Ile wtyczek WordPress można zainstalować na swojej stronie?

Często jesteśmy pytani przez czytelników o to, ile wtyczek WordPress powinny zainstalować na swojej stronie? Prawdziwe pytanie każdy chce wiedzieć, ile wtyczek jest zbyt wiele?

Ponieważ istnieje wiele błędnych przekonań na temat wtyczek WordPress i tego, jak mogą one wpływać na szybkość, wydajność i bezpieczeństwo witryny, chcemy szczegółowo wyjaśnić ten temat dla naszych użytkowników niebędących technikami.

W tym artykule wyjaśnimy, ile wtyczek WordPress należy zainstalować w Twojej witrynie. Porozmawiamy również o tym, jak wtyczki mogą i nie mogą wpływać na Twoją witrynę. Naszym celem jest pomóc Ci nauczyć się, jak uruchomić witrynę dzięki doskonałemu połączeniu wtyczek WordPress.

How many WordPress plugins can you install on your website?

O wtyczkach WordPress i ich działaniu

Zanim kopiemy głębiej, porozmawiajmy trochę o wtyczkach WordPress i ich działaniu.

Wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej witryny. Pomagają dodawać nowe funkcje i funkcje witryny, takie jak tworzenie sklepu internetowego, dodawanie formularzy kontaktowych i inne.

Podobnie jak sam WordPress, wtyczki są również napisane w języku programowania PHP. Kod PHP działa na serwerze hostingowym Twojej witryny i wykorzystuje jej zasoby.

Dlatego musisz wybrać dobrą firmę hostingową WordPress, która zapewnia łatwe narzędzia do zarządzania tymi zasobami i wydajnego uruchamiania witryny.

Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz szczegółowy przewodnik na temat działania wtyczek WordPress. Jeśli chcesz kopać jeszcze głębiej, spójrz na to, jak WordPress faktycznie działa za kulisami (Infografika).

Odkąd WordPress 1.2 (kiedy dodano wsparcie dla wtyczek WordPress), wtyczki były błogosławieństwem dla użytkowników. WordPress bez wtyczek jest jak sklep z zabawkami bez zabawek. To nie jest zabawne.

Dlaczego wtyczki są niezbędne dla stron internetowych WordPress

Why you need plugins

Mimo że rdzeń WordPress zapewnia silne ramy publikowania, to wtyczki są powszechnie odpowiedzialne za uczynienie WordPress najpopularniejszym kreatorem stron internetowych na świecie.

Liczba dostępnych wtyczek WordPress wzrosła z biegiem lat. W momencie pisania tego artykułu w oficjalnym katalogu wtyczek dostępnych jest ponad 54 000 darmowych wtyczek WordPress.

Oprócz tych bezpłatnych wtyczek istnieją również tysiące wtyczek premium WordPress sprzedawanych przez firmy zewnętrzne i programistów.

Wtyczki mogą pomóc poprawić SEO, zwiększyć bezpieczeństwo, zarządzać użytkownikami i nie tylko. Byłoby dość trudno rozwijać swoją firmę bez korzystania z wtyczek WordPress na swojej stronie internetowej.

Jak wtyczki WordPress zyskały złą reputację

How plugins got bad rep

Celem wtyczek jest rozszerzenie WordPressa, aby zrobić prawie wszystko, co możesz sobie wyobrazić. Jednak teraz widzimy poczucie strachu lub powściągliwości wobec wtyczek od wielu początkujących użytkowników.

Ludzie martwią się o wydajność, bezpieczeństwo, niezawodność itp. Dzieje się tak głównie dlatego, że projektanci, programiści i technicy wsparcia hostingu są naprawdę sfrustrowani, gdy rozwiązują problemy z witrynami klienta.

W swojej frustracji wypowiadają się w stylu”mieć mniej wtyczek“, lub”to wtyczki spowalniają Twoją witrynę‘.

A developer blaming plugins for slow site

Oświadczenia te rozbrzmiewały w mediach społecznościowych, spotkaniach osobistych i konferencjach. Największym problemem tych stwierdzeń jest ich dwuznaczność.

