Eksportowanie witryny WordPress dla początkujących

Czy chcesz wyeksportować swoją witrynę WordPress do innej firmy hostingowej lub po prostu utworzyć kopię swojej witryny?

Eksportowanie witryny WordPress jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Istnieje wiele narzędzi, których możesz użyć do bezpiecznego eksportowania witryny WordPress.

W tym przewodniku krok po kroku udostępnimy wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak łatwo wyeksportować witrynę WordPress.

Exporting a WordPress site for beginners

Po Co Eksportować Swoją Witrynę WordPress?

Istnieje wiele powodów, aby wyeksportować witrynę WordPress. Na przykład możesz przenosić swoją witrynę do nowej domeny lub hosta internetowego, lub po prostu chcesz zapisać swoje posty na blogu na komputerze.

Możesz też przenosić się z WordPress.com na WordPress.org. jeśli nie jesteś pewien, jaka jest różnica między nimi, sprawdź nasz przewodnik na WordPress.com vs WordPress.org.

Istnieje wiele narzędzi eksportera WordPress, które pozwalają całkowicie wyeksportować pliki witryny, bazę danych WordPress, motywy, wtyczki i Multimedia.

Ponieważ jest to bardzo powszechny przypadek użycia, wiele najlepszych firm hostingowych WordPress zbudowało również własne narzędzia eksportera WordPress.

Niezależnie od tego, czy chcesz wyeksportować sklep WooCommerce, witrynę członkowską WordPress, czy prosty blog WordPress, Oto najlepsze sposoby. Wystarczy kliknąć na szybkie linki, aby przejść bezpośrednio do określonej metody.

 • Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą wbudowanego narzędzia eksportu
 • Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą Bluehost site Migrator
 • Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą Siteground Migrator
 • Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus
 • Jak wyeksportować witrynę WordPress z WordPress.com
 • Jak wyeksportować witrynę WordPress ręcznie za pomocą SFTP + phpMyAdmin
 • Opcje eksportu witryny bez WordPress

Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą wbudowanego narzędzia eksportu

WordPress ma wbudowane narzędzie do eksportu, które pozwala eksportować witrynę. Aby tego użyć, po prostu przejdź do Narzędzia ” Eksport w Twoim adminie WordPress.

Następnie musisz wybrać opcję “Cała zawartość”. Spowoduje to wyeksportowanie wszystkich postów, stron, komentarzy, niestandardowych pól, kategorii, tagów, menu nawigacji i niestandardowych postów.

Uwaga: Ta metoda eksportuje tylko Opcje bazy danych WordPress dla Ciebie. Nie będzie zawierać wtyczek ani plików motywów.

Śmiało i kliknij opcję “Pobierz plik eksportu”. Nie wpłynie to na Twoją stronę. Po prostu tworzy kopię Twojej witryny.

The built-in WordPress export tool

Musisz pobrać .plik xml do komputera.

Jeśli chcesz przesłać ten eksport do nowej witryny, zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress nowej witryny. Następnie przejdź do Narzędzia ” Import.

Najpierw musisz zainstalować WordPress importer.

Installing the WordPress import tool on your site

Następnie wystarczy kliknąć link “Uruchom importera”. Spowoduje to przejście do strony, na której musisz wybrać wyeksportowany plik, a następnie kliknąć “Prześlij plik i importuj”.

Choosing a file to import to your website

Tak długo, jak oryginalna strona pozostanie online, WordPress będzie mógł importować pliki multimedialne, takie jak obrazy postów na blogu.

Tip: Mamy również przewodniki, jak eksportować menu nawigacji w WordPress i jak eksportować użytkowników w WordPress.

Wadą domyślnego narzędzia eksportu jest to, że wymaga ono od użytkowników przeskoczenia wielu kroków.

Na przykład ręcznie musisz wykonać kopię zapasową plików wtyczek, plików motywów, aw niektórych przypadkach także plików multimedialnych.

