Tworzenie kursów online w WordPress jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki niesamowitym wtyczkom LMS (Learning Management Systems). To świetny model biznesowy, biorąc pod uwagę niskie koszty uruchamiania, zyski, możliwość dzielenia się wiedzą i elastyczność.

Co to? Chyba słyszę dzwonek szkolny. Więc przejdźmy do rzeczy.…

Oto trochę tego, o czym będę mówił.:

 • Po co w ogóle uruchamiać kurs online za pomocą WordPress?
 • Potrzebujesz wtyczki LMS?
 • Strony stron trzecich (i dlaczego prawdopodobnie nie są najlepsze)
 • Tworzenie kursów online w WordPress
 • 3 dobre wtyczki LMS WordPress: ich funkcje, ceny i szczegóły( w tym jak stworzyć je za darmo)
 • Przykłady jak wyglądają kursy z każdą wtyczką

I z tym, ta klasa jest w sesji!

Jeśli rozważasz uruchomienie kursów online, nie jesteś sam. Zyskują coraz większą popularność i nie wygląda na to, że w najbliższym czasie znikną.

Rynek kursów online jest ogromny(mówimy o miliardach). To nie Marna pensja nauczyciela.

Jeśli masz jakąś wiedzę, którą chcesz się podzielić, na przykład coaching ludzi na temat tworzenia niesamowitych wtyczek WordPress, być może demonstrując, czego potrzeba, aby upiec słynne ciasteczka owsiane babci, lub być może uczy wiewiórki, jak jeździć na nartach wodnych, Tworzenie kursów online może być właśnie dla ciebie.

Aby się ruszyć, w zasadzie wystarczy komputer, internet, a mikrofon nie boli (jakość dźwięku jest zawsze dobrą rzeczą).

Po co go uruchamiać?

Dlaczego nie? Możesz mieć dostęp do studentów na całym świecie! Poza tym, w przeciwieństwie do prawdziwych klas, nie ma okazji, by niesforny uczeń narysował Ci niepochlebne zdjęcie na tablicy.

Istnieje wiele opcji, które pomogą Ci rozpocząć pracę z kursami online. W dzisiejszych czasach możesz stworzyć swój dochodowy wirtualny Uniwersytet LMS w mgnieniu oka.

Postaram się nauczyć cię kilku rzeczy o kursach online. Jako twój nauczyciel, możesz przynieść mi Jabłko. (Nie tak smaczne jak wersja owocowa, ale mam więcej pracy.)

Teraz, gdy zajęcia się rozpoczęły, wymyślimy najlepszy sposób na skonfigurowanie kursów online.

Założymy, że odrobiłeś pracę domową. Masz świetny temat, przetestowałeś swoich odbiorców, aby sprawdzić, czy istnieje rynek i jesteś gotowy do uruchomienia.

Naciśnijmy na chwilę hamulce. Potrzebujesz platformy LMS?

Nie zawsze…

Załóżmy, że masz jednorazowy kurs lub po prostu serię filmów, które możesz wysłać swoim uczniom e-mailem. Proste rzeczy.

Albo będziesz ich trenować indywidualnie i opracowywać plany lekcji specjalnie dla uczniów.

Jeśli tak jest, może nie warto nurkować we wszystkim, czego potrzeba, aby stworzyć kompletny LMS lub Kursy online. Zamiast tego może po prostu poproś uczniów o kontakt, zakup ich lub zapisanie się za pomocą wtyczki formularza online, takiej jak Forminator.

Ale dobrze. Chcesz stworzyć complete pakiet edukacyjny. Nie mówimy o podstawach.

Masz wiele opcji, aby to zrobić. Jest 3rd strony firmowe, takie jak Udemy, Skillshare i LinkedIn Learning. Możesz też stworzyć własny za pomocą WordPress(i bezpłatnej wersji próbnej WPMU DEV, aby doprowadzić go do najwyższej klasy).

Gotowy na (trzecią) imprezę?

Porozmawiajmy o 3rd najpierw strony imprezowe. Sprawiają, że tak łatwo i kusząco po prostu iść z nimi. Jak wszystko, są plusy i minusy.

Nie będę zbyt dogłębnie omawiał poszczególnych stron internetowych, aby hostować Twój kurs, ponieważ wszystkie są dość podobne i nie związane z WP (dlatego wszyscy tu jesteśmy, prawda?). Nadal uważam, że warto o nich wspomnieć, ponieważ are opcja.

