Optymalizacja obrazu SEO nie jest tym, czym było. Google nie jest już jak maluch można bawić się z książką z obrazkami z podstawowych słów. O nie, mamy do czynienia z wyrafinowanym nastolatkiem, który nie tylko chce głębszego znaczenia, ale także doświadczyć dreszczyku prędkości. A Twoje zdjęcia niech będą jak, fajne Gucci albo Pa Felicia.

O rany. Dlatego w tym przewodniku pokażemy, jak nadać swojej witrynie metamorfozę SEO.

W tym poście nauczę cię nie tylko tekstu alternatywnego dla obrazów SEO, ale także jak obsługiwać zoptymalizowane obrazy mobilne (teraz szybkość strony jest czynnikiem rankingowym). Omówimy również mapy witryn XML, ustrukturyzowane dane, semantykę i wszystkie najnowsze sztuczki, aby Twoje obrazy przyciągały wzrok i napędzały ruch.

Image SEO Checklist

Oto wszystko, co mamy do omówienia. Kliknij na link, aby przejść do tej konkretnej sekcji.

Komponowanie Swojego Wizerunku
Użyj oryginalnych obrazów
Usuń tekst z obrazów
Usuń niepotrzebne obrazy
Konwertuj galerie na pojedyncze obrazy

Przygotowanie obrazu
Użyj proporcji 4:3 lub 16:9
Skaluj obrazy do dokładnych wymiarów, których potrzebujesz
Użyj obrazów siatkówki w wysokiej rozdzielczości
Używaj formatów nowej generacji
Kompresuj swoje zdjęcia
Użyj tytułów opisowych

Służąc obrazowi
Włącz Buforowanie Przeglądarki
Użyj CDN
Włącz leniwe Ładowanie
Sprawdź, czy używasz responsywnych obrazów

Identyfikacja obrazu
Wypełnij tekst Alt
Użyj podpisu
Użyj słów kluczowych w tekście otaczającym obraz
Użyj słów kluczowych w adresie URL strony, opisie meta i na całej stronie

Dodatkowy Kredyt
Utwórz mapę strony obrazka
Użyj tagów mediów społecznościowych
Użyj Danych Strukturalnych

Jak SEO obrazy w 2019

Najlepsze praktyki SEO image są w ciągłym ruchu, zmieniają się wraz z każdą najnowszą aktualizacją Google. Zanim przejdziemy do pierwszej listy kontrolnej, pozwól, że zwrócę Twoją uwagę na to, co obecnie dzieje się w SEO.

Image SEO powraca!

Przez pewien czas optymalizacja obrazów pod kątem wyszukiwania była stratą czasu. W 2013 roku Google dodał Zobacz obraz guzik. Gdy ktoś szukał obrazu i kliknął na Zobacz obraz przycisk, zostaną one przeniesione bezpośrednio do obrazu, a nie do strony, na której znajdował się obraz. I tak po prostu witryny straciły średnio około 63% ruchu w wyszukiwaniu obrazów.

W 2016 r.Getty Images wystosowało skargę antykonkurencyjną do Komisji Europejskiej przeciwko Google, a następnie w 2018 r. wygrało. Google usunęło Zobacz obraz ruch wyszukiwania przycisków i obrazów zaczął płynąć do witryn, które ponownie hostowały obrazy. Wizerunek SEO po raz kolejny stał się wysokim priorytetem w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Algorytmy rozpoznawania obrazów stają się przerażająco dobre w identyfikacji obrazów

Sprawdź to zdjęcie Dino w śniegu. Czyż nie jest słodki w swoich butkach?

Photo of dog in snow, keyword guesses
Najwyraźniej Canidae jest członkiem rodziny canid, która obejmuje psy, wilki, lisy, pontony, kojoty itp. kto by pomyślał?

Jeśli podam Ten obraz do API Google Cloud Vision, rozpozna on to, co jest na zdjęciu z zaskakującą dokładnością, nawet bez żadnych wskazówek w nazwie pliku. Nie udało się jednak zidentyfikować butów, więc wygląda na to, że nadal potrzebujemy ludzi. Ha!

Jeśli algorytm może zająć się podstawami, to musimy zwrócić naszą uwagę na ważniejsze rzeczy, które prowadzą nas do…

Semantic SEO

Algorytmy rozpoznawania obrazu nie są jedynymi, które uzyskały aktualizację. Algorytmy, które pochłaniają Twoje strony, nie szukają już słów kluczowych, szukają dokładnych dopasowań, aby dowiedzieć się, o czym jest Twoja strona. Teraz analizują treść w całości, aby lepiej zrozumieć relacje między słowami kluczowymi i innymi ważnymi słowami związanymi z tematem.

