Niedawno jeden z naszych czytelników poprosił nas o sposób zapobiegania utracie koloru i nasycenia obrazu w WordPress? Jest to powszechny problem, z którym boryka się wielu użytkowników WordPressa przesyłających Zdjęcia i obrazy. W tym artykule pokażemy, jak naprawić utratę koloru i nasycenia obrazu w WordPress.

Image color and saturation loss in WordPress

Dlaczego niektóre obrazy tracą kolory i nasycenie w WordPress?

Wielu fotografów rejestruje zdjęcia za pomocą przestrzeni kolorów RGB firmy Adobe, która ma więcej kolorów i oferuje znacznie lepsze wyniki.

Jednak większość aplikacji internetowych, takich jak WordPress, używa przestrzeni kolorów RGB. Po przesłaniu obrazu WordPress tworzy kilka rozmiarów obrazów. Obrazy te wykorzystują przestrzeń kolorów RGB, która ma mniej kolorów niż format RGB firmy Adobe.

WordPress wykorzystuje również kompresję zmienionych obrazów, co może również przyczynić się do niewielkiej utraty jakości. Oto jak możesz zwiększyć lub zmniejszyć kompresję obrazu jpeg WordPress.

Obrazy wykonane za pomocą przestrzeni kolorów Adobe sRGB są bardziej żywe i precyzyjnie wyświetlają kolory w wysokich tonach. Po przekonwertowaniu przez WordPress te żywe kolory są zastępowane lekko wyciszonymi odcieniami.

Color and saturation loss in WordPress

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak możemy zapobiec utracie koloru i nasycenia obrazu w WordPress.

Fix utrata koloru i nasycenia obrazów w WordPress

Najprostszym sposobem na naprawienie tego jest Konwersja obrazów do przestrzeni kolorów RGB przed przesłaniem ich do WordPress. Można to łatwo zrobić za pomocą programu Adobe Photoshop.

Metoda 1:

Otwórz swój obraz w Adobe Photoshop, a następnie kliknij na Plik ” Zapisz dla WWW….

Save for web in Adobe Photoshop

Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego Zapisz dla sieci, w którym możesz zaznaczyć pole, aby przekonwertować obraz W RGB i zapisać go. Możesz również osadzić profil kolorów z obrazem. Chociaż nie będzie to miało większego wpływu na przeglądarkę odczytać obraz.

Converting colors to RGB and saving for web in Adobe Photoshop

Metoda 2:

Użyj tej metody, jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku pierwszej metody.

W programie Adobe Photoshop przejdź do Edytuj ” Ustawienia Kolorów. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego Ustawienia kolorów.

Changing color management policies in Adobe Photoshop

Musisz wybrać “North America Web / Internet” z menu rozwijanego ustawienia. Następnie w sekcji zasady zarządzania kolorami wybierz RGB, Aby “przekonwertować na działające RGB”. Następnie kliknij przycisk OK, aby zapisać ustawienia.

Teraz musisz otworzyć oryginalne zdjęcie lub obraz, który chcesz przesłać. Jeśli profil przestrzeni roboczej jest niedopasowany, program Photoshop wyświetli ostrzeżenie i zapyta, co należy zrobić.

Mismatch Color Profile

Powinieneś wybrać “Konwertuj kolor dokumentu na przestrzeń roboczą”, a następnie kliknij OK. Profil kolorów zdjęcia jest teraz dokładniej konwertowany. Możesz teraz zapisać obraz, Aby zachować zmiany.

Powtórz proces dla wszystkich obrazów, które chcesz przesłać. Teraz możesz bezpiecznie przesyłać te przekonwertowane obrazy bez utraty koloru lub nasycenia w WordPress.

Fix utrata koloru i nasycenia w WordPress z GIMP

Gimp to potężna darmowa alternatywa dla Adobe Photoshop. Możesz go użyć do konwersji przestrzeni kolorów do przesyłania WordPress.

GIMP wykrywa każdy obraz, który próbujesz otworzyć, aby sprawdzić, czy ma osadzony profil kolorów. Jeśli obraz znajduje się w przestrzeni kolorów Adobe sRGB, GIMP automatycznie wyświetli okno dialogowe, aby go przekonwertować.

GIMP detecting and suggesting to covert color space

Czasami obraz może nie mieć osadzonego profilu kolorów lub program GIMP może nie odczytać go poprawnie. W takim przypadku trzeba będzie ręcznie zmienić przestrzeń kolorów.

Najpierw musisz wiedzieć, jakiej przestrzeni kolorów może używać Twoje zdjęcie. Zakładamy, że jest to Adobe sRGB, ale może być inaczej. Sprawdź urządzenie aparatu, aby dowiedzieć się tego, jeśli nie masz pewności.

GIMP nie ma wbudowanego profilu Adobe sRGB. Musisz pobrać profil Adobe sRGB ICC na swój komputer.

Wybierz system operacyjny, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Będziesz mógł pobrać profile ICC w pliku zip. Rozpakuj plik zip i wewnątrz niego zauważysz AdobeRGB1998.plik icc.

Po pobraniu profilu ICC. Wystarczy otworzyć obraz za pomocą programu GIMP i kliknąć na Obraz “Tryb” Przypisanie Profilu Koloru…. Spowoduje to wyświetlenie takiego okna dialogowego:

Assign color profile in GIMP

Kliknij menu rozwijane, a następnie znajdź profil ICC pobrany wcześniej. Kliknij przycisk Przypisz, aby go zastosować.

Po zastosowaniu profilu kolorów GIMP może teraz bezpiecznie przekonwertować go na RGB bez utraty kolorów. Wystarczy kliknąć na Obraz “Tryb” Konwertuj Profil Kolorów…

Converting color profile in GIMP

GIMP przekonwertuje teraz profil kolorów NA RGB i możesz zapisać swój obraz. Powtórz proces dla innych obrazów, które chcesz przesłać do WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci naprawić utratę koloru i nasycenia obrazu w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na 4 sposoby zapobiegania kradzieży obrazu w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…