To nie jest jeden z tych dziesięciocentowych postów na liście, który mówi, które musisz mieć wtyczki, które musisz zainstalować na swojej witrynie WordPress, jeśli chcesz, aby odniosła sukces. Nie, ponieważ budowanie udanej strony internetowej wymaga o wiele więcej przezorności.

Dzięki Wix, Squarespace i wszystkim innym kreatorom stron, które pojawiają się w całym interwebs, każdy może zbudować stronę internetową. Jedynym problemem z wykorzystaniem tych witryn w porównaniu do WordPress jest to, że nie uzyskasz drobnoziarnistej kontroli, której potrzebujesz, aby zoptymalizować i utrzymać swoją witrynę (i zapewnić, że Google wygląda korzystnie na Tobie).

Wszyscy wiemy, że WordPress jest dominującym na świecie systemem zarządzania treścią, roszczącym sobie prawo do 60% udziału w rynku i daleko idącej społeczności programistów, projektantów i wolontariuszy.

Oczywiście jest to przejrzysta platforma, na której można zbudować udaną stronę internetową. Więc o jedną rzecz mniej musisz się martwić.

Ale są inne podstawowe czynniki, których nie możesz zignorować, jeśli chcesz, aby Twoja witryna była wyższa niż reszta w tym świecie psów.

Pozwól mi wyjaśnić.

Co trzeba zrobić, aby zbudować udaną stronę internetową

Niezależnie od tego, czy pracujesz dla agencji tworzenia stron internetowych, czy zarabiasz na życie jako freelancer, kluczem do zbudowania świetnej strony internetowej jest zacznij od solidnego fundamentu.

Zdobądź fundament, a Twoja strona będzie mruczeć. Złap fundament, a będziesz spędzał większość czasu na radzeniu sobie z błędami i innymi poprawkami, zamiast, wiesz, budować strony internetowe i inne produkty i usługi, za które płacisz.

Co zatem stanowi solidny fundament dla witryny WordPress? Cieszę się, że pytasz.

Jestem przekonany, że solidna strona WordPress uwzględnia pięć podstawowych czynników:

 • Osiągi: Powolne strony zabijają firmy i Kariery. Potrzebujesz swojej witryny WordPress, aby latać.
 • Monitorowanie: Musisz mieć stały oko na zdrowie swoich witryn WordPress. W chwili, gdy coś pójdzie nie tak i potrzebuje twojej uwagi, musisz to wiedzieć.
 • Bezpieczeństwo: Jedyną rzeczą gorszą od strony, która jest w dół, jest strona, która została zhakowana. Potrzebujesz bezpieczeństwa WordPress.
 • Kopie zapasowe: Potrzebujesz zautomatyzowanego procesu tworzenia kopii zapasowych, który zapewnia, że masz ostatnią kopię zapasową pod ręką, gdy jej potrzebujesz.
 • Search Engine Optimization (SEO): Potrzebujesz, aby Twoja strona WordPress była zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek i potrzebujesz szczegółowej kontroli nad sposobem, w jaki twoje witryny wyglądają, gdy pojawiają się w wynikach wyszukiwania.

Każdy programista musi znaleźć sposób na zaspokojenie tych pięciu podstawowych potrzeb w sposób solidny, niedrogi i wymagający jak najmniejszego wysiłku. W ten sposób możesz przestać myśleć o WordPressie i skupić się na budowaniu swojej firmy.

Spójrzmy krótko na każdy czynnik, abyś mógł zacząć formułować spójną strategię budowania solidnego fundamentu witryny WordPress.

Lightweight and fast, Hummingbird caches, minifies, combines, defers and compresses, making optimizations in line with Google PageSpeed, and turning your site into a lean, mean, speed machine.
Lekki i szybki Koliber buforuje, minifikuje, łączy, odkłada i kompresuje, dokonując optymalizacji zgodnie z Google PageSpeed i przekształcając Twoją witrynę w szczupłą, średnią, szybką maszynę.

