Automatyzacja może być przerażającym słowem dla niektórych, zwłaszcza gdy firma opiera się na możliwości nawiązania osobistego połączenia z klientami lub klientami. Jeśli chodzi o pracę w WordPressie, rozumiemy jednak, że automatyzacja jest dobrą rzeczą (do pewnego momentu i tak). Chociaż oczywiście nie chcemy, aby bot pisał kilka gobbledygook dla naszych blogów, chcemy usprawnić nasze przepływy pracy, gdy ma to sens.

Aktualizacja 7 / 24 / 18: raporty właśnie dostały poważną aktualizację i są teraz gotowe zarówno do tłumaczenia, jak i podstrony. Zobacz!

To powiedziawszy, podczas gdy automatyzacja WordPress jest dobrą rzeczą, zwykle występuje w formie wtyczki… dlatego może to być trochę trudne. Jak wiesz, wtyczki WordPress mogą dodać poważną wagę do witryny, więc nie chcesz przesadzać. Ale jeśli masz odpowiednie wtyczki, nie musisz się martwić o jakiekolwiek degradujące skutki uboczne dla wydajności witryny.

Rzućmy więc okiem na wszystkie sposoby automatyzacji WordPress, a także na to, jak należy skonfigurować każdy z tych procesów.

15 sposoby automatyzacji witryny WordPress i przepływu pracy

Gray Scott postawił hipotezę, że “do 2018 roku automatyzacja będzie w pełnym rozkwicie w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Szacuje się, że może zastąpić 50% naszych miejsc pracy.”

Jeśli zastąpisz “zadania” “zadaniami”, myślę, że jest to wspaniałe spojrzenie na stan pracy z WordPress. Wyobraź sobie, że musisz poświęcić 50% mniej czasu na podrzędne zadania, które umniejszają prawdziwą pracę, którą powinieneś wykonywać. Oczywiście nie oznacza to, że te zadania są niepotrzebne dla Twojego przepływu pracy i nie są “prawdziwą” pracą. Po co marnować na nie czas, jeśli oprogramowanie może to zrobić szybciej i wydajniej?

I to właśnie teraz przyjrzymy się wszystkim procesom witryny WordPress, które mogą i powinny być zautomatyzowane w Twojej witrynie.

1. Aktualizacje

Ważne jest, aby aktualizować rdzeń WordPress, a także wszelkie motywy lub wtyczki w witrynie. Jeśli nie dokonasz tych aktualizacji-lub nawet nie zrobisz tego w odpowiednim czasie-Twoja witryna może ponieść poważne konsekwencje (zwykle związane z bezpieczeństwem). Tak więc, jeśli zdecydujesz się wybrać, które z tych zadań zautomatyzować w WordPress, zdecydowanie powinno to zrobić Twoją listę.

Aby zautomatyzować proces aktualizacji, zapoznaj się z Automate.

Automate Tool

Po aktywacji tego narzędzia możesz wybrać, ile lub jak mało chcesz zautomatyzować proces aktualizacji. Jest również wyposażony w zgrabną funkcję raportowania, dzięki czemu możesz być informowany o wszystkich aktualizacjach odbywających się w Twojej witrynie (nawet jeśli nie miałeś w tym udziału).

2. Czyszczenie Bazy Danych

Istnieje wiele sposobów na oczyszczenie i optymalizację witryny WordPress. Podczas gdy większość z tych zadań wymaga bezpośredniego wprowadzania i podejmowania działań przez Ciebie, istnieje jedno bardzo ważne zadanie, które możesz zautomatyzować: czyszczenie bazy danych.

Dzięki wtyczce takiej jak WP-DBManager możesz zaplanować automatyczną kopię zapasową, czyszczenie i optymalizację bazy danych witryny. Nie zawsze jest to najbardziej ekscytujące, a nawet najłatwiejsze zadanie, więc miło jest mieć wtyczkę, która zwolni cię z tej odpowiedzialności.

3. Kopie zapasowe

Twoja baza danych nie jest jedyną rzeczą, która potrzebuje kopii zapasowej. Jeśli chcesz mieć pewność, że zawartość twojej witryny zostanie zachowana gdzieś poza WordPress, na wypadek, gdybyś musiał szybko przywrócić witrynę do jej ostatnio zapisanej wersji, konieczne są regularne kopie zapasowe. Oczywiście zarządzanie nimi wymaga czasu (i pamiętanie o tym), dlatego powinieneś zautomatyzować to za pomocą wtyczki.