Dzięki temu pająki indeksujące Twoje strony będą w stanie zrozumieć głębsze znaczenie twoich treści. Jeśli ktoś wyszukuje Twój temat, używając synonimu lub odmiany pisowni docelowego słowa kluczowego, wyszukiwarka będzie w stanie wyczuć jego intencję i nadal służyć mu swoją stronę internetową. Jest to określane jako wyszukiwanie semantyczne.

Relacje między słowami kluczowymi i ich związek z tematem nabrały większego znaczenia. Słowa kluczowe nadal mają znaczenie, ale musimy przyjąć podejście całościowe.

Aby zorientować się, jak “duże” powinno być to podejście typu big-picture, wykonaj wyszukiwanie słów kluczowych w głównym temacie za pomocą narzędzia takiego jak KeywordTool.io, darmowe narzędzie słów kluczowych, które sugeruje każdą frazę Google zasugerowałoby, jakbyś wpisał następną literę alfabetu 26 razy…

KeywordTool.io search results screen.
KeywordTool.io wyszukuje semantycznie powiązane frazy kluczowe na Twój temat.

Wiele semantycznie powiązanych fraz kluczowych pojawi się w Twoim temacie, co daje większy obraz pracy w strategii SEO i treści słów kluczowych.

Szybkość Strony Naprawdę Ma Znaczenie

W lipcu 2018 r. Google ogłosiło, że szybkość strony jest czynnikiem rankingowym dla wyszukiwań mobilnych. Wcześniej szybkość strony była tylko czynnikiem rankingowym dla wyszukiwań na pulpicie.

Oznacza to, że aby Twoje obrazy dobrze radziły sobie w wyszukiwaniu, nie tylko musisz dodać odpowiednie informacje identyfikacyjne, takie jak tekst alternatywny dla SEO obrazu, ale musisz również zoptymalizować obraz.

Zbyt duże obrazy, które nie są zoptymalizowane, dodają niepotrzebnej wagi do Twoich stron internetowych. Chociaż powinieneś dążyć do optymalizacji całej strony, obrazy są idealnym miejscem do rozpoczęcia.

Pamiętaj o tym, gdy omawiamy, jak zoptymalizować obrazy pod kątem wyszukiwania. Podczas gdy inne przewodniki mogą po prostu pokazywać rzeczy na stronie, które mają miejsce po przesłaniu obrazu, omówimy to, a także Jak uzyskać przewagę w wyszukiwaniu, optymalizując obrazy do perfekcji.

Jak mówią, nie robisz zdjęcia, tylko je robisz. Wymyślanie obrazów dla treści nie różni się, ponieważ niektóre obrazy częściej pojawiają się w wyszukiwaniu.

Użyj Oryginalnych Obrazów

Chcesz uniknąć używania obrazów stockowych. Proszę! Zwłaszcza te tandetne. Oryginalne obrazy działają znacznie lepiej w wyszukiwaniu niż obrazy stockowe, więc wyjmij smartfon lub zacznij robić zrzuty ekranu. Google wynagrodzi Twoją oryginalność.

Oto, co mają do powiedzenia na ten temat: “Upewnij się, że treści wizualne są odpowiednie do tematu strony. Sugerujemy wyświetlanie obrazów tylko wtedy, gdy dodają one oryginalną wartość stronie. Szczególnie odradzamy strony, na których ani obrazy, ani tekst nie są oryginalną treścią.”

Teraz rozumiem, że żyjemy w szybkim tempie, szalony ruchliwy świat i że nie zawsze jest praktyczne lub możliwe, aby użyć 100% oryginalne obrazy w treści. Jeśli jednak zamierzasz używać nieoryginalnych obrazów, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne prawa do korzystania z tych obrazów.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, sprawdź tę listę najlepszych miejsc do znalezienia zdjęć stockowych royalty free dla swojej witryny. Tip: niektóre strony na tej liście pozwalają modyfikować te obrazy w dowolny sposób, więc przy odrobinie wyobraźni i magii Photoshopa możesz przynajmniej przekształcić je w semi-oryginalne zdjęcia 😉

Usuń Niepotrzebne Obrazy

Nie twórz wielu obrazów tylko po to, aby wypełnić przestrzeń. To samo z tworzeniem obrazów jako refleksji. Chcesz używać obrazów jako sposobu na ulepszenie treści i przekazanie dodatkowych informacji. Jak wspomniałem wcześniej, obrazy dodają dużo wagi do stron internetowych,więc jeśli obraz nie poprawia treści, zostaw. to. Wynocha.

Według Google, sesje, które przekonwertowali użytkownicy, miały 38% mniej obrazy niż sesje, które nie zostały przekonwertowane.

