Praca i aktualizowanie witryny na żywo WordPress może być niebezpieczne. I to nie jest kwestia tego, czy jesteś wystarczająco wykwalifikowanym programistą, aby to zrobić.

Istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak, gdy wydajesz nową aktualizację wtyczki lub próbujesz ręcznie kodować nową funkcję. Wszystko, co robisz, co wpływa na kod strony internetowej, daje szansę na coś złego na frontendzie. I nie jest to coś, czego twoi klienci lub ich goście nie będą zbyt rozumieli.

Dlatego korzystamy ze środowisk inscenizacyjnych.

Jeśli zajmujesz się tworzeniem witryn WordPress, środowiska testowe muszą być częścią twojego procesu. W poniższym artykule omówię korzyści płynące z korzystania ze środowisk przechowalniczych, kiedy trzeba ich użyć, i jak łatwo rozpocząć pracę z jednym wewnątrz i na zewnątrz WordPress.

Korzyści płynące z korzystania ze środowiska Postojowego dla witryny WordPress

Środowisko testowe jest zwykle hostowane na prywatnej subdomenie witryny WordPress w celu budowania i testowania. Możesz użyć tego jako:

Puste płótno z którego tworzysz nową stronę internetową lub tworzysz nowe strony, które planujesz dodać do istniejącej witryny. W ten sposób Twoi klienci, menedżerowie lub ktokolwiek inny, kto ma ochotę się zaangażować, zanim będzie to właściwe, nie będą mogli zobaczyć twojej pracy, dopóki nie będziesz gotowy do udostępnienia.

Lustrzane odbicie strony internetowej, którą chcesz przetestuj nowe aktualizacje WordPress, wtyczek lub motywów on Aktualizacje są najpierw obsługiwane w witrynie przechowawczej. Po potwierdzeniu, że nie występują żadne problemy, możesz iść z nimi do przodu w witrynie NA ŻYWO.

Lustrzane odbicie strony internetowej, którą chcesz zaimplementuj aktualizacje kodu lub projektu do. Jest to szczególnie przydatne, jeśli próbujesz samodzielnie kodować nową funkcję i denerwujesz się konsekwencjami uszkodzenia czegoś w wyniku tego.

Klon strony na żywo wykorzystasz, aby zaoszczędzić czas na opracowywaniu podobnie zorganizowanej witryny WordPress od podstaw.

Platforma do etap a strona internetowa pre-launch w celu przeprowadzenia kontroli jakości i testów. Członkowie zespołu, klienci i inni interesariusze projektu otrzymują link do nakładki witryny etapowanej do przeglądu.

Miejsce do testowania nowych technik kodowania. Możesz użyć kopii już istniejącej witryny lub użyć przykładowej witryny, aby przetestować teorie lub udoskonalić proces implementacji przed dodaniem jej do obiegu pracy. Możesz również użyć tego jako platformy szkoleniowej dla nowych programistów w swoim zespole.

Miejsce do zbuduj podstawowe prototypy w celu zademonstrowania klientowi proponowanego projektu lub funkcji. W ten sposób nie musisz wyjaśniać, jaki masz pomysł na stronę docelową lub nowy proces realizacji zakupu, czy cokolwiek, o czym myślałeś. Zamiast tego wyśmiewasz to tutaj i dajesz im sposób na doświadczenie tego z pierwszej ręki i unikanie potencjalnych nieporozumień.

Istnieją wyraźne korzyści z korzystania ze środowisk etapowych również do tych celów:

 • Środowiska inscenizacyjne sprzyjają bezpieczniejszym praktykom kodowania.
 • Dają Ci prywatność, aby budować i aktualizować strony internetowe bez grupy ciekawskich oczu sprawdzających Cię.
 • Jeśli coś wonky zostanie wprowadzone do kodu, nie usunie on aktywnej strony internetowej ani nie uniemożliwi pełnego dostępu administratora WordPress, co źle odbije się na tobie, a także na Twoim Kliencie (jeśli odwiedzający zauważą).
 • Miejsca postoju oszczędzają czas, który w przeciwnym razie poświęciłbyś na naprawę białego ekranu śmierci lub rozwiązywanie innych problemów spowodowanych kodowaniem kowbojskim podczas instalacji na żywo.
 • Chronią ranking wyszukiwania Witryny na żywo, ponieważ zapobiegasz napotkaniu przez boty strony z błędami, strony offline lub strony, która jest w przejściu i wysyła mieszane sygnały.

Na koniec dnia, Miejsce postoju ma na celu utrzymanie integralności witryny na żywo wyświetlanej odwiedzającym. W poniższej sekcji wyjaśniono, jak go skonfigurować.