Co jest mniej? Ile wtyczek WordPress to za dużo?

Uważamy, że problemem nie jest ilość wtyczek, ale raczej jakość.

Możesz mieć dziesiątki dobrych wtyczek WordPress na swojej stronie bez żadnych problemów, ale dodanie jednej źle zakodowanej wtyczki może spowolnić Twoją witrynę.

Gdy tak się stanie i poprosisz o pomoc w rozwiązywaniu problemów, Twój Technik Wsparcia firmy hostingowej lub inny programista będzie obwiniał liczbę wtyczek.

Ma to sens, ponieważ rozwiązywanie problemów z witryną za pomocą wtyczek 5 jest znacznie łatwiejsze niż rozwiązywanie problemów z witryną za pomocą 30. Ilość wtyczek utrudnia im pracę.

Niezwykle ważne jest, aby przyjmować takie porady wynikające z frustracji z odrobiną ostrożności.

Powinieneś grzecznie poprosić ich o określenie, która konkretna wtyczka powoduje problem, ponieważ po prostu obwinianie ilości jest wynikiem lenistwa.

Aby umieścić to w perspektywie, nasza strona WPBeginner ma teraz aktywne wtyczki 62 i ładuje się bardzo szybko.

Gdybyśmy mieli dodać jedną złą wtyczkę, która spowalnia stronę internetową, to powinniśmy tylko wyłączyć tę jedną złą wtyczkę (nie wszystkie 62).

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, w jaki sposób wtyczki mogą wpływać na różne aspekty twojej witryny.

Jak Wtyczki WordPress Wpływają Na Szybkość I Wydajność Witryny

WordPress plugins and website performance

Istnieje wiele różnych rodzajów wtyczek WordPress, a każdy z nich wpływa na wydajność witryny w inny sposób.

Istnieją wtyczki, które wpływają głównie na front-end. Na przykład wtyczki do tworzenia stron, formularze kontaktowe, galerie, suwaki itp.

Następnie są wtyczki, które są głównie przeznaczone do wykonywania zadań w obszarze zaplecza lub administracji. Na przykład wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress, wtyczki redakcyjne, różne procesy w tle itp.

Istnieją również wtyczki, które działają wszędzie, w tym w obszarze administracyjnym i front-end. Na przykład wtyczki SEO, wtyczki zapory WordPress i inne.

Wpływ wtyczki WordPress na szybkość i wydajność witryny zależy od tego, gdzie jest ładowana wtyczka.

Na przykład wtyczki ładowane tylko podczas wykonywania określonych zadań w obszarze administracyjnym WordPress zwykle nie wpływają na wydajność witryny.

Z drugiej strony wtyczki załadowane na front-end prawdopodobnie będą miały większy ślad wydajności.

Również wtyczki, które wykonują rutynowe procesy w tle, takie jak sprawdzanie uszkodzonych linków, monitorowanie 404 itp., mogą również znacznie spowolnić ogólną wydajność witryny.

Wtyczki mogą wpływać na wydajność witryny przez:

  • Wykonywanie dodatkowych żądań HTTP – Niektóre wtyczki (głównie front-endowe) mogą wymagać niestandardowej stylizacji lub skryptów do prawidłowego działania. Z tego powodu mogą dodawać dodatkowe pliki JS i/lub CSS. Ładowanie tych plików wymaga wykonania dodatkowych żądań HTTP, co spowalnia czas ładowania strony.
  • Dodatkowe zapytania DB – Niektóre wtyczki mogą zwiększyć swoje zapytania do bazy danych. Na przykład wtyczki do wyświetlania popularnych postów, powiązanych postów lub czegokolwiek innego, co pobiera elementy bazy danych i wyświetla je w interfejsie.
  • Procesy W Tle I Zapisy W Bazie Danych – Niektóre wtyczki mogą zajmować wiele zasobów serwera podczas uruchamiania procesów w tle, takich jak sprawdzanie uszkodzonych linków, monitorowanie i nagrywanie analiz, takich jak widoki postów itp.

