Dla wielu author bios to posmak. Łatwy sposób, aby nadać znaczenie twórcy określonego fragmentu treści-nic więcej, nic mniej.

Przesuwając się do epoki autorytetu i autentyczności, wydaje się, że cechy bio autora muszą mieć jakieś znaczenie poza zwykłą próżnością. W rzeczywistości CodeinWP upewnił się, aby dodać znaczenie do ich, aby rozwiązać poważny problem SEO. W Raporcie przejrzystości, w którym ujawniają, że mieszanka problemów (w tym host reverse proxy, brak indeksowania treści i problematyczne linki partnerskie) zakończyła się poważną karą SEO, która doprowadziła do utraty 50% ich działalności z dnia na dzień.

Dziwne jest myśleć o opublikowanych treściach, w których brakuje jakiegoś biografii autora. Możesz nawet posunąć się tak daleko, aby powiedzieć, że artykuł nie zawiera żadnych informacji poza tym nazwisko autora wydaje się nieco szkicowe.

Dodawanie szczegółowego BIOSu autora nie było jedyny powód, dla którego CodeinWP ostatecznie naprawił swoje ostatnie poważne problemy z SEO, ale warto zauważyć, że odegrali nawet pewną rolę. Google ‘ s search engine spiders może nie są ludźmi, ale pracują nad tym, aby dokładnie dowiedzieć się, na co ludzie najlepiej reagują w Internecie.

W związku z tym doświadczenie użytkownika leży w centrum prawie każdej nowej inicjatywy Google: wyszukiwania mobilnego, Google AMP, a nawet ich najnowszego super narzędzia: Google Optimize. Wydaje się, że mają sens, że preferują indeksowanie stron przypisanych autorom, którzy przyczyniają się do autorytetu i autentyczności, umieszczając twarz za każdym tematem.

Na absolutnym minimum funkcja bio autora musi przekazywać nazwisko autora artykułu. Ale najlepsze author bio features dodaj warstwę lub dwie kontekstu do osoby stojącej za artykułem. Oprócz nazwy, najlepszy autor BIOS udostępnia elementy, które zawierają takie rzeczy jak:

 • Tytuł osoby
 • Referencje danej osoby, takie jak wysokiej jakości publikacje, do których pisze, lub ogromne projekty, które z powodzeniem uruchomiła
 • Zainteresowania i relacje osoby z branżą reprezentowaną na blogu
 • Link do ich domu online
 • Link do odpowiednich profili społecznościowych

Bylina jest uważana za atut, jeśli chodzi o pisanie. Większość autorów pobiera więcej za słowo, aby je zdjąć (znany również jako ghostwriting). I odwrotnie, większość autorów jest skłonna pobierać opłaty mniej za możliwość pisania pod własnym nazwiskiem na swoim blogu. Im więcej uwagi poświęcisz autorowi, tym lepiej przyciągniesz pisarza. Jest to szczególnie ważne, jeśli twój blog oferuje możliwości blogowania gości, które niekoniecznie płacą, ale zapewniają autorowi możliwość promowania siebie i swojej firmy.

Praca ze znanym pisarzem w Twojej branży jest korzystna dla obu stron: korzystasz z ekspozycji na ich odbiorców i związku z nimi, korzystają z możliwości zarabiania pieniędzy robiąc to, co kochają, i bycia za to rozpoznawanym. Wielu pisarzy ma projekt pasji, nad którym pracują oprócz pisania, a budowanie publiczności jest ważne, aby ten projekt pasji naprawdę wystartował.

Znając wszystkie te niuanse, jeśli chodzi o pracę z pisarzami, łatwiej jest zrozumieć znaczenie dostarczania wybitnego bio autora dla osób, które zatrudniasz do pisania artykułów na swojej stronie internetowej. Tak więc, jeśli zdecydowałeś się dodać więcej wizualnego zainteresowania do BIOSu autora w witrynie WordPress dla wielu autorów, następnym krokiem jest wybór odpowiedniego projektu, aby odpowiednio je zaprezentować.

Dlaczego ważne jest prezentowanie profili autorów

Zapewnienie autorom na Twoim blogu profilu informacyjnego wyświetlanego obok każdego postu daje wielką szansę na podkreślenie osobowości stojących za treścią.