Więcej zdjęć to nie lepiej. W rzeczywistości, jeśli Twoja treść ma kilka uderzających obrazów, są one bardziej prawdopodobne, że będą wyświetlane w wyszukiwaniu niż strony z dużą ilością obrazów. Każdy dodatkowy obraz kradnie światło reflektorów pozostałym, dopóki żaden z nich nie zachowa żadnej mocy Gwiazdy. Galerie nie są wyświetlane w wyszukiwarce z tego samego powodu, więc chcesz ich unikać.

Nie dołączaj tekstu do zdjęć

Chcesz uniknąć umieszczania tekstu w obrazach. Jeśli masz nagłówek dekoracyjny, powinieneś go utworzyć za pomocą HTML i CSS. Nie tylko poprawia to dostępność i czytelność, ale także pozwala sprawić, że tekst będzie responsywny. Możesz także zwiększyć poziom kompresji obrazu, jeśli nie chcesz zachować ostrego kontrastu niezbędnego do renderowania tekstu.

Przygotowanie najlepszego pliku graficznego do SEO

Gdy już zdecydujesz, jaki będzie twój obraz, musisz wykonać kilka kroków, aby przygotować plik obrazu. Obraz o odpowiedniej wielkości, skompresowany, w formacie nowej generacji, z opisowym tytułem, sprawdzi się znacznie lepiej w wyszukiwaniu.

Przygotowaliśmy również najlepszy przewodnik po optymalizacji obrazu, który rozszerza się o punkty opisane poniżej.

Regulacja wymiarów

Zauważysz, gdy przeglądasz obrazy Google, wyjątkowo duże i wyjątkowo szerokie (takie jak obrazy panoramiczne) zwykle nie pojawiają się w wyszukiwaniu. Najczęściej znajdziesz obrazy, które są zgodne z proporcjami 4:3 lub 16: 9.

Skalowanie Obrazów

Skalowanie obrazów oznacza zmianę ich rozmiaru do wymiarów używanych w witrynie. Gdy twoje obrazy są przewymiarowane i zmieniasz ich rozmiar, aby wyświetlały się poprawnie za pomocą HTML i/lub CSS, tworzy to dodatkową pracę dla przeglądarki i spowalnia szybkość strony, czego nie chcemy.

Możesz użyć narzędzi przeglądarki, aby określić rozmiar obrazu.

Następnie otwórz obraz w wybranym edytorze i zmień jego rozmiar na odpowiedni dla tego, do czego będzie on używany.

Jeśli masz dużo ponadgabarytowych obrazów, narzędzie takie jak Smush Pro CDN może zmienić rozmiar obrazów za Ciebie. Możesz także użyć programu Photoshop do zbiorczego przetwarzania obrazów, chociaż działa to tylko w przypadku obrazów JPEG.

Obrazy Siatkówki

Urządzenia Retina mają dwa razy więcej pikseli niż zwykłe ekrany. Nie mogłem znaleźć żadnych dowodów na to, że Google rewards nagradza obrazy siatkówki o wyższym page rank, ale możemy założyć, że ponieważ ekrany o wysokiej rozdzielczości zyskują udział w rynku, będzie to coraz bardziej prawdopodobne, zwłaszcza że witryny Google rewards zapewniają doskonałe wrażenia użytkownika.

Retina Image of Tree
Zobacz, jak ostre są wszystkie gałęzie na obrazie siatkówki, wysokiej jakości rzeczy.

Tworzenie obrazu siatkówki dla sieci jest łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to zastąpić obrazy na swojej stronie wersjami, które są dwa razy szersze i dwa razy wyższe. Serwowanie odpowiedniego obrazu zgodnym urządzeniom jest nieco trudniejsze, ale możesz użyć wtyczki takiej jak WP Retina 2x, aby to ułatwić.

Zebraliśmy cały post na temat konwersji obrazów do Retina bez spowalniania WordPress.

Używaj Formatów Nowej Generacji

Jeśli korzystałeś ostatnio z Google PageSpeed Insights, być może zauważyłeś komunikat o możliwości “serwuj obrazy w formatach następnej generacji”.

Screenshot of Google suggesting next gen images
Bardzo subtelne.

Intencją Google z tej wiadomości jest nie tylko pomóc w tworzeniu szybszej sieci, ale także chcą, aby rozważyć przełączenie wszystkich obrazów do ich open-source WebP format pliku. Własnymi słowami Google, powinieneś ” dążyć do rozpoczęcia Od WebP.”Formaty obrazów nowej generacji, takie jak JPEG 2000 i WebP, mają doskonałe możliwości kompresji obrazu. Tak więc nie tylko Twoja strona będzie szybsza, ale także uzyskasz dobrą stronę Google, używając preferowanego formatu obrazu.

