Obliczanie kosztów budowy strony internetowej członkostwa

Czy próbujesz dowiedzieć się, ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej?

Istnieje wiele różnych czynników, które wpłyną na koszt Twojej witryny członkowskiej. Musisz podzielić je na wszystkie niezbędne elementy, aby utrzymać budżet pod kontrolą.

W tym artykule pokażemy, ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej.

Calculating the cost of building a membership website

Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?

Aby obliczyć koszt witryny członkowskiej, musisz podzielić swoje wydatki na składniki.

Obejmuje to wybór odpowiedniej platformy, dodatku do subskrypcji, procesora płatności i innych potrzebnych narzędzi / usług. Wszystkie z nich zależą od wymagań biznesowych, budżetu i strategii rozwoju.

Aby skupić się na tym artykule, podzielimy naszą analizę kosztów witryny członkowskiej na następujące główne wydatki:

 • Hosting + koszty konfiguracji witryny członkowskiej
 • Koszty Przetwarzania Płatności Członkowskich
 • Koszty Projektowania Witryny Członkowskiej
 • Koszty niezbędnych dodatków i rozszerzeń
 • Narzędzia Premium i Dodatki do witryny członkowskiej dla wzrostu
 • Całkowity koszt strony internetowej członkostwa
 • Wskazówki dotyczące obniżania kosztów w witrynie członkowskiej

Istnieje kilka świetnych platform członkostwa, za pomocą których można zbudować witrynę członkowską. Trzech głównych graczy w branży to MemberPress (WordPress), Shopify i Teachable.

Shopify i Teachable to platformy SaaS (oprogramowanie jako usługa). Początkowo oferują łatwiejszą konfigurację, ale mają ograniczoną elastyczność i wyższe koszty. Co ważniejsze, pobierają opłaty na podstawie transakcji, które z czasem odbierają dużą część Twoich przychodów.

Dlatego zalecamy korzystanie z MemberPress, która jest najlepszą wtyczką witryny członkowskiej na rynku. Pozwalają one sprzedawać nieograniczone członkostwo bez dodatkowych opłat transakcyjnych.

MemberPress

Działa na WordPress, który jest już najlepszym kreatorem stron na świecie używanym przez ponad 42% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Ponadto zyskujesz pełną kontrolę nad swoją witryną członkowską dzięki elastyczności wyboru własnej usługi płatniczej, integracji i dodawania dowolnej funkcji.

Pozwala to kontrolować koszt swojej witryny członkowskiej i dostosowywać ją w miarę rozwoju firmy. Na dłuższą metę będziesz w stanie stworzyć zrównoważony biznes, jednocześnie oszczędzając mnóstwo pieniędzy.

MemberPress ma wbudowane funkcje do sprzedaży kursów online, subskrypcji cyfrowych, a nawet fizycznych członkostwa, takich jak stowarzyszenia.

Przewiduje się, że właściciele firm korzystający z MemberPress zarobią ponad $600 milion w 2021.

Członkostwo Hosting i koszty konfiguracji

Podobnie jak każdy inny rodzaj witryny, potrzebujesz nazwy domeny i konta hostingowego, aby rozpocząć witrynę członkowską.

Zazwyczaj nazwa domeny kosztuje około 16.99 rocznie, a plany hostingowe zaczynają się od 7.99 miesięcznie (płatne rocznie).

Nie jest to tanie, biorąc pod uwagę, że będziesz musiał wydawać pieniądze również na inne komponenty.

Na szczęście zespół Bluehost zgodził się zaoferować czytelnikom WPBeginner hojną zniżkę 60% na hosting z bezpłatną nazwą domeny + certyfikat SSL, którego potrzebujesz, aby akceptować płatności. Zasadniczo możesz zacząć już za $ 2.75 miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Bluehost jest jedną z najlepszych firm hostingowych na świecie i oficjalnie zalecaną usługą hostingową WordPress.

Opcje alternatywne: Jeśli szukasz alternatywy, SiteGround to kolejna doskonała opcja. Aby uzyskać więcej opcji, zobacz nasz wybór ekspertów najlepszych firm hostingowych WordPress.

Następnie musisz uzyskać licencję MemberPress, która zaczyna się od $179 / rok dla pojedynczej licencji witryny.

Zapewnia to wszystkie potrzebne funkcje, takie jak nieograniczona liczba członków, brak opłat transakcyjnych, możliwość przyjmowania płatności online, Zarządzanie subskrypcjami, automatyzacja poczty e-mail, łatwy kreator kursów, integracje marketingowe i wiele innych.

