Obraz maluje tysiąc słów, a przynajmniej tak mówi stare przysłowie. Obrazy mogą opowiedzieć historię w krótkim spojrzeniu więcej niż niekończące się akapity na stronie. Jest to nawet poparte danymi, które pokazują, że 90% informacji przesyłanych do mózgu jest wizualne, a obrazy są przetwarzane 60 000 razy szybciej w mózgu niż tekst.

Online, wizualizacje są jeszcze ważniejsze. Badania wykazały, że 46 procent ludzi twierdzi, że projekt strony internetowej jest najważniejszym kryterium oceny wiarygodności firmy.

Ale jak znaleźć odpowiednie obrazy na swojej stronie internetowej? Na szczęście dostępnych jest wiele zasobów. Jeśli masz dość zwykłej nudnej fotografii stockowej i banalnych zdjęć, które kosztują zbyt wiele, sprawdź podsumowanie poniżej. Jest to dość obszerny zbiór moich stron internetowych, za każdym razem, gdy szukam obrazu akcji lub funkcji. Te wysokiej jakości zdjęcia są autorstwa prawdziwych fotografów, którzy robią zdjęcia prawdziwym ludziom i pięknej scenerii.

Jeśli pobierasz z dowolnej z tych stron, upewnij się, że sprawdzasz licencję powiązaną z dowolnym używanym obrazem i zawsze przypisujesz jej autora.

 • Unsplash

  Unsplash jest zazwyczaj pierwszą stroną, którą odwiedzam, gdy szukam obrazu. Oferuje setki pięknych zdjęć w różnych stylach, od krajobrazów po zdjęcia produktów.

  Dziesięć nowych zdjęć jest przesyłanych do Unsplash co 10 dni. Wszystkie obrazy na Unsplash są objęte licencją Creative Commons i nie mają praw autorskich, co oznacza, że fotografowie poświęcili swoją pracę domenie publicznej i zrzekli się wszelkich praw do pracy na całym świecie zgodnie z prawem autorskim.

  Mój jedyny problem z Unsplash polega na tym, że nie można przeszukać archiwum obrazów, aby szybko znaleźć to, czego chcesz.

  Zainteresowany Unsplash?

  Szczegóły
 • Creative Commons

  Strona Creative Commons zawiera przydatne narzędzie do wyszukiwania, które pozwala na wyszukiwanie darmowych obrazów na kilku stronach innych firm, w tym Google Images, Wikimedia Commons, Flickr i Pixabay.

  Narzędzie wyszukiwania zawiera opcje wyszukiwania obrazów dostępnych do celów komercyjnych oraz obrazów, które można modyfikować, dostosowywać lub budować.

  Ta strona oferuje szybki sposób na przeszukiwanie wielu witryn zawierających profesjonalną i amatorską fotografię, wideo i ilustrację.

  Interesuje Cię Creative Commons?

  Szczegóły
 • picjumbo

  picjumbo oferuje darmowe obrazy do prac komercyjnych i osobistych. Witryna zawiera listę kategorii, która ułatwia filtrowanie typów obrazów, których szukasz i szybkie znajdowanie tego, czego potrzebujesz.

  Istnieje wiele różnych obrazów o wysokiej rozdzielczości obejmujących między innymi żywność, przyrodę, ludzi, technologię i modę.

  Wszystkie zdjęcia są bezpłatne, ale autor prosi o przypisanie.

  Zainteresowany picjumbo?

  Szczegóły
 • Free Refe

  Feature image

  Free Refe to kolekcja naturalnie wyglądających i nowoczesnych zdjęć ze strony Premium Refe.

  Zdjęcia to głównie sceny uliczne i krajobrazy o wysokiej rozdzielczości, które można pobrać i używać za darmo.

  Ta strona jest darmową wersją strony Refe.

  Zainteresowany darmowym Refe?

  Szczegóły
 • IM WOLNY

  IM FREE to wyselekcjonowana kolekcja darmowych obrazów, wszystko do użytku komercyjnego.

  Fotografia obejmuje szeroki zakres tematów, w tym ludzi, technologię, sport i fitness oraz edukację.

  Obrazy pochodzą z różnych witryn innych firm, takich jak Flickr, więc przed ich pobraniem i użyciem sprawdź licencje na poszczególne obrazy.

  Zainteresowany IM FREE?

  Szczegóły
 • Gratisografia

  Jeśli szukasz dziwacznych zdjęć, aby urozmaicić treść na naszej stronie, Gratisography jest miejscem, do którego należy się udać.

  Strona oferuje bezpłatną kolekcję w wysokiej rozdzielczości do wykorzystania w projektach osobistych i komercyjnych. Wszystkie obrazy są wolne od ograniczeń praw autorskich.

  Niestety strona nie posiada funkcji wyszukiwania, więc musisz przewijać obrazy i wybrać to, co chcesz.

  Interesuje Cię Gratisografia?

  Szczegóły
 • Pikografia

  Picography oferuje piękne, naturalnie wyglądające zdjęcia, które są wolne od ograniczeń praw autorskich.

  Witryna jest podobna do Unsplash w swojej konstrukcji i niemożności wyszukiwania obrazów pod kątem określonych słów kluczowych.

  Interesuje Cię Pikografia?

  Szczegóły
 • Jay Mantri

  Jay Mantri to stosunkowo nowa strona fotografii stockowej, która istnieje od marca. Zawiera naturalnie wyglądające zdjęcia, głównie plenerowych scen miejskich i nadmorskich.

