Kawa jest zawsze świetna do porannego wyjścia. Dobry odpoczynek zapewni Ci dobry początek dnia również na właściwej stopie. Ale co robisz przez resztę dnia, aby utrzymać poziom energii na wysokim poziomie i kreatywne soki i skupić się na pracy?

Według niektórych badań słuchanie muzyki podczas pracy może zapewnić bardzo potrzebny impuls przez cały dzień. Mówią, że pomaga to zwiększyć produktywność, skrócić czas spędzany na zadaniach i inspirować więcej kreatywności.

Jeśli ostatnio zmagasz się z produktywnością, znalezienie idealnej listy odtwarzania, która będzie Ci towarzyszyć przez cały dzień pracy, może Ci pomóc. Oczywiście wydanie najnowszego albumu Jay-Z prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem, ale są gatunki muzyczne, które okazały się pomocne w produktywności i procesie twórczym. Rzućmy okiem na to, co nauka ma do powiedzenia i zobaczmy, czy możemy znaleźć idealną playlistę dla ciebie.

Co nauka mówi o muzyce i pracy

Dla wielu freelancerów WordPress, którzy pracują w zaciszu domu, trochę muzyki w tle może być ulgą. Wszystkie te dźwięki “nic”, a nawet dźwięki otoczenia z twojego domu, mogą pozwolić twojemu umysłowi wędrować—a to nie jest pomocne, gdy próbujesz poruszać się po swoich projektach internetowych z szybkością i dokładnością.

Są też tacy, którzy pracują poza domem, dojeżdżając do miejsca pracy, kawiarni lub innego miejsca pracy. Prawdopodobnie robisz to, aby przełamać monotonię samodzielnej pracy w domu, ale wiedz, że wiąże się to z kompromitacją. Zdecydowanie nie ma tam ciszy.

Niezależnie od tego, w jakim środowisku pracy się znajdujesz, dobrze jest wiedzieć, że muzyka cię wspiera. Chociaż istnieją pewne badania, które ostrzegają, że muzyka może być szkodliwa dla produktywności i uwagi, prawie zawsze obok nich znajduje się gwiazdka. Gwiazdka jest taka: dopóki słuchamy muzyki odpowiedniego rodzaju i w odpowiednich okolicznościach, muzyka może być bardzo pomocna w przepływie pracy.

Badanie # 1

W badaniu “the effect of music listening on work performance” z 2005 r. dla twórców oprogramowania komputerowego po raz pierwszy odwołali się do wcześniejszych badań, które poparły ich argumentację. Jedno z takich badań wykazało, jak muzyka pomogła złagodzić niepokój u programistów. Inny pokazał, jak muzyka poprawiała nastrój na tyle, że pomagała ludziom myśleć jaśniej, w bardziej zorganizowany sposób, dając im w ten sposób większą swobodę twórczą.

Badacze tego badania postanowili następnie udowodnić, że muzyka rzeczywiście miała pozytywny wpływ na jakość pracy twórców. Być może najciekawszym faktem, jaki odkryli, było to, że słuchanie muzyki zmniejszyło ilość czasu, jaki twórcy poświęcali na zadania.

Badanie # 2

Naukowcy z tego badania byli inspirowani przez sportowców, wszystkich ludzi. Patrzyli, jak sportowcy wchodzili na stadion ze słuchawkami, zakładając, że słuchają muzyki, aby podgrzać ich do tego, co miało nadejść. Ponadto wysunęli hipotezę, że niektóre rodzaje muzyki będą bardziej wzmacniające niż inne i lepiej ustawią nastrój do kopania tyłków.

W swoich badaniach odkryli, że słuchacze mieli mocniejszą reakcję na muzykę, która była ciężka w basie. I, mówiąc “potężny”, mam na myśli, że słuchacze czuli się bardziej upoważnieni i odważniejsi w rozwiązywaniu zadań lub spraw biznesowych, które mogą nie mieć pewności siebie.