MemberPress pricing

Po pobraniu MemberPress możesz postępować zgodnie z naszymi instrukcjami krok po kroku, jak utworzyć witrynę członkowską w WordPress.

Szacunkowe koszty hostingu i konfiguracji:

Domena i hosting: od $2.75 miesięcznie – $25 miesięcznie
MemberPress: $179 – $479 (w zależności od planu licencyjnego)

Koszty przetwarzania płatności za stronę członkowską

Cykliczny model przychodów sprawia, że witryny członkowskie są lukratywnym pomysłem na biznes online.

MemberPress obsługuje zarówno bramy płatności Stripe, jak i PayPal, których można użyć do akceptowania kart kredytowych. Możesz również użyć Authorize.Net jako metoda płatności z planem Pro.

Podczas gdy MemberPress nie pobiera żadnej dodatkowej opłaty transakcyjnej, ci dostawcy usług płatniczych (banki handlowe) mają opłatę za przetwarzanie płatności, która jest kontrolowana przez Visa, MasterCard, Amex i inne firmy obsługujące karty kredytowe.

Będziesz musiał zapłacić te opłaty bez względu na to, z której platformy członkowskiej korzystasz.

Na przykład firma PayPal może naliczyć 2,90% kwoty transakcji i stałą stawkę w wysokości 0,30 USD w przypadku transakcji krajowych. Może również pobierać dodatkowe 1,50% za transakcje międzynarodowe.

PayPal payment processing fees

Podobnie, Stripe będzie pobierać $2.9%, $ 0.30 USD opłaty stałej stopy, a dodatkowe 1% dla transakcji międzynarodowych.

Zaletą MemberPress jest to, że nie płacisz im żadnych opłat transakcyjnych za korzystanie z platformy. Również koszty przetwarzania płatności tylko staje się niższa w miarę rozwoju firmy, ponieważ Stripe oferuje niższe stawki dla większych wolumenów przetwarzania.

Podczas gdy inni dostawcy, tacy jak Teachable, pobierają dodatkową opłatę transakcyjną w wysokości 5% za korzystanie z ich platformy oprócz opłaty, którą płacisz za usługi przetwarzania płatności.

Szacunkowe koszty przetwarzania płatności:

PayPal: 2,90% + 0,30 stała stawka. Dodatkowe 1,50% od transakcji międzynarodowych.
Pasek: 2,90% + 0,30 stała stawka. Dodatkowy 1% od transakcji międzynarodowych.

Koszty projektowania strony internetowej członkostwa

Design and templates for membership websites

Następnie musisz wybrać projekt swojej witryny członkowskiej. Na szczęście istnieją setki darmowych i płatnych szablonów stron internetowych, które pięknie działają z Membress.

Jednak będziesz chciał wyróżnić się z tłumu dzięki oszałamiającemu wzornictwu, które wygląda profesjonalnie i dobrze dopracowane.

Nie tylko stworzy dobre wrażenie na Twojej marce, ale także pomoże Twoim klientom łatwo poruszać się po twojej stronie. Skutkuje to większym zaangażowaniem i sprzedażą.

Istnieją trzy opcje projektowania, które możesz wybrać w zależności od budżetu. Omówimy je w kolejności od niskiej do wysokiej ceny:

 • Darmowe motywy WordPress
 • Premium WordPress themes
 • Niestandardowe motywy WordPress

Darmowe motywy WordPress:

Darmowe motywy WordPress mają oczywistą korzyść z oszczędności pieniędzy, ale często zawierają ograniczone opcje wsparcia i dostosowywania w porównaniu do płatnych lub premium motywów WordPress.

Premium WordPress themes:

Premium lub płatne motywy WordPress są dostarczane z ceną, ale zawierają więcej opcji dostosowywania i priorytetowe wsparcie od programistów.

Ceny motywów premium WordPress zwykle zaczynają się od $30 USD rocznie. Oto niektóre z najpopularniejszych motywów witryn członkowskich:

 • Divi-jeden z najbardziej wszechstronnych motywów WordPress nadaje się do tworzenia wszelkiego rodzaju stron internetowych, w tym witryn członkowskich.
 • Astra-Astra to popularny uniwersalny motyw WordPress, który pięknie współpracuje z witrynami członkowskimi. Zawiera dziesiątki szablonów startowych i konfigurację jednym kliknięciem.
 • Ocean WP-kolejny elastyczny motyw WordPress z potężnymi opcjami dostosowywania.

Aby uzyskać więcej inspiracji do projektowania, zobacz nasz wybór najlepszych motywów witryny członkowskiej WordPress.