Jak skonfigurować środowisko testowe dla witryny WordPress

Sposób skonfigurowania środowiska przechowawczego zależy od jego celu. Jeśli zamierzasz używać go jako platformy szkoleniowej lub eksperymentalnej, możesz zrobić z nim to, co chcesz. Jeśli jednak zamierzasz używać go do innych celów (np. Wdrażanie aktualizacji WordPress, zmiana projektów i kodu, dodawanie nowych stron), to to, co znajduje się w staging, musi być identyczne z witryną.

Oznacza to posiadanie tego samego:

 • Hosting
 • Wersja WordPress
 • Wersja PHP
 • Wersja motywu
 • Wersje wtyczek
 • Oraz wszelkie inne konfiguracje, które są niezbędne do działania witryny na serwerze live

Reszta należy do ciebie.

Aby skonfigurować lustrzane odbicie witryny WordPress w środowisku postojowym, możesz użyć jednego z trzech sposobów: metody ręcznej, pracy z zarządzanym hostem WordPress lub użyć wtyczki WordPress.

Opcja A: Metoda Ręczna

Jak Rachel McCollin wyjaśniła, jak łatwo skonfigurować witrynę postojową dla WordPress na Tani Hosting współdzielony, metoda ręczna jest wystarczająco prosta:

 • Zapisz kopię zapasową swojej witryny WordPress.
 • Utwórz podfolder w swojej witrynie WordPress.
 • Zainstaluj na nim świeżą kopię WordPressa.
 • Skopiuj pliki z bieżącej witryny do nowej instalacji WordPress.
 • Skopiuj bazę danych z bieżącej witryny do nowej instalacji.
 • Utwórz subdomenę z Panelu sterowania, w której będzie znajdować się ta witryna przechowawcza.

Pamiętaj, aby przeczytać post Rachel, aby uzyskać dalsze instrukcje i zrzuty ekranu, jak korzystać z metody ręcznej i SFTP, aby skonfigurować środowisko testowe.

Opcja B: skonfiguruj go za pomocą zarządzanego hostingu WordPress

Podczas gdy metoda ręczna umożliwia pracę w Panelu sterowania i SFTP w celu skonfigurowania środowiska postojowego, istnieje inna opcja poza WordPress, która zrobi to samo. Jednak ten wymaga znacznie mniej pracy z twojej strony.

Jeśli Twoja witryna ma zarządzany plan hostingu WordPress z jednym z tych dostawców, masz szczęście:

 • Koło zamachowe
 • Kinsta
 • Pagely
 • SiteGround
 • WPEngine

Większość zarządzanych planów hostingowych WordPress z powyższymi dostawcami zawiera inscenizację jednym kliknięciem lub gotowe obszary postoju. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się na swoje konto hostingowe i natychmiast utworzyć chronioną hasłem witrynę przechowalniczą na swoim serwerze.

Twój host WordPress będzie również mógł zapisywać kopie zapasowe witryny testowej, dzięki czemu nie będziesz musiał się martwić o utratę postępów lub “złamanie” witryny testowej bez szybkiego sposobu jej zresetowania.

Przesyłanie aktualizacji z witryny przechowawczej na serwer na żywo jest równie łatwe dzięki tej opcji. Wystarczy jedno kliknięcie, a twoje środowisko testowe zostanie uruchomione.

Opcja C: użyj wtyczki WordPress

Dla tych z Was,którzy chcieliby opcję pomiędzy tymi dwoma-taką, która wymaga mniej pracy na serwerze i nie wymaga kosztów zarządzanego hostingu WordPress-użyj wtyczki WordPress.

Polecę tutaj dwie opcje, a tak naprawdę różnica sprowadza się do Twojej wygody przy konfiguracji WordPress Multisite.

Bez Multisite: All – in-One WP Migration Plugin

All-in-One Wp Migration
All – in-One WP Migration plugin

All-in-One WP Migration to wtyczka o wielu zastosowaniach. Działa jako wtyczka do tworzenia kopii zapasowych, wtyczka do migracji i tak, nawet jako wtyczka do przemieszczania. Ale skupmy się na tym, jak użyć tego do inscenizacji.

1. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę w swojej witrynie WordPress. Przejdź do All – in-One WP Migration menu na pasku bocznym i kliknij “Eksportuj”.

Migration Export Site
Eksportuj swoją witrynę za pomocą wtyczki All-In-One WP Migration

2. Kliknij przycisk “Dodaj”. W polach znajdź i zamień wpisz nazwę aktywnej witryny jako “Znajdź”, A nazwę subdomeny postoju jako “Zastąp”. (Zakłada to, że z Panelu sterowania utworzono już poddomenę do edycji.)