Pierwszym narzędziem do tworzenia kopii zapasowych, którego powinieneś użyć, jest automatyzacja. Dzięki niemu możesz zaplanować tworzenie kopii zapasowej przed dokonaniem jakichkolwiek aktualizacji w witrynie. Drugim narzędziem do tworzenia kopii zapasowych, którego należy użyć do bardziej przewidywalnych i regularnych kopii zapasowych, jest wtyczka WordPress.

Snapshot Pro

Masz do wyboru wiele wysokiej jakości wtyczek do tworzenia kopii zapasowych, ale powinieneś zacząć od Snapshot Pro, jeśli masz konto WPMU DEV.

4. Monitorowanie i czyszczenie zabezpieczeń

Jeśli chodzi o zabezpieczenie witryny WordPress, nigdy nie możesz mieć zbyt dużego bezpieczeństwa. Jak można sobie wyobrazić, może to zająć sporo czasu, dlatego automatyzacja będzie tutaj kluczowa. Automatyzacja pozwala również zajrzeć za kulisy, aby sprawdzić, czy czyjeś infiltrowane obszary witryny, które nie są łatwo widoczne. To z pewnością ogromna pomoc.

Jeśli chodzi o automatyzację zabezpieczeń WordPress, nie będziesz w stanie tego zrobić przy każdym zadaniu na liście kontrolnej bezpieczeństwa. Istnieją jednak pewne jego części, które można zautomatyzować za pomocą narzędzi i wtyczek WordPress.

WP Checkup, na przykład, to niesamowite narzędzie, którego możesz użyć do automatycznego skanowania i zamiatania witryny(z członkostwem WPMU DEV).

Możesz również użyć wtyczki zabezpieczającej WordPress.

Defender Plugin

Dzięki wtyczce Defender możesz zautomatyzować zadania, takie jak:

 • Zaawansowana ochrona logowania, taka jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Blokady zagrożeń natychmiast po ich wykryciu
 • Monitorowanie zmian plików
 • Regularne skanowanie zabezpieczeń i raportowanie
 • Dołączone są również automatyczne kopie zapasowe za pomocą programu Snapshot Pro

5. Blokowanie Spamu

Akismet Plugin

Innym rodzajem zabezpieczeń i ochrony przed zagrożeniami, które możesz zautomatyzować, jest blokowanie spamu. Dzięki wtyczce WordPress, takiej jak Akismet, nie będziesz musiał się martwić o przesiewanie komentarzy przesłanych do Twojego bloga, aby spróbować zidentyfikować złe jabłka. Wtyczka zajmie się ciężkim podnoszeniem, dzięki czemu możesz skupić się na ważnych i cennych komentarzach pozostawionych przez obserwujących.

6. Ulepszenia wydajności i monitorowanie

Do tej pory wiesz, że szybkość witryny naprawdę nigdy nie powinna wykraczać poza trzysekundowy czas ładowania. Coś więcej niż to i nadszedł czas, aby zrobić poważne sprzątanie, zanim zaczniesz zauważać ogromny wzrost współczynników odrzuceń. Na szczęście możesz zautomatyzować wiele z tego monitorowania wydajności i czyszczenia za pomocą narzędzi WordPress.

Po pierwsze, powinieneś używać WP Checkup do skanowania wydajności witryny WordPress. Poinformuje Cię o wszystkich sposobach, w jakie możesz przyspieszyć swoją stronę.

Następnie musisz zainstalować wtyczkę buforowania.

Wtyczka buforująca nie tylko buforuje zawartość witryny i ogranicza żądania HTTPS do minimum. W rzeczywistości dzięki wtyczce wydajnościowej, takiej jak Hummingbird, możesz zautomatyzować zarówno zadania monitorowania, jak i optymalizacji, aby Twoja witryna działała z maksymalną prędkością.

Oto tylko niektóre z zadań optymalizacji wydajności, które można zautomatyzować za pomocą programu Hummingbird:

 • Minifikacja plików
 • Kompresja Gzip
 • Buforowanie strony, przeglądarki i Gravatara
 • Monitorowanie czasu pracy i powiadomienia
 • Raporty i rekomendacje

7. Optymalizacja Obrazu

Technicznie Optymalizacja obrazu jest rodzajem optymalizacji wydajności. Zamiast skupiać się na plikach i skryptach, które mogą obniżyć prędkość, wtyczki do optymalizacji obrazów automatyzują kompresję plików multimedialnych witryny.