Wzmacniające, mocne basowo przykłady piosenek, które dali to “in Da Club”:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=5qm8PH4xAss]

“We Will Rock You”:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=-tJYN-eG1zk]

Badanie # 3

Dla niektórych z was problemem może nie być to, że potrzebujesz inspirującej ścieżki dźwiękowej, aby wzmocnić kreatywność lub produktywność. Może być tak, że potrzebujesz czegoś-czegokolwiek—aby zablokować dźwięki otoczenia, które znajdziesz wokół siebie. W domu mogą to być krzyczące dzieciaki na końcu korytarza. W pracy może to być osoba nucąca do siebie w boksie obok ciebie lub osoba siorbiąca kawę kilka stolików dalej.

W tym badaniu chcieli zobaczyć, co “maskowanie dźwięku” zrobi w środowisku roboczym. Wysunęli hipotezę, że “naturalne” dźwięki jako dźwięki maskujące mają zdolność … do spełniania standardów i kryteriów prywatności mowy, jednocześnie poprawiając funkcjonowanie poznawcze, optymalizując zdolność koncentracji i zwiększając ogólne zadowolenie pracowników.”

Najlepsze praktyki słuchania muzyki podczas tworzenia stron internetowych

Oczywiście nie wszystkie utwory czy ścieżki dźwiękowe nature są sobie równe. Kiedy dokładna dbałość o szczegóły, szybkość i wydajność są ważne dla jakości wynikającej z pracy nad tworzeniem stron internetowych, musisz uważać, którą muzykę przesyłasz przez słuchawki lub głośniki.

Oto kilka podstawowych najlepszych praktyk, których należy przestrzegać przy wyborze muzyki do tworzenia stron internetowych WordPress:

  • Jeśli szukasz czegoś po raz pierwszy lub próbujesz dowiedzieć się czegoś nowego o kliencie lub projekcie, nie słuchaj niczego.
  • Naukowcy odkryli, że niezwykle trudno jest skupić się na dwóch rzeczach na raz, więc nigdy nie należy narażać procesu gromadzenia informacji za pomocą muzyki.
  • Jeśli pracujesz w rozpraszającym otoczeniu, takim jak przestrzeń do współpracy lub dom pełen dzieci i zwierząt, to tak, zdecydowanie włącz muzykę.
  • Powtarzające się, monotonne zadania to dziesiątki groszy podczas tworzenia stron internetowych w WordPress (choć mam nadzieję, że znalazłeś sposób na automatyzację lub outsourcing tak wielu z nich, jak to możliwe). Tego rodzaju dziełom zdecydowanie może towarzyszyć muzyka.
  • Nie wypróbuj nowego albumu lub playlisty, gdy pracujesz. Jeśli dojeżdżasz do pracy, robisz przerwę w południe, aby się rozciągnąć i zjeść, lub chcesz świętować pozyskanie nowego klienta, zrób to za wszelką cenę.
  • Słuchaj muzyki, którą już znasz lub która ma dźwięk i rytm, który znasz (jak muzyka klasyczna). Im mniej musisz się zatrzymać i pomyśleć o muzyce, której słuchasz, tym lepiej pomoże Ci się skupić.
  • Jak tylko możesz, spróbuj słuchać muzyki bez wokali. Nie ma znaczenia, czy znasz piosenki, czy nie. Słowa wypowiedziane przez innych mogą odwrócić uwagę od myśli w twojej głowie.
  • Posłuchaj czegoś, co wspiera nastrój, w którym chcesz być. Najlepiej nie coś zbyt funky lub coś zbyt melancholijnego. Znajdź idealną Złotowłosą ścieżkę dźwiękową, aby zachować spokój, ale motywację.
  • Jeśli masz tendencję do stresu, są tacy, którzy mówią, że słuchanie piosenki z rytmem pasującym do szybkości idealnego bicia serca może pomóc ci zachować spokój, koncentrację i na torze.

Jeśli chcesz więcej wskazówek i inspiracji, sugeruję, abyś przyjrzał się temu, czego słuchają inżynierowie z najlepszych firm, takich jak Snapchat, Facebook i Airbnb. Jak widać, jest tu wiele dobrej logiki w tym, dlaczego niektóre listy odtwarzania działają dla niektórych osób i może się okazać, że to, co działa dla nich, ma również sens dla preferowanego stylu pracy.

Najlepsza muzyka dla produktywności

Kiedy tworzysz strony internetowe, piszesz nowe umowy z klientami i zarządzasz wszystkimi innymi codziennymi zadaniami dla swojej firmy, muzyka może być ogromnym dobrodziejstwem produktywności i kreatywności. Musisz tylko znaleźć odpowiednią playlistę, aby wspierać ten wzrost energii i pracy.