Mając to na uwadze, zacznijmy od profesjonalistów, jeśli zdecydujesz się użyć 3rd strona firmowa.

To proste! Mówimy o zabawie klockami, w stylu przedszkola. Poza tym jest:

 • Łatwe śledzenie
 • Oprogramowanie jest ustawione
 • Bez obaw o hosting
 • Płatności i zwroty są obsługiwane dla Ciebie
 • Ruch jest już obecny (na przykład ponad 30 milionów użytkowników Udemy.)
 • Może być DARMOWY w użyciu

Teraz, oczywiście, z dobrym, jest kilka złych. Oto kilka minusów.

 • Ceny mogą być bardzo minimalne
 • Ograniczona Kontrola stylistyczna
 • Jesteś skulony ze swoją konkurencją
 • Jeśli zdecydują się usunąć twoje kursy, mogą
 • Bardzo ograniczona Kontrola prawie wszystkiego
 • Procent sprzedaży jest brany

Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie kursów online na 3rd strona internetowa party jest opcją oszczędzania pieniędzy, aby zacząć. Po prostu bądź gotowy zrezygnować z kontroli nad ceną, wyglądem i istotnymi informacjami, takimi jak adresy e-mail.

Oraz…

Mają niemal poczucie, że są umieszczane w dużym akwarium pełnym innych ryb. Jesteś w miksie z tysiącami innych kursów online, które podążają tą trasą. Co, na plus, uczniowie też tam są. Twój kurs będzie musiał tylko wznieść się na szczyt (coś jak martwa ryba).

Koniec końców, nie sądzę, żeby to był dobry sposób. Głównie dlatego, że jest zbyt wiele własności, których nie będziesz miał jako twórca kursu.

Rozwijanie kursu na twojej stronie internetowej za pomocą WordPress

Ogólnie Rzecz Biorąc, WordPress oferuje lepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce posiadać swoje kursy, mieć nad nimi kontrolę i w pełni je wykorzystywać. Plus, posiadanie własnego adresu URL, strony internetowej, poczty e-mail itp. wygląda bardziej premium i profesjonalnie. Coś wartego swojej ceny.

Ale tak jak 3rd strony imprezowe, są plusy i minusy.

Hej, porozmawiajmy najpierw o minusach WordPressa. Czy ktoś chce podnieść rękę, żebym do ciebie zadzwonił i dał mi znać? Nie widzę poza ekranem komputera, więc wycofamy ten pomysł.

 • Wrażliwość. Potrzebna Ochrona!
 • Wydatki mogą się sumować, gdy dodasz hosting, domenę i jeśli zapłacisz za tworzenie stron internetowych, których nie możesz zrobić sam
 • Aktualizacje, aktualizacje, aktualizacje
 • SEO nie dzieje się samo
 • Kodowanie może być konieczne, aby zrobić to tak, jak chcesz

“A co z profesjonalistami!”Jestem pewien, że jakiś uczeń krzyczy z tyłu klasy.

Jasne.

 • Masz pełną kontrolę nad swoimi punktami cenowymi, poziomami członkostwa itp.
 • Możesz zarobić więcej, budując go samodzielnie i zachowując 100% zysków
 • Dostosuj go, jak chcesz
 • Utrzymuj kontakt ze swoimi uczniami, ponieważ, yay – masz ich e-mail lub dane kontaktowe
 • WordPress sprawia, że konfiguracja klasy jest dość prosta
 • Możliwość dodawania wtyczek dla wszystkich kont w mediach społecznościowych
 • Jesteś właścicielem

Po przeanalizowaniu tego, co jest dla Ciebie najlepsze, powiedzmy, że decydujesz się na trasę WordPress

Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest nazwa domeny. Następnie będziesz potrzebować platformy (zalecamy WordPress.org -hehe) i hosting (*podpowiedź-możemy w tym pomóc).

A teraz kreacja kursu!

Na szczęście istnieje kilka wtyczek i oprogramowania, które można włączyć do WordPress, aby twoje kursy online były niesamowite.

Jest ich więcej, ale ze względu na ten post, wybierzemy trzy opcje.

Przyjrzymy się niektórym wtyczkom premium, takim jak LearnDash, Lifter LMS. Następnie opowiem o darmowej opcji, LearnPress.

