Czy chcesz korzystać z wyszukiwarki Google w swojej witrynie WordPress? Chociaż WordPress ma wbudowaną funkcję wyszukiwania, nie jest zbyt dobry. Dlatego wielu właścicieli witryn dodaje wyszukiwarkę Google w swojej witrynie WordPress. W tym artykule pokażemy, jak łatwo dodać wyszukiwarkę Google w witrynie WordPress.

How to Add Google Search in WordPress

Dlaczego warto korzystać z wyszukiwarki Google w WordPress?

Domyślna funkcja wyszukiwania WordPress nie jest bardzo przydatna. Często nie udaje się znaleźć odpowiednich wyników. Zmusza to właścicieli witryn do poszukiwania alternatyw.

Istnieje wiele wtyczek wyszukiwania dla WordPress, takich jak SearchWP, Swiftype itp. Problem polega na tym, że nadal musisz nimi zarządzać, a będą one miały wpływ na zasoby Twojego serwera.

Z drugiej strony możesz zamiast tego użyć niezawodnej i wydajnej funkcji wyszukiwania Google. Jest bezpłatny, pozwala ograniczyć wyszukiwanie tylko do swoich witryn i może być uruchamiany z własnej witryny.

Inne zalety korzystania z wyszukiwarki Google to szybkość, użytkownicy już ufają marce Google i nie będziesz musiał jej utrzymywać ani aktualizować.

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak możesz łatwo dodać wyszukiwarkę Google do swojej witryny WordPress.

Aby to ułatwić, stworzyliśmy samouczek wideo na temat dodawania wyszukiwarki Google, który możesz obejrzeć poniżej.

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli jednak chcesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami tekstowymi, możesz śledzić nasz samouczek krok po kroku, jak dodać wyszukiwarkę Google w witrynie WordPress.

Metoda 1: dodanie wyszukiwarki Google w WordPress z wtyczką

Ta pierwsza metoda jest łatwiejsza i zalecana dla początkujących. Pozwala dodać wyszukiwarkę Google do witryny WordPress bez modyfikowania plików motywów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Google Search. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” WP Google Search aby skonfigurować wtyczkę.

Settings page for WP Google Search

Wtyczka poprosi Cię o podanie identyfikatora wyszukiwarki Google. Oto jak uzyskasz identyfikator Wyszukiwarki.

Odwiedź Stronę Google Custom Search i kliknij Nowy link Wyszukiwarki po lewej stronie.

Creating new Google Custom Search engine for your WordPress site

Wystarczy podać adres URL witryny WordPress w polu “witryny do wyszukiwania”. Następnie musisz wybrać język swojej witryny. Na koniec kliknij przycisk Utwórz, aby kontynuować.

Google utworzy teraz Twoją niestandardową wyszukiwarkę i pokaże Ci komunikat o sukcesie z linkami do dalszych działań. Musisz kliknąć przycisk panelu sterowania, aby kontynuować edycję Wyszukiwarki.

go to Google custom search engine's control panel

Spowoduje to przejście do Panelu sterowania dla niestandardowej Wyszukiwarki. Najpierw musisz kliknąć przycisk “identyfikator wyszukiwarki” i skopiować identyfikator Wyszukiwarki.

Copy your Google custom search engine ID

Następnie musisz kliknąć sekcję “wygląd i styl”. Na karcie Układ wybierz pozycję tylko wyniki.

Choose layout for search results page

Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz na dole strony, aby zapisać zmiany.

Teraz możesz wrócić do swojej witryny WordPress. Wklej identyfikator Wyszukiwarki skopiowany wcześniej na stronie ustawień wyszukiwarki WP Google Search, a następnie kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia wtyczki.

Następnie musisz odwiedzić Wygląd ” Widgety strona. Tam można zauważyć WP Google Search widget na liście dostępnych widżetów. Przeciągnij i upuść widżet na pasek boczny, na którym chcesz wyświetlić formularz wyszukiwania.

Google custom search engine widget

Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia widżetu.

Możesz teraz odwiedzić swoją stronę internetową, aby zobaczyć formularz wyszukiwania w akcji.

Google custom search form in WordPress

Metoda 2: Ręczne dodawanie wyszukiwarki Google w WordPress

Ta metoda wymaga wprowadzenia zmian do motywu WordPress lub plików motywu podrzędnego. Nie jest zalecany dla początkujących. Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową witryny WordPress przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w plikach motywów.

Odwiedź Stronę Google Custom Search i kliknij Nowy link Wyszukiwarki po lewej stronie.

Creating new Google Custom Search engine for your WordPress site

Wystarczy podać adres URL witryny WordPress w polu “witryny do wyszukiwania”. Następnie musisz wybrać język swojej witryny. Na koniec kliknij przycisk Utwórz, aby kontynuować.

Google utworzy teraz Twoją niestandardową wyszukiwarkę i pokaże Ci komunikat o sukcesie z linkami do dalszych działań. Musisz kliknąć przycisk Pobierz kod, aby kontynuować.

Get code for your Google custom search engine

Na następnym ekranie zobaczysz kod w textarea. Musisz skopiować ten kod.

W tym następnym kroku będziesz potrzebował klienta FTP. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak używać FTP do przesyłania plików WordPress.

Połącz się z witryną za pomocą FTP, a następnie przejdź do / wp-content / themes / your-current-theme/ folder. Zastąp bieżący folder z nazwą bieżącego motywu.

Editing searchform file

Znajdź formularz wyszukiwania.plik php w katalogu motywów WordPress. Pobierz ten plik na swój komputer i otwórz go w zwykłym edytorze tekstu, takim jak Notatnik.

Usuń całą zawartość pliku i wklej niestandardowy kod wyszukiwarki Google. Zapisz plik, a następnie prześlij go z powrotem do swojej witryny WordPress za pomocą FTP.

Po wklejeniu niestandardowego kodu wyszukiwania Google przejdź do widżetów wygląd, aby przeciągnąć i upuścić widżet wyszukiwania na pasku bocznym.

Adding search widget

Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia widżetu.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę, aby zobaczyć wyszukiwarkę Google w akcji w witrynie WordPress.

Dostosowywanie kolorów i wyglądu wyszukiwarki Google

Przejdź do niestandardowej witryny wyszukiwania Google i edytuj swoją wyszukiwarkę. Spowoduje to wyświetlenie ustawień niestandardowej Wyszukiwarki. Kliknij na wygląd i dotyk z paska bocznego.

Google custom search ma kilka gotowych motywów do wyboru. Możesz także kliknąć kartę Dostosuj i wybrać własną czcionkę, obramowanie i kolory tła.

Customize colors and appearance of Google custom search

Po zakończeniu dostosowywania wyglądu pola wyszukiwania po prostu zapisz zmiany. Nie musisz ponownie wklejać kodu, zmiany te zostaną automatycznie zastosowane do formularza wyszukiwania.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać wyszukiwarkę Google w witrynie WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę darmowych narzędzi Google 19+, z których powinien korzystać każdy bloger WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…