Pomimo tego, że od 15 lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych, a od 3 lat zawodowo piszę o WordPressie, jestem totalnym oszustem.

Tak, udaję, że jestem świetny w tworzeniu WordPressa.

Możesz powiedzieć?

Ale wiem, że nie jestem naprawdę. podróbka. W końcu mam wieloletnie doświadczenie, aby poprzeć to, co robię.

Tak, syndrom oszusta wkrada się w twoje myśli, sprawiając, że kwestionujesz to, co myślisz, że wiesz, a dla mnie, karmiąc mnie myślami, że jestem oszustem i zamierzam być narażony na to, czego Nie wiem.

Niestety, kłamstwa, które sobie mówimy, są wyniszczającym i powszechnym problemem i mogą poważnie utrudniać codzienną pracę, wydajność i sukces.

W społeczności WordPress jest tak wiele osób, które cierpią na syndrom oszusta: Chris Lema, Jeff Chandler, ja i wiele, wiele innych. Wszyscy udajemy, że jesteśmy świetni w tym, co robimy, aż do pewnego dnia (mamy nadzieję!) staje się prawdą.

Więc dzisiaj podzielę się z wami 17 wskazówkami, których używam, aby przeforsować zespół oszusta.

Tu, tam i wszędzie: syndrom oszusta

Zespół oszusta zazwyczaj dotyka ludzi o wysokich osiągnięciach, ale może również dotyczyć każdego, kto wierzy, że nie są wystarczająco dobrzy.

Istnieją trzy sposoby zespół oszusta może pojawić się w życiu człowieka:

 • Myśląc, że jesteś oszustem i że to tylko kwestia czasu, zanim wszyscy się dowiedzą
 • Nie jest w stanie internalizować osiągnięć i sukcesów i przypisywać im szczęście
 • Minimalizując sukcesy i internalizując porażki

Istnieje wiele sposobów zarządzania zespołem oszusta, ale istnieje pięć głównych kroków, które należy podjąć, które są najbardziej pomocne. Są podstawą skutecznej strategii radzenia sobie, a wdrożenie ich wraz z innymi wskazówkami powinno pomóc w dalszym rozwoju i budowaniu pewności siebie.

Wskazówka # 1: zobowiązać się do zmiany swoich nawyków

Nie bez powodu jest to pierwsza wskazówka. Jeśli chcesz przejść przez zespół oszusta, musisz zobowiązać się do jego realizacji, ponieważ nikt inny nie może tego zrobić za Ciebie. Musisz przyznać, że jesteś dotknięty zespołem oszusta i zobowiązać się do siebie, aby się z tym pogodzić.

Ponieważ prawda jest taka, że masz wiedzę w swojej dziedzinie i swojej pracy, więc po zobowiązaniu się do siebie, pomocne może być kontynuowanie pracy i kontynuowanie udawania, że jesteś świetnym profesjonalistą WordPress i ignorowanie tych drobnych, negatywnych myśli. Już to robisz, prawda? Więc musicie wiedzieć, co robicie; jesteście bardziej zdolni, niż myślicie.

Ta wskazówka pomoże zwiększyć szanse na doświadczenie Więcej osiągnięć, które można pracować na internalizacji.

Wskazówka # 2 :zanotuj swoich zwolenników

Podczas gdy pracujesz nad pozbyciem się syndromu oszusta, warto pamiętać i zanotować ludzi wokół ciebie, którym możesz zaufać, aby cię wspierać.

Czasami może trzeba dać upust, a może po prostu potrzebujesz zachęty i przypomnienia, że jesteś w stanie. Możesz mieć różne osoby do każdego rodzaju wsparcia, którego potrzebujesz, takie jak przyjaciel, członek rodziny, współpracownik, kolega lub nawet przełożony.

Na przykład twoi przyjaciele lub rodzina mogą słuchać, jak odpowiesz, gdy tego potrzebujesz, a twoi współpracownicy, koledzy lub przełożeni mogą dać ci delikatną zachętę, gdy czujesz się najbardziej jak oszust.

Tip # 3: dostać się do rdzenia syndromu oszusta

Może być wiele podstawowych powodów, dla których uważasz się za oszustkę (jeśli nie jesteś kimś innym!). Zidentyfikowanie podstawowego przekonania, które napędza twój syndrom oszusta, a następnie naprawienie go, jest jedyną rzeczą, która sprawi, że syndrom spakuje swoje torby i odejdzie na dobre.

