W artykule:
- Co Dokładnie Oznacza Migracja WordPress?
- Cztery Scenariusze Migracji
- Migracja WordPress: wymagania wstępne
- Moja Konfiguracja Migracji
- Przygotowanie migracji z dwoma ważnymi szczegółami
- Krok 1: Konfigurowanie WordPress na serwerze docelowym
- Krok 2: Eksportowanie źródłowej bazy danych za pomocą WP Migrate DB
- Krok 3: Kopiowanie niezbędnych plików
- Krok 4: Importowanie bazy danych za pomocą phpMyAdmin
- Ostatnie Kroki Migracji
- Rozwiązywanie Problemów
- Cechy wersji Premium
- Podsumowując
Przenoszenie witryny WordPress, chociaż jest to bardzo powszechny wymóg, nadal wprowadza programistów w poprawkę. Niezliczona ilość wtyczek WordPress i nieskończone możliwości implementacji WordPress dodatkowo komplikują ten proces. Na szczęście wtyczki takie jak WP Migrate DB, mogą wykonać wszystkie ciężkie prace, dzięki czemu migracje są płynne i łatwe.
W tym artykule przeprowadzę Cię przez etapy migracji lub przenoszenia złożonej witryny WordPress z jednego serwera na drugi za pomocą darmowej i niezwykle niezawodnej wtyczki WP Migrate DB firmy Delicious Brains. Omówię również krótko niektóre z funkcji premium rodziny wtyczek WP Migrate DB Pro, które umożliwiają integrację migracji w regularnym przepływie pracy programistycznej.
Moim celem jest pomoc w podejmowaniu świadomych decyzji i poprowadzenie Cię przez niuanse migracji WordPress. Przy wyborze odpowiedniej wtyczki do migracji należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się użyć WP Migrate DB, czy innej wtyczki, zrozumienie, jak działają takie wtyczki, z pewnością znacznie ułatwi twoje decyzje.
Co Dokładnie Oznacza Migracja WordPress?
WordPress to system zarządzania treścią, co zasadniczo oznacza, że cała zawartość i ustawienia znajdują się w bazie danych WordPress. Motywy, wtyczki i media formatują i rozszerzają witrynę WordPress, a baza danych przechowuje wszystko razem. Przenoszenie plików z jednej lokalizacji do drugiej jest stosunkowo łatwe; jednak nie jest to przypadek z bazą danych. Adresy URL w bazie danych są względne do jej serwera WWW i struktury katalogów. I tak, Przenoszenie bazy danych WordPress wymaga również zastąpienia takich wpisów tymi odnoszącymi się do docelowego serwera www.
Aby dodać do tego, WordPress i wiele wtyczek używa serializowanych tablic, obiektów i zakodowanych danych JSON do przechowywania informacji w bazie danych. Chociaż jest to temat dyskusyjny, serializacja danych jest szeroko stosowana, ponieważ pomaga w zmniejszaniu wpisów w bazie danych, co skutkuje mniejszą liczbą wywołań do bazy danych, a tym samym poprawia wydajność.
Ma to jednak wpływ na przenośność WordPressa i nie można po prostu zastąpić adresów URL w serializowanych danych. W związku z tym dane muszą być unserializowane, zastąpione i ponownie serializowane. W przypadku zagnieżdżonych danych seryjnych proces ten staje się jeszcze bardziej skomplikowany. To tutaj wtyczki takie jak WP Migrate DB sprawiają, że życie jest naprawdę proste, obsługując całą pracę grunt.
Uwaga: Jeśli po prostu chcesz przenieść WordPressa z domyślnej lokalizacji głównej do podkatalogu na tym samym serwerze hostingowym, spójrz na nadanie WordPressowi własnego katalogu
Cztery Scenariusze Migracji
Możesz znaleźć się w ruchu WordPress w jednym z następujących scenariuszy:
- Serwer na żywo do innego serwera na żywo (oba w sieci)
- Serwer na żywo (w sieci) do lokalnego serwera (na komputerze)
- Serwer lokalny na inny serwer lokalny
- Serwer lokalny (na komputerze) do serwera live (w sieci)
We wszystkich tych przypadkach kroki migracji pozostają takie same. Wszystko, czego potrzebujesz, to zidentyfikować źródła i miejsca docelowe WordPress.
Oto przegląd tego, jak miałaby się odbywać migracja:

Migracja WordPress: wymagania wstępne
Minimalny dostęp, którego będziesz potrzebować do migracji witryny WordPress za pomocą bezpłatnej wtyczki WP Migrate DB, to:
- Na końcu źródła WordPress:
- Dostęp administratora do Pulpitu Nawigacyjnego WordPress
- Dostęp do motywów, wtyczek i przesyłania w katalogu wp-content przez FTP lub oprogramowanie Panelu sterowania serwera hostingowego, takie jak cPanel, Plesk itp.
- Na końcu docelowego WordPress:
- Dostęp do docelowego serwera hostingowego przez FTP i cPanel (lub oprogramowanie Panelu sterowania), aby zainstalować WordPress i skopiować niezbędne pliki
- Dostęp do phpMyAdmin lub narzędzia do zarządzania bazą danych, które jest dostępne dla Twojego serwera hostingowego
Uwaga: Jeśli z jakiegoś powodu nie masz dostępu do Panelu sterowania serwera hostingowego lub narzędzia do zarządzania Bazą Danych, takiego jak phpMyAdmin, nadal możesz migrować swoją witrynę tylko za pomocą administratora WordPress, ale będziesz wymagać wersji premium wtyczki, WP Migrate DB Pro. Omówię to nieco później w artykule.
Moja Konfiguracja Migracji
Mam całkiem spersonalizowaną konfigurację WordPress na mojej lokalnej maszynie, którą chcę przenieść na serwer na żywo. Wykorzystuje ramy motywu Genesis z motywem potomnym, wiele wtyczek, każda z własnymi ustawieniami, dostosowane obszary widżetów dla pasków bocznych i strony docelowej oraz wiele plików multimedialnych.

Inną ważną kwestią jest to, że nie chcę ponawiać żadnych ustawień WordPress, takich jak tworzenie widżetów, użytkowników, formularzy, galerii, przesyłania multimediów itp. po migracji. Jedyne co przerobię to jakieś zaawansowane ustawienia dokonane w .htaccess
lub wp-config.php
pliki.
Więc zaczynajmy.
Przygotowanie migracji z dwoma ważnymi szczegółami
Jest kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem procesu migracji:
- Katalog instalacyjny rdzenia WordPress
- Przedrostki Tabeli
Katalog instalacyjny rdzenia WordPress
Musisz wiedzieć, gdzie jest zainstalowany źródłowy rdzeń WordPress – w domyślnej lokalizacji głównej lub w podkatalogu.
Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ docelowy WordPress musi zostać skonfigurowany w podobny sposób. Jeśli źródłowy WordPress jest zainstalowany w podkatalogu, docelowy WordPress musi być również zainstalowany w podkatalogu.
Ponadto nazwa podkatalogu WordPress powinna pasować na obu końcach. Na przykład, jeśli używasz katalogu „sandbox” do zainstalowania WordPressa, obie instalacje WordPressa powinny używać tej samej nazwy katalogu, tj.
Jak pokazano poniżej, WordPress jest zainstalowany w photoreview_wp
podkatalog mojego lokalnego serwera WAMP, a nie domyślna lokalizacja tj. www lub public_html.

Przedrostki Tabeli
Prefiksy tabel w obu konfiguracjach również muszą się zgadzać. Powodem, dla którego o tym mówię, jest to, że najlepiej jest ustawić prefiksy tabeli w momencie instalacji docelowego WordPress, a nie później, ponieważ skończysz z niepotrzebnymi tabelami zaśmiecającymi bazę danych.
Aby znaleźć prefiks tabeli używany przez źródło WordPress, spójrz na $table_prefix
wartość w Twoim wp-config.plik php.
W mojej instalacji źródło WordPress używa prefiksu tabeli prwp_
i nie domyślne wp_

Na koniec upewnij się, że Twoja witryna źródłowa jest zarchiwizowana.
Jeśli instalacja podkatalogu lub wp-config.php brzmi dla Ciebie nowy, mamy kilka świetnych artykułów, które pomogą ci na bieżąco:
- Kiedy i jak zainstalować WordPress w podkatalogu
- Plik wp-config WordPress: kompleksowy przewodnik
Krok 1: Konfigurowanie WordPress na serwerze docelowym
Po przygotowaniu pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować WordPress na serwerze docelowym. W moim poniższym przykładzie skonfigurowałem WordPress za pomocą narzędzia automatycznego instalatora Softaculous dostępnego w cPanel mojego docelowego serwera hostingowego. Zmodyfikowałem Opcje zaawansowane, aby kontrolować ustawienia podkatalogu i prefiksu tabeli.

Inne ustawienia WordPress, takie jak nazwa witryny, opis, użytkownicy itp. nie będzie to miało znaczenia w tym momencie, ponieważ zostaną one nadpisane przez te ze źródła WordPress na późniejszym etapie. Użytkownik WordPress utworzony podczas procesu instalacji jest potrzebny tylko do zalogowania się do Pulpitu nawigacyjnego, aby skonfigurować wtyczkę WP Migrate DB.