To z kolei pomoże odróżnić Twojego bloga od konkurencji. Będzie to również dobra okazja, aby pokazać referencje swoich autorów. Dzięki linkom do osobistych stron internetowych i profili w mediach społecznościowych czytelnicy mogą lepiej zrozumieć, kim jesteś i dlaczego powinni zwracać uwagę na Twoje treści.

Jeśli pracujesz z wieloma autorami, zwłaszcza jeśli zatrudniasz ich jako współpracowników, danie im możliwości promowania własnych osobistych projektów w swoim profilu może być świetnym sposobem nagrodzenia ich za ich wysiłki.

Twoim celem powinno być zapewnienie, że Twoje świetne treści nie zagubią się w stale rosnącym morzu blogów i artykułów, które składają się na internet. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest danie czytelnikom czegoś do zapamiętania Twojej witryny.

W tej sekcji dowiesz się, jak wyróżnić jeden z największych atutów: osobowości stojące za Twoimi treściami.

Jak napisać świetny Biogram autora

Zanim przejdziemy do tego, jak sprawić, by profile autorów wyglądały dobrze na twojej stronie, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, co sprawia, że dobry bio lub profil autora. Głównym celem jest nawiązanie kontaktu z czytelnikiem i zbudowanie marki wokół autora. Dlatego ten cel powinien być czynnikiem napędowym podczas tworzenia profilu autora.

Na większości blogów będziesz miał okazję dać każdemu autorowi by-line po jego poście. Niektóre konfiguracje witryny WordPress zawierają również dłuższą biografię autora, która jest opisywana na osobnej stronie profilu autora. Oznacza to, że istnieją dwa różne formaty do rozważenia: profil autora w poście i profil strony autora.

WordPress User Profile screen
Ekran profilu użytkownika WordPress

Tworzenie skutecznego profilu in-post Author

Bio lub profil autora w poście jest tradycyjnie wyświetlany na końcu każdego postu na Twoim blogu. Ponieważ odwiedzający właśnie przeczytał cały artykuł przed dotarciem do profilu, celem jest utrzymanie bio tak zwięzłego, jak to możliwe, aby upewnić się, że nie zostanie pominięty.

Niektóre kluczowe pomysły do naśladowania podczas tworzenia profilu in-post obejmują:

 • Zachowaj znaczenie
 • Wyróżnij swoje osiągnięcia
 • Unikaj zbyt dużej autopromocji
 • Użyj linków, aby wykazać wiarygodność

To nie brzmi jak zbyt dużo pracy. Przyjrzyjmy się więc tym krokom bardziej szczegółowo.

Zachowaj Znaczenie

Demonstrowanie głębi swojej osobowości poprzez wspominanie o swoich zainteresowaniach poza zakresem bloga ma swoje zalety. Można jednak z łatwością posunąć się za daleko. Aby jeszcze podkreślić fakt, że masz dobrze zaokrągloną osobowość, nie alienując czytelnika niejasnymi lub polaryzującymi informacjami, staraj się zapewnić, że zainteresowania, które wymieniasz, są związane z tematem bloga.

Jeśli piszesz na blogu technologicznym, twoi czytelnicy mogą się zainteresować wiedzą, że masz doświadczenie w kodowaniu. Może to również zwiększyć Twoją wiarygodność, ponieważ pomaga zakwalifikować Twoje opinie. Z drugiej strony, twoi czytelnicy mogą mniej odnosić się do twojej pasji do polowań na grubą zwierzynę.

Wyróżnij Swoje Osiągnięcia

Dbanie o to ma również zastosowanie do dzielenia się poświadczeniami, kwalifikacjami i doświadczeniem. Jeśli piszesz dla innych blogów, wspomnij o nich, jeśli są one istotne, a to pomoże jeszcze bardziej zwiększyć Twoją wiarygodność. Jeśli posiadasz kwalifikacje lub zajmujesz stanowisko w dziedzinie, o której piszesz, możesz je wyróżnić.

Unikaj Nadmiernej Autopromocji

Jeśli oferujesz jakąkolwiek odpowiednią usługę lub produkt, podanie go w swoim profilu jest dopuszczalne. Jednak zamiast służyć jako platforma reklamowa, Twój życiorys powinien po prostu poinformować czytelnika, w jaki sposób może dowiedzieć się więcej lub skontaktować się z Tobą.

Jeśli Twoje treści dobrze zaprezentowały Twoją wiedzę i doświadczenie w danym temacie, wystarczy zostawić link, który wskazuje, gdzie mogą dowiedzieć się więcej.