Każdy gust muzyczny różni się pod pewnymi względami, ale to nie znaczy, że nie ma gatunków, których wszyscy nie powinniśmy trzymać się, jeśli chodzi o słuchanie muzyki w pracy. Oto kilka sugestii na początek:

Klasyczna

Muzyka klasyczna jest świetna, gdy naprawdę musisz się skoncentrować. W szczególności badania wykazały, że Barok jest najbardziej skuteczny w zwiększaniu skuteczności i dokładności.

Zobacz też:

Elektroniczne

Jako pierwszy przyznam, że muzyka “elektroniczna” zawsze kojarzyła mi się z klubowymi przebojami mojej młodości. To powiedziawszy, byłem ostatnio podekscytowany odkryciem odgałęzienia muzyki elektronicznej o nazwie Atmospheric Electronic. Stało się to jedną z moich ulubionych rzeczy do słuchania, gdy muszę uporać się z powtarzalnymi, bezmyślnymi zadaniami i jak najszybciej je wykonać.

Oto kilka innych, które warto wypróbować:

Muzyka Z Gier Wideo

Nie ma znaczenia, czy jesteś teraz graczem, czy byłeś w przeszłości. Jest coś w podstawowej formule muzyki z gier wideo, która czyni ją idealną do tworzenia stron internetowych: “ponieważ muzyka ma na celu wspieranie osiągnięć i pomóc graczom przejść na wyższy poziom, aktywuje podobną mentalność” in it to win it ” podczas pracy…. Jednocześnie nie jest to zbyt uciążliwe dla twojej koncentracji.”

Zobacz też:

Ścieżki Dźwiękowe Do Filmów

Ponownie, nie musisz być miłośnikiem filmów, aby docenić dobrą ścieżkę dźwiękową podczas pracy. I, przez ścieżkę dźwiękową filmu, Nie mówię o piosenkach pop, które pojawiają się w zwiastunach filmowych i w filmach artystów, których wszyscy znamy. Mam na myśli oryginalne partytury używane w filmach, aby zmienić nastrój, ustawić scenę i bawić się napięciem.

Oto kilka ciekawych miksów do wypróbowania:

Dźwięki Naturalne

Jak wykazało badanie # 3, naturalne ścieżki dźwiękowe są świetne do maskowania dźwięków otoczenia, które odwracają uwagę od pracy. Są również dobrą alternatywą dla osób, które potrzebują niektóre hałas, aby przerwać ciszę pracy w domu, ale którzy nie chcą słuchać muzyki.

Sprawdź te opcje:

Pop

Ta ostatnia sugestia może naprawdę działać dla każdego gatunku muzycznego wolisz: pop, jazz, hip-hop, reggae, blues, rock, itp. Pamiętaj tylko, że jeśli zamierzasz słuchać popularnej muzyki podczas pracy, będziesz chciał, aby były wolne od tekstów i były piosenkami, które znasz. Jeśli używasz go do pompowania Cię na dojazdy lub w ramach przygotowań do dużego spotkania, trzymaj się utworów, które mają mocną linię basu. I, oczywiście, nie zapomnij zrobić to optymistycznie. Twoja muzyka powinna zawsze odzwierciedlać nastrój, w którym chcesz być.

Wrapping Up

Czego się dziś nauczyliśmy? Muzyka jest dobra, a cisza szkodzi przestrzeni roboczej programisty? Być może.

Po prostu sugeruję, abyś podszedł do dodawania muzyki do swojego przepływu pracy tak, jak do wszystkiego innego, co robisz w tworzeniu stron internetowych. Zająć się tym indywidualnie. Żadne dwa projekty nigdy nie będą takie same, więc może się okazać, że inspirująca ścieżka dźwiękowa z filmu działa lepiej podczas tworzenia nowej strony internetowej z licencjami na muzykę, podczas gdy łagodna elektroniczna lista odtwarzania lepiej pasuje do ciebie, gdy tworzysz strony internetowe dla organizacji non-profit.

Do Ciebie: jaka jest twoja ścieżka dźwiękowa “pop”, której słuchasz, gdy świętujesz nowego klienta?

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…