Czy wiesz, że gdy użytkownik dodaje zwykły tekstowy adres URL w swoich komentarzach, WordPress automatycznie sprawia, że można go kliknąć. Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał nas, czy możliwe jest wyłączenie automatycznego linkowania adresów tekstowych w komentarzach WordPress? Odpowiedź brzmi: tak. W tym artykule pokażemy, jak wyłączyć automatyczne łączenie adresów URL w komentarzach WordPress.

WordPress automatycznie konwertuje tekstowe adresy URL na linki, co ułatwia odwiedzanie linku podczas moderowania komentarzy.

To automatyczne łączenie nie jest przechowywane w Twojej bazie danych. WordPress sprawia, że adresy URL są klikalne podczas wyświetlania ich na ekranie w obszarze administracyjnym, a także w sekcji komentarzy pod artykułami.

Auto-linked clickable text URL in WordPress comments

Niektóre z tych komentarzy są prawdziwe, gdy komentatorzy nie wiedzieli, jak dodać link w komentarzach. Ale wiele komentarzy zawierających spam zawiera również zwykłe adresy URL wklejone bezpośrednio w tekście komentarza.

Wyłączanie automatycznego linku w komentarzach WordPress

Po prostu dodaj tę pojedynczą linię kodu do funkcji motywu.plik php lub w wtyczce specyficznej dla witryny.

remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );

WordPress nie przechowuje zwykłych adresów URL tekstowych jako linków w bazie danych. Zamiast tego zmienia je w klikalne linki w locie. Ten kod po prostu wyłącza filtr, który sprawia, że adresy URL są klikalne.

To sprawia, że zwykłe adresy URL tekstowe nie są klikalne w obszarze administratora i sekcji komentarzy pod postami. Usunięcie tego kodu spowoduje ponowne włączenie automatycznego łączenia.

Jeśli dodajesz go do funkcji motywu.plik php, a następnie aktualizacja motywu nadpisze plik funkcji.

Należy również pamiętać, że ten kod działa tylko na zwykłych tekstowych adresach URL. Jeśli użytkownik zdecydował się utworzyć łącze poprzez dodanie odpowiedniego znacznika HTML, te łącza będą wyświetlane tak, jak powinny.

Jeśli chcesz zakończyć, wyłącz dowolny kod HTML w komentarzach, zapoznaj się z naszym samouczkiem, jak wyłączyć kod HTML w komentarzach WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wyłączyć automatyczne łączenie adresów URL w komentarzach WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek 16, aby poprawić komentarze WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…