Jak dodać sponsorowany post prefiks do tytułu postu w WordPress

Czy chcesz automatycznie dodać prefiks “sponsorowany Post” do tytułów postów na blogu w WordPress?

Po rozpoczęciu publikowania sponsorowanych postów musisz ujawnić, które posty są sponsorowane. Możesz to zrobić, dodając słowo “sponsorowany” do tytułu postu lub dodając zastrzeżenie w treści postu.

W tym artykule pokażemy, jak automatycznie dodać prefiks “sponsorowany Post” do tytułów postów w WordPress.

How to Add Sponsored Post Prefix to Post Title in WordPress

Po co dodawać prefiks sponsorowanego postu do swoich postów?

Gdy twój blog WordPress zacznie przyciągać więcej ruchu, możesz zacząć myśleć o tym, jak go zarabiać. Możesz używać WordPress i blogowania, aby zarabiać pieniądze online, robiąc to, co kochasz.

Jednym ze sposobów na to jest sponsoring. W tym miejscu firma płaci ci za reprezentowanie swojego produktu, rozmawianie o nim i promowanie go wśród czytelników. Sponsoring może dotyczyć pojedynczego stanowiska lub trwającego związku.

Publikując sponsorowane posty, ważne jest, aby wiedzieć o przepisach w Twojej okolicy dotyczących ujawniania.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych bloger, który publikuje sponsorowany post, musi przestrzegać przewodników poparcia FTC. Obejmuje to ujawnianie, gdy post jest sponsorowany.

Jednym ze sposobów jest dodanie prefiksu do tytułu każdego sponsorowanego postu.

Preview of Sponsored Post Preview with Custom CSS

W tym przewodniku pokażemy Ci, jak to zrobić. Wiąże się to z użyciem fragmentów kodu i niestandardowych pól, co może wydawać się zastraszające dla początkujących, ale przeprowadzimy Cię przez każdy krok.

W tym artykule użyjemy niestandardowego pola, aby dodać niestandardowe pole “sponsorowane” do postu. To da nam sposób identyfikacji, które posty są sponsorowane, a które nie.

Pola niestandardowe mogą być używane do dodawania wszelkich informacji związanych z postem, stroną lub dowolnym typem zawartości. Te meta-informacje mogą być wyświetlane w Twoim szablonie.

Aby dodać prefiks “sponsorowany Post” do swoich tytułów, musisz edytować pliki motywów WordPress. Zrobimy to, dodając Niestandardowy fragment kodu do funkcji szablonu.plik php.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak dodać prefiks “sponsorowany Post” do tytułów postów w WordPress.

Jak dodać niestandardowe pole sponsorowanego postu do swojego postu

Zacznij od otwarcia jednego z istniejących sponsorowanych postów lub utworzenia nowego. Panel pola niestandardowe znajduje się zwykle pod edytorem treści. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie korzystałeś z pól niestandardowych, zostaną one ukryte.

Sposób wyświetlania niestandardowych pól metabox zależy od tego, czy używasz edytora bloków, czy edytora klasycznego.

Jeśli używasz edytora bloków, musisz kliknąć menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu i wybrać “preferencje” z menu.

Block Editor Preferences

Spowoduje to wyświetlenie okna preferencji, w którym należy przejść do sekcji panele, a następnie włączyć przełącznik “Pola niestandardowe”. Następnie kliknij przycisk “Włącz i przeładuj”, aby przeładować edytor postów.

Display Custom Fields in Block Editor

Jeśli nadal używasz starego edytora WordPress classic, musisz kliknąć przycisk “Opcje ekranu” w prawym górnym rogu ekranu. Spowoduje to otwarcie menu, w którym musisz zaznaczyć pole obok opcji pola niestandardowe.

Screen Options in Classic Editor

Edytor postów przeładuje się, a po przewinięciu pod edytorem zawartości pojawi się panel niestandardowe pola.

Add Custom Field

Aby dodać nowe pole niestandardowe, po prostu wpisz “sponsorowane” w polu tekstowym Nazwa i “prawda” w polu tekstowym wartość.

