Czy widzisz Ostrzeżenie “Googlebot nie może uzyskać dostępu do plików CSS i JS” na koncie Google webmaster tools dla Twojej witryny WordPress? Wiadomość zawiera linki do instrukcji, jak rozwiązać ten problem, ale te instrukcje nie są bardzo łatwe do naśladowania. W tym artykule pokażemy, jak naprawić błąd “Googlebot nie może uzyskać dostępu do plików CSS i JS” w witrynie WordPress.

Googlebot Warning

Dlaczego Google potrzebuje dostępu do plików CSS i JS?

Google koncentruje się na zapewnieniu lepszych rankingów przyjaznym dla użytkownika witrynom – witrynom, które są szybkie, mają dobre wrażenia użytkownika itp. Aby określić komfort korzystania z witryny internetowej, Google musi mieć dostęp do plików CSS i JavaScript witryny.

Domyślnie WordPress nie blokuje wyszukuj boty z dostępem do plików CSS lub JS. Jednak niektórzy właściciele witryn mogą przypadkowo je zablokować, próbując dodać dodatkowe środki bezpieczeństwa lub używając wtyczki bezpieczeństwa WordPress.

Ogranicza to Googlebot od indeksowania plików CSS i JS, co może mieć wpływ na wydajność SEO witryny.

Mimo to zobaczmy, jak możemy zlokalizować te pliki i je odblokować.

Jak dać Google dostęp do plików CSS i JS

Najpierw musisz wiedzieć, do których Plików Google nie ma dostępu w Twojej witrynie.

Możesz zobaczyć jak Googlebot widzi Twoją stronę klikając na Crawl ” Pobierz jako Google w Google Search Console (dawniej Webmaster Tools). Następnie kliknij Pobierz i Renderuj przycisk (chcesz to zrobić zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych).

Fetch and render a page as Googlebot

Po pobraniu wynik pojawi się w wierszu poniżej. Kliknięcie na niego pokaże ci, co widzi użytkownik i co widzi Googlebot, gdy ładuje Twoją stronę.

Fetch as Google Comparison

Jeśli zauważysz różnicę między dwoma zrzutami ekranu, oznacza to, że Googlebot nie miał dostępu do plików CSS/JS. Wyświetli również linki do plików CSS i JS, do których nie miał dostępu.

Możesz również znaleźć listę tych zablokowanych zasobów pod Indeks Google ” Zablokowane Zasoby.

Finding blocked resources in Google Search Console

Kliknięcie na każdym zasobie pokaże Ci linki do rzeczywistych zasobów, do których Googlebot nie ma dostępu.

Przez większość czasu są to style CSS i pliki JS dodane przez wtyczki lub motyw WordPress.

Teraz musisz edytować roboty witryny.plik txt, który kontroluje to, co widzi bot Google.

Możesz go edytować, łącząc się z witryną za pomocą klienta FTP. Roboty.plik txt będzie w katalogu głównym witryny.

Locating robots.txt file on a WordPress site using FTP client

Jeśli używasz wtyczki Yoast SEO, możesz edytować roboty.plik txt z obszaru administracyjnego WordPress. Po prostu przejdź do SEO ” narzędzia strony, a następnie kliknij na Edytor Plików.

Editing robots.txt file using file editor tool in Yoast SEO

Najprawdopodobniej zobaczysz, że Twoja witryna nie zezwoliła na dostęp do niektórych katalogów WordPress, takich jak ten:

User-agent: *
Disallow: / wp-admin/
Disallow: / wp-includes/
Disallow: / wp-content / plugins/
Disallow: / wp-content / themes/

Teraz musisz usunąć linie, które blokują dostęp Google do plików CSS lub JS w interfejsie witryny. Zazwyczaj pliki te znajdują się w folderach wtyczek lub motywów. Może być również konieczne usunięcie wp-includes, wiele motywów i wtyczek WordPress może wywoływać Skrypty znajdujące się w folderze wp-includes, takie jak jQuery.

Niektórzy użytkownicy mogą zauważyć, że ich roboty.plik txt jest pusty lub nawet nie istnieje. Jeśli Googlebot nie znajdzie robota.plik txt, a następnie automatycznie indeksuje i indeksuje wszystkie pliki.

Więc dlaczego widzisz to Ostrzeżenie?

W rzadkich przypadkach niektórzy dostawcy hostingu WordPress mogą aktywnie blokować dostęp do domyślnych folderów WordPress dla botów. Można to obejść w robotach.txt poprzez umożliwienie dostępu do zablokowanych folderów.

User-agent: *
Allow: / wp-includes / js/

Gdy skończysz, zapisz swoje roboty.plik txt. Odwiedź narzędzie fetch as Google i kliknij przycisk fetch and render. Teraz porównaj wyniki pobierania, a zobaczysz, że większość zablokowanych zasobów powinna teraz zniknąć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci rozwiązać błąd “Googlebot nie może uzyskać dostępu do plików CSS i JS” w Twojej witrynie WordPress. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym przewodnikiem na

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…