Dlatego wszystkie najlepsze firmy hostingowe WordPress zaczęły budować pełne narzędzia do migracji witryny WordPress. Istnieją również wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress, które mają wbudowane funkcje eksportu i importu witryny.

Rzućmy na nie okiem.

Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą Bluehost site Migrator

Ta metoda działa tylko wtedy, gdy używasz Bluehost do hostingu witryny.

Najprostszym sposobem na przeniesienie witryny WordPress z istniejącej firmy hostingowej do Bluehost jest użycie wtyczki Bluehost site Migrator.

Zanim zaczniesz, musisz zarejestrować się na hosting Bluehost. Oferują czytniki WPBeginner bardzo dużo z 69% off hosting, a także bezpłatną nazwę domeny i certyfikat SSL.

The special offer on Bluehost hosting for WPBeginner readers

Aby uzyskać pomoc w tworzeniu konta Bluehost, sprawdź nasze instrukcje krok po kroku na naszej stronie kuponu Bluehost.

Po zarejestrowaniu się na hosting, Bluehost automatycznie zainstaluje dla Ciebie WordPress. Możesz zalogować się do nowej witryny z pulpitu hostingowego.

Następnie musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Bluehost site Migrator. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji kliknij link Migrator witryny w panelu administracyjnym WordPress. Następnie kliknij przycisk “Sprawdź Zgodność”.

Click the Check Compatibility button to make sure your site is compatible with the Bluehost Site Migrator

Zajmie to kilka chwil, zanim Bluehost sprawdzi, czy Twoja witryna jest kompatybilna. Jeśli tak, zobaczysz komunikat ” wygląda na to, że jesteśmy zgodni!”Po prostu kliknij przycisk” Rozpocznij Transfer ” na tym ekranie.

Click the Start Transfer button to begin exporting your website

Twoja witryna zostanie teraz spakowana do migracji. Nie martw się, nic o samej witrynie jeszcze się nie zmieni. Wszystkie Twoje treści nadal tam będą.

The screen shown while the Bluehost transfer is in progress

Eksportowanie witryny może potrwać kilka minut. Następnie zobaczysz ekran “Witamy w rodzinie Bluehost”.

The welcome message after using the Bluehost Site Migrator

Teraz kliknij przycisk “Zaloguj się do Bluehost”, aby zalogować się na swoje konto Bluehost. Zobaczysz informację, że migracja jest w toku.

The Bluehost migration in progress message

Logowanie do konta Bluehost spowoduje powiązanie z nim Twojej witryny. Otrzymasz e-mail od Bluehost, aby poinformować Cię, że rozpoczęli twój transfer.

The email from Bluehost telling you about the next steps

Po prostu poczekaj, aż ponownie usłyszysz od Bluehost. Następnie będziesz mógł postępować zgodnie z ich instrukcjami, aby zakończyć konfigurację witryny.

Tip: W zależności od rozmiaru witryny migracja może potrwać kilka godzin. Należy unikać wprowadzania jakichkolwiek zmian w witrynie, dopóki nie otrzymasz od nich wiadomości, ponieważ może to opóźnić proces eksportu.

Jeśli chcesz szybko przenieść swoją witrynę, zalecamy użycie jednej z innych metod, takich jak Updraft i ręczny proces FTP poniżej.

Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą Siteground Migrator

Najlepszym sposobem na przeniesienie witryny WordPress z innego hosta do SiteGround jest użycie wtyczki Siteground Migrator.

Najpierw musisz zarejestrować konto hostingowe SiteGround. Aby uzyskać pomoc w tworzeniu konta, Sprawdź instrukcje krok po kroku na naszej stronie kuponu SiteGround.

W pulpicie nawigacyjnym SiteGround musisz przejść do WordPress ” Migrator strona.

The Siteground WordPress migrator tool

Następnie wybierz swoją domenę z listy rozwijanej. Jeśli chcesz utworzyć swoją witrynę WordPress w podfolderze w swojej domenie, możesz dodać to jako ścieżkę.

Po wybraniu domeny kliknij przycisk Generuj.