Obrazy WebP mają również możliwości plików PNG, JPEG i GIF-ów w jednym formacie, dzięki czemu konwersja jest łatwa i całkowicie bezmyślna.

Smush Pro może pomóc w serwowaniu obrazów WebP, nawiasem mówiąc. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywować CDN, odwrócić Konwertuj obrazy na opcję WebP i jesteś gotowy do pracy. Wypróbuj Smush Pro za darmo.

Kompresja Obrazu

Kompresja obrazu jest jednym z najbardziej pomijanych sposobów tworzenia mniejszego pliku obrazu i zrobienia tego dobrze, Twoi odwiedzający prawie nie zauważą różnicy.

Spójrz na te dwa zdjęcia.

Photo of mountain scenery with no compression
25% kompresji, 85 KB.
Photo of mountain scenery with no compression
Bez kompresji, 220KB.

Jeden został nieco skompresowany, podczas gdy drugi w ogóle nie został skompresowany. Skompresowany obraz jest mniejszy o 2,5 x. Tak, proszę.

Możesz uzyskać korzyści z kompresji za pomocą narzędzia, takiego jak Adobe Photoshop lub innych edytorów obrazów, aby skompresować obraz przed przesłaniem. Możesz też użyć wtyczki do optymalizacji obrazu, jak się domyślasz, Smush lub Smush Pro. Oba wykonają zadanie i skompresują Twoje obrazy za pomocą naszych błyskawicznych serwerów.

Jak nazwać obrazy dla SEO: tytuły obrazów

Ostatnią ważną rzeczą, jaką możesz zrobić podczas pracy nad obrazem, jest zapisanie go z opisowym tytułem (w przeciwieństwie do domyślnego wygenerowanego przez aparat).

Nie chcesz umieszczać słów kluczowych w tytułach obrazów, po prostu podaj trafny opis. Pomoże to w semantycznym SEO.

Na przykład mój pies w śniegu byłby pies w śnieżnym lesie.. jpg. Jest to lepsze niż ogólne pies.. jpg.

Jak obsługiwać obrazy SEO friendly

OK, więc zadałeś sobie wiele trudu, aby stworzyć wspaniały obraz drop dead. W tej sekcji omówimy, co musisz zrobić, aby go obsłużyć.

Liczy się to, jak pojawia się twój wizerunek. Nikt nie chce widzieć Beyonce wychodzącej z rozbitego Pinto. Twoje zdjęcia zasługują na więcej.

Jeśli chodzi o serwowanie zdjęć i stron internetowych, chcesz dążyć do szybkości.

Są trzy rzeczy, których potrzebujesz, aby szybko obsłużyć swoje obrazy.

  1. Włącz buforowanie przeglądarki-statyczne buforowane strony internetowe ładują się znacznie szybciej niż dynamicznie generowane strony internetowe. Buforowanie przeglądarki pozwala wykorzystać przeglądarkę do przechowywania plików witryny, dzięki czemu kolejne strony mogą ładować się szybciej.
  2. CDN-CDN są teraz wszędzie. Jeśli twój host Nie oferuje CDN z planem hostingowym, to czy są one w ogóle Twoim hostem? Nie. To nie jest prawdziwy związek i chcę dla ciebie jak najlepiej. CDN mają lokalizacje na całym świecie, więc transfer danych wymagany do załadowania obrazów odbywa się znacznie szybciej.
  3. Leniwe Ładowanie-leniwe ładowanie nie ładuje obrazów wolniej. Nadaje priorytet zawartości przeglądanej przez użytkownika i czeka na załadowanie innych elementów poniżej zakładki, dopóki nie będą potrzebne. Poprawia postrzeganą szybkość strony, szczególnie w przypadku połączeń mobilnych. Przy okazji dodaliśmy leniwe ładowanie do Smush Pro.

Responsywne Obrazy

Nawet najlepszy przyjazd nie zmieni kwaśnego zbyt dużego obrazu w Lemoniada 😉

Innym aspektem prawidłowego wyświetlania obrazów jest upewnienie się, że używasz obrazów responsywnych. W ten sposób nie próbujesz obsługiwać ogromnego obrazu na małym urządzeniu mobilnym.

Responsywne obrazy wykorzystują srcset atrybut, aby dać przeglądarce listę wielu obrazów w różnych rozmiarach do wyboru. Zamiast pobierać i obsługiwać największy plik obrazu, ładuje plik o odpowiednim rozmiarze.