Smush Pro Plugin

Jeśli nie używasz jeszcze wtyczki Smush Pro, na co czekasz? Dzięki tej wtyczce nigdy nie będziesz musiał martwić się o zmianę rozmiaru lub kompresję obrazów na własną rękę.

8. Optymalizacja Wyszukiwania

Kiedy pisałem ten poradnik SEO niedawno, zdałem sobie sprawę, jak wiele pracy faktycznie wkłada się w optymalizację strony internetowej pod kątem wyszukiwania. Problem nie polega na tym, że jest tak wiele do optymalizacji, aby rozpocząć, to więcej, że trzeba dokładnie przeglądać swoje postępy w wyszukiwaniu–i wiele z tego zależy od tego, jakiego rodzaju wiadomości wysyłasz do wyszukiwarek.

Dlatego powiedziałbym, że są trzy rodzaje automatyzacji, które powinieneś rozważyć tutaj:

Pierwszym z nich jest skanowanie konfiguracji SEO w Twojej witrynie. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia do sprawdzania WP z WPMU DEV.

SmartCrawl Plugin

Następnym rodzajem automatyzacji, którą powinieneś mieć, jest tworzenie i przesyłanie aktualizacji mapy witryny XML do wyszukiwania. Możesz to zrobić za pomocą wtyczki SEO, takiej jak SmartCrawl.

I wreszcie, powinieneś używać narzędzia SEO do sprawdzania rankingów słów kluczowych Google. Po skonfigurowaniu witryny i słów kluczowych w narzędziu możesz zautomatyzować otrzymywanie powiadomień o pozycjach i częstotliwości ich otrzymywania.

9. Planowanie Bloga

Aby Twoja strona była świeża i aktualna, powinieneś regularnie blogować. Podczas gdy nie możesz zlecić tworzenia tej treści narzędziu (chociaż zawsze możesz zlecić Na Zewnątrz osoba), można zautomatyzować planowanie tej treści.

Najprostszym sposobem na to jest na stronie tworzenia postów:

Publish Settings

Załóżmy, że właśnie skończyłeś pisać post na blogu, ale nie chcesz go od razu planować. Po prostu kliknij przycisk Edytuj obok pozycji “Publikuj natychmiast” w Ustawieniach publikowania. Wtedy zobaczysz, że zmieni się to na to:

Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić przyszłą datę i godzinę, kiedy chcesz go opublikować, naciśnij OK, aby zapisać ustawienia, a następnie naciśnij przycisk harmonogram (który wcześniej był przyciskiem Publikuj).

10. Udostępnianie W Mediach Społecznościowych

Po opublikowaniu treści w witrynie nie chcesz pozostawiać jej Przypadkowi, że ludzie się na nią natkną. Chcesz aktywnie promować go w mediach społecznościowych. Oczywiście wymaga to trochę wysiłku z twojej strony.

Aby zautomatyzować ten proces, będziesz potrzebować wtyczki WordPress.

Jetpack Plugin

Jetpack to dobra darmowa opcja na początek, jeśli możesz znaleźć zastosowanie dla innych funkcji tej zapakowanej w dżem wtyczki. Dzięki temu wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć swoje konta w mediach społecznościowych do WordPress i ustawić każdy post, aby automatycznie promował się na każdej platformie, gdy wejdzie on w życie w witrynie.

CoSchedule Plugin

Inną opcją jest wtyczka premium, taka jak CoSchedule, która jest bardziej narzędziem do planowania i planowania treści. Po zainstalowaniu będziesz mieć kalendarz treści, z którego możesz pracować w WordPress. W przeciwieństwie do Jetpack, możesz jednak pisać całkowicie niestandardowe wiadomości do udostępniania w mediach społecznościowych w późniejszym terminie i czasie.

11. Sprawdzanie Uszkodzonego Łącza

Kiedy spędzasz tyle czasu na tworzeniu wysokiej jakości treści dla swojej witryny WordPress i opracowywaniu wewnętrznej struktury linków, która z pewnością poprawi twoje SEO, a także wrażenia odwiedzających, nie chcesz, aby to się zmarnowało. Chociaż istnieje wiele sposobów na naruszenie treści, jednym z najłatwiejszych sposobów ochrony przed tym jest użycie zepsutej wtyczki łącza.