Generating the migration token in SiteGround

Następnie zobaczysz swój token na ekranie. Po prostu pozostaw tę kartę otwartą lub skopiuj ją w bezpieczne miejsce, ponieważ będzie to potrzebne w następnym kroku.

The migration token that you need to copy

Następnie zainstaluj i aktywuj wtyczkę Siteground Migrator na swojej stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji kliknij link SG Migrator w panelu administracyjnym WordPress. Na tej stronie wprowadź token migracji i kliknij przycisk Inicjuj Transfer.

Możesz również podać swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymać wiadomość e-mail po zakończeniu transferu.

Initiate the SiteGround transfer

Jeśli przenosisz swoją witrynę do nowej domeny, SiteGround wyświetli komunikat ostrzegawczy.

SiteGround's warning if you're moving your site to a new domain

Musisz kliknąć przycisk Kontynuuj, aby proces transferu mógł być kontynuowany. Zobaczysz również postęp na ekranie.

Gdy to zrobisz, powinieneś zobaczyć komunikat informujący o pomyślnym zakończeniu transferu. Następnie możesz sprawdzić swoją witrynę przed zmianą serwerów nazw domeny na SiteGround.

The success message to show that the SiteGround transfer has worked

Jak wyeksportować witrynę WordPress za pomocą UpdraftPlus

UpdraftPlus jest jedną z najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress na rynku.

Jest łatwy w użyciu UpdraftPlus do eksportowania i importowania witryn WordPress.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę UpdraftPlus. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Updraftplus Backups strona w Twoim adminie WordPress.

The UpdraftPlus page in your WordPress admin

Następnie kliknij przycisk “Utwórz kopię zapasową teraz”.

Creating your website export using UpdraftPlus

Następnie pojawi się wyskakujący komunikat z różnymi opcjami. Możesz pozostawić zaznaczone domyślne opcje i kliknąć przycisk “Utwórz kopię zapasową teraz”.

Confirm that you want to run a backup using UpdraftPlus

UpdraftPlus utworzy następnie kopię Twojej witryny.

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej możesz pobrać ją na swój komputer, klikając po prostu poszczególne przyciski w tabeli kopii zapasowych na dole strony.

Downloading your WordPress export from UpdraftPlus

Następnie możesz łatwo przywrócić tę kopię zapasową w nowej witrynie WordPress, postępując zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem dotyczącym tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryn za pomocą UpdraftPlus.

Jak wyeksportować witrynę WordPress z WordPress.com

Wielu naszych czytelników często chce przełączyć się z WordPress.com na WordPress.org aby odblokować więcej funkcji i mieć pełną kontrolę nad ich witryną.

Jeśli używasz WordPress.com, to jest dość łatwe do wyeksportowania witryny.

Najpierw musisz zalogować się do swojego WordPress.com Konto i przejdź do Narzędzia ” Eksport strona w obszarze administracyjnym.

Tutaj musisz kliknąć przycisk “Eksportuj wszystko”, aby wyeksportować zawartość tekstową. Obejmuje To strony, posty i opinie (takie jak wyniki ankiety).

Możesz także pobrać wszystkie pliki multimedialne, takie jak obrazy zawarte w postach.

Exporting your website from WordPress dot com

WordPress pokaże link do pobrania dla eksportu. Wystarczy kliknąć, aby pobrać wyeksportowane pliki na komputer.

The success message letting you know that your WordPress dot com export has been completed

Następnie możesz przesłać ten plik do innego WordPress.com strona, którą posiadasz, korzystając z Narzędzia ” Import funkcja dla tej strony.

Tip: Jeśli przenosisz swoją stronę do WordPress.org, następnie trzeba będzie utworzyć stronę internetową i zainstalować WordPress.org oprogramowanie.

Nasz może również pomóc w przeniesieniu witryny z WordPress.com na WordPress.org dzięki naszej bezpłatnej usłudze konfiguracji bloga. Postępuj zgodnie z instrukcjami na tej stronie, a nasz przyjazny zespół zajmie się wszystkim za Ciebie.