Media społecznościowe i Linki zewnętrzne

Biogram autora powinien również zawierać linki do profili w mediach społecznościowych i innych obecności online. Nie tylko daje to szansę na rozwój obserwowanych, ale także pomaga wykazać Twoją wiarygodność i dać czytelnikom kolejny powód, dla którego powinni cię słuchać.

Powinno być oczywiste, że wszelkie profile w mediach społecznościowych, do których linkujesz, powinny mieć ten sam ton, co blog, dla którego piszesz. W zależności od tematu bloga może to być bardziej przypadek wznowienia LinkedIn niż autoportretów na Instagramie.

Pierwsza czy trzecia osoba?

Profile zawodowe są prawie zawsze pisane w trzeciej osobie, a biosy blogerów nie są wyjątkiem. Pisanie w trzeciej osobie może wydawać się dziwne na początku, ale ma swoje zalety. Po pierwsze, może ułatwić pisanie o sobie pozytywnie, bez poczucia, że się przechwalasz.

Pisanie w trzeciej osobie może również pomóc w utrzymaniu zwięzłego profilu, bez spotykania się jako nieprzyjazny. Krótki i rzeczowy profil w pierwszej osobie może sprawić, że autor pojawi się zwięzły; natomiast perspektywa trzeciej osoby pomaga ustalić pewien dystans między jego nagłym fikcyjnym pisarzem a osobą, o której pisze.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz trzecią osobę, czy nie, trzymaj się swojej decyzji i nie zmieniaj perspektyw podczas pisania profilu autora.

Podsumowanie Profilu Autora In-Post

Utrzymywanie go w zwięzłości i aktualności może zwiększyć szanse na przeczytanie profilu autora w poście. Więcej z tych czytelników zrobi następny krok i sprawdzi profile w mediach społecznościowych i linki do innych projektów. Ponadto, jeśli blog zawiera bardziej szczegółową stronę autora, czytelnik może być bardziej skłonny do kliknięcia na nią.

W całym swoim bio autora i profilu będziesz musiał przejść cienką linię między posiadaniem wiedzy, bez bycia aroganckim, a pojawianiem się profesjonalnym, a jednocześnie nawiązywaniem relacji. Chcesz wyjaśnić, dlaczego twoi czytelnicy powinni cię słuchać, jednocześnie podkreślając trochę tego, co sprawia, że jesteś tym, kim jesteś.

Twój Profil Na Stronie Autora

Niektóre motywy WordPress zawierają również dedykowaną stronę autora. Ta strona zazwyczaj zawiera najnowsze posty tego autora, a także ich biografię lub rozszerzony profil strony autora.

Jeśli wybrany przez Ciebie motyw nie zawiera takiej strony, ten szczegółowy post od Kevina Muldoona dla tuts+ pokaże Ci, jak go stworzyć.

Na niektórych stronach profil autora jest ponownie używany na stronie autora. W przypadku innych możesz uzyskać kolejną szansę na bardziej szczegółowe zademonstrowanie swoich umiejętności.  Ponieważ odwiedzający Zwykle klikają na tę stronę, aby dowiedzieć się więcej o autorze, możesz rozwinąć krótszy życiorys i podzielić się więcej informacji o sobie.

Powyższe zasady bio autora postu nadal obowiązują-bądź odpowiedni i unikaj zbytniej autopromocji – podczas tworzenia ulepszonego profilu strony autora. Jednak masz trochę więcej pobłażliwości. W miarę jak odwiedzający kliknął, aby dowiedzieć się więcej o tobie, możesz być trochę bardziej zrelaksowany i udostępniać więcej swojej osobowości, osiągnięć i innych projektów tutaj.

Robienie wspaniałego zdjęcia profilowego autora

Każdy profil potrzebuje zdjęcia autora. Niektóre blogi będą używać zdjęcia powiązanego z kontem Gravatar, podczas gdy inne mogą pozwolić Ci przesłać zdjęcie bezpośrednio do swojego profilu. Tak czy inaczej, twoje zdjęcie autora powinno sprawić, że będziesz wyglądać kompetentnie, sympatycznie i wpływowo.

Jeśli brzmi to nieco niejasno, istnieją pewne wytyczne, które możesz wykonać, aby utworzyć odpowiednie zdjęcie profilowe.  Według badań przeprowadzonych przez PhotoFeeler, który obejrzał 60 000 ocen zdjęć profilowych 800, istnieje formuła, którą możesz śledzić, jeśli chodzi o pozowanie do zdjęcia autora.

