Czy otrzymujesz dużo spamu polecającego w Google analytics? Odsyłający spam to sposób na przekazanie fałszywych informacji odsyłających do stron internetowych. Te linki spamowe pojawiają się następnie w users analytics i mogą prowadzić do kliknięcia złośliwych witryn. W tym artykule pokażemy, jak skutecznie blokować spam odsyłający WordPress w Google Analytics.

Pierwsze Kroki Z Google Analytics

Jeśli nie korzystasz z Google Analytics w swojej witrynie WordPress, powinieneś zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak zainstalować Google Analytics w WordPress.

Google Analytics to niesamowite Darmowe narzędzie, które pozwala zobaczyć, jak użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoją witryną. Możesz zobaczyć, które strony odwiedzają użytkownicy, śledzić kliknięcia linków, uruchamiać testy podziału i wiele więcej. Zobacz ten przewodnik dla początkujących, jak korzystać z Google Analytics w witrynie WordPress.

Dla tych z Was, którzy już korzystają z Google Analytics, rozwiążmy problem spamu odsyłającego w raportach Google Analytics.

Co to jest spam odsyłający?

Wszyscy chcemy, aby nasze strony internetowe były zauważane. Cieszy nas, gdy inne strony internetowe linkują do naszych artykułów. Spamerzy polecający wykorzystują to pragnienie, wysyłając fałszywy adres URL odsyłającego za pomocą automatycznych skryptów do tysięcy stron internetowych.

Ten adres URL pojawia się następnie w Google analytics lub innej usłudze statystyk, z której korzystasz jako odsyłający. Biorąc pod uwagę fakt, że wpływają one na miliony stron internetowych, jest prawdopodobne, że wielu użytkowników może chcieć zbadać te strony, gdy widzą je w swoich raportach polecających.

Referral Spam

Dlaczego musisz się martwić o spam odsyłający

Niektórzy mogą powiedzieć, że spam odsyłający jest dość nieszkodliwy, chyba że klikniesz linki. Załóżmy, że nie klikniesz na te linki, są jeszcze inne wady.

Jeśli jesteś małą lub średnią witryną, spam odsyłający może zrujnować raporty analityczne witryn.

Jeśli zdecydujesz się sprzedać swoją witrynę i udostępnić ten raport zainteresowanym kupującym, te linki spamowe mogą pozostawić na nich złe wrażenie.

Jak Radzimy Sobie Ze Spamem Polecającym?

Używamy Sucuri do monitorowania bezpieczeństwa naszej strony internetowej. Sucuri nie tylko chroni naszą stronę przed złośliwym oprogramowaniem i trojanami, ale także blokuje spam odsyłający.

Zapora internetowa Sucuri domyślnie blokuje większość znanych złych skierowań. Ich zespół zawsze dodaje nowych spamerów polecających do listy i aktywnie monitoruje ich zachowanie.

Blokowanie spamu odsyłającego w WordPress za pomocą wtyczki

Istnieje kilka wtyczek WordPress, które mogą pomóc w ograniczeniu spamu odsyłającego do minimum. Wtyczki te korzystają z usług internetowych, które aktywnie monitorują strony ze spamem odsyłającym i wykorzystują tę listę do blokowania spamu odsyłającego.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę SpamReferrerBlock. Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Blokada Odsyłania Spamu aby skonfigurować wtyczkę.

Custom Blacklist

Na stronie ustawień wtyczki zobaczysz obszar tekstowy do tworzenia własnych niestandardowych list blokujących. Poniżej zobaczysz listę witryn, które Ta wtyczka aktywnie monitoruje i blokuje. Możesz zaktualizować tę listę o najbardziej aktualną wersję, klikając przycisk Pobierz z serwera.

Download blacklist or upload yours

Jeśli na koncie Analytics widzisz łącze spamowe odsyłające, które nie jest wymienione na tej stronie, możesz dodać je do niestandardowej czarnej listy. Kliknij przycisk Zapisz, A wtyczka zacznie go blokować.

Możesz również udostępnić swoją niestandardową czarną listę reszcie społeczności internetowej, klikając przycisk Prześlij na serwer u dołu strony.

Blokuj Polecenia Duchów Za Pomocą Filtrowania Google Analytics

Pomimo wdrożenia tych rozwiązań, w raportach Analytics nadal zobaczysz spam odsyłający. Te strony w ogóle nie odwiedzają Twojej witryny, więc Sucuri ani żadne inne narzędzie nie może ich zablokować.

Wysyłają swoje żądania bezpośrednio do Google Analytics za pomocą kodu śledzenia UA. Ten kod śledzenia jest używany przez Google Analytics do identyfikacji Twojej witryny. Większość właścicieli witryn dodaje go do stopki lub sekcji nagłówka witryny WordPress. Każdy może spojrzeć na ten kod i użyć identyfikatora śledzenia UA do wygenerowania spamu odsyłającego.

Oto jak możesz zablokować takie strony w samym Google Analytics. Zaloguj się na konto Google Analytics, a następnie przejdź do Publiczność “Technologia” Sieć.

Będziesz musiał wybrać nazwę hosta jako główny wymiar i rozwinąć wyniki do miesięcznego.

finding hostnames for spam referrals in Google Analytics

Zobaczysz listę nazw hostów z wieloma nazwami hostów spam na liście. Musisz tylko zanotować poprawne nazwy hostów dla swojej witryny. Na przykład, www.wpbeginner.com, wpbeginner.com, videos.wpbeginner.com, są wszystkie poprawne nazwy hostów dla naszej strony internetowej.

Po wysłaniu prawidłowych nazw hostów następnym krokiem jest utworzenie filtra zawierającego tylko poprawne nazwy hostów.

Kliknij Widok administratora, a następnie kliknij Filtr.

Filter menu in Google Analytics admin

Spowoduje to przejście do ekranu filtrowania, gdzie klikniesz przycisk Nowy filtr, aby rozpocząć. Musisz wybrać “niestandardowy” jako typ filtra,a następnie kliknąć Dołącz.

Creating a hostname filter in Google Analytics

Wprowadź poprawne nazwy hostów jako wzorzec filtra za pomocą ciągu Regex. Format jest prosty, dodasz ^ podpisz przed każdą nazwą hosta i $ podpisz po nim. Użycie | Zaloguj się, aby rozdzielić nazwy hostów.

^wpbeginner.com$ / ^videos.wpbeginner.com$ / ^example.wpbeginner.com$

Na koniec kliknij przycisk Zapisz, aby zastosować filtr. Odczekaj co najmniej 24 godziny, zanim zauważysz jakiekolwiek zmiany w raportowaniu Google analytics.

Blokowanie Popularnych Spamerów Za Pomocą Filtra Google Analytics

Możesz również zablokować popularnych spamerów polecających za pomocą filtrów Google Analytics. Utwórz nowy filtr i wybierz Wyklucz jako typ filtra. We wzorze filtrowania dodaj nazwy hostów popularnych spamerów polecających. Oto niektóre z najbardziej znanych witryn ze spamem polecającym w jednym filtrze:

semalt.com/buttons-for-website.com/blackhatworth.com/anticrawler.org

Nie zapomnij kliknąć na przycisk Zapisz, aby zastosować filtr.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak blokować spam odsyłający WordPress w Google Analytics. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych rozwiązań analitycznych 7 dla użytkowników WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…