rocznie, za wtyczkę

Zatrudnię dewelopera

Jeśli nie jesteś profesjonalnym programistą WordPress (a nawet wtedy), powinieneś zatrudnić co najmniej jednego programistę lub agencję, która pomoże Ci zaprojektować witrynę, a także skonfigurować wszystko dla ciebie.

Poważne przedsiębiorstwo wymaga profesjonalnej i dobrze zakodowanej strony internetowej i infrastruktury. Mając tak wiele na linii, w tym ogromną bazę użytkowników i dochody (lub wkrótce będą ogromne), nie możesz pozwolić sobie na opuszczenie swojej witryny i jej przyszłości do kilku wtyczek i motywu premium.

Zależy to od zakresu projektu, ale praca nad zatrudnieniem zespołu programistów, w tym programistów UX/UI, administratorów systemu, programistów wtyczek i tym podobnych, może pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa.

Jeśli nie jesteś do końca gotowy, możesz skupić się na zatrudnieniu od jednego do trzech programistów kontraktowych, aby skonfigurować witrynę korporacyjną i rozwinąć ją w odpowiednim czasie.

Koszt: $5,000-25,000 + na początek, $60,000 – $110,000 na dewelopera, na rok

Bieżące Utrzymanie Strony Internetowej

Podobnie, nie powinieneś oczekiwać, że go ustawisz i zapomnisz, jeśli chodzi o witrynę korporacyjną. Ważne jest, aby zatrudnić co najmniej jednego administratora systemu do rozpoczęcia i więcej programistów w miarę rozwoju, aby utrzymać witrynę.

Serwis konserwacyjny lub wtyczka po prostu go nie zmniejszy, ponieważ nie mogą zapewnić Twojej witrynie poziomu opieki i uwagi, którego potrzebuje na tym poziomie.

Niektórzy gospodarze mogą obejmować programistów za dodatkową opłatą, ale na dłuższą metę twoim celem powinno być zatrudnienie własnego zespołu, aby uzyskać maksymalny sukces i wyniki.

Koszt: $5,000-25,000 + na początek, $60,000 – $110,000 na dewelopera, na rok

Wrapping Up

W zależności od rodzaju witryny WordPress, którą chcesz utworzyć, koszty mogą się ogromnie różnić:

 • Prosta lub osobista strona internetowa – $130 – $ 6,440 + rocznie
 • Strona biznesowa – $4,150 – $17,347+ rocznie
 • Strona firmowa – $27,833 – $1,279,375+ rocznie

Chociaż możesz utrzymać koszty na niskim poziomie, aby zacząć, w miarę rozwoju witryny powinieneś naturalnie zobaczyć, że twoje wydatki idą z przodu tego zakresu kosztów w kierunku wyższego końca.

Jeśli zdecydujesz się zatrudnić jednego lub więcej programistów do ciągłego wsparcia, twoje koszty mogą być znacznie wyższe, na przykład jeśli zatrudnisz ich na swoją witrynę korporacyjną.

Inwestowanie w swoją stronę internetową jest ważnym krokiem do zapewnienia jej sukcesu, zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę lub przedsiębiorstwo, więc pamiętaj, aby traktować go jako taki.

Do ciebie: czy prowadząc stronę internetową dla siebie lub dla kogoś innego, napotkałeś na nieoczekiwane koszty?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…