1. Osiągi

Jeśli chodzi o wydajność strony internetowej, Czas ładowania strony internetowej jest prawdopodobnie równie ważny jak projektowanie stron internetowych i funkcje witryny. Dzieje się tak dlatego, że Witryna, która ładuje się powoli, będzie miała bezpośredni i wyraźny negatywny wpływ na konwersje.

Jeśli jesteś freelancerem lub Agencją Rozwoju, potencjalni klienci mogą formułować opinię o twojej wiedzy i usługach w oparciu o wydajność Twojej witryny. A jako firma produkująca produkty WordPress, twoja zdolność do konwersji klientów będzie miała bezpośredni wpływ na wydajność Twojej witryny.

Oczywiste jest, że każdy programista musi zoptymalizować strony internetowe pod kątem wydajności, a jeśli jesteś członkiem WPMU DEV, Hummingbird i WP Smush Pro współpracują ze sobą, aby Twoja witryna WordPress latała.

2. Monitorowanie

Istnieją dwie części równania monitorowania, na które każdy programista musi odpowiedzieć:

 • Jak będziesz na bieżąco z aktualizacjami wtyczek, motywów i rdzenia WordPress?
 • Jak będziesz mieć oko na wydajność swoich stron internetowych w czasie?

Wiesz, jak ważna jest aktualizacja wtyczek, motywów i podstawowego oprogramowania. Jeśli jednak zarządzasz więcej niż jedną lub dwiema witrynami lub po prostu nie logujesz się do witryny codziennie, mogą upłynąć dni lub tygodnie między udostępnieniem aktualizacji a jej zainstalowaniem.

Ponadto, jeśli sfrustrowany użytkownik jako pierwszy poinformuje cię, że Twoja witryna jest wyłączona, nie rozwiązałeś drugiej części równania monitorowania.

Każdy programista musi znaleźć sposób, aby być na bieżąco z aktualizacjami WordPress i mieć oko na wydajność witryny i czas pracy. Istnieje wiele dostępnych narzędzi, aby zaspokoić tę potrzebę i jest to również coś, nad czym spędziliśmy dużo czasu.

Członkowie WPMU DEV mogą skonfigurować automatyczne skanowanie za pomocą programu Defender. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy wszystkie aktualizacje są gotowe do instalacji. Dodaj monitorowanie czasu pracy przez Hummingbird, a wszystkie twoje potrzeby monitorowania WordPress zostaną w pełni spełnione.

Defender protects you against evil bots and hackers with automated security scans, vulnerability reports, safety recommendations, blacklist monitoring and customized hardening in just a few clicks.
Defender chroni Cię przed złymi botami i hakerami dzięki zautomatyzowanym skanom zabezpieczeń, raportom o lukach w zabezpieczeniach, zaleceniom bezpieczeństwa, monitorowaniu czarnej listy i dostosowanemu utwardzaniu za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

3. Bezpieczeństwo

Rdzeń WordPress naprawdę jest bezpieczny. Aktualizuj wszystko i używaj bezpiecznych haseł, a Twoja witryna będzie podążać w kierunku górnego końca krzywej dzwonka bezpieczeństwa witryny.

Jednak górny koniec nie jest wystarczająco dobry. Musisz utwardzić swoje witryny WordPress przed typowymi atakami i regularnie je skanować, aby złapać i naprawić zagrożenia bezpieczeństwa, zanim źli ludzie je znajdą i wykorzystają.

Każdy programista musi wymyślić plan utwardzania stron internetowych i ciągłego skanowania każdej witryny w celu sprawdzenia zagrożeń bezpieczeństwa. Jest to jedyny sposób, aby zabezpieczyć WordPress i utrzymać go w bezpiecznym czasie.

Dostępnych jest kilka wysokiej jakości wtyczek bezpieczeństwa, ale jeśli jesteś członkiem WPMU DEV, hartowanie WordPress i automatyczne skanowanie zabezpieczeń to pestka z Defender.

4. Kopie zapasowe

Awarie serwerów, witryny są hakowane, a kod uderza w Fana. Kiedy Twoja strona rozpada się wokół ciebie, lepiej miej nadzieję i módl się, że masz ostatnią kopię zapasową pod ręką.