Niestandardowy motyw WordPress:

Niestandardowy motyw WordPress polega na zatrudnieniu projektanta/programisty WordPress, który koduje unikalny motyw strony internetowej dla Twojej witryny.

Dzięki temu możesz dodać niestandardowe funkcje do swojej witryny i mieć unikalny design, który wyróżnia się na tle innych witryn członkowskich.

Jednak niestandardowe motywy WordPress mogą być bardzo drogie. Koszt zależy od funkcji, które chcesz dodać i wiedzy programisty.

Niestandardowy motyw może kosztować od $1500 do $6000 dla średniej wielkości firmy. Projektowanie na poziomie przedsiębiorstwa może kosztować nawet więcej.

Szacunkowe koszty projektu strony internetowej:

Za darmo do $30 za motyw WordPress.

$1500 – $6000 za niestandardowy projekt.

Koszty niezbędnych dodatków i rozszerzeń

WordPress plugins

MemberPress działa na WordPress, co oznacza, że możesz dodać więcej funkcji do swojej witryny za pomocą wtyczek.

Wtyczka WordPress to oprogramowanie, które dodaje nowe funkcje do twojej witryny. Na przykład istnieją wtyczki formularzy kontaktowych, kreatory stron docelowych, wtyczki mediów społecznościowych i inne.

Istnieją również wtyczki wykonane specjalnie dla MemberPress, jak również.

Większość wtyczek WordPress jest dostępna za darmo. Nawet wiele płatnych wtyczek ma również wersję lite lub darmową, z której możesz korzystać.

Możesz spróbować obniżyć koszty swojej witryny członkowskiej, korzystając z bezpłatnych wtyczek, gdy tylko to możliwe.

Oto szybka lista niezbędnych wtyczek WordPress, które mogą być potrzebne od razu. Wszystkie z nich są dostępne za darmo.

Niezbędne Funkcje

WPForms-pozwala łatwo dodać formularz kontaktowy do swojej witryny członkowskiej.

MonsterInsights-połącz swoją witrynę członkowską z Google Analytics i zobacz, jak użytkownicy znajdują i korzystają z twojej witryny. Dzięki temu dowiesz się, jak przyciągnąć więcej użytkowników i zwiększyć sprzedaż.

WP Mail SMTP-e-maile są kluczowe dla prowadzenia strony internetowej członkostwa. WP Mail SMTP naprawia dostarczanie wiadomości e-mail WordPress przez problem, prawidłowo wysyłając wiadomości e-mail za pomocą serwera SMTP.

Marketing i SEO

Wszystko w jednym SEO-łatwo zoptymalizuj SEO swojej witryny członkowskiej, aby uzyskać więcej wolnego ruchu z wyszukiwarek.

PushEngage – łatwo Wysyłaj powiadomienia push do użytkowników na urządzeniach mobilnych i komputerach. Pomaga zwiększyć ruch w witrynie, poprawić konwersje i rozwijać firmę.

OptinMonster-pomaga poprawić współczynniki konwersji, przekształcając odwiedzających witrynę w subskrybentów i płacących klientów.

Narzędzia Bonusowe

SeedProd-intuicyjny Kreator stron typu “przeciągnij i upuść”, który pozwala szybko tworzyć niestandardowe strony docelowe i układy projektowe.

Niesamowity Automator-twórz zautomatyzowane przepływy pracy, aby zarządzać swoją witryną członkowską. Pomaga to zaoszczędzić czas i stworzyć lepsze wrażenia użytkownika dla klientów.

RafflePress – łatwo prowadź prezenty i konkursy dla swoich członków, aby zwiększyć zaangażowanie i zwiększyć ruch.

Potrzebujesz jeszcze więcej funkcji? Oto niektóre z wtyczek WordPress, które warto sprawdzić. Wiele z nich jest darmowych lub ma darmową wersję.

Szacunkowe koszty dodatków i rozszerzeń:

Za darmo do nieograniczonej.

Zalecamy rozpoczęcie od darmowych wersji wtyczek, jeśli to możliwe. To obniża koszty i możesz kupić wtyczki premium później, gdy Twoja firma się rozwija.

Narzędzia Premium i Dodatki do witryny członkowskiej dla wzrostu

Zalecamy wszystkim użytkownikom, aby zaczęli od hostingu współdzielonego i używali darmowych wtyczek i motywów, aby obniżyć koszty. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i skupić się na rozwoju firmy.

