Czy chcesz utworzyć niestandardowe pola meta dla swoich postów, stron i niestandardowych typów postów WordPress? Niestandardowe pola meta są powszechnie używane w celu zapewnienia lepszego interfejsu użytkownika do dodawania niestandardowych pól (metadanych) do treści. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest niestandardowe pole meta i jak można łatwo dodawać niestandardowe pola meta w postach WordPress i typach postów.

How to add custom meta boxes in WordPress posts

Co To jest niestandardowe pole Meta w WordPress?

Niestandardowe pole meta to bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs do dodawania niestandardowych pól (danych meta) w postach, stronach i innych niestandardowych typach postów.

WordPress jest wyposażony w łatwy w użyciu interfejs, który pomaga tworzyć treści, takie jak posty i strony lub niestandardowe typy postów.

Zwykle każdy typ zawartości składa się z rzeczywistej zawartości i jej metadanych. Metadane to informacje związane z tą zawartością, takie jak Data i godzina, nazwisko autora, tytuł i inne. Możesz również dodać własne metadane za pomocą pól niestandardowych.

Custom fields

Jednak dodawanie metadanych przy użyciu domyślnego pola niestandardowego nie jest zbyt intuicyjne. Tutaj pojawiają się niestandardowe pola meta.

WordPress pozwala programistom tworzyć i dodawać własne niestandardowe pola meta na ekranach edycji postów. W ten sposób najpopularniejsze wtyczki dodają różne opcje na ekranach edycji postów.

Na przykład pole tytułu SEO i opisu meta wewnątrz wtyczki All in One SEO to niestandardowe pole meta:

AIOSEO meta box

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak możesz łatwo dodawać niestandardowe pola meta w postach i typach postów WordPress.

Tworzenie niestandardowych pól Meta w WordPress

Po pierwsze, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Advanced Custom Fields. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka dodaje nowy element menu o nazwie “pola niestandardowe” do paska administracyjnego WordPress. Kliknięcie na nią przeniesie Cię do strony pól niestandardowych.

Ta strona będzie pusta, ponieważ nie utworzyłeś jeszcze żadnych niestandardowych pól. Śmiało i kliknij przycisk “Dodaj nowy”, aby kontynuować.

Add new custom fields group

Zostaniesz przeniesiony do strony “Dodaj nową grupę pól”.

Tutaj musisz podać tytuł dla swojej grupy pól. Ten tytuł będzie używany jako tytuł twojego pola meta.

Następnie możesz zacząć dodawać swoje pola. Wystarczy kliknąć przycisk “+ Dodaj pole”, aby dodać pierwsze pole.

Add your fist field

Spowoduje to wyświetlenie formularza ustawień pola. Najpierw musisz podać etykietę dla swojego pola. Ta etykieta zostanie wyświetlona w polu meta przed polem.

Creating a new field for your custom meta box

Następnie musisz wybrać typ pola. Wtyczka Advanced Custom Fields pozwala wybierać spośród całej gamy opcji. Obejmuje to tekst, textarea, przyciski radiowe, pola wyboru, pełny edytor WYSIWYG, obrazy i inne.

Następnie musisz podać instrukcje terenowe. Te instrukcje powiedzą użytkownikom, co dodać do pola.

Poniżej znajdziesz inne opcje dla Twojego pola. Musisz dokładnie przejrzeć te opcje i dostosować je do swoich potrzeb.

Field settings

Następnie kliknij przycisk Zamknij pole, aby zwinąć pole.

Jeśli chcesz dodać więcej pól do metaboxu, kliknij przycisk ‘+ Dodaj pole’, aby dodać kolejne pole.

Close field and add another

Po zakończeniu dodawania pól możesz przewinąć w dół do sekcji Lokalizacja. W tym miejscu możesz określić, kiedy i gdzie ma być wyświetlane pole meta.

Location rules

Zaawansowane Pola niestandardowe zawiera garść predefiniowanych reguł do wyboru. Na przykład możesz wybrać typy postów, kategorię postów, taksonomię, rodzica strony i inne.

Następnie przychodzi ustawienia opcji pola meta.

Najpierw musisz wybrać numer zamówienia. Jeśli dla jednej lokalizacji zdefiniowano wiele grup pól, można wybrać numer zamówienia, który mają być wyświetlane. Jeśli nie jesteś pewien, pozostaw to jako 0.

