Migracja Niestandardowych Typów Postów

Bardzo łatwo jest przenieść witrynę WordPress za pomocą wtyczki do tworzenia kopii zapasowych. Ale co, jeśli chcesz tylko przenieść niestandardowy typ postu? W tym artykule pokażemy, jak importować i eksportować niestandardowe typy postów w WordPress. Pokażemy Ci również, jak zaimportować dowolne niestandardowe taksonomie powiązane z Twoimi typami postów.

Istnieją dwa kroki związane z eksportowaniem i importowaniem niestandardowego typu postu w WordPress. Pierwszy krok polega na migracji rzeczywistego niestandardowego typu post i taksonomii. Drugim krokiem jest zaimportowanie danych typu post.

Często niestandardowe typy postów w WordPress są powiązane z własnymi niestandardowymi taksonomiami. Pokażemy Ci, jak eksportować / importować niestandardowe taksonomie wraz z typem posta.

Migrate Custom Post Types

Eksportowanie niestandardowych typów postów i taksonomii w WordPress

Niektórzy użytkownicy wolą tworzyć własne typy postów i taksonomie, dodając kod w funkcjach swojego motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny. W takim przypadku wszystko, co musisz zrobić, to skopiować ten kod i wkleić go na stronie, w której chcesz je zaimportować.

Jednak w niektórych przypadkach możesz nie być w stanie zlokalizować kodu. Nie martw się, nadal możesz utworzyć ten sam niestandardowy typ postu w nowej witrynie.

Wszystko, co musisz wiedzieć, to wartość klucza post. Jest to nazwa używana dla typu postu w bazie danych WordPress. Możesz go znaleźć, odwiedzając typ postu w obszarze administracyjnym WordPress.

Getting the post type key

Gdy masz klucz postu, odwiedź witrynę, w której chcesz zaimportować typ postu i użyj wtyczki Custom Post Types UI, aby utworzyć niestandardowy typ postu.

Creating post type in CPT UI

Możesz również uzyskać niestandardowy klucz taksonomii, po prostu przeglądając niestandardową taksonomię w obszarze administracyjnym.

Getting taxonomy key in WordPress

Użyj wtyczki CPT UI, aby utworzyć tę samą taksonomię w witrynie docelowej, do której chcesz zaimportować taksonomię.

Create Taxonomy in CPT UI plugin

Powtórz proces dla wszystkich niestandardowych typów postów i taksonomii, które chcesz zaimportować.

Wskazówka Bonusowa: Jeśli użyłeś wtyczki CPT UI do utworzenia typu postu, możesz go również użyć do ich migracji. Ale to działa tylko wtedy, gdy oryginalny niestandardowy typ postu został utworzony za pomocą tej wtyczki. Odwiedź sekcję Import / Eksport w ustawieniach wtyczki i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Niestandardowe typy postów i taksonomie utworzone przez wtyczki

Wiele popularnych wtyczek WordPress wykorzystuje niestandardowe typy postów i taksonomie do obsługi niestandardowych typów treści. Na przykład Soliloquy używa ich do tworzenia suwaków, wtyczki eCommere używają ich do tworzenia produktów itp.

Jeśli chcesz nadal używać tych wtyczek, nie musisz importować CPT. Po prostu zainstaluj wtyczkę na docelowej stronie, a będziesz mieć gotowe niestandardowe typy postów i taksonomie na swojej stronie.

Wiele takich wtyczek ma własne funkcje importu / eksportu, ale jeśli wtyczka nie ma tej funkcji, nadal możesz wyeksportować dane.

Eksportowanie / importowanie niestandardowego typu postu i danych taksonomii w WordPress

WordPress jest wyposażony w potężne narzędzie do importu / eksportu, które pozwala eksportować i importować dane WordPress. Po prostu przejdź do Narzędzia ” Eksport.

Exporting custom post type in an XML file using WordPress built in export tool

Zobaczysz tam wszystkie typy postów. Wybierz typy postów, które chcesz wyeksportować, i naciśnij przycisk Pobierz plik eksportu.

WordPress przygotuje teraz plik eksportu XML, a twoja przeglądarka zacznie go pobierać.

Teraz przejdź do witryny docelowej, w której chcesz zaimportować te dane. Przejdź do Narzędzia ” Import. Zobaczysz wiele opcji, kliknij na WordPress.

WordPress import tool

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka z prośbą o zainstalowanie wtyczki importera WordPress. Kliknij na przycisk Instaluj, a następnie kliknij na Aktywuj wtyczkę i uruchom importera link.

Installing WordPress importer plugin

Na ekranie importera należy kliknąć przycisk Wybierz plik, a następnie wybrać pobrany wcześniej plik XML. Następnie kliknij przycisk Prześlij plik i eksportuj.

Importing WordPress using XML export file

WordPress zaimportuje teraz Twoje niestandardowe dane typu postu. Wszystkie niestandardowe typy postów wybrane wcześniej zostaną zaimportowane. WordPress będzie również automatycznie dodawać warunki do niestandardowych taksonomii.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci importować i eksportować niestandardowe typy postów i taksonomie w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…