3. Następnie wybierz Eksportuj do pliku. Kliknij pole, aby zapisać je na komputerze.

4. Następnie zaloguj się do instalacji WordPress dla swojego środowiska postojowego (tej NA utworzonej subdomenie). Zainstaluj tę samą wtyczkę migracji.

5. Tym razem kliknij Importuj.

Migration Import
Drag & Drop jest świetny, prawda?

Prześlij plik, który właśnie zapisałeś na swój komputer. Gdy zobaczysz to Ostrzeżenie, kliknij “Kontynuuj”.

The warning message you'll receive
Kliknij Kontynuuj w tym ostrzeżeniu

I to wszystko. Teraz masz lustrzane odbicie swojej witryny na żywo, siedząc na poddomenie staging.

Aby wypchnąć środowisko testowe i wszelkie zmiany wprowadzone w nim na żywo, po prostu musisz odwrócić ten proces.

Z Wtyczką Multisite: Cloner

Cloner Plugin
Cloner Plugin solution

Istnieje również opcja skonfigurowania subdomeny w sieci wielostanowiskowej.

Jedną z najmilszych zalet tworzenia środowiska postojowego w ten sposób jest to, że możesz zachować swoją witrynę na żywo WordPress i jej prywatną i nie indeksowalną subdomenę postojową w ramach jednej instalacji WordPress. Nie musisz więc przemieszczać się między panelem sterowania a różnymi instancjami WordPress, aby zarządzać nimi.

Jeśli chodzi o użycie tej metody, proces wygląda trochę tak:

1. Aktywuj Multisite (jeśli jeszcze nie jest).

2. Utwórz kopię zapasową swojego Multisite z migawką.

3. Dodaj nową witrynę do sieci Multisite dla swojej subdomeny staging.

Multisite Sites
Dodaj witrynę do sieci multisite

W zakładce Informacje subdomeny odznacz opcję “publiczne” i zapisz zmiany. Będziesz tylko chciał, aby administratorzy mogli zobaczyć witrynę.

4. Zainstaluj Cloner w sieci Multisite.

5. Przejdź do menu wtyczek i kliknij Ustawienia dla Clonera.

Cloner Settings for what you want to be copied
Ustawienia Clonera

Stąd możesz zdecydować, które części subdomen Multisite są klonowane. Zapisz zmiany.

6. Na górnym pasku administratora najedź kursorem na moje witryny > Administrator sieci i wybierz “witryny”.

Znajdź aktywną stronę internetową, którą chcesz skopiować, najedź na nią kursorem i kliknij “Klonuj”.

Clone Main Site
Sklonuj potrzebną witrynę

7. Jeśli subdomena została już skonfigurowana dla środowiska postojowego, wybierz opcję “Zastąp istniejącą witrynę” i znajdź jej nazwę na pasku wyszukiwania.

Clone Site Options
Opcje klonowania witryny

W przeciwnym razie po prostu utwórz nową stronę w sieci.

Nie zapomnij sprawdzić “Zniechęć Wyszukiwarki do indeksowania sklonowanej strony”. Następnie kliknij “Clone Site”.

Śmiało i pomiń komunikat ostrzegawczy, jeśli jesteś pewien, że chcesz zastąpić subdomenę zawartością aktywnej witryny. Następnie powinieneś być gotowy do pracy nad swoim środowiskiem przechowalniczym. Wszystkie ustawienia, pliki i bazy danych będą odzwierciedlać to, co istnieje w aktywnej witrynie.

Aby przenieść środowisko testowe na serwer live, musisz po prostu odwrócić ten proces. Nie będzie potrzeby tworzenia nowych witryn ani subdomen. Po prostu Sklonuj subdomenę do aktywnej witryny, gdy uzyskasz zgodę Klienta na wszystko lub potwierdzisz, że aktualizacje są gotowe.

Wrapping Up

Pomyśl o tym, ile czasu zaoszczędzisz, korzystając ze środowisk inscenizacyjnych w przepływie pracy programistycznej WordPress. Niezależnie od tego, czy chodzi o zapobieganie otrzymywaniu nieuzasadnionych informacji zwrotnych od klientów, bezpieczeństwo witryny podczas wydawania aktualizacji, czy kodowanie nowych funkcji w oddzielnym środowisku, środowiska testowe zachowują integralność Twojej witryny na żywo WordPress, dopóki nie masz 100% pewności, że te aktualizacje mogą zostać odzwierciedlone na interfejsie.

Och, a jeśli zaczniesz używać środowisk testowych w WordPress, nie zapomnij zainstalować tych narzędzi, aby jeszcze bardziej usprawnić przepływ pracy.

Do ciebie: jeśli używasz już środowisk stagingowych w swoim obiegu pracy, której z powyższych metod używasz? Czy ten artykuł sprawił, że zdecydowałeś się użyć innego?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…