Niektórzy programiści próbują ręcznie śledzić kopie zapasowe. W teorii brzmi to OK, ale prawda jest taka, że większość programistów nie jest wystarczająco zdyscyplinowana, aby liczyć na ręczny proces tworzenia kopii zapasowych. To zadanie lepiej pozostawić automatyzacji.

Idealny system kopii zapasowych będzie zawierał trzy komponenty:

 • Automatyczne tworzenie kopii zapasowych,
 • Przechowywanie kopii zapasowych w chmurze z dala od serwera witryny i
 • Automatyczne zarządzanie przechowywanymi kopiami zapasowymi.

Istnieje kilka usług, których możesz użyć do skonfigurowania automatycznych kopii zapasowych, istnieje wiele platform w chmurze do wykorzystania do przechowywania, a niektóre usługi tworzenia kopii zapasowych będą nawet zarządzać kopiami zapasowymi za Ciebie. Jeśli jesteś członkiem WPMU DEV, otrzymasz wszystkie trzy komponenty w jednym prostym pakiecie po zainstalowaniu migawki, skonfigurowaniu automatycznych kopii zapasowych i użyciu bezpłatnego 10 GB przestrzeni dyskowej w chmurze dołączonej do Twojego konta.

Snapshot is standing by, ready to backup your WordPress site.
Migawka jest gotowa do utworzenia kopii zapasowej witryny WordPress.

5. Search Engine Optimization

Jeśli nie zoptymalizujesz swojej witryny WordPress pod kątem wyszukiwarek, kilka rzeczy może pójść nie tak:

 • Twoja witryna może nie wyglądać tak, jak chcesz, Gdy pojawi się w wynikach wyszukiwania.
 • Indeksowanie nowych treści przez Google i inne wyszukiwarki może potrwać dłużej niż jest to konieczne.

Odpowiedzią na ten problem jest użycie dobrej wtyczki SEO.

Dzięki dobrej wtyczce SEO możesz ręcznie kontrolować tekst wyświetlany, gdy Twoja witryna pojawia się w wynikach wyszukiwarek. Ponadto, dzięki odpowiednio sformatowanej mapie witryny, która jest wysyłana do wyszukiwarek po każdej aktualizacji witryny, twoja zawartość zostanie dodana do wyszukiwarek tak szybko, jak to możliwe.

Istnieje wiele dobrych wtyczek SEO dostępnych dla Twojej firmy WordPress. Wybierz jeden i zostań profesjonalistą w konfigurowaniu i korzystaniu z niego. Członkowie WPMU DEV mogą uzyskać wszystkie korzyści płynące z dobrej wtyczki SEO oraz automatycznego budowania linków wewnętrznych za pomocą SmartCrawl.

Budowanie solidnych podstaw dla Twojej witryny WordPress

Musisz poświęcić trochę czasu na zbudowanie strategii rozwiązania tych pięciu podstawowych czynników, ponieważ będą one miały zastosowanie do każdej witryny, z którą się zetkniesz.

Idealnie, Twoja strategia będzie tak prosta, jak to możliwe, tak opłacalne, jak to możliwe, i wymaga jak najmniej wysiłku, jak to możliwe. Chociaż możesz rozwiązać te pięć czynników na wiele różnych sposobów, istnieje jedno oczywiste rozwiązanie, które zajmuje się wszystkimi pięcioma czynnikami (i patrzy ci w twarz!).

