Czy chcesz stworzyć wehikuł czasu dla swojej witryny? Posiadanie automatycznej kopii zapasowej w chmurze witryny WordPress jest pierwszym krokiem do zabezpieczenia witryny, ponieważ daje możliwość przywrócenia zmian w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować automatyczną kopię zapasową WordPress za pomocą CodeGuard wraz z udostępnieniem naszej uczciwej recenzji CodeGuard, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Setting up WordPress Backup Using CodeGuard

Co To jest CodeGuard?

CodeGuard to usługa tworzenia kopii zapasowych witryny, która może automatycznie tworzyć kopie zapasowe witryny WordPress i zapisywać ją w chmurze. Umożliwia również codzienne śledzenie zmian.

Istnieje wiele wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, a my stworzyliśmy listę najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

Jednak korzystanie z wtyczki oznacza, że będziesz musiał ją aktualizować, aw większości przypadków kopie zapasowe nie są prawidłowo przechowywane w lokalizacji poza siedzibą.

Jeśli zarządzasz witrynami klientów, zarządzanie wszystkimi kopiami zapasowymi osobno jest dość trudne. Nie wspominając już o tym, że klienci mogą przypadkowo wyłączyć kopie zapasowe.

CodeGuard to płatna usługa tworzenia kopii zapasowych, która działa na wszystkich platformach internetowych, w tym WordPress. Ich miesięczne plany zaczynają się od $5 / miesiąc dla witryny 1 i nieograniczonej liczby baz danych z pamięcią do 5Gb. Oferują również bezpłatny 14-dniowy okres próbny dla wszystkich swoich planów.

Postanowiliśmy wypróbować CodeGuard, ponieważ śmiało twierdzi, że jest”wehikułem czasu dla Twojej witryny”. W tej recenzji CodeGuard przetestujemy to twierdzenie.

Zacznijmy od skonfigurowania kopii zapasowych WordPress za pośrednictwem CodeGuard.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Konfigurowanie kopii zapasowej WordPress na CodeGuard

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to odwiedzić stronę CodeGuard i kliknąć przycisk Rozpocznij bezpłatny okres próbny.

Start your free trial by clicking on the signup button

Spowoduje to przejście do formularza rejestracyjnego. Wypełnij go i kliknij przycisk “Rozpocznij darmowy okres próbny”. Zostaniesz poproszony o podanie hasła do swojego konta.

Ważne jest, aby używać silnego hasła (zobacz jak zarządzać hasłami przewodnik dla użytkowników WordPress), a następnie kliknij przycisk Następny krok.

Enter password for your account

Spowoduje to przejście do strony Dodaj witrynę. Najpierw musisz wprowadzić adres URL swojej witryny, a następnie podać informacje o FTP.

Adding your website's FTP or SFTP information

Jeśli nie znasz nazwy użytkownika lub hasła FTP, skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych WordPress. Możesz również znaleźć te informacje w wiadomości e-mail wysłanej przez dostawcę usług hostingowych WordPress podczas rejestracji. Alternatywnie możesz również zlokalizować te informacje za pomocą cPanel, klikając FTP lub FTP manager.

Po wprowadzeniu informacji o FTP / SFTP kliknij przycisk Testuj połączenie. CodeGuard wyświetli komunikat o powodzeniu. Możesz teraz kliknąć przycisk Połącz swoją witrynę.

Connect website

CodeGuard połączy się z Twoją witryną i wyświetli wszystkie pliki przechowywane na twoim serwerze.

Musisz wybrać folder zawierający wszystkie pliki WordPress, a następnie kliknąć przycisk “Wybierz katalog główny”, aby kontynuować.

Select root directory

Teraz przewiń trochę w dół, a zobaczysz sekcję “wybierz zawartość witryny”. Musisz wybrać wszystkie pliki i foldery.

Po prostu kliknij górny folder, a wszystkie pliki w nim zawarte zostaną automatycznie wybrane. Następnie kliknij Rozpocznij pierwszą kopię zapasową przycisk, aby kontynuować.

Select website content

Zobaczysz komunikat o sukcesie. CodeGuard automatycznie rozpocznie pobieranie plików WordPress na ich serwery w chmurze w tle.