Gdy Twoja firma zacznie się rozwijać, możesz zainwestować trochę pieniędzy w dodatkowe funkcje i narzędzia premium. Poniżej znajduje się kilka dodatkowych funkcji, które możesz później dodać do swojej witryny, gdy możesz uzasadnić koszty.

E-Mail Marketing – Zalecamy korzystanie z Constant Contact, który jest najlepszą usługą e-mail marketingu dla małych firm. W przypadku zaawansowanej automatyzacji marketingu możesz użyć Drip, ConvertKit lub HubSpot.

Obsługa Czatu Na Żywo – Oprogramowanie czatu na żywo pomaga przekonwertować więcej użytkowników na płacących członków. Zalecamy korzystanie z LiveChat, która jest najlepszą platformą obsługi klienta na rynku. (Koszt: Od $16 za agenta miesięcznie)

Business Phone Service – Biznesowy numer telefonu pozwala na łatwe zarządzanie połączeniami biznesowymi za pomocą jednego numeru. Zalecamy korzystanie z Nextiva, która jest najlepszą firmą telefoniczną dla małych firm. (Koszt :18,95 zł miesięcznie)

Uwaga: wszystkie te dodatkowe usługi nie są konieczne do zbudowania witryny członkowskiej. Możesz dodać je do swojej witryny w miarę rozwoju firmy.

Całkowity koszt budowy strony internetowej członkostwa

Teraz, gdy omówiliśmy główne obszary wydatków, rzućmy okiem na całkowity koszt budowy strony internetowej członkostwa.

Pamiętaj, że Twoje koszty wzrosną wraz z rozwojem Twojej firmy lub będziesz w stanie zainwestować w nią więcej. Podzieliliśmy zakres kosztów na trzy kategorie.

 • Strona Członkowska Starter (Zalecane): $212 rocznie lub $17.66 miesięcznie (Hosting współdzielony $2.75 / miesiąc, MemberPress $179 / Rok, Darmowe wtyczki i motyw).
 • Strona Członkowska Growth: $300 – $1000 (WordPress hosting upgrade $4.99 / mo, MemberPress Pro $ 299 / rok, płatne wtyczki i usługi marketingowe).

W przypadku witryn członkowskich na poziomie przedsiębiorstwa koszty mogą wzrosnąć. Mogą wybrać dedykowany serwer hostingowy, niestandardowy projekt i zatrudnić programistów do pisania niestandardowych wtyczek WordPress.

Najlepszą częścią korzystania z MemberPress do budowania swojej witryny członkowskiej jest to, że jesteś odpowiedzialny za kontrolowanie kosztów.

Oznacza to, że nie płacisz za nic, czego nie potrzebujesz od razu, i nadal możesz zbudować potężną witrynę członkowską.

Wskazówki dotyczące obniżania kosztów w witrynie członkowskiej

Keeping costs down

Budowanie witryny członkowskiej za pomocą WordPress i MemberPress pozwala wybrać, w jaki sposób wydajesz pieniądze na swoją stronę członkowską.

Zalecamy wszystkim użytkownikom rozpoczęcie małych i skalowanie witryny w miarę rozwoju firmy.

Teraz wielu użytkowników porównuje swoją stronę z już ugruntowanymi stronami internetowymi w swojej branży. Nie jest to uczciwe porównanie, ponieważ firmy te istnieją już dłużej i mają już strumień przychodów, który uzasadnia wydawanie większej ilości pieniędzy.

Jako początkująca społeczność Członkowska nie potrzebujesz jaskrawych funkcji premium od razu.

Możesz zacząć od wspólnego planu hostingowego na Bluehost, który daje bezpłatną domenę + SSL. Następnie możesz kupić abonament MemberPress Basic i zacząć budować swoją stronę członkowską.

Aby uzyskać podstawowe funkcje, możesz polegać na darmowych wtyczkach i motywie WordPress. Będziesz zaskoczony tym, co możesz zrobić, używając tylko darmowych wtyczek.

Gdy Twoja firma zaczyna działać, możesz zacząć inwestować w funkcje premium. Nawet wtedy możesz znaleźć doskonałe oferty i kupony WordPress, aby uzyskać zniżki na wszystkie najlepsze narzędzia i usługi.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, ile kosztuje zbudowanie witryny członkowskiej. Możesz również zobaczyć nasz kompletny przewodnik dotyczący tworzenia biuletynu e-mailowego lub nasze porównanie najlepszych platform oprogramowania webinar.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…

Czym jest Nightografia? Poznaj smartfon Samsung Galaxy S22 5G

W artykule: Nightografia, czyli jak robić zdjęcia nocą telefonemAparat do zdjęć nocnych…