Jest tak wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak, gdy prowadzisz firmę, a także z tak wieloma czynnikami: ludzkimi, środowiskowymi, technologicznymi. Potem wrzucasz stronę internetową do miksu i, cóż, nie potrzebujesz mnie, żebym ci przypominał o wszystkich możliwościach katastrofy.

Ahem … naruszenia bezpieczeństwa, niewykryte przestoje, powszechne problemy z uszkodzonymi linkami, zły projekt UX i tak dalej.

Załóżmy jednak, że zrobiłeś wszystko doskonale. Twoja strona jest zabezpieczona. Strony ładują się z maksymalną prędkością. Wyszukiwarki chętnie oceniają Twoje witryny WordPress na pierwszym SERP. Ale wtedy pojawia się błąd 504. Co do…?!

Skąd wziął się błąd 504 i co to oznacza? Co go spowodowało? Czy to coś, co Ty lub klient zrobiliście? I, co ważniejsze, jak się go pozbyć, gdy pojawi się on w Twojej witrynie WordPress? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na każde z tych pytań.

411 na 504 błędy

Istnieją różne kody statusu HTTP, które mogą potencjalnie pojawić się w Twojej witrynie w dowolnym momencie.

  • 200 kodów statusu to zielone światło kodów. Innymi słowy, wszystko tu jest dobrze.
  • 300 kodów statusu wskazuje, że odbywa się przekierowanie adresu URL.
  • 400 kodów statusu odzwierciedla błędy z użytkownikiem końcowym, lub to, co jest określane jako “klient”. Jeśli ty lub Twoi odwiedzający widzisz błąd 400 podczas przeglądania Internetu, oznacza to, że winą jest coś takiego jak przeglądarka, połączenie internetowe, zapora sieciowa lub ustawienia proxy.
  • Kody statusu 500-w tym błąd limitu czasu bramki 504–oznaczają, że coś jest nie tak z serwerem witryny.

Gdy pojawi się błąd limitu czasu bramki 504, powie coś w rodzaju “limit czasu bramki 504” lub “Błąd HTTP 504”. Zasadniczo, gdy utracisz połączenie z witryną lub nie możesz się z nią połączyć, komunikat o błędzie na wynikowym ekranie będzie zawierał “504”. Oznacza to, że serwer witryny otrzymał żądanie, ale z jakiegoś powodu nie jest w stanie odpowiedzieć na nie, ponieważ przetwarzanie zajęło zbyt dużo czasu i upłynęło.

Podczas rozwiązywania problemu z błędem limitu czasu bramy 504 w witrynie zwróć uwagę na słownictwo, jeśli chcesz pomóc w zawężeniu źródła problemu. Zazwyczaj, jeśli wspomina “NGINX” lub nazwę konkretnego dostawcy (takiego jak hosting lub dostawca CDN), problem pochodzi od strony hosta i musisz się z nim skontaktować, aby to naprawić.

Z drugiej strony, jeśli jest to ogólny komunikat o błędzie, problem może leżeć w Twojej własnej konfiguracji planu hostingowego i serwera. Najbardziej prawdopodobnym powodem jest to, że serwer nie ma wystarczającej przepustowości lub pamięci, aby pomieścić żądanie. Aby to naprawić, musisz odpowiednio skalować swoje zasoby.

504 error screen
Ekran 504 może powodować wiele stresu. Nie martw się! Pomogę w rozwiązywaniu problemów.

Jak naprawić błędy 504 w witrynie WordPress

Identyfikacja strony odpowiedzialnej za błąd 504 jest pozornie prosta. Ponieważ wskazuje to na Błąd po stronie serwera, ty lub twój host będziecie odpowiedzialni za ten problem. Istnieje jednak wiele powodów, dla których serwer nie byłby w stanie dostarczyć strony zgodnie z żądaniem, a z kolei rzucić błąd 504.

Niestety, sprawia to, że rozwiązywanie rzeczywistego problemu jest szczególnie stresujące. Dlatego zobaczysz tak wiele próśb o wsparcie online (w tym na WPMU DEV forum), w których programista wydaje się wierzyć, że błąd pochodzi z jednej rzeczy (jak wtyczka), ale potem kończy się czymś zupełnie innym (jak DNS).