Każda z tych opcji tworzenia kursu ma bardzo specyficzne różnice, więc pamiętaj, aby przejść do ich rzeczywistej strony, aby przejrzeć więcej. Ale oto szybki ich rozkład.

LearnDash

LearnDash homepage image.

LearnDash jest, według ich strony internetowej, najbardziej zaufanym LMS WordPress. Jest to również najpopularniejsza platforma LMS.

Jest to wtyczka LMS, która działa z większością motywów WordPress. Ma kilka ciekawych funkcji, takich jak prosty kreator kursów przeciągnij i upuść. Zawiera również gadżety, takie jak subskrypcje, jednorazowe zakupy, koszyk na zakupy i członkostwo w kursach online. Jeśli chodzi o płatności, można je dokonać za pomocą PayPal, Stripe, oraz 2Checkout.

Integracja z wtyczkami członkostwa WordPress, takimi jak MemberPress, również działa dobrze.

Twoje treści mogą być dostarczane do uczniów jednocześnie lub, jeśli wolisz, możesz użyć funkcji Drip-Feed.

Roczne punkty cenowe na nim wahają się od $199 na $369 (choć wszystkie były w sprzedaży od $159 na $329 podczas odwiedzania ich witryny), w zależności od tego, ile konkretnych funkcji potrzebujesz. Najtańszą opcją jest jedna licencja witryny, Cena średniego poziomu to 10 licencji witryny, a wersja o najwyższej cenie to 25 licencji witryny. Wersje średniego i najwyższego poziomu są również wyposażone w ProPanel, który jest dodatkiem do Pulpitu nawigacyjnego i aktywności na żywo.

LearnDash features page.
Niektóre funkcje LearnDash.

Istnieje wiele darmowych dodatków, w tym WooCommerce, EDD i więcej.

Niektóre z głównych funkcji to:

 • LearnDash Focus Mode: Twój własny, markowy portal edukacyjny.
 • Potężny Kreator kursów: Tworzenie kursów jest bardzo proste.
 • Zaawansowane quizy: osiem typów pytań, niestandardowe wiadomości, banki pytań i wiele innych.
 • Elastyczne warunki wstępne: Ustaw warunki wstępne kursu, lekcji i quizu.
 • Fora dynamiczne: prywatne lub publiczne fora dla zarejestrowanych użytkowników.

Posiada również opcje, takie jak pakiety kursów i licencje na kursy.

Pobierz LearnDash tutaj

LifterLMS

LifterLMS homepage.

Wizja tej firmy stwierdza: “LifterLMS umożliwi miliardowi ekspertów, nauczycieli, mentorów, liderów i przedsiębiorców tworzenie programów nauczania opartych na wynikach, które pozytywnie służą potrzebom i potrzebom wszystkich ludzi.”

Ta wtyczka LMS ma pewne funkcje, które sprawią, że każdy nauczyciel (i uczeń) będzie oszołomiony.

Istnieje wiele tworzenia kursów; wszystko od bardzo małego kursu lub imponującego programu studiów. Wszystkie kursy mogą zawierać wiele opcji multimedialnych, w tym audio, wideo, tekst i obrazy.

Możesz także tworzyć automatyczne wiadomości e-mail, odznaki i certyfikaty po ukończeniu kursu.

Zgodnie z ich FAQ, LifterLMS działa na każdej stronie internetowej zasilanej WordPress. Działa również z dowolnym dobrze zakodowanym motywem.

Opcje zakupu są różne. Możesz kupić pakiet podstawowy na $99+ rocznie, a następnie wszystkie dodatki byłyby do indywidualnego zakupu.  Następny jest Pakiet Universe na $299 rocznie i obejmuje do 5 aktywnych witryn, priorytetowe wsparcie i więcej.

Na $999 rocznie można uzyskać Infinity Bundle obejmuje to szeroką gamę gadżetów, takich jak nieograniczona liczba aktywnych witryn, zaawansowane quizy i zadania, prywatne funkcje coachingowe i nie tylko.

Możesz również rozpocząć 30-dniowe demo za dolara, dzięki czemu możesz poczuć to i zobaczyć, co myślisz.

LifterLMS features.
Niektóre funkcje LifterLMS.

Wszystkie opcje są dostarczane z wtyczką LMS, standardową obsługą i co najmniej jednym księgowym pomocy technicznej.