Profile Picture
Wyniki badania PhotoFeeler

Główne obszary, o których należy pomyśleć podczas konfigurowania profilu autora, to Oczy, pozycja twarzy i ekspresja oraz styl ubioru. Nieoczywiste Oczy przebijają okulary przeciwsłoneczne i pomagają ukazać kompetencje i wpływy. Szerokie oczy mogą nieumyślnie promieniować spojrzeniem przerażenia, podczas gdy zmrużone oczy sprawiają, że obiekt wygląda na bardziej kompetentnego, sympatycznego, oraz wpływowy. Zdefiniowana linia szczęki może również pomóc poprawić swój status, podobnie jak formalny strój. Podczas gdy toothy smile jest zwycięzcą na wszystkich frontach.

Tak więc, zgodnie z wynikami badania, jeśli chcesz spotkać się jako bardziej kompetentny, sympatyczny i wpływowy, pamiętaj, aby zmrużyć oczy, uśmiechać się, ubierać formalnie, pokazać zęby i ograniczyć efekty specjalne do minimum.

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się krótko tworzeniu bio twojego autora zawartość, przyjrzyjmy się jak najlepiej zaprezentować kontekst na twojej stronie.

Jak sprawić, by Biogram autora wyglądał dobrze

Twój istniejący motyw WordPress pomoże zdefiniować styl funkcji bio autora, ale możesz także dostosować elementy w ustawieniach wtyczki lub za pomocą niestandardowego kodu.

Podczas projektowania funkcji bio autora rozważ następujące kwestie:

Funkcje Bio Autora, Które Powinieneś Uwzględnić

Projekt funkcji bio autora będzie w jakiś sposób funkcją treści wewnątrz. Oto kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę, aby zadowolić pisarzy i czytelników:

 • Headshot: Niestandardowy upload lub obraz pobrany z Gravatar. Gravatar to WordPress.com projekt, który pokazuje twoje zdjęcie, które pojawia się na każdym blogu, dla którego piszesz, gdy jest włączone. Aby korzystać z Gravatar, adres e-mail na połączonym blogu musi być zgodny z adresem e-mail na koncie Gravatar.
 • Linki Społecznościowe: Ikony społecznościowe o spójnym schemacie kolorów (jak w, wszystkie jeden kolor) wyglądają szczególnie głupio. Jeśli zdecydujesz się zezwolić autorom na udostępnianie tylko 1 lub 2 linków społecznościowych, upewnij się, że najpierw zbadasz swój zespół, aby zobaczyć, które z nich są najczęstsze/ważne dla Twoich pisarzy.
 • Backlink: Link do strony autora, który zapewnia korzyści SEO w zakresie przekazywania uprawnień domeny odsyłającej (linki bez śledzenia nie mogą oferować tych korzyści).
 • Krótkie Bio: Miejsce, w którym czytelnicy mogą poznać autora. Jako najlepsza praktyka, pozwól autorowi opracować ten projekt i poinformuj go, czy konieczne jest wprowadzenie jakichkolwiek zmian, aby byli świadomi ich przed publikacją artykułu.

Dwie dodatkowe funkcje do rozważenia:

Zezwalaj współpracownikom na edytowanie własnego BIOSu

Zaufaj pisarzom na tyle, aby nie używać tego specjalnego przywileju, aby zaszkodzić twojej witrynie lub zrobić coś dziwnego. Pisarze doceniają możliwość odświeżenia swojej biografii, gdy podejmują nowe projekty lub eksplorują nowe nisze, ale nienawidzą konieczności wprowadzania błędów w edytorze, aby wprowadzić te zmiany. Jeśli to konieczne, podaj wytyczne dotyczące tego, co jest dozwolone, a co nie będzie tolerowane.

Włącz Wyświetlacz paska bocznego do projektu

sexy author bio

Funkcja bio autora zwykle występuje u dołu postu lub potencjalnie u góry. Ale jeśli Twoje strony na blogu mają pasek boczny, zaoferuj dodatkowy atut Powtórzonego tam bio autora. Autorzy docenią tę dodatkową możliwość ekspozycji, a czytelnicy będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji o autorze podczas czytania. Meks Smart Author Widget ułatwia wdrożenie tej funkcjonalności w witrynie WordPress dla wielu autorów.