Responsywne obrazy zostały dodane do rdzenia WordPress w wersji 4.4, więc są szanse, że jesteś objęty, ale nadal polecam sprawdzenie obrazów w plikach motywów. Czasami tylko obrazy w treści strony, które są zawinięte w <img> tagi będą responsywne, obrazy tła i ikony znajdujące się w plikach CSS mogą nie być. Będziesz musiał użyć CSS media queries, aby wyświetlić obraz o innym rozmiarze.

Wiem, że nie próbujesz umieścić tych zdjęć w rankingu w wyszukiwarce, ale spowolnią one szybkość strony na urządzeniu mobilnym. Przynajmniej sprawdź, czy duże obrazy tła są responsywne, ponieważ to doda największej wagi.

Jak zidentyfikować swoje obrazy dla SEO

Ok, teraz dotarliśmy do części, w której wyraźnie mówisz Google, co przedstawiają twoje zdjęcia.

Tytuł Obrazu

Tytuł obrazu w WordPress różni się od tytułu nazwy pliku. Tytuł obrazu dodawany podczas tworzenia obrazu jest ważniejszy niż pole Tytuł obrazu w bibliotece multimediów WordPress. Pierwszy przyczynia się do SEO, podczas gdy drugi można całkowicie pominąć.

W3 ostrzega przed używaniem atrybutu title w obrazkach, mówiąc:

Ostrzeżenie: obecnie odradzane jest poleganie na atrybucie title, ponieważ wielu agentów użytkowników nie wystawia atrybutu w przystępny sposób, zgodnie z wymaganiami niniejszej specyfikacji.

Pozwól, że pokażę Ci również, dlaczego nazwa pliku obrazu jest ważniejsza dla SEO niż tytuł obrazu, który tworzysz w bibliotece multimediów WordPress:

Screenshot of WordPress Media library highlighting image filename, title field, and image URL.
Nazwa pliku obrazu ma większe znaczenie dla SEO niż nazwa w polu tytułu obrazu.

Jak pokazuje powyższy zrzut ekranu, po zaimportowaniu obrazu do biblioteki multimediów WordPress zmiana nazwy obrazu w polu Tytuł nie zmienia nazwy pliku w adresie URL obrazu:

https://yourdomain.com/wp-content/uploads/2019/08/my-filename-matters-here.jpg

Obrazy są indeksowane w wyszukiwarkach na podstawie ich nazwy pliku, podczas gdy nazwa nadana obrazowi w bibliotece multimediów WordPress głównie wpływa na sposób wyświetlania go na stronie załącznika …

Example of WordPress image attachment page.
To jest miejsce, w którym dołączenie do obrazu daje ci … pełny wyświetlacz na stronie załącznika obrazu!

Alt Text for Images SEO

Gdy przesyłasz obraz do WordPress, jednym z najważniejszych szczegółów, które możesz wypełnić, jest atrybut Alt dla Twoich obrazów. Nie tylko poprawia dostępność dla odwiedzających, którzy odwiedzają Twoją witrynę za pomocą czytnika ekranu, ale jest również czynnikiem rankingowym dla SEO.

W rzeczywistości napisaliśmy kompleksowy przewodnik na temat pisania znaczników alt obrazu w WordPress, aby zająć się zarówno dostępnością, jak i SEO.

Jak napisać SEO-friendly alt text dla swoich zdjęć?

Aby napisać efektywny atrybut alt dla obrazu, należy napisać zwięzły opis obrazu. Chcesz opisać obraz w taki sposób, że jeśli ktoś nie może go zobaczyć, zrozumie, co jest na obrazie, a zatem zrozumie, co próbujesz komunikować, włączając go.

Oto kilka przykładowych ilustracji do zdjęcia polany dzikiej poniżej:

tekst = "żółto-fioletowa łąka polna","

tekst = "Polana Polana w górach","

Oba te przykłady obrazków skutecznie opisują zdjęcie z pewnymi szczegółami.

Screenshot where to add alt text in image block
Tutaj możesz wpisać tekst alternatywny w bloku obrazu Gutenberga.

Możesz dołączyć słowa kluczowe, jeśli pomogą Ci opisać, co jest na obrazie.

Więc jeśli twój post jest na rozdzielczości obrazu w WordPress i zawierać niektóre obrazy natury i zrzuty ekranu WordPress, jak zrobiłem w tym poście, byłoby właściwe, aby dołączyć słowo kluczowe, takie jak” obrazy siatkówki w WordPress ” dla zrzutów ekranu, ale prawdopodobnie nie dla fotografii przyrodniczej.

Screenshot of where to add captions and alt text in the media library
W tym miejscu można dodać podpis i tekst alternatywny w bibliotece multimediów.