  Zdjęcia zostały udostępnione za darmo na licencji Creative Commons i nie zawierają żadnych ograniczeń dotyczących praw autorskich.

  Zainteresowany Jay Mantri?

  Szczegóły
 • Public Domain Archive

  Public domain Archive oferuje kompleksową obsługę w celu znalezienia bezpłatnych obrazów z domeny publicznej. Strona została stworzona jako repozytorium, w którym autor strony archiwizuje darmowe, wysokiej jakości zdjęcia, które znajduje w Internecie.

  Strona jest łatwa w nawigacji i zawiera Kategorie, które pozwalają filtrować rodzaje zdjęć, których szukasz, aby szybko znaleźć zdjęcia produktów, krajobrazy i inne rodzaje fotografii.

  Interesuje Cię Public Domain Archive?

  Szczegóły
 • Magdeleine

  Magdeleine to bezpłatna witryna fotograficzna o wysokiej rozdzielczości, która zawiera prace nadesłane przez fotografów. Zdjęcia zazwyczaj mają Styl vintage.

  Niektóre wspaniałe funkcje tej strony to możliwość wyszukiwania obrazów, filtrowania obrazów według kategorii, a nawet wyszukiwania obrazów według dominującego koloru. Wszystkie zdjęcia są również oznaczone tagiem.

  Zdjęcia to głównie zdjęcia zrobione na zewnątrz, ale są też zdjęcia produktów.

  Zainteresowany Magdeleine?

  Szczegóły
 • Photo Pin

  Photo Pin został zaprojektowany, aby pomóc blogerom znaleźć zdjęcia do swoich postów.

  Strona korzysta z API Flickr i wyszukuje Zdjęcia Creative Commons, które są dostępne za darmo. Szybkie i łatwe wyszukiwanie dowolnego rodzaju obrazu. Należy pamiętać, że większość zdjęć jest wykonywana przez amatorów, ponieważ często brakuje jakości, choć nietrudno jest znaleźć wysokiej jakości obraz, który pasuje do Twoich potrzeb.

  Zainteresowany Photo Pin?

  Szczegóły
 • Pixabay

  Pixabay pozwala znaleźć i udostępniać obrazy, które są wolne od ograniczeń praw autorskich. Wszystkie zdjęcia są dostępne do pobrania na licencji Creative Commons Public domain dee CC0.

  Licencja pozwala kopiować, modyfikować, rozpowszechniać i wykorzystywać obrazy, nawet w celach komercyjnych i bez przypisania.

  Strona zawiera sponsorowane zdjęcia z Shutterstock.

  Zainteresowany Pixabay?

  Szczegóły

Gdzie jest najlepsze miejsce, aby przejść do darmowych zdjęć?

Znalezienie idealnego obrazu dla postu lub nagłówka witryny zależy od rodzaju obrazu, który chcesz. Każda z witryn, o których wspomniałem powyżej, oferuje różne rodzaje obrazów i nadaje się do różnych stylów fotografii.

Najlepiej jest przeszukać kilka z tych witryn, a gdy już zapoznasz się ze stylami i tematami obrazów, które oferują, dowiesz się, które z nich najlepiej odpowiadają twoim potrzebom.

Wiele witryn z tej kolekcji zostało stworzonych lub jest kuratorowanych przez fotografów i projektantów, którzy byli sfrustrowani brakiem dostępnych zdjęć do ich pracy.

Jak wspomniałem powyżej, moją stroną do zdjęć jest Unsplash. Oferowane tam obrazy o wysokiej rozdzielczości są najwyższej klasy, a co tydzień przesyłane są nowe obrazy obejmujące wiele różnych tematów. Dodatkowo obrazy są zawsze oszałamiające.

IM FREE to również świetna strona i obejmuje szeroki zakres tematów.

Istnieje kilka innych szybkich sposobów znajdowania obrazów, których nie omówiłem powyżej. Wikimedia, Google Images i Flickr oferują funkcje wyszukiwania, które pozwalają na wyszukiwanie darmowych obrazów, które są dostępne do użytku osobistego i komercyjnego.

Compfight i Little Visuals oferują świetne obrazy, a w szczególności Compfight pozwala łatwo wyszukiwać dowolny temat obrazu. Foodies Feed to fantastyczna strona dla projektantów szukających zdjęć dla witryn restauracyjnych i hotelarskich.

Jeśli nie spieszysz się ze znalezieniem obrazu, Death To The Stock Photo to usługa, do której możesz dołączyć za darmo, a otrzymasz cotygodniowe e-maile z dostępem do kolekcji zdjęć stockowych o wysokiej rozdzielczości.

Podsumowując

Niezależnie od rodzaju obrazu, którego szukasz, dostępnych jest mnóstwo bezpłatnych zasobów, które pomogą Ci zbudować witrynę.

Powyższe witryny zapewniają wysokiej rozdzielczości, profesjonalną i oszałamiającą fotografię i inne obrazy idealne do zastosowań komercyjnych i niekomercyjnych.

Zapraszam do zakładki ten post-są szanse, że znajdziesz dokładnie to, czego szukasz na jednej z tych stron.

Czy masz stronę do fotografii stockowej? Jeśli korzystasz z witryny, która nie została wymieniona na powyższej liście, podziel się nią w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…