Jeśli twój samochód źle pracuje i jest problem z silnikiem, możesz myć Szyby i wymieniać olej ile chcesz, ale silnik będzie nadal zepsuty. To samo jest z Twoim zespołem oszusta.

Terapia poznawczo-behawioralna jest konsekwentnie stosowana w dziedzinie psychologii, aby pomóc ludziom radzić sobie z negatywnymi przekonaniami, które mają o sobie. Skupia się na dotarciu do sedna twoich przekonań, abyś mógł zminimalizować skutki syndromu oszusta do punktu, w którym ledwo go zauważasz.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, Sprawdź te zasoby:

 • Samopomoc-terapia poznawczo-behawioralna (CBT)
 • Kurs samopomocy CBT
 • Techniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Które Działają
 • Dogłębnie: Terapia Poznawczo-Behawioralna
 • Mind Over Mood, Wydanie drugie: zmień swoje samopoczucie, zmieniając sposób myślenia

Tip # 4: Złap zespół oszusta na gorącym uczynku

Ważne jest, aby zacząć być bardziej świadomym swoich myśli i działań. Następnym razem, gdy pomyślisz, powiesz lub zrobisz coś z przyzwyczajenia z powodu syndromu oszusta, uświadom sobie to. Nie zadręczaj się tym, tylko Bądź świadomy, że to się dzieje.

Następnie zatrzymaj się w tej chwili, klaszcząc rękami, pstrykając palcami, wizualizując znak stop w twoim umyśle lub cokolwiek innego, co przypomina ci, aby zatrzymać twoje nawyki napędzane syndromem oszusta.

Cokolwiek wybierzesz, pamiętaj tylko, aby nie zranić się w tym procesie, na przykład klaszcząc zbyt mocno!

Wskazówka # 5: Ustaw realistyczne cele dla odzyskiwania

Wyznaczanie realistycznych celów, które chcesz osiągnąć, aby zgasić zespół oszusta i może pomóc ci pozostać zaangażowanym i na dobrej drodze, abyś mógł się tam dostać.

Na przykład możesz ustawić cel, aby wypróbować jedną wskazówkę na tydzień lub miesiąc. Alternatywnie, można ustawić cel, aby wdrożyć te wskazówki w swoim życiu przez znak 12 tygodni.

Możemy To Wypracować … Z Tymi Najlepszymi Wskazówkami

Poniższe wskazówki są świetne, aby dać ci Szybki start i są najbardziej skuteczne, gdy są używane w połączeniu z pięcioma krokami wymienionymi powyżej. Wypróbuj jeden z nich lub wypróbuj je wszystkie, ale im więcej wdrażasz w swoje życie, tym lepiej. Pamiętaj, aby wybrać wskazówki, które działają najlepiej dla ciebie.

Tip # 6: Znajdź czas, aby pozostać w pętli

Znajdź czas, aby być na bieżąco ze społecznością WordPress. Pomoże to przypomnieć i utrwalić, że rzeczywiście masz wiedzę i mniej oszustwa niż myślisz, zwłaszcza gdy jesteś na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi osiągnięciami. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest subskrybowanie Bata dla cotygodniowych wiadomości związanych z WordPressem.

Skoro już przy tym jesteś, dlaczego nie znaleźć czasu, aby odświeżyć swoje umiejętności, jak również. Subskrybuj Blogi, które regularnie publikują informacje o WordPress, takie jak WPMU Dev Blog. Pewnie, prawdopodobnie będziesz wiedział o większości tego, co zostało opublikowane, ale służy to przypomnieniu ci, że wiesz, o czym mówisz.

Wskazówka # 7: Zachowaj folder lub witrynę z komplementami

Za każdym razem, gdy otrzymasz komplement na temat swojej pracy, skopiuj go do folderu na komputerze lub, jeszcze lepiej, zrób lokalną instalację WordPress i nagraj wszystko tam.

Za każdym razem, gdy czujesz się jak oszust, przejrzyj wszystkie komplementy, które zaoszczędziłeś. Tylko nie pozwól, aby boost ego dostało się do twojej głowy za bardzo!

Wskazówka # 8: Pamiętaj, Dlaczego Zacząłeś

Pamiętanie o swoich pasjach i powodach profesjonalnej pracy z WordPressem może pomóc ci kontynuować pracę, gdy zespół oszusta utrudnia pracę.

Tip # 9: przestań porównywać się do innych ludzi

Każdy ma swoje zmagania, których możesz nie być świadomy i zakładając, że ktoś ma swoje życie razem, gdy nie znasz ich sytuacji, tylko sprawia, że zespół oszusta staje się poważniejszy.

Poza tym, nikt nie jest doskonały i nie wie wszystkiego. Nie spodziewałeś się, że twój mechanik przeprowadzi operację na otwartym sercu, więc dlaczego wyznaczasz sobie ten niemożliwy standard? To nie jest realistyczne.

Wskazówka # 10: twórz przypomnienia o swoich celach

Śledź swoje cele i pomocne zwroty, które pomogą Ci poczuć się pewniej w swoich umiejętnościach. Możesz ustawić codzienny alarm w telefonie za pomocą przypomnień, pomalować płótno, utworzyć wygaszacz ekranu pulpitu lub zainstalować WordPress na serwerze na żywo lub lokalnie.

Frazy, których możesz użyć, to tips nine, eleven, twelve and fourteen. Dodaj cokolwiek ci pomoże.

Tip # 11: możesz kontrolować siebie i swoje wybory

Nie możesz kontrolować innych ludzi ani swojego środowiska, ale możesz kontrolować siebie i swoje wybory. Masz wybór we wszystkim, co robisz. Przypomnienie sobie o tym fakcie może pomóc ci pamiętać, że masz kontrolę nad swoim życiem i możesz nie pozwolić, aby zespół oszusta kontrolował Cię.

Zamiast tego możesz odzyskać kontrolę i wybrać rzeczy, które pomogą Ci poczuć się mniej oszustem. Ilekroć czujesz się przytłoczony i oszustem, zatrzymaj się w tej myśli i zadaj sobie pytanie, jakie kroki możesz teraz podjąć, aby zmienić rzeczy na lepsze.

Może pomóc zacząć od małych i przejść stamtąd.

Tip # 12: skup się na postępie, a nie na doskonałości

Nikt nie jest doskonały. Doskonałość jest nierealistycznym standardem. Nie jesteś oszustem, jeśli ci się nie uda, ponieważ jest to część procesu uczenia się. Nie chwal tego, ale nie pozwól, by porażka Cię definiowała.

Przypomnij sobie, że powinieneś skupić się na robieniu postępów, a nie na byciu doskonałym.

Jeśli otrzymujesz konstruktywną informację zwrotną, naturalną rzeczą jest obrona, ponieważ może Ci to przypominać, że wierzysz w oszustwo. Przypomnij sobie, aby skupić się na postępie i skorzystać z okazji, aby stać się lepszym. Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie pójdziesz dalej i zostaniesz profesjonalistą WordPress.

Tip # 13: Zachowaj zapis swoich postępów

Osobiście gardzę sugestią prowadzenia dziennika o twoich postępach, osiągnięciach i sukcesach, ale faktem jest, że to działa. Kiedy masz syndrom oszusta, prawdopodobnie nie spodoba ci się ta sugestia, ponieważ trudno podważyć twoje wieloletnie przekonanie, że jesteś oszustem.

Jeśli możesz przepuścić początkowy dyskomfort, warto. Możesz odnosić się do swojego dziennika za każdym razem, gdy czujesz się jak oszustwo lub porażka, i powinno to pomóc ci internalizować twoje sukcesy i osiągnięcia.

Jeszcze lepiej, Utwórz lokalną instalację WordPress i nagraj to wszystko!

Nałóż nawyk, aby regularnie rejestrować swoje sukcesy i postępy. To normalne, że na początku nie można wiele nagrywać, ale wraz ze wzrostem pewności siebie jest to zadanie, które staje się łatwiejsze.

Ponadto, zrobić codzienny zwyczaj sprawdzania go przed rozpoczęciem pracy lub przynajmniej wtedy, gdy czujesz, że potrzebujesz impulsu. Nie Przeglądaj szybko zawartości. Zamiast tego bądź tak dokładny, jak to tylko możliwe, ponieważ zwiększa prawdopodobieństwo internalizacji Twoich osiągnięć.

Możesz także rozszerzyć swoje rekordy o cele, przypomnienia oraz źródła inspiracji i motywacji.

Tip #14: Pamiętaj, Że Jesteś Wystarczająco Dobry

Możesz nie wierzyć, że jesteś wystarczająco dobry, ale jesteś i musisz przypominać sobie o tym fakcie, gdy tylko wpadnie ci do głowy myśl, że jesteś oszustem. Zauważ, kiedy to się stanie, zatrzymaj myśl od razu i Przypomnij sobie, że jesteś utalentowany i znasz swoje rzeczy.

Następnie przypomnij sobie wszystkie powody, dla których jesteś wystarczająco dobry, w tym swoje osiągnięcia.

Tip # 15: pracuj nad swoimi “dobrymi” dniami

Zespół oszusta może być kolejką górską. Niektóre dni czujesz się całkiem dobrze, a inne dni wstanie z łóżka jest po prostu trudne.

Jeśli możesz, spróbuj pracować nad swoimi “dobrymi” dniami i skup się na lepszym samopoczuciu w “złych” dniach. Jeśli nie możesz zaplanować swojej pracy w ten sposób, skup się na uzyskaniu jak największej ilości pracy, jaką jest rozsądna w dobre dni, więc nie masz tak dużej presji, aby zakończyć pracę w dni, które są trudniejsze dla ciebie.

Tip # 16: Zwiększ Swoją Produktywność

Kiedy uważasz, że jesteś oszustem, ta myśl może być spotęgowana pracą, która gromadzi się na twojej liście rzeczy do zrobienia.

Ta zaległość w pracy kończy się przypomnieniem, że nie jesteś wystarczająco dobry lub zdolny i że musisz być oszustem, ponieważ gdyby to nie była prawda, byłbyś w stanie poradzić sobie z obciążeniem pracą.

Jeśli znajdziesz sposoby, aby praca była bardziej wydajna i produktywna, pomoże Ci to poczuć się bardziej osiągniętym i zdolnym.

Sprawdź te posty, aby zapoznać się z narzędziami, których możesz użyć, aby pomóc ci produktywnie pracować: 35 aplikacji produktywnych oszczędzających czas dla zapracowanych ludzi WordPress i 20 darmowych rozszerzeń Chrome dla WordPress, których potrzebujesz teraz.

Tip # 17: odnoszą się do zasobów zewnętrznych

Kiedy wypróbujesz te wskazówki i będziesz w stanie osiągnąć znaczne zyski w czasie, pomocne może być rozpoczęcie poszukiwania innych zasobów, które pomogą Ci jeszcze bardziej rozwijać się.

Możesz sprawdzić te wspaniałe rozmowy WordCamp więcej wskazówek:

 • Chris Lema: Escaping The Impostor Syndrome
 • Panel: Fight Impostor Syndrome
 • Panel: Fight Impostor Syndrome #2
 • Sonja Leix: Mój przyjaciel syndrom oszusta
 • Eric Amundson: Przewodnik introwertyczny do marketingu firmy WordPress

Jeśli okaże się, że Twoja sytuacja nie poprawia się i że jest to szczególnie bolesne, może to być czas, aby szukać profesjonalisty, który może pomóc ci to rozwiązać, takiego jak trener życia lub doradca. Proszenie o pomoc może być trudne i było dla mnie, ale doszedłem do punktu, w którym zdałem sobie sprawę z czegoś: po co cierpieć samotnie, kiedy nie trzeba – nie warto.

Nikt nie jest doskonały, a ty nie możesz wiedzieć wszystkiego. W pewnym momencie każdy będzie musiał poprosić o pomoc w tej czy innej sprawie.

Na przykład, gdyby odcięto ci rękę, czy spróbowałbyś sam ją naprawić, mimo że nie masz przeszkolenia, czy poszedłbyś do szpitala i poprosił lekarza o pomoc?

Uzyskanie pomocy od innych zasobów lub specjalistów może być szybką drogą do poprawy swojego życia i zgniecenia zespołu oszusta raz na zawsze.

Hello, Goodbye Impostor Syndrome!

Nie stanie się to z dnia na dzień, ale te wskazówki powinny pomóc ci poradzić sobie z zespołem oszusta do tego stopnia, że nie jest to już problem.

Próbowałem ich wszystkich i działają. W dzisiejszych czasach czuję się mniej jak oszust i jestem w stanie rozpoznać, kiedy wykonuję świetną pracę. Te wskazówki powinny pomóc ci zrobić to samo.

Masz syndrom oszusta? Jeśli tak, to w jaki sposób wpłynęło to na Twoją pracę lub życie? Jakie wskazówki chcesz wypróbować? Jakie wskazówki, o których słyszałeś, byłyby niedbałe, gdybyś o nich nie wspomniał? Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej. Jeśli nic więcej, możemy współczuć razem.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…