W pisaniu alternatywnego tekstu jest jednak o wiele więcej. To, co wpisujesz w pole tekstowe Alt, zależy również od rodzaju obrazu używanego w Twojej treści, dlatego zalecamy naukę pisania idealnych znaczników alt obrazu w WordPress.

Podpis i otaczający tekst

Na powyższym zrzucie ekranu zobaczysz również, że w bibliotece multimediów jest miejsce na dołączenie podpisu. Podpisy i inny tekst otaczający obraz nadają mu kontekst.

Nie wszystkie obrazy wymagają podpisu, ale podpisy działają podobnie do wywołań w tekście głównym. Ponieważ są one oddzielone od reszty tekstu i wyróżnione, są cztery razy bardziej prawdopodobne do przeczytania.

Tym bardziej warto umieszczać ważne punkty i słowa kluczowe w podpisach, aby napędzać swój punkt i tworzyć przyjazne dla SEO obrazy. Znowu Google:

Google Wyodrębnia z treści strony informacje o temacie obrazu, w tym podpisy i tytuły obrazów. Tam, gdzie to możliwe, upewnij się, że obrazy są umieszczone w pobliżu odpowiedniego tekstu i na stronach, które są odpowiednie dla tematu obrazu.

Ale podpisy nie są jedynym powiązanym tekstem, który jest ważny. Będziesz chciał umieścić swoje słowa kluczowe i powiązane frazy w pobliżu obrazów gwiazd, na które Google ma zwrócić największą uwagę.

A co z opisem?

Opis jest używany do obrazka strona załącznika. Gdy wstawiasz obraz do postu lub strony (jak ta poniżej z napisem “Hello World”), wybierasz miejsce, do którego chcesz połączyć obraz. Strona załącznika to jedna z opcji. Tytuł i opis ustawiony w bibliotece multimediów będą wyświetlane na stronie. To nie jest strona z napisem “Hello World”, ale dodatkowa strona, którą WordPress stworzył właśnie z tym obrazem.

Screenshot of image Gutenberg block select where image should link to
Opis wypełnia tekst pod obrazkiem na stronie załącznika.

Nie jest to ważne dla SEO, chyba że twoim celem jest, aby twój załącznik Page rank. Możesz zobaczyć, gdzie mój tytuł obrazu i opis kończą się na mojej przykładowej stronie załącznika motywu poniżej. (<To zdanie jest w rzeczywistości doskonałym przykładem tego, jak tekst w pobliżu obrazu, może pomóc Google zrozumieć, o czym jest obraz.)

screenshot of WordPress attachment page with image title, image and image description
Wygląd strony załącznika zależy od motywu.

Opis Meta

Meta opis na twojej stronie ma wpływ na to, jak Twój obraz będzie wyświetlany w wyszukiwaniu.

Zgodnie z przewodnikiem po obrazach Google, powinieneś “sprawdzić tytuł i opis strony”, aby pomóc Google ” wygenerować tytuł i fragment, aby najlepiej wyjaśnić każdy wynik i jego związek z zapytaniem użytkownika.”

Elementy Strony

Google bierze również pod uwagę całą stronę. Jaki jest tytuł strony? Co to jest adres URL? Mimo że nie są one bezpośrednio związane z twoim obrazem, Google wykorzystuje je jako czynnik rankingowy.

Dołącz słowa kluczowe i powiązane frazy w tytule strony, adresie URL strony i adresie URL obrazu, jeśli to możliwe. Google używa ścieżki URL, a także nazwy pliku, aby pomóc mu zrozumieć twoje obrazy.

Jeśli używasz CDN do wyświetlania obrazów,unikaj zmiany CDN lub aktywacji CDN i dezaktywacji. Spowoduje to zmianę adresów URL obrazu i może negatywnie wpłynąć na ranking obrazu.

Idąc o krok dalej: mapy witryn obrazów, Tagi mediów społecznościowych i ustrukturyzowane dane

Gdy już zadbałeś o wszystkie powyższe, poszedłeś znacznie dalej niż większość ludzi, jeśli chodzi o optymalizację obrazów pod kątem SEO. Jeśli próbujesz znaleźć się w rankingu konkurencyjnego słowa kluczowego i musisz pójść o krok dalej, czytaj dalej.

XML Image Sitemap

Aby upewnić się, że Google indeksuje wszystkie Twoje obrazy, musisz utworzyć mapę witryny obrazu. Mapy witryn są szczególnie ważne, jeśli często aktualizujesz treści, masz witrynę e-commerce lub jeśli masz nową witrynę i chcesz, aby Google indeksowało obrazy tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli wczytasz galerie obrazów za pomocą kodu Javascript, musisz utworzyć mapę witryny obrazu, w przeciwnym razie Google nie będzie w stanie” zobaczyć ” tych obrazów.