W WPMU DEV robimy dużo z różnych rzeczy:

 • Nasze wtyczki premium obejmują najlepszą (i najpopularniejszą) wtyczkę do optymalizacji obrazu na rynku, najlepszą wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych, najlepszą dostępną wtyczkę do wydajności WordPress i dziesiątki dodatkowych najlepszych w swojej klasie produktów.
 • W Akademii zmieniamy nowych użytkowników WordPressa w programistów i strategów biznesowych z naszymi pasjonatami instruktorami, którzy uwielbiają dzielić się swoją wiedzą.
 • Nasz wielokrotnie nagradzany zespół wsparcia jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gdy tego potrzebujesz i jest pełen przyjaznych ludzi, którzy znają się na rzeczy i zrobią wszystko, co w ich mocy.
 • Jobs & Pros łączy członków WPMU DEV z poważnymi umiejętnościami i członkami, którzy potrzebują dostępu do wiedzy na temat tworzenia stron internetowych.
 • Możesz użyć swojego członkostwa WPMU DEV dla dowolnej liczby witryn. Niezależnie od tego, czy pracujesz z jedną czy setkami witryn, nie ma ograniczeń co do liczby witryn, które możesz połączyć ze swoim członkostwem.
 • A potem, oczywiście, jesteś Ty: społeczność programistów WPMU. Wykorzystaj sieć społecznościową, aby nawiązywać połączenia z innymi profesjonalistami WordPress i uzyskać porady na naszym forum tylko dla członków.

Robimy tak wiele rzeczy, że trudno jest dokładnie określić, co robimy. Czy jesteśmy firmą produkującą produkty WordPress? Czy jesteśmy dostawcą usług WordPress? Czy jesteśmy organizacją szkoleniową? Czy jesteśmy stroną internetową społeczności? Cóż, tak, wszyscy jesteśmy tymi rzeczami i nie tylko!

Jeśli jednak sprowadzamy WPMU DEV do jego podstawowego celu, jesteśmy tutaj, aby być solidnym fundamentem do budowy udanej i skalowalnej witryny WordPress.

Podczas gdy robimy wiele różnych rzeczy, wszystko, co robimy, ma na celu uzupełnienie naszego celu, jakim jest bycie najlepszą Fundacją biznesową WordPress, którą można kupić za pieniądze.

Jeśli możesz kontynuować swoją pracę jako programista stron internetowych, wiedząc, że podstawowe potrzeby Twoich stron internetowych są załatwione, wykonaliśmy naszą pracę.

Nie Wszystkie Fundacje Są Sobie Równe

Nie jesteśmy jedyną grą w mieście. Istnieją inne firmy, które oferują podobne produkty i usługi. W szczególności Jetpack plus Vaultpress i iThemes trifecta Sync Pro, Backup Buddy i Security Pro oferują porównywalne-choć nie identyczne-łupki podstawowych produktów i usług. Jest też kilka innych firm oferujących produkty i usługi WordPress, które w mniejszym stopniu odzwierciedlają WPMU DEV.

Powiedzmy sobie jasno: nasi konkurenci nie są do bani.

W przeważającej części oferują solidne produkty i usługi. Jednak pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi: Gdzie jest najlepsze miejsce, aby uzyskać wszystkie o podstawowych potrzebach Twojej witryny WordPress?

WPMU DEV jest rozwiązaniem z jednego źródła dla spełnienia wszystkich pięciu potrzeb. Wszystko, co robimy, ma na celu zapewnienie solidnych podstaw dla Twojej witryny WordPress.

Naprawdę, wszystko sprowadza się do tego: w WPMU DEV dbamy o WordPress, abyś ty mógł zająć się biznesem.

Co będzie dalej?

Istnieje wiele freelancerów i Agencji Rozwoju stron internetowych, których sukces opiera się na fundamencie WordPress. Jeśli należysz do jednej z tych kategorii, Istnieje pięć podstawowych potrzeb WordPress, które musisz znaleźć:

 • Osiągi
 • Monitorowanie
 • Bezpieczeństwo
 • Kopie zapasowe
 • SEO

Istnieje wiele różnych sposobów, które możesz wybrać, aby zaspokoić każdą z tych potrzeb. W nadchodzących tygodniach przyjrzymy się dokładnie każdemu kluczowemu czynnikowi, przeanalizujemy go i pokażemy, jak możesz go rozwiązać, korzystając z naszych produktów, a także produktów naszej konkurencji.

Jak radzisz sobie z pięcioma podstawowymi czynnikami, które każda witryna WordPress musi uwzględnić? Dajcie nam znać w komentarzach poniżej!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…