Przejdźmy więc przez etapy kontroli i poprawek, których możesz użyć, aby wyśledzić źródło problemu i przywrócić i uruchomić witrynę WordPress.

1. Czy To Tylko Tymczasowe?

Jeśli to Ty odkryjesz błąd 504 i nikt inny go nie zgłosi, odśwież stronę i wyczyść pamięć podręczną przeglądarki. Jeśli Twoja strona wraca od razu, to prawdopodobnie była to tylko chwilowa czkawka z serwerem. Miej na to oko, żeby się upewnić, że to się nie powtórzy.

2. Czy to naruszenie bezpieczeństwa?

Następnie należy wykluczyć, że problem z serwerem nie jest spowodowany przez zewnętrzne zagrożenie bezpieczeństwa, takie jak DDoS. Sprawdź, czy wtyczka bezpieczeństwa coś wykryła. Jeśli zatrudniłeś dostawcę zabezpieczeń do zarządzania bezpieczeństwem witryny, skontaktuj się z nim. Tak czy inaczej, będziesz chciał to wykluczyć, ponieważ istnieje więcej zagrożeń niż tylko awaria serwera.

3. Pochodzi z niedawnej migracji?

Migracja witryny WordPress jest w dzisiejszych czasach na tyle powszechna, że nie jest tajemnicą, jak ją z powodzeniem wykonać. To powiedziawszy, niektóre migracje witryny, a nawet przejście z HTTP na HTTPS, mogą spowodować, że odwiedzający otrzymają tymczasowy błąd 504.

Zasadniczo, jeśli rekordy DNS nie zostały w pełni propagowane, Twoja witryna może wyrzucić komunikat o błędzie 504, dopóki tak się nie stanie. Jeśli to nie rozwiąże się samodzielnie, będziesz chciał buforować serwery DNS po stronie klienta.

4. Czy to baza danych?

Jeśli obawiasz się, że problem w jakiś sposób leży w bazie danych MySQL, możesz użyć wtyczki takiej jak WP-DBManager, aby uruchomić na niej naprawę.

5. Tak .htaccess?

Pomyśl o ostatniej modyfikacji plików bazy danych. Chociaż może to nie być problem z całą bazą danych, per se, może to być coś nieprawidłowo zmodyfikowanego w jednym z tych plików, co powoduje zakłócenia w obsłudze witryny. W szczególności, spójrz na swoje .plik htaccess. Przywróć go do ostatniej wersji przed aktualizacją i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.

6. Czy jest to nowy Plugin lub motyw?

Rozglądając się za pytaniami programistów na temat błędów 504, odkryłem, że wtyczki były w przeważającej mierze pierwszą rzeczą, którą należy obwiniać… co ma sens, gdy myślisz o tym, jak wielkie mogą być kłopoty, jeśli nie jesteś ostrożny z ich weryfikacją. To powiedziawszy, nowa wtyczka lub motyw może rzeczywiście być odpowiedzialny za błąd 504.

plugin repository
Pamiętaj, aby prawidłowo sprawdzić wtyczki przed zainstalowaniem ich na swojej stronie.

 

Jeśli możesz określić, kiedy dokładnie błąd zaczął wyświetlać się w Twojej witrynie, sprawdź, czy w tym czasie dokonałeś aktualizacji lub dodałeś nowe wtyczki. Dezaktywuj wtyczkę lub motyw, jeśli podejrzewasz, że tak jest, a następnie ponownie sprawdź swoją witrynę. Jeśli to tego nie zrobi, będziesz chciał dezaktywować wszystkie wtyczki na raz i przetestować każdą z nich. Wtyczka, która nie jest poprawnie buforowana lub zaktualizowana, może spowodować spowolnienie czasu odpowiedzi serwera.

7. Czy to CDN?

Jedną z metod rozwiązywania często zalecanych w przypadku problemów po stronie klienta 400 jest wyłączenie serwera proxy w przeglądarce. Dzieje się tak, ponieważ serwer proxy może uniemożliwić wysyłanie plików do okna przeglądarki.

Ponieważ jednak mówimy o błędzie 500, a problem leży na twoim serwerze, jedynym sposobem, w jaki proxy może być winny, jest to, że CDN w jakiś sposób stoi na drodze tego połączenia (co może się zdarzyć). W takim przypadku komunikat o błędzie 504 będzie zawierał nazwę dostawcy CDN podaną w powiadomieniu. Następnie możesz zwrócić się do nich o pomoc.