Większość dobrych wtyczek WordPress ładuje tylko dodatkowe pliki, gdy są potrzebne, i zminimalizują połączenia z bazą danych. Jednak czasami jest to po prostu nieuniknione.

Na szczęście w większości przypadków dostępne są optymalizacje. Przyjrzyjmy się krótko-i długoterminowemu rozwiązaniu tych problemów.

Zanim to zrobimy, najpierw upewnij się, że masz włączone buforowanie w witrynie WordPress. Bez buforowania Twoja strona będzie zawsze powolna.

Przejdźmy teraz do innych optymalizacji.

Naprawianie dodatkowego problemu z żądaniami HTTP

Wtyczki muszą dodawać dodatkowe żądania HTTP (tj. plik JS i CSS), aby działać po wyjęciu z pudełka. Na przykład po zainstalowaniu wtyczki formularza kontaktowego chcesz, aby działała i wyglądała dobrze.

Ludzie skarżą się na dodatkowe żądania HTTP, ignorując, że czasami są one konieczne. Oto jak wyglądałaby niestylowana forma.

Contact form without styling

Większość użytkowników by tego nie polubiła, niektórzy nawet pomyślą, że jest zepsuty. Cóż, dokładnie tak by się stało, gdyby formularz kontaktowy nie dodał dodatkowych żądań HTTP, aby załadować pliki CSS i JS.

Krótko mówiąc, dodatkowe style i skrypty są potrzebne do prawidłowego działania wtyczki.

Istnieją trzy sposoby optymalizacji dodatkowego problemu z żądaniami HTTP. Wszystkie z nich wymagają pewnej wiedzy o kodowaniu i know-how WordPress, ale jedna metoda będzie zdecydowanie łatwiejsza niż inne.

Pierwszą metodą byłoby wyrejestrowanie dodatkowych stylów i skryptów ładowanych przez wtyczkę. Następnie możesz połączyć style wtyczki w styl motywu.plik css i połączyć skrypty wtyczki do głównego pliku JavaScript motywu.

Drugą metodą byłoby warunkowe załadowanie stylów/skryptów wtyczki na stronach, na których są one potrzebne.

Wyjaśniliśmy już obie metody w naszym artykule na temat wyłączania dodatkowych skryptów i arkuszy stylów, które dodają wtyczki WordPress.

Jeśli chodzi o ludzi, którzy nie znają kodu, możesz użyć wtyczki do buforowania premium, takiej jak WP Rocket, która pozwala na minifikowanie i łączenie plików za pomocą jednego kliknięcia. Będzie to działać w większości przypadków, ale w niektórych przypadkach może powodować konflikty z określonymi wtyczkami.

Mając to na uwadze, musisz zrozumieć, że kilka dodatkowych żądań HTTP nie jest tak istotnych, jak myślisz. Mówimy tu o milisekundach. Jeśli jednak masz wiele wtyczek, które dodają dodatkowe żądania HTTP, ta optymalizacja pozwoli Ci zmniejszyć czas ładowania o kilka sekund.

Wielu właścicieli firm nietechnologicznych po prostu wynajmuje programistę WordPress z Codeable, aby przyspieszyć swoją stronę internetową (co jest opłacalną inwestycją).

Teraz, gdy omówiliśmy żądania HTTP, przyjrzyjmy się dodatkowym zapytaniom DB.

Naprawianie dodatkowych zapytań do bazy danych i procesów w tle

Niektóre wtyczki mogą zwiększyć obciążenie serwera bazy danych. Sam WordPress wykonuje bardzo dobrą pracę w buforowaniu zapytań, a większość dobrze zakodowanych wtyczek nie spowoduje żadnego istotnego problemu.

Jeśli jednak masz witrynę o dużym natężeniu ruchu, korzystanie z wtyczek opartych na bazie danych może stać się problemem, zwłaszcza jeśli nie masz odpowiednich zasobów serwera.