Niektóre z głównych funkcji to:

 •  Nieograniczone Kursy
 •  Nielimitowane Lekcje
 •  Nieograniczona Liczba Administratorów Witryny
 •  Nieograniczona Liczba Studentów
 •  Nieograniczone Członkostwo

Jeśli zdecydujesz się na opcję podstawową, Stripe, PayPal, oraz Authorize.net wszystkie koszty $99 każdego roku.

Pobierz LifterLMS tutaj

LearnPress

LearnPress homepage.

Thimpress jest stroną nadrzędną dla LearnPress. LearnPress ma ogólnie dobre recenzje i jest dostępny bezpłatnie, z opcjami aktualizacji.

Jest to zdecydowanie najbardziej podstawowy i najtańszy (za darmo!).

To do ciebie, aby skonfigurować samodzielnie, a nie za pomocą Kreatora konfiguracji, więc to nie jest tak proste, aby utworzyć jak niektóre z innych. Możesz jednak zbudować go, jak chcesz, dostosować i – przy odrobinie pracy-skończyć z niesamowitą platformą LMS.

Istnieje kilka konkretnych tematów stworzonych dla LearnPress, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zgodności z Twoim motywem.

Możesz wybrać pomiędzy LearnPress Free, LearnPress Theme Bundle lub Pakiet LearnPress Pro. Może być używany z dowolnym tematem i możesz mieć nieograniczoną liczbę studentów, kursów i instruktorów.

Pakiet tematyczny LearnPress zaczyna się od $49$69. Pochodzi z motywem do wyboru i masz dostęp do prawie wszystkich dodatków LearnPress bez żadnych kosztów.

Na $249, Pakiet LearnPress Pro zapewnia dostęp do wszystkich funkcji LearnPress premium i zaawansowanych, aby zbudować szkołę online, którą chcesz.

LearnPress homepage.

Wszystkie opcje są dostarczane z co najmniej jedną licencją witryny, nieograniczonymi kursami, studentami i instruktorami, a także możesz tworzyć i zarządzać swoimi kursami z zaplecza WP.

Niektóre z głównych funkcji to:

 • 3 podstawowe typy quizów
 • Współpracuje z dowolnym motywem WordPress
 • Nielimitowani instruktorzy
 • Sprzedam kursy indywidualne
 • PayPal (we wszystkich opcjach)
 • Za darmo

Istnieją również bezpłatne dodatki do wtyczki, takie jak lista życzeń LearnPress, Integracja Leanpress BuddyPress i recenzja kursu LearnPress. Oprócz tego istnieje wiele płatnych dodatków, które są specjalnie stworzone, aby dobrze współpracować z tą wtyczką.

Jeśli chodzi o aktualizacje, wszystkie aktualizacje dodatków będą dostarczane za pośrednictwem konta ThimPress.

Pobierz LearnPress tutaj

> Więc, po zapoznaniu się z tymi trzema wtyczkami, chcesz zobaczyć te kursy w akcji? Oczywiście!

Oto kilka przykładowych stron internetowych:

LearnDash

 • Elewacja WP
 • Yoast Academy 

LifterLMS

 • Akademia LifterLMS
 • WP 101
 • Divi Space

LearnPress

 • Strona Demo LearnPress
 • eLearning
 • Kreator Kursów

Przełamując to wszystko, jednym z największych czynników jest cena. Istnieje wiele podobieństw między wtyczkami (zwłaszcza LearnDash i LifterLMS).

Comparison chart of online course plugins for WordPress.

LearnPress jest zdecydowanie najbardziej podstawową opcją, ale może również stać się tak samo błyszczącą instytucją, jak inne opcje wtyczek, o których rozmawialiśmy.

Możesz pójść jeszcze głębiej i sprawdzić: Platformy 15+ do tworzenia i sprzedaży kursów Online (i liczenia) oraz najlepsze wtyczki WordPress 9 w porównaniu (2020).

I pamiętaj, aby rozpocząć semestr, WPMUDEV może pomóc w szybkości, bezpieczeństwie i innych funkcjach, które z pewnością sprawią, że Twoja strona będzie oceniać.

Koniec zajęć.

Jaką kartę meldunkową dostanie każda z tych wtyczek? Czy masz kurs online stworzony na WordPress, który zasługuje na A+? Zostaw komentarz poniżej i posłuchajmy!
You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…