Możesz dodać obrazy do istniejącej mapy witryny lub utworzyć osobną mapę witryny tylko dla obrazów. Oto tagi obrazów, których możesz użyć w mapie witryny XML.

Jeśli chcesz łatwego rozwiązania, możesz użyć SmartCrawl do wygenerowania mapy strony. Po zainstalowaniu wtyczki odwiedź pulpit nawigacyjny, w którym będziesz mógł aktywować mapę witryny. Po prostu wciśnij niebieski Aktywuj guzik.

SmartCrawl activate sitemap module.
Tworzenie mapy witryny pomoże nie tylko twoim obrazom, ale także reszcie Twoich treści!

Następnie w Zaawansowane zakładka, w dołącz zdjęcia sekcja, przełącz przełącznik na Dołącz elementy obrazu do mapy witryny.

Screenshot SmartCrawl advanced settings, activate include images.
SmartCrawl Pro robi swoją część, aby pomóc Twojej witrynie.

Tagi Social Media

Wiem, że jest to post SEO dla obrazów, ale tagi mediów społecznościowych mogą pomóc ci pośrednio tworzyć obrazy przyjazne SEO.

Po pierwsze, co to są tagi mediów społecznościowych? Tagi mediów społecznościowych to sposób na etykietowanie treści, więc gdy ktoś udostępnia je w sieci społecznościowej, udostępnia to, co chcesz, aby udostępnił. Na przykład, Czy kiedykolwiek udostępniłeś post na Facebooku, a obraz jest reklamą na stronie, a nie polecanym obrazem? Tagi mediów społecznościowych mogą ci w tym pomóc.

Facebook, Twitter, LinkedIn i Pinterest obsługują Open Graph, który jest językiem tagów społecznościowych Facebooka. Twitter ma własne metatagi, ale rozpoznaje otwarte dane Wykresów, jeśli tagi mediów społecznościowych Twittera nie są dostępne.

Ważnym znacznikiem Open Graph dla obrazów jest og: obraz.

Og: obraz pozwala określić, jaki obraz ma być wyświetlany na Facebooku i innych sieciach społecznościowych, gdy ktoś udostępni twój post. Idealny rozmiar obrazu dla Facebooka to 1200 pikseli x 627 pikseli lub stosunek 1,91 / 1. Zapewni to, że obraz obejmuje pełną szerokość kanału. Jeśli obraz jest mniejszy niż 400 x 209, będzie on wyświetlany tylko jako mała Miniatura.

Aby skorzystać z og: obraz tag, trzeba by to umieścić w < head> sekcja Twojej strony internetowej:

< meta property="og:image" content="http://www.yourdomain.com/image-name.jpg" / >

Możesz również użyć wtyczki takiej jak SmartCrawl, aby to znacznie ułatwić. Pobierz bezpłatną wersję próbną tutaj.

W SmartCrawl przejdź do Społeczne sekcji. Aby włączyć Open Graph, przejdź do Open Graph przekrój i przekręć przełącznik.

Screenshot of SmartCrawl Open Graph settings
Pomóż swoim obrazom wyróżnić się w głośnych kanałach mediów społecznościowych.

Aby użyć kart Twittera dodatkowo lub zamiast Open Graph, przejdź do Twitter przekrój i odwróć Włącz Karty Twittera Zamiana.

Screenshot of SmartCrawl Twitter Settings
Twitter może używać Open Graph, ale SmartCrawl ułatwia korzystanie z kart Twittera.

Dlaczego więc chcesz używać tagów mediów społecznościowych do swoich zdjęć?

Niektóre tweety są indeksowane przez wyszukiwarki i pojawiają się w widocznym miejscu w wyszukiwarce (porozmawiamy o tym w następnej sekcji). A autorytatywni Ludzie na Twitterze nadają swój autorytet stronom, które tweetują. Google wykorzystuje to jako jeden ze swoich sygnałów przy określaniu rangi treści.

Istnieją również dowody na poparcie tego, że media społecznościowe wspominają lub “cytują” Twoją firmę, pozwalają jej na wyższą pozycję, zwłaszcza w wyszukiwaniu lokalnym.

Dane Ustrukturyzowane

Zanim przejdziemy do tego, jak używać schematu do oznaczania treści, chcę ostrzec, że nie zawsze może to być najlepsza strategia zwiększania ruchu. Czasami, jeśli naprawdę posuwasz się o krok dalej i używasz uporządkowanych danych do identyfikacji swojego obrazu, paradoksalnie skończysz z mniejszym ruchem:

Funkcje wykresu wiedzy, takie jak wybrane fragmenty, powiązane pytania i panele wiedzy, znacznie redukują kliknięcia w tradycyjne wyniki organiczne.

