Czy chcesz opublikować post na blogu przez e-mail w WordPress? Niedawno jeden z naszych użytkowników odkrył opcję ukrytych postów przez e-mail w WordPress i chciał dowiedzieć się więcej na ten temat. WordPress pozwala pisać i publikować posty na blogu prosto z twojego e-maila. W tym artykule pokażemy, jak dodawać posty za pośrednictwem poczty e-mail w WordPress i jak dalej rozszerzać tę funkcję.

Creating posts in WordPress by sending emails

Kto potrzebuje funkcji postów przez e-mail w WordPress?

W niektórych krajach rządy zakazują witryn internetowych krytykujących ich politykę. Jeśli strona internetowa jest zablokowana przez rząd, trudniej jest uzyskać do niej dostęp i publikować treści.

Funkcja Posts by e-mail umożliwia publikowanie treści nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do swojej witryny.

Ta funkcja jest również przydatna dla dziennikarzy i aktywistów pracujących w trudnych obszarach z małą łącznością z Internetem.

Może być również stosowany w sieciach szkolnych, uczelnianych i biurowych, w których dostęp do zewnętrznych stron internetowych jest ograniczony, monitorowany lub rejestrowany.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Jak skonfigurować funkcję Post by Email w WordPress

Najpierw musisz utworzyć tajne konto e-mail z dostępem POP3.

Możesz utworzyć To konto e-mail za pomocą Gmaila lub utworzyć konto e-mail z własną domeną. Większość dostawców hostingu WordPress oferuje bezpłatne konta e-mail dla każdej domeny, którą hostujesz.

Podczas tworzenia konta e-mail musisz upewnić się, że wybrany adres e-mail jest trudny do odgadnięcia. Powinieneś użyć losowego ciągu liczb i alfabetów. Na przykład: 9a9b9c8d7e6@gmail.com

Ważne jest, aby nikt inny nie mógł odgadnąć tego e-maila, ponieważ wszelkie otrzymane e-maile są publikowane jako posty na blogu.

Po utworzeniu adresu e-mail następnym krokiem jest skonfigurowanie postów przez e-mail w WordPress, tak aby każdy e-mail otrzymany na ten adres był traktowany jako nowy post.

WordPress ma wbudowaną funkcję post via e-mail znajdującą się pod Ustawienia ” Pisanie strona w obszarze administracyjnym WordPress.

Post via email feature in WordPress

Oczekuje się jednak, że ta funkcja zostanie usunięta z WordPressa w przyszłej wersji. Nie jest również bardzo wyrafinowany i brakuje ważnych funkcji, które będą potrzebne do prawidłowego publikowania postów za pośrednictwem poczty e-mail. Dlatego zalecamy korzystanie z wtyczki.

Konfigurowanie poczty przez e-mail za pomocą Postie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Postie. Po aktywacji wtyczka doda nowy element menu na pasku administracyjnym WordPress. Kliknięcie na niego przeniesie Cię do strony ustawień wtyczki.

Postie - WordPress post by email plugin settings

W tym miejscu podasz dane logowania do tajnego konta e-mail utworzonego wcześniej.

Jeśli używasz Gmaila do swojego tajnego konta e-mail, najpierw upewnij się, że masz na nim włączone pop3. Kliknij ikonę koła zębatego w Gmailu, a następnie kliknij Ustawienia. Teraz przejdź do zakładki “przekazywanie i POP / IMAP” i wybierz Włącz pop dla całej poczty.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać swoje ustawienia.

Turn on POP3 in Gmail

Teraz w Ustawieniach Postie wybierz POP3 jako protokół poczty i “nie” dla “Use Transport Layer Security (TLS)” opcja.

Użycie 995 dla portu i pop.gmail.com jako serwer poczty. Wpisz swój pełny adres e-mail jako identyfikator użytkownika poczty i podaj hasło do tego konta e-mail.

W celu przetestowania wybierz opcję “Sprawdź ręcznie” obok opcji ” Sprawdź pocztę co:”.

Pamiętaj, aby zmienić to ustawienie na automatyczny harmonogram po przetestowaniu i potwierdzeniu, że post przez e-mail działa dobrze w Twojej witrynie.

Kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Testowanie postu za pośrednictwem funkcji e-mail

Teraz chodźmy do przodu i przetestować naszą funkcję post przez e-mail, aby sprawdzić, czy działa poprawnie.

Wszystko, co musisz zrobić, to wysłać wiadomość e-mail na swój tajny adres e-mail. Możesz użyć dowolnego konta e-mail, aby wysłać ten e-mail. Zachęcamy do dodawania załączników do zdjęć i linków do wiadomości e-mail.

Teraz odwiedź stronę Ustawienia Postie i kliknij przycisk Uruchom Postie.

Run Postie

Postie spróbuje teraz zalogować się na Twój tajny adres e-mail i pobrać Twoją wiadomość. Jeśli znajdzie nową wiadomość, zostanie dodana do WordPress jako nowy post i zostanie natychmiast opublikowana w Twojej witrynie.

Zaawansowane opcje poczty e-mail

Postie umożliwia publikowanie postów w WordPress przy użyciu wszystkich funkcji edycji postów. Może obsługiwać formatowanie HTML, obrazy wbudowane, pliki audio i wideo.

Odwiedź Stronę ustawienia wtyczki, a następnie kliknij kartę wiadomość.

Postie message settings

Najpierw należy zmienić preferowany typ tekstu na HTML. Pozwoli to na wyświetlanie obrazów wbudowanych i własnego formatowania HTML.

Możesz wybrać domyślną kategorię i Tagi dla wszystkich postów wysyłanych przez e-mail. Możesz zmienić domyślny status postu i wybrać domyślny typ postu.

Następnie przełącz się na kartę obraz w Ustawieniach Postie, a zobaczysz wiele opcji obsługi obrazów w e-mailu. Możesz ustawić załączniki jako polecane obrazy lub jako obrazy wbudowane. Możesz nawet pozwolić Postie wykryć liczbę obrazów, a następnie utworzyć galerię z załączonymi obrazami.

Set how to handle images in email

Możesz przełączyć się na kartę wideo i audio i skonfigurować ustawienia dołączonych plików audio i wideo. Postie może osadzać filmy takie jak WordPress, a jeśli chcesz, możesz również skracać. Jest to szczególnie przydatne, gdy używasz wtyczki, która prosi o zawinięcie adresu URL filmu w krótki kod.

Postie audio and video settings

Aby uzyskać jeszcze bardziej zaawansowane opcje, zalecamy zapoznanie się z dokumentacją na stronie internetowej Postie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodawać posty za pośrednictwem poczty e-mail w WordPress. Możesz również sprawdzić nasz przewodnik, Jak dodać subskrypcje e-mail do swojego bloga WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…