Favicons w zakładkach przeglądarki

Favicon lub ikona witryny to mały obrazek, który pojawia się obok tytułu witryny w przeglądarce. Pomaga użytkownikom zidentyfikować twoją witrynę, a częstsi odwiedzający Twoją witrynę zbudują natychmiastowe rozpoznanie tego małego obrazu. Zwiększa to rozpoznawalność marki i pomaga budować zaufanie wśród odbiorców. W naszym artykule o najczęstszych błędach WordPress, Nie dodanie favicon był wśród top 25. W tym artykule pokażemy, jak dodać favicon do swojego bloga WordPress.

Dlaczego warto dodać Favicon do swojej witryny WordPress?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ustanawia tożsamość Twojej witryny. Jednak poprawia to również użyteczność witryny i wygodę użytkownika. Ten obraz pomoże Ci lepiej go zrozumieć:

Favicons in Browser Tabs

Większość użytkowników zwykle ma wiele kart otwartych w oknie przeglądarki. To ukrywa tytuł witryny wraz ze wzrostem liczby kart. Favicon pomaga użytkownikom zidentyfikować witrynę i szybko przełączyć się na żądaną kartę.

Możesz poprosić użytkowników o dodanie witryny do ekranu głównego na urządzeniach mobilnych. Ikona witryny lub favicon jest również używana, gdy użytkownik dodaje witrynę do ekranu głównego na urządzeniu mobilnym.

Site icon displayed as the app icon on the homescreen of a mobile device

Jak utworzyć Favicon

Możesz użyć logo swojej marki jako ikony witryny lub faviconu. Zalecany rozmiar obrazu ikony witryny wynosi co najmniej 512 pikseli zarówno szerokości, jak i wysokości. Obraz ikony witryny powinien być kwadratowy, możesz użyć większego prostokątnego obrazu, a WordPress pozwoli Ci przyciąć obraz po dodaniu go.

Creating a site icon for your WordPress blog using Adobe Photoshop

Zalecamy użycie programu do edycji obrazu, takiego jak Adobe Photoshop lub Gimp, aby utworzyć ikonę witryny o dokładnie 512×512 pikseli. W ten sposób możesz zachować dokładne proporcje obrazu. Możesz użyć przezroczystego obrazu lub wypełnić obraz wybranym kolorem tła. Ten obraz może być w formacie png, jpeg lub gif.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Dodawanie ikony witryny lub Favicon w WordPress

Od wersji WordPress 4.3 możesz dodać ikonę favicon lub ikonę witryny z obszaru administratora WordPress. Po prostu przejdź do Wygląd ” Dostosuj i kliknij na “Site Identity” tab.

Site identity in Customizer

Sekcja tożsamość witryny w narzędziu dostosowywania pozwala zmienić tytuł witryny, opis i kontrolować, czy chcesz je wyświetlać w nagłówku. Pozwala również na przesłanie ikony witryny. Po prostu kliknij przycisk Wybierz plik, a następnie prześlij obraz, którego chcesz użyć jako ikony witryny.

Adding site icon and favicon in WordPress

Jeśli przesyłany obraz przekracza zalecany rozmiar, WordPress pozwoli Ci go przyciąć. Jeśli dokładnie pasuje do zalecanego rozmiaru, możesz po prostu zapisać zmiany.

To wszystko, co możesz teraz wyświetlić podgląd swojej witryny i zobaczyć ikonę favicon w akcji. Możesz również odwiedzić swoją witrynę na urządzeniu mobilnym, a następnie z menu przeglądarki wybrać “Dodaj do ekranu głównego”. Zauważysz, że ikona witryny pojawi się na ekranie głównym.

Dodawanie Favicon do starszego WordPressa (4.2 lub poniżej)

Prześlij favicon do katalogu głównego swojej witryny za pomocą FTP. Następnie możesz po prostu wkleić ten kod do swojego motywu nagłówek.php plik.

< link rel= "icon"href =" https://www.wpbeginner.com/favicon.png "type=" image / X-icon" / >
< link rel = "ikona skrótu"href="https://www.wpbeginner.com/favicon.png" type= "image / X-icon" / >

Zastąp wpbeginner.com z adresem URL witryny i jesteś gotowy do pracy. Jeśli twój motyw nie ma nagłówka.plik php, lub nie możesz go znaleźć, to nie martw się mamy dla Ciebie wtyczkę. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Wstaw nagłówki i stopki. Po aktywacji wtyczki przejdź do Ustawienia ” Wstawianie nagłówków i stopek i wklej kod podany powyżej w sekcji nagłówek i zapisz swoje ustawienia.

Jeśli w ogóle nie chcesz zajmować się FTP, możesz również użyć wtyczki All in One Favicon.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać favicon do swojej witryny WordPress. W przypadku pytań i opinii możesz zostawić komentarz poniżej lub złapać nas na Twitterze.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…