Uwaga: jeśli wykonujesz ręczną instalację WordPress przez FTP, możesz ustawić prefiks tabeli za pomocą wp-config.plików php lub podczas pięciominutowego procesu instalacji. Jeśli uruchomisz z domyślnymi ustawieniami, skończysz z prefiksem tabeli ustawionym na wp_
Krok 2: Eksportowanie źródłowej bazy danych za pomocą WP Migrate DB
Migracja bazy danych wymaga zainstalowania i aktywacji WP Migrate DB zarówno w konfiguracji źródłowej, jak i docelowej WordPress. Dzieje się tak dlatego, że wtyczka musi znać ścieżkę dysku i adresy URL serwera docelowego, aby poprawnie zastąpić je w źródłowej bazie danych.

Po zakończeniu udaj się do Narzędzia - > WP Migrate DB
na obu końcach WordPress:
Następnie musisz wykonać następujące czynności:
- Na końcu docelowego WordPress:
- Sprawdź
Eksportuj Plik
i skopiuj wpisy, które widzisz podZnajdź
pola tekstowe
- Sprawdź
- Na końcu źródła WordPress:
- Wklej skopiowane wpisy do pustego
Zastąp
pola tekstowe
- Wklej skopiowane wpisy do pustego

Tutaj skopiowałem URL i wpisy ścieżki pliku z destination WordPress w „thephotography.recenzja ” do Nowy adres URL
oraz Nowa Ścieżka Do Pliku
pola tekstowe z źródło WordPress na mojej lokalnej maszynie:

Możesz także zmodyfikować opcje zaawansowane i odznaczyć je Zamień GUID
jeśli Twoja witryna źródłowa była już dostępna w Internecie. W moim przypadku jest to lokalna konfiguracja, więc zostawiłem ją sprawdzoną. Sprawdziłem również opcje wykluczania przejść i publikowania wersji.
To wszystko: po kliknięciu Eksportuj zostanie wyeksportowany źródłowy plik SQL bazy danych.

Jeśli czas eksportu się skończy, możesz zmodyfikować Maksymalny Rozmiar Żądania
opcja na karcie Ustawienia i spróbuj ponownie Eksportuj.

Krok 3: Kopiowanie niezbędnych plików
Następnym krokiem jest skopiowanie tematy
, wtyczki
oraz uploads
katalogi znajdujące się pod wp-spis treści
źródła WordPress do wp-zawartość docelowego WordPress za pośrednictwem FTP lub wybranej metody.

Upewnij się, że podczas procesu kopiowania nie występują błędy. Przesyłanie danych między serwerami może potrwać trochę w zależności od liczby plików. Utworzenie archiwum zip za pomocą cPanel, a następnie migracja folderów przez FTP może przyspieszyć proces.
W przypadku wtyczek możesz również zdecydować się na zainstalowanie ich bezpośrednio w docelowym WordPress z poziomu Pulpitu Nawigacyjnego. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, polecam, aby wersje wtyczki na obu konfiguracjach pasowały.
Krok 4: Importowanie bazy danych za pomocą phpMyAdmin
Następny krok wymaga zaimportowania bazy danych SQL Wygenerowanej w Kroku 2 do bazy danych WordPress na serwerze docelowym.
Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do baz danych na serwerze docelowym za pomocą phpMyAdmin lub narzędzia do zarządzania Bazą Danych.
Po wejściu upewnij się, że wybrałeś właściwą bazę danych WordPress. Jest to ta sama baza danych, która została utworzona podczas instalacji WordPress w Kroku 1. W moim przypadku nazwa bazy danych określona dla miejsca docelowego WordPress była wp963
. Jednak większość serwerów doda również prefiks do tej nazwy np. someprefix_wp963

Identyfikacja poprawnej bazy danych jest kluczowa, ponieważ wybranie niewłaściwej bazy danych spowoduje pęknięcie innej witryny na twoim serwerze. Jeśli w miejscu docelowym są inne ustawienia WordPress,pamiętaj, aby je również wykonać.
Dla pewności polecam następującą listę kontrolną:
- Poleć
DB_NAME
wartość w wp-config.php przeznaczenia WordPress. Będzie zawierać pełną nazwę bazy danych, w tym prefiks, jeśli taki istnieje - Upewnij się, że wszystkie tabele w wybranej bazie danych mają takie same
table_prefix
jak w wp-config lub w Kroku 1 - Otwórz
table_prefix_options
tabela (prwp_options
w moim przypadku) i sprawdzić, czysiteurl
orazspis treści
wartości opcji pasują do miejsca docelowego WordPress

Gdy masz pewność, przejdź do Zakładki import wybranej bazy danych. Tutaj dzieje się magia. Wystarczy przesłać skompresowany SQL (sql.gz) plik, który został wygenerowany w Kroku 2 z typem formatu ustawionym jako SQL i naciśnij go.

