Po opublikowaniu naszego artykułu na temat zmiany harmonogramu kosza WordPress, jeden z naszych czytelników zapytał, czy można zmienić harmonogram usuwania komentarzy spamowych w Akismet. Domyślnie Akismet przechowuje komentarze spamowe w bazie danych WordPress przez 15 dni przed ich usunięciem. W tym artykule pokażemy, jak zmienić harmonogram usuwania spamu Akismet w WordPress.

How to Change Akismet's Spam Delete Schedule in WordPress

Po co zmieniać sposób, w jaki Akismet usuwa Spam w WordPress?

Ten poradnik jest tylko dla wtyczki Akismet. Jeśli go nie używasz, sprawdź nasz przewodnik, dlaczego powinieneś zacząć używać Akismet.

Akismet pozwala zwalczać spam komentarza w WordPress. Monitoruje wszystkie komentarze, pingbacks i trackbacks.

Komentarze spamowe znajdują się w bazie danych, co oznacza, że zwiększają rozmiar kopii zapasowej bazy danych. Usunięcie ich wcześniej może pomóc w zmniejszeniu rozmiaru bazy danych.

Chociaż niektórzy użytkownicy mogą sądzić, że usuwanie komentarzy ze spamu poprawia wydajność bazy danych, uważamy, że w większości przypadków nie ma to większego wpływu na wydajność bazy danych.

Jeśli otrzymujesz tysiące komentarzy spamowych i próbujesz je usunąć ręcznie, może to wpłynąć na wydajność witryny. Zobacz nasz przewodnik, jak wsadowo usuwać komentarze spamu w WordPress.

Z drugiej strony niektórzy użytkownicy mogą chcieć przechowywać komentarze spamowe przez dłuższy okres, aby mogli je później przejrzeć, aby uniknąć fałszywych alarmów.

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak możesz zmienić harmonogram usuwania komentarza spamowego w WordPress za pomocą Akismet.

Zmiana harmonogramu usuwania spamu w WordPress z Akismet

Akismet automatycznie usuwa komentarze spamowe po przechowywaniu ich przez 15 dni w bazie danych. Daje to czas na ręczne przeglądanie komentarzy spamowych.

Jeśli oznaczono prawdziwy komentarz jako spam, możesz oznaczyć go jako nie spam. W ten sposób Akismet uczy się i ulepsza algorytmy, aby skuteczniej łapać komentarze spamowe.

Comment spam folder

Możesz zmienić liczbę dni, w których Akismet powinien przechowywać komentarze spamowe w bazie danych. Po prostu dodaj ten kod do funkcji motywu.plik php lub w wtyczce specyficznej dla witryny.

add_filter ('akismet_delete_comment_interval', 'custom_spam_delete_interval');

function custom_spam_delete_interval () {
	return 7;
}

Zmień 7 z liczbą dni, które chcesz zachować komentarz. Ten filtr po prostu modyfikuje harmonogram usuwania spamu Akismet.

Zmiana liczby na 0 pozwoli Akismet usunąć wszystkie komentarze w następnym harmonogramie usuwania komentarzy. Nie da to wiele czasu na przeglądanie komentarzy spamowych.

Możesz zobaczyć swoje zmiany w działaniu, odwiedzając Ustawienia ” Akismet strona. Przewiń w dół strony, a zobaczysz notatkę napisaną małymi literami “Spam w folderze spam starsze niż 7 dni jest usuwany automatycznie.’

Comment spam delete schedule shown in Akismet settings

Zastąpi on 7 dni liczbą dni użytych w filtrze.

Uwaga: Po usunięciu spamu komentarze nie są wysyłane do kosza, więc nie można ich odzyskać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zmienić Akismet spam komentarz Usuń harmonogram w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak zablokować boty komentujące spam w WordPress za pomocą honeypot.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…