Czy chcesz zmienić domyślny Gravatar w swojej witrynie WordPress? Poprzez dodanie własnego domyślnego obrazu gravatar, można dokonać sekcji komentarzy oznakowane. W tym artykule pokażemy, jak zmienić domyślny gravatar w WordPress i zastąpić go własnym niestandardowym domyślnym obrazem gravatar.

How to change default gravatar image in WordPress

Co To jest domyślny Gravatar i dlaczego go zmienić?

Gravatar to serwis internetowy stworzony i prowadzony przez współzałożyciela WordPress Matta Mullenwega o nazwie Automattic. Pozwala każdemu utworzyć profil i powiązać obrazy awatara z Adresami E-mail.

Ten obraz awatara jest następnie wyświetlany na wszystkich blogach WordPress, na których użytkownicy zostawiają komentarze lub piszą posty na blogu. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tego, co to jest gravatar i dlaczego powinieneś zacząć z niego korzystać od razu.

Wszystkie witryny WordPress mają wbudowaną obsługę gravatarów i automatycznie pokazują awatary użytkowników, gdy piszą posty lub zostawiają komentarze.

Jeśli jednak użytkownik nie ma obrazu gravatar, WordPress automatycznie wyświetla domyślny obraz gravatar. Domyślną opcją jest pokazanie obrazu o nazwie mystery man. Wygląda to tak:

Default mystery person gravatar in WordPress

Jeśli nie chcesz używać tajemniczego mężczyzny jako domyślnego obrazu, możesz zmienić go na własny markowy obraz.

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak możesz zmienić domyślny obraz gravatar w swojej witrynie WordPress, dzięki czemu możesz użyć niestandardowego domyślnego obrazu gravatar.

Zmiana domyślnego obrazu Gravatar w WordPress

Po pierwsze, musisz odwiedzić Ustawienia ” Dyskusja strony i przewiń w dół do sekcji awatary. Tutaj możesz skonfigurować i zmienić ustawienia gravatar w swojej witrynie WordPress.

Gravatar settings in WordPress

Zauważysz, że istnieje kilka opcji dostępnych w domyślnej opcji awatara. Awatary te są używane, gdy użytkownik nie ma Gravatara powiązanego z jego adresem e-mail.

Po wyjęciu z pudełka WordPress używa ikony tajemniczej osoby jako domyślnego Gravatara. Możesz to zmienić na puste lub gravatar logo.

Dostępnych jest również kilka innych opcji. Są to automatycznie generowane obrazy w różnych projektach. Obrazy te wykorzystują nazwisko autora komentarza lub adres e-mail, aby matematycznie wygenerować unikalny obraz gravatar.

Nie zapomnij kliknąć na przycisk Zapisz zmiany po zmianie domyślnego Gravatara.

Używanie niestandardowego domyślnego obrazu Gravatar w WordPress

WordPress pozwala również korzystać z własnych domyślnych obrazów gravatar. Oto jak możesz łatwo dodać własny niestandardowy domyślny obraz gravatar w WordPress.

Najpierw musisz utworzyć obraz, który chcesz użyć jako domyślny gravatar. Ten obraz powinien być kwadratem o wymiarach 250×250 pikseli.

Następnie musisz przesłać ten obraz do swojej witryny WordPress. Przejdź do Media ” Dodaj Nowy i prześlij swój niestandardowy domyślny obraz gravatar.

Upload and edit custom default gravatar image

Po przesłaniu obrazu należy kliknąć link Edytuj znajdujący się obok obrazu.

WordPress otworzy teraz twój obraz do edycji. Musisz po prostu skopiować adres URL pliku obrazu i wkleić go do zwykłego edytora tekstu, takiego jak Notatnik.

Copy file URL

Teraz musisz dodać trochę kodu do swojej witryny WordPress. Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak skopiować wklej kod w WordPress.

Dodaj następujący kod do funkcji motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

add_filter ('avatar_defaults', 'wpb_new_gravatar' );
function wpb_new_gravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = 'http://example.com/wp-content/uploads/2017/01/wpb-default-gravatar.png';
$avatar_defaults[$myavatar] = "Default Gravatar";
return $avatar_defaults;
}

Nie zapomnij zastąpić adresu URL w linii 3 (http://example.com/wp-content/uploads/2017/01/wpb-default-gravatar.png) do adresu URL niestandardowego obrazu gravatar, który przesłałeś wcześniej.

Możesz teraz odwiedzić Ustawienia ” Dyskusja strony, a zauważysz, że Twój niestandardowy domyślny awatar dodany do domyślnych opcji awatara.

Custom default gravatar image

Wybierz niestandardowy domyślny obraz awatara,a następnie kliknij przycisk Zapisz zmiany.

WordPress będzie teraz używać Twojego obrazu dla użytkowników, którzy nie mają swojego gravatar powiązanego z ich adresami e-mail.

Custom default avatar image in WordPress

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić domyślny gravatar na WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak ustawić niestandardowe awatary dla użytkowników w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…