Zamiast przeczesywać witrynę pod kątem błędnego, uszkodzonego łącza, użyj wtyczki do sprawdzania uszkodzonych linków, aby zautomatyzować proces. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to uważać, aby niedziałające linki pojawiły się w widżecie i naprawić je na miejscu.

12. Pobieranie Płatności

Prowadzenie witryny e-commerce wymaga dużo pracy. Musisz stale aktualizować zapasy produktów lub usługi. Musisz prowadzić regularne promocje, aby przyciągnąć odwiedzających i klientów z powrotem po więcej. I musisz zrobić wszystko inne, z czym mają do czynienia strony niehandlowe. To trudne.

Dlatego miło jest zautomatyzować proces zbierania płatności za pomocą narzędzia payment gateway. Nie ma absolutnie potrzeby, aby uruchomić czyjąś kartę kredytową, wpłacić czek, lub którykolwiek z innych rodzajów działań windykacyjnych sprzedawcy mieli do czynienia z dekadą lub dwoma temu. Tak długo, jak masz niezawodną bramę do obsługi, możesz umyć ręce z tej odpowiedzialności.

13. Generowanie Leadów

Czy pamiętasz dni przed e-mailem, kiedy faktycznie musiałeś zadzwonić do firmy lub odwiedzić jej sklep, jeśli chcesz z kimś porozmawiać? Ja też nie lubię o tym myśleć. Na szczęście narzędzia e-mail, takie jak Gmail i Outlook, dają nam teraz możliwość prowadzenia całych rozmów z klientami i potencjalnymi klientami online.

Tak więc, zamiast uderzając duży numer telefonu na górze swojej witryny, należy teraz być podłączenie e-mail i lead generation platform do formularzy kontaktowych. W ten sposób automatyzujesz szereg procesów:

 • Początkowe informacje o przyjęciu, które zbierasz od odwiedzających.
 • Przekazywanie powiadomień o tych wiadomościach z witryny do skrzynki odbiorczej.
 • Odpowiedź otrzymają odwiedzający po skorzystaniu z jednego z Twoich formularzy kontaktowych.

A wszystko to jest możliwe dzięki formularzowi kontaktowemu i wtyczkom do generowania leadów, takim jak Hustle.

14. E-Mail Marketing

Jeśli poświęcasz czas na tworzenie blogów dla swojej witryny WordPress, a także na zbieranie potencjalnych klientów z formularzy kontaktowych, powinieneś również znaleźć czas na wysyłanie biuletynów do obserwujących. W niektórych przypadkach nie musisz nawet pisać żadnej treści. Dzięki odpowiedniej wtyczce newslettera możesz zautomatyzować pobieranie treści ze swojej witryny lub wysyłanie automatycznie wygenerowanych wiadomości za każdym razem, gdy publikowane są nowe treści.

15. Gromadzenie Danych Analitycznych

Gromadzenie danych jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych procesów, które mają miejsce w każdej firmie. Jeśli chodzi o strony internetowe, naprawdę jest tylko jedna sprawdzona i prawdziwa metoda, na której powinniśmy polegać i która pochodzi z Google Analytics. To samo w sobie jest jedną z największych automatyzacji, jaką mamy do dyspozycji. Po prostu dodaj kod śledzenia do WordPress za pomocą wtyczki Google Analytics, a następnie pozwól mu pobierać dane związane z Twoim ruchem.

Chociaż te wtyczki zazwyczaj nie automatyzują dla Ciebie raportów analitycznych, masz możliwość skonfigurowania ich w Google Analytics po wprowadzeniu kodu śledzenia.

Wrapping Up

Jak widać, w WordPress można zautomatyzować wiele rzeczy, aby ułatwić obciążenie pracą i poprawić przepływ pracy w tym procesie. Bez pomocy tych narzędzi lub wtyczek WordPress, wiele z tego nie byłoby możliwe. Ale, ponownie, ważne jest, aby nie dostać zbyt plugin-szalony tutaj. Im więcej wtyczek zainstalujesz w swojej witrynie, tym więcej drenażu będzie na twoim serwerze. Wybieraj więc swoje automatyzacje mądrze.

Do Ciebie: jaka jest jedna część przepływu pracy WordPress, którą chcesz zautomatyzować, ale obecnie nie ma wtyczki ani narzędzia?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…