Na przykład, jeśli masz witrynę członkowską lub sklep internetowy z WooCommerce, obsługujesz wiele niezapisanych żądań. W tym scenariuszu jedyną realną opcją jest użycie zarządzanego rozwiązania hostingowego WordPress lub nawet specjalistycznego rozwiązania hostingowego WooCommerce.

Teraz są pewne wtyczki, które są bardzo zasobochłonne i powinieneś ich unikać za wszelką cenę.

Na przykład istnieją wtyczki, które dodają różne funkcje analityczne w WordPress, takie jak wtyczka do wysyłania wiadomości e-mail, wtyczka statystyk witryny, wtyczka śledzenia widoków postów itp. Wtyczki te nieefektywnie zapisują się do bazy danych przy każdym ładowaniu strony, co może znacznie spowolnić Twoją witrynę.

Możesz śledzić analitykę w bardziej skalowalny sposób za pomocą wtyczek, takich jak Google Analytics dla WordPress by MonsterInsights lub jetpack Stats.

Możesz dodać formularze opt-in e-mail z bardziej skalowalnym śledzeniem za pomocą wtyczek, takich jak OptinMonster lub za pomocą formularzy rejestracyjnych z ulubionych usług e-mail marketingu.

Istnieją również wtyczki, które monitorują błędy 404 i śledzą uszkodzone linki, które mogą dodać duże obciążenie i przytłaczać zasoby serwera. Zamiast korzystać z tych wtyczek, powinieneś użyć usług w chmurze innych firm, takich jak Ahrefs lub SEMRush, które automatycznie śledzą uszkodzone linki i oferują wiele innych przydatnych spostrzeżeń SEO.

Jeśli nie chcesz rozwiązania premium, możesz użyć darmowego narzędzia, takiego jak Broken Link Check, które pozwala sprawdzić strony 300 naraz pod kątem niedziałających linków.

Jak Wtyczki WordPress Wpływają Na Bezpieczeństwo

How plugin can impact WordPress security

Bezpieczeństwo jest kolejnym poważnym problemem, jeśli chodzi o instalowanie wtyczek WordPress. Wielu użytkowników martwi się, że posiadanie większej liczby wtyczek może sprawić, że ich witryna będzie bardziej podatna na zagrożenia.

To prawda, że źle zakodowana Wtyczka WordPress może być wykorzystana przez hakerów i sprawić, że Twoja witryna będzie podatna na ataki. Jednak jest to również prawdą dla prawie każdego oprogramowania, które istnieje.

Niedopatrzenia się zdarzają. Jednak najlepszą częścią open source jest to, że wiele osób korzysta z oprogramowania,co przyspiesza wykrywanie i naprawianie luki.

Możesz zabezpieczyć swoją witrynę za pomocą wtyczki zabezpieczającej WordPress, takiej jak Sucuri. Skanują tysiące stron internetowych i pomogą Ci złapać większość problemów z bezpieczeństwem dzięki podatnej wtyczce.

Możesz również chronić swoją witrynę, poprawiając ogólne bezpieczeństwo WordPress. Pozwala to na dodanie warstw zabezpieczeń, zanim jakakolwiek luka może zostać wykorzystana przez hakerów.

Wtyczki WordPress i niezawodność

An abandoned plugin

Niektórzy ludzie są zaniepokojeni niezawodnością wtyczki. Co jeśli wtyczka zostanie przerwana? Co jeśli aktualizacje są powolne?

Piękną częścią ekosystemu open source WordPress jest to, że zawsze istnieją alternatywy.

Jeśli używasz popularnej wtyczki, są szanse, że nie zostanie ona przerwana. Jeśli tak, to ktoś inny prawdopodobnie go rozwidli i będzie kontynuował rozwój. To siła open source. Tak też powstał WordPress (poprzednia Platforma nazywała się B2 / cafelog).

Tak długo, jak wybierzesz wtyczki z dobrymi osiągnięciami i renomowanymi autorami, wszystko będzie dobrze.

Czy mogę uniknąć wtyczek, dodając fragmenty kodu?

Istnieją artykuły w internecie, które pokazują: “jak zrobić XYZ w WordPress bez wtyczki” (jak ten).