Jak wyeksportować witrynę WordPress ręcznie za pomocą SFTP + phpMyAdmin

Ostatnią opcją eksportu witryny WordPress jest zrobienie tego ręcznie. Zalecamy to tylko dla zaawansowanych technologicznie użytkowników. Jeśli jesteś początkującym, powinieneś wypróbować jedną z powyższych metod.

Najpierw musisz połączyć się z istniejącym kontem hostingu witryny za pomocą SFTP (secure FTP). Aby uzyskać pomoc w tym zakresie, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat korzystania z FTP do przesyłania plików do WordPress.

Następnie znajdź folder główny witryny i pobierz go na komputer. Może to zająć dużo czasu, jeśli masz dużą witrynę WordPress.

Exporting all your website files to your computer

Spowoduje to eksportowanie wszystkich plików witryny, takich jak przesyłanie multimediów, wtyczki i motywy. Nie eksportuje jednak treści przechowywanych w bazie danych WordPress, takich jak posty i strony, komentarze i wpisy w formularzach kontaktowych.

Aby wyeksportować bazę danych WordPress, musisz zalogować się do Panelu sterowania hostingu i poszukać phpMyAdmin. W Bluehost możesz go znaleźć, przechodząc do Zaawansowane ” phpMyAdmin.

Selecting the phpMyAdmin option in Bluehost

Gdy znajdziesz się w phpMyAdmin, musisz kliknąć przycisk Eksportuj u góry ekranu.

Click the Export button at the top of the screen

Jeśli chcesz tylko wyeksportować wszystkie tabele bazy danych, po prostu kliknij przycisk Go na następnym ekranie. Spowoduje to pobranie .plik sql do komputera.

Running a quick database export from phpMyAdmin

Możesz przesłać ten plik do nowej instalacji WordPress.

Jeśli próbujesz wyeksportować bazę danych do istniejącej wcześniej witryny WordPress, musisz wybrać opcję niestandardową, a następnie przewiń w dół, aby zaznaczyć pole “Dodaj tabelę DROP / instrukcję TRIGGER”.

Po zaimportowaniu pliku bazy danych istniejące bazy danych o tej samej nazwie zostaną usunięte i nadpisane nowymi danymi. Możesz pozostawić wszystkie inne ustawienia jako domyślne, a następnie kliknij przycisk Go.

Adding the Drop Table statement

Opcje eksportu witryny bez WordPress

Jeśli przenosisz swoją witrynę z innej platformy do tworzenia witryn na WordPress, nie możesz jej wyeksportować za pomocą powyższych metod.

Opcje, które udostępniliśmy powyżej, dotyczą tylko migracji WordPress do WordPress.

Jednak mamy również przewodnik krok po kroku dla innych platform:

 • Jak przejść z Weebly na WordPress
 • Jak przejść z Wix do WordPress
 • Jak przejść z Joomla do WordPress
 • Jak przejść z Medium na WordPress
 • Jak przejść z Tumblr na WordPress
 • Jak przejść z GoDaddy Website Builder do WordPress

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się eksportować witrynę WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek WordPress dla wszystkich stron internetowych i nasze porównanie najlepszych usług e-mail marketingu, aby zwiększyć ruch.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak automatycznie publikować na Facebooku z WordPress?

W artykule: Dlaczego automatycznie udostępniać posty WordPress na Facebooku?Automatycznie Publikuj na Facebooku…

Jak zmienić schemat kolorów Administratora w WordPress (Quick & Easy)

W artykule: Po co zmieniać schemat kolorów Administratora w WordPress?Jak zmienić schemat…

Ile kosztuje uruchomienie witryny członkowskiej? (Edycja 2021)

W artykule: Jak obliczyć koszt strony członkowskiej?Członkostwo Hosting i koszty konfiguracjiKoszty przetwarzania…

Com vs Net-Jaka jest różnica między rozszerzeniami domen

W artykule: Czym są rozszerzenia nazw domen. Com I. Net?Różnica między nazwami…