Screenshot of Google search for WordPress themes that shows rich snippet.
Ten bogaty fragment zawiera ważną treść nad wynikami wyszukiwania, stąd nazwa pozycji zerowej.

Jeśli osoba korzystająca z Google otrzymuje potrzebne informacje bez konieczności klikania na Twoją witrynę, nie jest to najlepsze wykorzystanie czasu SEO optymalizacji obrazu, więc musisz wziąć pod uwagę całą strategię SEO.

Na przykład, jeśli obrazy w Twojej witrynie są zdjęciami Twoich produktów, otrzymasz pozytywne wyniki i ruch. Nie ogranicza się to do handlu elektronicznego. Jeśli na przykład jesteś generalnym wykonawcą i masz zdjęcia domów, które przebudowujesz, doświadczysz tego samego rodzaju wyników. To samo, jeśli masz polecany obraz dla przepisu. Osoby przeszukujące obrazy Google będą podążać śladem obrazu, dopóki nie dotrą do twojej witryny, dzięki czemu zwiększysz ruch.

Z drugiej strony, jeśli próbujesz zwiększyć ruch za pomocą wykresu lub infografiki, wszystkie ważne informacje mogą znajdować się na obrazie, więc wyszukiwacze nie będą klikać na Twoją witrynę.

Jak korzystać z ustrukturyzowanych danych na swojej stronie

Najprostszym sposobem jest użycie SmartCrawl. W Rachunki sekcja, wystarczy włączyć przełącznik Włącz Wyjście Znaczników Schematu i gotowe.

Screenshot SmartCrawl Enable Schema settings.
SmartCrawl pomaga uniknąć konieczności dodawania schematu do witryny.

Jeśli nie używasz SmartCrawl, musisz oznaczyć swoje strony za pomocą schematu, wspólnego słownictwa, aby zidentyfikować elementy w witrynie. Zamiast bloku tekstu, Google zrozumie wszystkie różne elementy, ponieważ są one identyfikowane i zorganizowane w schludną strukturę. Możesz poznać język schematu na schema.org.

Schemat wykorzystuje różne treści “typy”i każdy typ ma” właściwości.”The przepis typ, na przykład, ma takie właściwości jak obraz oraz czas gotowania.

Google preferuje oznaczanie stron za pomocą formatu JSON-LD. Jeśli chodzi o obrazy, twoje obrazy muszą być indeksowane. Również zgodnie z wytycznymi Google:

Określając obraz jako strukturalną właściwość danych, upewnij się, że obraz rzeczywiście należy do instancji tego typu. Na przykład, jeśli zdefiniujesz właściwość obrazu schema.org/NewsArticle.image, zaznaczony obrazek musi bezpośrednio należeć do tego artykułu.

Innymi słowy, istnieją pewne typy treści, które nie mają obrazów. Nie można więc używać właściwości obrazu w typach zawartości, które nie zezwalają na obrazy. I musisz uwzględnić wszystkie wymagane właściwości, aby Google mogło rozważyć Twoje treści.

Aby użyć ustrukturyzowanych danych w swojej witrynie, musisz dodać dane JSON-LD do < head> sekcji Twojej strony internetowej. Oto szczegółowe wyjaśnienie, jak to zrobić.

Aby wyjaśnić, dane strukturalne nie są sygnałem rankingowym, ale mogą pomóc Twoim obrazom przyciągnąć uwagę, na którą zasługują.

To wszystko.

Wow, co za podróż! Jeśli dotarłeś tak daleko, to masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby absolutnie zdominować w wyszukiwarce obrazów Google. Poważnie.

W przeciwieństwie do zwykłej treści tekstowej, jeśli użyjesz tego samego obrazu co inna witryna, nie zostaniesz ukarany. Zamiast tego, obraz, który jest zoptymalizowany najlepiej wygra.

Jeśli chcesz naprawdę dać swojej stronie ostateczny impuls, proponuję zainstalować SmartCrawl, Smush i Koliber. Uzyskaj dostęp do wszystkich naszych wtyczek i nie tylko dzięki bezpłatnemu okresowi próbnemu członkostwa WPMU DEV. Możesz je skonfigurować w mniej niż pół godziny i zobaczyć znaczny wzrost wydajności. Kiedy tak się stanie, nie zapomnij zrobić trochę wesołego tańca i potrząsnąć nim jak polaroidowym zdjęciem 😉

Czy próbowałeś zoptymalizować swoje obrazy, aby zwiększyć ruch? Czy wyniki były pozytywne? Czy masz jakieś inne porady SEO obrazu?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…