Domyślnie za każdym razem, gdy jesteś zalogowany do swojej witryny WordPress, zobaczysz mały pasek narzędzi u góry witryny z szybkimi linkami do różnych sekcji administratora, a także możliwość wylogowania się z witryny w razie potrzeby. Chociaż ten pasek narzędzi może być przydatny do przechodzenia tam iz powrotem z zaplecza WordPress i witryny na żywo, w rzeczywistości może spowolnić trochę i zwykle zalecamy wyłączenie go (może to być również denerwujące, gdy chcesz spojrzeć na swoją piękną witrynę, a u góry znajduje się brzydki czarny pasek).

W tym artykule pokażemy Ci różne metody wyłączania paska administratora w WordPress, więc wybierz ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom, a jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, daj nam znać w komentarzach.

Opcja 1: Wyłączenie paska narzędzi w ustawieniach użytkownika

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem wyłączenia paska narzędzi jest zalogowanie się do WordPressa i przejście do Użytkownicy > Twój Profil > Pokaż Pasek Administratora. Tutaj możesz odznaczyć opcję, aby nie wyświetlała się “podczas przeglądania witryny” (patrz obrazek poniżej).

Disable WordPress Admin Bar

Opcja 2: Wyłączenie paska narzędzi za pomocą wtyczki

Oczywiście, podobnie jak Wszystko inne w WordPressie, dostępnych jest wiele wtyczek, które pozwolą Ci wykonać to samo zadanie. Niektóre wtyczki mają również dodatkowe ustawienia, dzięki czemu można je wyłączyć warunkowo lub globalnie. Wtyczka “Wyłącz pasek narzędzi” jest dobra, która daje opcje wyłączenia paska narzędzi w oparciu o uprawnienia użytkownika (Administrator, redaktor, autor, współpracownik lub subskrybent). W ten sposób, jeśli prowadzisz witrynę społecznościową, możesz ją włączyć/wyłączyć w razie potrzeby.

Opcja 3: wyłączenie paska narzędzi za pomocą funkcji

Ostatnią opcją jest wyłączenie paska Administratora za pomocą kodu w funkcjach motywu podrzędnego.plik php, w niestandardowym motywie lub wtyczce snippets. Poniżej znajdują się przykłady 2 pokazujące, jak wyłączyć go dla wszystkich lub warunkowo:

Skopiuj i wklej ten kod, jeśli chcesz wyłączyć pasek narzędzi dla całej witryny bez względu na rolę użytkownika lub ustawienia.

// Wyłącz całkowicie pasek narzędzi dla wszystkich użytkowników
add_filter ('show_admin_bar', '_ _ return _ false');

Zacznij od tego fragmentu, jeśli chcesz warunkowo wyłączyć/włączyć pasek narzędzi. W tym przykładzie pokażemy, jak wyłączyć go dla użytkowników z rolą “autor”, ale możesz zmodyfikować kod do własnych potrzeb.

// Wyłącz pasek narzędzi tylko dla autorów
add_filter ('show_admin_bar', function ($show ) {
	if (current_user_can ('autor')) {
		return false;
	}
	return $show;
} );

Co Myślisz? Czy to przydatne czy irytujące?

Osobiście lubię trzymać pasek narzędzi wyłączony ze względu na szybkość, a także dlatego, że łączę Minimalne rzeczy bez bałaganu. Zakładam, że jesteś taki sam i dlatego znalazłeś ten artykuł. Chciałbym poznać twoje myśli poniżej w komentarzach.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…