Uwaga: proces importu spowoduje, że tabele bazy danych zostaną nadpisane przez źródło i nie zostaną z nimi połączone.
Gdy proces importu powiedzie się, docelowy WordPress będzie miał wszystkie ustawienia, zawartość, użytkowników itp. ze źródła WordPress. I tak po prostu migracja będzie kompletna.
Ostatnie Kroki Migracji
Jeśli udasz się do miejsca docelowego WordPress, wszystko będzie takie samo jak źródło. Będziesz mógł zalogować się przy użyciu tych samych użytkowników, co w źródle, a wszelkie zmiany, które mogłeś wprowadzić w docelowym WordPress, zostaną wyczyszczone.

Jest jednak jedna rzecz, którą polecam: Zapisz Permalinks ponownie, przechodząc do Ustawienia - > Permalinks
i po prostu klikając Zapisz.
W mojej konfiguracji zmieniłem również adres strony (URL), aby wykluczyć podkatalog z pojawiania się w adresie URL, wykonując poniższe kroki. Gdybym zrobił to przed migracją, wpłynęłoby to na adresy URL w Kroku 2.
Na koniec upewnij się, że wszystko przetestujesz. Istnieje kilka świetnych wtyczek, które wykrywają niedziałające linki. Oto miły artykuł, który Ci w tym pomoże.
Rozwiązywanie Problemów
Istnieje wiele możliwości, które mogą spowodować niepowodzenie migracji. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci rozwiązać problemy w tych rzadkich przypadkach:
- Jeśli napotkasz błędy podczas przesyłania SQL w phpMyAdmin, spróbuj wygenerować SQL bazy danych w Kroku 2 bez
Kompresuj plik za pomocą gzip
opcja. - Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Pulpitu nawigacyjnego, możesz spróbować dodać następujące wpisy do wp-config.plik php:
define ('WP_SITEURL', 'http://example.com/subdir_if_any' );
define ('WP_HOME', 'http://example.com/subdir_if_any' );
Te opcje nadpisania w ustawieniach ogólnych i tabelach wp_options, ale nie powodują żadnych trwałych zmian w bazie danych. Jeśli udało ci się wrócić do Pulpitu Nawigacyjnego za pomocą tego, wiesz, że wystąpił problem z Twoimi adresami URL. - Brakujące pliki multimedialne wskazywałyby na błędy podczas procesu kopiowania folderu przesłane w kroku 3.
- Jeśli widzisz biały ekran ( zwany także białym ekranem śmierci), sprawdź, czy pliki motywów zostały poprawnie skopiowane i czy prawidłowy motyw jest aktywowany.
Cechy wersji Premium
Jeśli nie chcesz mieć nic wspólnego z phpMyAdmin i przesyłaniem i pobieraniem plików SQL, możesz po prostu przenieść całą bazę danych z poziomu Pulpitu Nawigacyjnego WordPress za pomocą wtyczki Premium WP Migrate DB Pro.
Dzięki wersji premium i dodatkom ten sam proces migracji omówiony w tym poście można wykonać za pomocą kroku 1 i kopiowania motywów i wtyczek w Kroku 3.
Korzystając z funkcji Push and Pull, można po prostu wypchnąć całą bazę danych z lokalnego serwera na serwer live lub pociągnąć jedną z serwera live na serwer lokalny za pomocą kilku kliknięć. Możesz także synchronizować pliki multimedialne między dwiema konfiguracjami za pomocą Dodatek Do Plików Multimedialnych. Inne dodatki premium zapewniają wsparcie dla wielu witryn i wiersza poleceń WordPress.
Jeśli regularnie migrujesz strony internetowe, WP Migrate DB Pro z pewnością zaoszczędzi Ci dużo czasu.
Podsumowując
To wszystko.
Rodzina wtyczek WP Migrate DB znacznie upraszcza proces migracji, ale istnieją również inne opcje. Mamy kilka świetnych artykułów, które pomogą Ci wybrać odpowiednią dla Ciebie wtyczkę migracji, w tym:
- 7 Najlepsze wtyczki do tworzenia kopii zapasowych Premium i Freemium WordPress Recenzja
- 8 + niesamowite wtyczki do bezpiecznego przenoszenia WordPress
Tagi: