Domyślnie WordPress automatycznie dodaje tag nofollow do wszystkich linków w komentarzach. Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, czy możliwe jest usunięcie nofollow z komentarzy WordPress? W tym artykule pokażemy, jak usunąć nofollow z linków do komentarzy WordPress i wyjaśnić zalety i wady tego.

Co To jest NoFollow?

W 2005 roku Google wprowadziło atrybut rel= “nofollow” dla linków. Ten atrybut po prostu instruuje Wyszukiwarki, że nie popierasz wspomnianych linków.

<a href="http://www.example.com"rel="nofollow" >przykładowy Link< / a>

nofollow tag in WordPress comment links

Dlaczego NoFollow jest automatycznie dodawany w komentarzach WordPress?

We wcześniejszych dniach jednym z najłatwiejszych sposobów budowania linków zwrotnych i manipulowania SEO było komentowanie blogów dla linków zwrotnych. Zwiększyło to liczbę komentarzy spamowych.

Celem tagu nofollow było uczynienie komentarzy na blogu mniej skutecznymi w manipulacji SEO.

Ponieważ główną motywacją do komentowania spamu było uzyskiwanie linków zwrotnych, nofollow demotywowałby spamerów.

Dlatego WordPress zaimplementował rel = nofollow, aby być automatycznie dodawanym do wszystkich linków w komentarzach.

Dobre czy złe?

Dodanie nofollow do wszystkich linków wychodzących w komentarzach zapewniło właścicielom blogów spokój ducha. Teraz, jeśli komentarz spam przypadkowo zostanie opublikowany, automatycznie będzie nofollow.

Jednak atrybut nofollow nie pozbył się całkowicie spamu z komentarzami. Spamerzy po prostu się tym nie przejmowali i zakładali, że nawet link nofollow jest coś wart.

Z drugiej strony zniechęciło to niektórych blogerów i czytelników do komentowania, ponieważ uważali, że nie otrzymują żadnej wartości za wkład w twój artykuł.

Czy należy wyłączyć NoFollow w komentarzach WordPress?

Powodem, dla którego niektórzy właściciele witryn mogą chcieć wyłączyć nofollow, jest chęć zachęcania do dalszych komentarzy.

Tworzenie linków dofollow może zwiększyć liczbę komentarzy, ale zwiększy również spam z komentarzami.

WordPress uruchamia skrypt PHP, gdy ktoś przesyła komentarz. Więcej komentarzy oznacza więcej instancji skryptu PHP uruchomionych na twoim serwerze. Może to również spowolnić Twoją witrynę, a twój dostawca hostingu WordPress może nie być w stanie obsłużyć obciążenia.

Większość spamu komentarza jest przesyłana przez spamowanie i można go łatwo złapać za pomocą Akismet. Jednak z wyłączoną funkcją nofollow otrzymasz o wiele więcej komentarzy o niskiej jakości przesyłanych przez rzeczywistych użytkowników.

Będziesz spędzać więcej czasu na moderowaniu komentarzy niż pisaniu rzeczywistych treści na swojej stronie.

Zalecamy, aby nie wyłączać nofollow dla komentarzy na blogu. W rzeczywistości zalecamy nawet dodanie nofollow do linków zewnętrznych z postów na blogu, których nie popierasz (zobacz jak dodać tytuł i nofollow, aby wstawić wyskakujące okienko linku w WordPress).

Jeśli nadal chcesz kontynuować i chcesz usunąć nofollow z komentarzy WordPress, oto jak możesz to zrobić.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Wyłączanie Nofollow w komentarzach WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Usuń Nofollow. Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Usuń Nofollow aby skonfigurować ustawienia wtyczki.

Nofollow plugin settings

Usuń wtyczkę Nofollow pozwala usunąć nofollow z całych komentarzy lub tylko z linku autora komentarza. Możesz także wykonaćobserwuj obie opcje.

Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Opcje aktualizacji, aby zapisać ustawienia.

Możesz to teraz przetestować, wchodząc na swoją stronę internetową i używając narzędzia inspect element w dowolnym komentarzu.

A dofollow link in WordPress comments

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak usunąć nofollow z komentarzy WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę 12 najważniejszych wskazówek i narzędzi do zwalczania spamu komentowania w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Nowa paginacja forminatora dla quizów (i nie tylko!)

W artykule: Tworzenie nowego quizu z podziałem na stronyEdycja PaginacjiPodgląd quizuEdycja ZbiorczaRęczne…