Gdy już zdecydujesz, co chcesz uwzględnić w funkcji bio autora, rozważ następujące trendy projektowe, zanim faktycznie zbudujesz skrzynki autora:

Autor Bio Design Trendy

Author bios są ciekawym opracowaniem pod względem designu. Większość publikacji internetowych nie poświęca im uwagi, na którą zasługują, więc poniższe trendy w projektowaniu mogą pomóc w okazaniu im szacunku, którego pragną:

 • Autor Strona Cecha: Większość stron autora wystarczy linkować do archiwum postów napisanych przez tego autora. Krokiem naprzód jest strona autora, która wyświetla również biografię tej osoby. Ale najlepsze z najlepszych stron autora zapewniają miłą wizytówkę i dodają dodatkowy kontekst do autora, oddzielony od bio autora i jego archiwów postów. Search Engine Journal stanowi ładny przykład tego ostatniego wspomnianego typu strony autora.
  sexy author bio
 • Circular Avatar Images: Sprawiają, że prawie każdy obraz wygląda bardziej interesująco i wyróżnia się bardziej niż standardowy kwadratowy wzór. Pomagają również standaryzować BIOS autora.
 • Skup się na Twitterze: Nawet jeśli oznacza to rezygnację z innych ikon mediów społecznościowych. Twitter jest uważany za jedną z najlepszych platform dla pisarzy budujących swoich odbiorców i pomoże przyciągnąć czytelników do najbardziej odpowiedniego gniazdka, aby nadążyć za ulubionymi autorami.
 • Ikony mediów społecznościowych z określonym motywem kolorów: Jak wspomniano powyżej, spójny schemat kolorów pomaga ustandaryzować bios autora i dodaje nieco stylu projektowania, używając standardowych kolorów powiązanych z każdą siecią społecznościową.
 • Całkowity Minimalizm: Jeśli outlet ma większą obecność niż jego autorzy, uczciwie jest przyjąć całkowicie minimalistyczny design, aby skupić się na treści. Sprout Social zawiera tego typu funkcję bio autora na swoim blogu, ale również zwraca na nią większą uwagę na stronie autora każdej osoby.
sexy author bio

Zanim w końcu zdecydujesz się na projekt bio autora, najpierw zdecydujesz się na wtyczkę, która pomoże Ci w wyświetlaniu BIOSu autora.

Author Bio Plugin Rekomendacje

Z pewnością możesz spersonalizować swój własny autorski plugin bio, ale po co zawracać sobie głowę, zanim dasz szansę tym wypróbowanym i przetestowanym opcjom?

Jak wspomniano wcześniej, niektóre wtyczki mają widżety, które pozwalają wyświetlić aktualnego autora artykułu bio na pasku bocznym. W przypadku, gdy zapomniałeś lub całkowicie pominąłeś tę sekcję, ta wtyczka jest widżetem Meks Smart Author.

Każda instalacja WordPress jest wyjmowana z pudełka z podstawowym obszarem na pulpicie nawigacyjnym WordPress do zarządzania informacjami każdego użytkownika. Użytkownicy mogą ustawić swoje dane biograficzne w sekcji profil użytkownika.

Wtyczka author box zasadniczo dodaje dodatkowe pola oprócz tych, które zbierają informacje w obszarze użytkownika na pulpicie nawigacyjnym, jednocześnie ułatwiając formatowanie tych informacji w bardziej estetyczny sposób.

Sprawdź naszą obszerną listę najlepszych darmowych wtyczek WordPress author bio box na rynku.

Projektowanie seksownej funkcji Author Bio

Jeśli chodzi o projektowanie biografii autora, upewnij się, że:

 • Zadowolenie autora i czytelników artykułu poprzez wybór konkretnych elementów projektu
 • Rozważ nadchodzące trendy, aby Twój autorski bios naprawdę się wyróżniał
 • Włącz elementy brandingu Twojej firmy (takie jak wybór koloru), aby przywrócić go do publikacji

Mam nadzieję, że masz teraz kilka wskazówek do naśladowania, aby w pełni wykorzystać biografię autora. Od napisania skutecznego bio autora po zrobienie zdjęcia, które pokazuje cię w najlepszym świetle, powinieneś teraz móc zacząć dodawać trochę dodatkowej osobowości do postów na blogu i promować autorów i współautorów postów witryny.

Jakie są Twoje myśli na temat projektowania seksownej funkcji bio autora? Jakieś wtyczki, które przegapiliśmy, lub trendy projektowe do rozważenia? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…