Meta box options

Następnie musisz wybrać pozycję pola meta na stronie. Możesz wyświetlić go po treści, przed treścią lub w prawej kolumnie.

Poniżej musisz wybrać styl dla swojego pola meta. Możesz wybrać, aby był jak wszystkie inne pola meta WordPress, lub możesz wybrać, aby był bezproblemowy (bez żadnego pola meta).

Jeśli nie jesteś pewien, wybierz opcję Standard (WP meta box).

Na koniec zobaczysz listę pól normalnie wyświetlanych na ekranie edycji postu. Jeśli chcesz ukryć konkretne pole na ekranie edycji postu, możesz je sprawdzić tutaj. Jeśli nie jesteś pewien, najlepiej zostawić je niezaznaczone.

Po zakończeniu kliknij przycisk Publikuj, aby aktywować grupę pól.

Publish your field group

Gratulacje, udało Ci się utworzyć niestandardowe pole meta dla Twojego postu lub typu postu WordPress.

W zależności od ustawień możesz teraz odwiedzić wpis lub typ wpisu, aby zobaczyć swoje niestandardowe pole meta w akcji.

Custom metabox preview

Możesz użyć tego niestandardowego pola meta, aby dodać meta dane do swoich postów lub typów postów. Dane te będą przechowywane w Twojej bazie danych WordPress po zapisaniu lub opublikowaniu postu.

Wyświetlanie niestandardowych danych meta Box w motywie WordPress

Do tej pory z powodzeniem stworzyliśmy niestandardowe pole meta i wyświetliliśmy je na naszym ekranie edycji postów. Następnym krokiem jest wyświetlenie danych przechowywanych w tych polach w szablonie WordPress.

Najpierw musisz edytować wcześniej utworzoną grupę pól niestandardowych. Na stronie “Edytuj grupę pól” zobaczysz swoje niestandardowe pola i ich nazwy.

Field names

Będziesz potrzebował tych nazw pól, aby wyświetlić je na swojej stronie internetowej.

Zaawansowane Pola niestandardowe pozwalają na to na dwa różne sposoby.

Po pierwsze, możesz użyć krótkiego kodu, aby wyświetlić niestandardowe pole w swoim poście.

[acf field= "article_byline"]

Możesz je również wyświetlić, dodając kod do plików motywów WordPress. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem dla początkujących, jak skopiować i wkleić kod w WordPress.

Będziesz musiał edytować plik motywu, w którym chcesz wyświetlić dane z tych pól. Na przykład pojedynczy.php, content.php, strona.php i tak dalej.

Musisz upewnić się, że dodałeś kod wewnątrz pętli WordPress. Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że wprowadzasz kod wewnątrz pętli, jest wyszukanie linii w kodzie, która wygląda tak:

<?php while ( have_posts ()): the_post ();?>

Możesz wkleić kod po tej linii i przed linią kończącą pętlę:

<?PHP endwhile; / / koniec pętli. ?>

Twój niestandardowy kod pola wyglądałby mniej więcej tak:

< h2 class = "article-byline"><?php the_field ('article_byline');?>< / H2>

Ten kod wyświetli dane wprowadzone do pola article byline naszego niestandardowego pola meta.

Zauważ, jak zawijaliśmy kod w nagłówek h2 z klasą CSS. Pomoże nam to sformatować i stylizować pole niestandardowe później, dodając Niestandardowy CSS do naszego motywu.

Oto kolejny przykład:

< blockquote class = "article-pullquote">

<?php the_field('article_pullquote');?>

< / blockquote> 

Nie zapomnij zastąpić nazw pól własnymi nazwami pól.

Możesz teraz odwiedzić post, w którym już wprowadziłeś dane do pól niestandardowych. Będziesz mógł zobaczyć wyświetlane niestandardowe metadane.

Custom fields displayed on a website

Zaawansowane Pola niestandardowe to bardzo potężna wtyczka z wieloma opcjami. Ten samouczek rysuje tylko powierzchnię. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, nie zapomnij sprawdzić dokumentacji wtyczki, jak ją dalej rozszerzać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodawać niestandardowe pola meta w postach WordPress i typach postów. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik krok po kroku, jak zwiększyć szybkość i wydajność WordPress dla początkujących.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…