Zostaniesz poproszony o dodanie bazy danych WordPress do kopii zapasowej.

Files added successfully

Następnym krokiem jest podłączenie bazy danych i do tego potrzebne będą następujące informacje.

  • Nazwa hosta bazy danych lub adres IP
  • Nazwa użytkownika MySQL
  • Hasło użytkownika MySQL

Możesz znaleźć te informacje w wp-config witryny WordPress.sam plik php. Alternatywnie możesz skontaktować się ze swoim hostem internetowym, aby przekazać ci te informacje.

Jeśli połączysz się z hostem za pomocą localhost jako nazwy hosta, musisz wprowadzić nazwę domeny jako nazwę hosta.

Z drugiej strony, jeśli używasz nazwy hosta, takiej jak mysql.example.com, następnie będziesz musiał to wprowadzić lub dodać adres IP serwera MySQL.

Add database

Wprowadź informacje o połączeniu z bazą danych. Zanim klikniesz przycisk Następny krok, musisz skopiować adresy IP widoczne w polu pomocne wskazówki po prawej stronie.

Twój host sieciowy nie pozwoli zewnętrznemu adresowi IP połączyć się z Twoją bazą danych, chyba że wyraźnie zezwolisz na dostęp do niej. Aby to zrobić, musisz dodać te adresy IP do białej listy.

Po prostu zaloguj się na swoje konto cPanel i kliknij ikonę zdalnego MySQL.

Remote MySQL in cPanel

Skopiuj i wklej adres IP,a następnie kliknij przycisk Dodaj host. Powtórz dla wszystkich adresów IP podanych przez CodeGuard.

Po zakończeniu wróć do ekranu dodawania bazy danych CodeGuard i kliknij przycisk Następny krok.

CodeGuard połączy się z Twoją bazą danych. Jeśli masz więcej niż jedną bazę danych, poprosi Cię o wybranie jednej. Wybierz swoją bazę danych WordPress i kliknij przycisk Dodaj bazę danych.

CodeGuard rozpocznie teraz tworzenie kopii zapasowych Twojej bazy danych na swoich serwerach w chmurze. Po zakończeniu wyświetli bazę danych i kilka podstawowych statystyk WordPress.

Database backed up

To wszystko, co udało Ci się wykonać kopię zapasową witryny WordPress i bazy danych na serwerach w chmurze CodeGuard.

Jak przywrócić witrynę i bazę danych z kopii zapasowych CodeGuard

Jako właściciel witryny musisz mieć pewność, że rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, którego używasz w swojej witrynie, jest łatwe do przywrócenia. CodeGuard oferuje opcje automatycznego przywracania, które pozwalają przywrócić pliki i bazę danych WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Site restore from backups on CodeGuard

Możesz również pobrać kopie zapasowe na własny komputer, aby wykonać ręczne odzyskiwanie.

Recenzja CodeGuard

CodeGuard naprawdę mierzy się z twierdzeniem, że jest wehikułem czasu dla Twojej witryny. Korzystając z metody FTP / MySQL, możesz wykonać kopię zapasową prawie każdej witryny, w tym WordPress i innych witryn.

Zawsze zalecamy przechowywanie kopii zapasowych na serwerach w chmurze innych firm, co sprawia, że CodeGuard jest idealnym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych dla każdego, kto zaczyna.

Podczas gdy posiadanie kopii zapasowych jest wyborem, zdecydowanie zalecamy, aby mieć jeden vs Nie. Mieliśmy zbyt wielu użytkowników, których witryny zostały zhakowane ,a oni nie mieli kopii zapasowej (co oznacza dosłownie utratę lat treści).

Regularne kopie zapasowe witryn to najlepsza polisa ubezpieczeniowa, którą możesz kupić dla swojej firmy internetowej.

Zdecydowanie zalecamy korzystanie z rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych WordPress, a CodeGuard jest zdecydowanie na szczycie naszej listy.

Zobacz pełną listę naszych zalecanych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci skonfigurować automatyczne kopie zapasowe WordPress za pomocą CodeGuard i uznałeś naszą recenzję CodeGuard za pomocną. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat 11 rzeczy do zrobienia przed uruchomieniem witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…