8. Czy to Firewall?

Podobnie jak serwer proxy sieci Web, zapora sieciowa to warstwa, która stoi między serwerem a przeglądarką użytkownika. Oczywiście służą one różnym celom,ale to właśnie to pozycjonowanie sprawia, że oba mogą stwarzać problemy z dostarczeniem witryny do jednego z odwiedzających. Tymczasowo wyłącz zaporę sieciową, aby przetestować tę teorię.

9. Czy To Twój Hosting?

Praca z hostami internetowymi może być czasami trudna. Chociaż są odpowiedzialni za zapewnienie architektury serwera do przechowywania witryny, tak naprawdę nie są partnerem zainwestowanym w twoją firmę lub witrynę. Chociaż chcą upewnić się, że Twoja witryna pozostaje i działa dobrze (ponieważ w ten sposób utrzymują cykliczne przychody), ten rodzaj gwarancji nie zawsze jest gwarancją tańszych wspólnych planów hostingowych.

O ile Twoja witryna nie działa na zarządzanym hostingu WordPress, VPS lub serwerach dedykowanych, błąd 504 może wynikać z sąsiedniej witryny, która gromadzi zasoby na twoim serwerze. Lub problem może być spowodowany powolnym działaniem serwerów hosta w wyniku problemów z łącznością sieciową w centrum danych. Jeśli masz pewność, że problem leży po stronie hosta, skontaktuj się z nim w celu uzyskania pomocy.

10. Czy to NGINX?

NGINX to oprogramowanie, które może być używane na serwerach witryny w celu zwiększenia wydajności poprzez równoważenie obciążenia, buforowanie i odwrotne proxy. Chociaż ma to na celu przyspieszenie serwera, może zrobić odwrotnie, jeśli nie jest poprawnie skonfigurowany do obsługi żądań o dużym natężeniu ruchu. Twój host powinien być w stanie pomóc Ci naprawić te ustawienia konfiguracyjne.

Nginx home screen
Sprawdź u swojego hosta, czy rzeczy są prawidłowo skonfigurowane.

11. Czy To Twój Plan Hostingowy?

Być może problem nie leży w technologii twojego hosta. Być może mają wszystkie zasoby, których potrzebuje Twoja witryna, aby bez problemu służyć odwiedzającym. Problem tkwi jednak w planie hostingu wybranym dla strony internetowej. Gdy przepustowość i pamięć nie są wystarczające, może pojawić się błąd 504, dlatego powinieneś ocenić plan hostingu, aby sprawdzić, czy nie ma tam żadnych korekt.

Plan hostingu w chmurze może być najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku, ponieważ łatwiej będzie skalować i utrzymywać zasoby zgodnie z popytem.

12. Czy to pracownicy PHP?

W powiązanej notatce może się okazać, że przepustowość witryny i limity pamięci są w porządku. Problem polega jednak na tym, że witryna nie przydzielała wystarczającej liczby pracowników PHP do zarządzania liczbą otrzymanych żądań HTTP.

Oczywiście powinieneś wykluczyć inne powyższe problemy na wypadek, gdyby istniała wtyczka, która wyczerpuje twoje zasoby PHP lub coś innego dzieje się z Twoją pamięcią podręczną, co utrudnia pracownikom PHP prawidłowe wykonanie pracy. Jeśli jednak zawęziłeś go do tego ostatniego punktu, Twój host internetowy jest tym, z którym możesz porozmawiać o zwiększeniu liczby dostępnych pracowników PHP.

Wrapping Up

Każdy błąd, który pojawia się w Twojej witrynie, jest niepokojący, ponieważ nie zawsze jest tak łatwo znaleźć jego źródło lub go naprawić. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby odeprzeć błędy limitu czasu bramki 504, jest jednak przygotowanie witryny do dużego natężenia ruchu i posiadanie dostępnych zasobów, aby właściwie je obsłużyć.

Jako środek obronny powinieneś również mieć narzędzia do monitorowania witryny pod kątem wydajności i bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz być na bieżąco informowany o tym, kiedy wystąpią tego typu błędy.

Do ciebie: jaki jest najdziwniejszy kod błędu, który napotkałeś na jednej ze stron internetowych klienta i jak go rozwiązałeś?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…