Celem tych artykułów nie jest zniechęcanie do używania wtyczek, ale pokazanie, jak nauczyć się kodu. Istnieją zasadniczo trzy sposoby dodawania fragmentów kodu do witryny. Możesz dodać je do swoich funkcji.plik php, wtyczka specyficzna dla witryny lub użyj wtyczki, aby dodać niestandardowe fragmenty kodu.

Niezależnie od wybranej metody dodawanie fragmentów kodu do witryny ma taki sam wpływ na wydajność jak samodzielna wtyczka.

Jeśli zainstalujesz fragmenty kodu, które są identyczne z wtyczką, to zasadniczo używasz wtyczki bez instalowania jej. Minusem jest to, że nie otrzymasz żadnych aktualizacji wtyczek ani poprawek bezpieczeństwa dla tego kodu.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz przewodnik na WordPress plugin vs funkcje.plik php który jest lepszy.

Ile Wtyczek WordPress Należy Zainstalować? Ile wtyczek WordPress to za dużo?

How many plugins to install

Powinieneś zainstalować tyle wtyczek WordPress, ile jest to konieczne, aby uruchomić swoją witrynę i rozwijać swoją firmę.

Średnio jest to dość powszechne w przypadku witryny biznesowej, która ma co najmniej 20 – 30 wtyczek.

Jeśli używasz WordPress do pełnego potencjału i masz wiele zaawansowanych funkcji,Ta liczba może łatwo przejść do 50+.

Na przykład, oto liczba aktywnych wtyczek na naszych stronach internetowych:

  • Wtyczki aktywne WPBeginner-62
  • OptinMonster-67 aktywnych wtyczek
  • Wtyczki aktywne WPForms – 54
  • MonsterInsights-68 aktywnych wtyczek
  • Syed Balkhi ‘ s blog-42 aktywne wtyczki
  • RafflePress-17 aktywnych wtyczek
  • WP Mail SMTP-39 aktywne wtyczki

Liczba ta powinna podkreślić, że nie jest to ilość wtyczek, które spowalniają Twoją witrynę.

Będziesz w porządku z dużą liczbą wtyczek, o ile używasz wysokiej jakości wtyczek zgodnych ze standardami kodowania WordPress.

Oto wyniki naszej strony internetowej za pośrednictwem Pingdom.

WPBeginner Homepage Pingdom

Pomimo użycia dziesiątek wtyczek i niestandardowych fragmentów kodu, nasza strona nadal ładuje się w pół sekundy (479 milisekund).

Jak wybrać najlepsze wtyczki WordPress?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez naszych użytkowników jest ” jak wybrać najlepsze wtyczki dla mojej witryny?’

Jeśli szukasz darmowej wtyczki, pobierz ją tylko z WordPress.org katalog wtyczek. Oficjalny katalog wtyczek WordPress ułatwia również wybór dobrych wtyczek.

How to Find the Best WordPress Plugin

Możesz zobaczyć ocenę wtyczki i recenzje dostarczone przez innych użytkowników WordPress. Możesz również zobaczyć, kiedy wtyczka była ostatnio aktualizowana i ile stron internetowych ma ją zainstalowaną.

Z drugiej strony, jeśli szukasz wtyczki premium, upewnij się, że pochodzą one od renomowanej firmy WordPress lub dewelopera. Jeśli nie masz pewności, rozejrzyj się po recenzjach i referencjach.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz kompletny przewodnik, jak wybrać najlepsze wtyczki WordPress.

Jeśli dopiero zaczynasz, zobacz nasz ekspert-wybierz niezbędne wtyczki WordPress, które powinna mieć każda strona internetowa. Możesz także sprawdzić WPBeginner ‘ s WordPress plugins kategoria, w której regularnie udostępniamy najlepsze wtyczki WordPress i jak z nich korzystać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na twoje pytania dotyczące tego, ile wtyczek WordPress należy zainstalować. Możesz również zobaczyć nasz artykuł obalający najczęstsze mity WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…