Adding a New Custom Field

Następnie musisz zapisać swój post i przewiń w dół do pola niestandardowe meta box. Zauważysz, że pole niestandardowe pole meta wyświetla teraz rozwijane menu.

Następnym razem, gdy napiszesz sponsorowany post, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać “sponsorowany” z rozwijanego menu i wprowadzić “true” w polu Wartość.

Custom Field Drop Down Menu

Jak dodać prefiks sponsorowanego postu za pomocą fragmentu kodu

Po dodaniu sponsorowanego niestandardowego pola do postu, musisz dodać kod, który wyświetli prefiks tytułu sponsorowanego postu.

Aby to zrobić, musisz skopiować i wkleić ten fragment kodu do funkcji szablonu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

add_filter ('the_title', 'wpb_sponsored' );
function wpb_sponsored ($title ) {
  global $post;
  $sponsored_text = '< span class = "sponsored_text"> sponsorowany Post</span>';
  $sponsored = get_post_meta ($post->ID, 'sponsored', true);
  if ($sponsored == 'true' && in_the_loop() ){
    return $sponsored_text.$title;
  }
  return $ title;
}

W tym samouczku używamy darmowej wtyczki Code Snippets, aby dodać kod do naszej witryny. Możesz zobaczyć więcej szczegółów w naszym samouczku na temat dodawania fragmentów kodu do WordPress.

Code Snippet to Display Sponsored Post Prefix

Po zapisaniu i aktywowaniu fragmentu WordPress rozpocznie wyświetlanie prefiksu. Spróbuj odwiedzić post edytowany wcześniej, a zobaczysz “sponsorowany Post” poprzedzony tytułem postu.

Preview of Sponsored Post Prefix

Robimy wielkie postępy, a przy odrobinie pracy możemy poprawić wygląd prefiksu.

Jeśli przestudiujesz fragment kodu, zauważysz, że owinęliśmy sponsorowany tekst postu wokół klasy CSS, którą nazwaliśmy “sponsored_text”. Możesz użyć tej klasy CSS, aby podświetlić tekst wewnątrz tytułu postu.

Oto trochę CSS, które możesz dodać do arkusza stylów motywu lub motywu podrzędnego. Jeśli jesteś nowy w CSS, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak łatwo dodać niestandardowy CSS do swojej witryny WordPress.

.sponsored_text {
background: # eeffee;
font-size: small;
text-transform: wielkie litery;
padding: 5px;
}

 
Preview of Sponsored Post Preview with Custom CSS

Kod sprawia, że tło tekstu jest zielone i duże litery, A rozmiar czcionki jest mały. Dodaje również trochę wyściółki wokół podświetlenia. Możesz modyfikować CSS, aby spełnić swoje potrzeby.

Jak dodać sufiks sponsorowanego postu z fragmentem kodu

Możesz dodać słowa “sponsorowany Post” na końcu tytułu posta zamiast na początku. Możesz to osiągnąć, używając tego fragmentu kodu.

add_filter ('the_title', 'wpb_sponsored' );
function wpb_sponsored ($title ) {
  global $post;
  $sponsored_text = '< span class = "sponsored_text"> sponsorowany Post</span>';
  $sponsored = get_post_meta ($post->ID, 'sponsored', true);
  if ($sponsored == 'true' && in_the_loop() ){
    return $ title .$sponsored_text;
  }
  return $ title;
}

 
Custom Code Snippet for Sponsored Post Suffix

Po przestudiowaniu kodu zauważysz, że wprowadziliśmy tylko dwie zmiany. Dodaliśmy pojedynczą spację literową przed tekstem sponsorowanym, a następnie zmieniliśmy kolejność wyświetlania $title najpierw.

Preview of Sponsored Post Suffix with Custom CSS

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać sponsorowany przedrostek postu do tytułów postów w WordPress. Możesz również nauczyć się właściwego sposobu tworzenia biuletynu e-mailowego lub zobaczyć nasze porównanie najlepszych usług e-mail marketingu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…